♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

groka
16. júl 2010

muz nabija tel,takze fotky zajtra budu ako sme pokracovali
idem spat,chalpi si uz osprchovani,idem ja,ale doupratovane neni,detska je nakompletku,ale ostatok nie,zajtra sa dokoncuje,uz sme nevladali

dobru noc

groka
16. júl 2010

a inak mala som zo 2 stahy ale take poriadne kocky,reku je to tu,ale neni 😀 ale krize si necitim absolutne akoze v uvodzovkach

tea333
16. júl 2010

nasa macicka Puffy prave porodila 4 nadherne maciatka.Vyzeraju ze budu vyzerat ako mamka 😵 😵
toto je Puffy ako maciatko..keby ste baby niektora mala vazny zaujem alebo ste poznali niekoho kto tuzi po malom milacikovi, dajte vediet IP 😉

jankasramka
16. júl 2010

@tea333 tak to asi medzi tehulkami nedajdes moc zaujemcov 😀
ale ja mam tiez macku, ale som ju vysterilizovala radsej.
inak krasna je ta tvoja, sa mi paci aj farba aj srst🙂

groka
17. júl 2010

ahojte

baby o 3 00 rano mi odisla hlienova zatka,ta sa tusim neda pomylit 😀 ale nic sa nedeje,ta moze vraj odist aj 3tt pred porodom,aj par dni pred porodom,ale aj par hodin pred porodom
a sa mi snivalo,ze som porodila a velmi rychlo a lahko az som sa cudovala,ani som nebola velmi nastrihnuta a nebolelo ma ani sitie,ze super porod 😀

helen1007
17. júl 2010

@groka ahoj, tuším ti to upratovanie pomohlo 😀 . Som veľmi zvedavá do kedy ešte vydržíš 2v1. Inak porod - sen, si mala pekný 🙂 ešte raz si ho tak zopakovať a bude to super. Držím palce 🙂 . Neboj chlapček ešte počká, kým mu upraceš izbičku a až potom príde, do nového. 🙂 drž sa

helen1007
17. júl 2010

@jankasramka ahoj som rada, že sa ti tá stránka páči aj podľa mňa je tam veľa zaujímavých informácií.

tea333
17. júl 2010

@jankasramka sranda je, ze macka vobec nie je nebezpecna, najma ak zije v byte 😉 moje macicky su ockovane aj proti rakovine, a toxo skor dostanes z neumytej zeleniny 😅 celkom nechapem ten strach okolo maciek, su to povery 😝

tea333
17. júl 2010

@groka WOW, tak super, urcite daj vediet co sa u teba deje 😕 🙂

groka
17. júl 2010

@helen1007 dik,dnes este teraz sa chystam pozametat,ked pride muz on poumyva dlazky,potom zaslony povesia do detskej,chcela by som umyt okna na kuchyni a obyvke este,mam vela prania,muz donesie dnes postielku,ale este nenavleciem vankus a spol,nech nesada prach na to,ale kolotoc nad postlielku som kazala doniest,tak izba bude uz zariadena nakompletku,ale v tomto teple upratovat,ved len paplony som dala von na snury a tecie zo mna jak zo slona a to velmi znervoznuje,nemozes sa tak zapriahnut do toho upratovania,to mam prestavku 20 minut po 2 minutach 😀

groka
17. júl 2010

@tea333 aaaaaaaa tea,myslim ze nic,zatka moze odist,ale potesila som sa,no hned na to,ze to nemusi nic znamenat
a to znamena baby ze ked ji odisla tak cez otvor krcku a teda som otvorena?inak by neodisla?

tea333
17. júl 2010

@groka groka urcite to znamena ze do par dni rodis, a termin asi nestihnes 😉 otazka bude len, dokedy budes cakat..
podla mna sa nemusis otvarat 😉

groka
17. júl 2010

@tea333 strasne som zvedava na utorok,co mi zas doki povie,ale ja uz zacnem praktozovat aj sex 😀
to by bolo super keby ma postrehlo to co s malym,juj

tea333
17. júl 2010

@groka zatial to vyzera dobre 😉

kila
17. júl 2010

Tak ja mám za sebou rušný týždeň, v pondelok som mala prvý krát poslíčkov a bruško mi tak kleslo dole, že som sa modlila aby sme ešte aspoň nejaké 2 týždne vydržali... 😅 Celý víkend sme boli u mojich rodičov a keď ma potom v pondelok svokra uvidela, tak vyvalila oči, že ježiši, veď ty o týždeň porodíš... 😀 ale našťastie to tak nevyzerá... 🙂 Odvtedy som žiadne bolesti nemala a v stredu som bola na poradni a tiež vyzerá všetko ok. Malý má 2900g a zatiaľ sa neotváram.Boli sme aj v pôrodnici vybaviť otca pri pôrode, ale nie je to také jednoduché ako to bolo keď som rodila Réku. Dostali sme len telefónne číslo na hlavnú sestru, že ona robí tú prípravu , keď sa jej nazbierajú 2-3 páry týždenne raz a navyše teraz bola na dovolenke, takže v pondelok jej máme zavolať a prihlásiť sa na prípravu. Inak keď sme zazvonili, tak nám otvoril práve Dr. Urban, aj som bola prekvapená a bol strašne zlatý lebo nám tam všetko pobehal aby zohnal niekoho kto nám dá telefón na hlavnú sestru. Ja som tiež rodila u neho, ale on si nás už samozrejme nepamätá.
Potom sme vybavili aj pediatričku, pretože chceme chodiť k inej, aj s Rékou

kila
17. júl 2010

@groka ja sa normálne čudujem že si ešte kinderko... 😅

liba78
17. júl 2010

Ahoj babenky, dnes bola úúúžasná noc. Spala som asi 6 hodin v kuse 😀 A len 2x wc 😉 to sa mi už dávno nestalo.
@groka tak to aby si si dala tašku ku dverám 🙂 len, či ju nájdeš kým doupratuješ 🙂 ale sen bol pekný
Dnes má byť viac teplo ako včera až 38 C, prežijeme ?

groka
17. júl 2010

@kila 😀 hej? 😀
som umyla par tanierov v tej horucej vode a reku odbila mi posledna hodina,baby aj vam je tak teplo?akoze mate pocit ze vase teplo ma 50 st . kropaje z cela tecu,ty kono,to robi ozaj to teplo,alebo nie?

groka
17. júl 2010

@liba78 ak ma byt dnes viac ako vcera,ja neprezijem ☹

groka
17. júl 2010

@liba78 jaj liba ja mam tasku zbalenu,len zupan nemam este v nej a dnes som sa docitala ze ciapocku aby som si vzala a ponozticky lebo v nemocke nedavaju a teraz ako je teplo tak je vsade prievan aby nedostal maly prievan,takz este to mi treba dobalit,inak by som mala mat vsetko okrem zubnej pasty,kefky a samponu to mi hadam muz hodi do tasky v tom chaoze

elina313
17. júl 2010

@groka Ahoj groka, už sledujem toto fórum dlhšiu dobu a stále rozmýšlam, prečo sa tak ponáhľaš .... prečo sa stále snažíš o predčasný pôrod ??? Ak máš zdrav. komplikácie a pôrod sa spustí sám - tomu rozumiem, ale prečo sa všemožne snažíš dostať to bábo z tela to naozaj nechápem....
Sledujem Tvoje vyjadrenia, že ideš umývať okná, maluješ, sex.... neviem, stojí to za to, že pri umývaní okien sa ponaťahuješ a aj pupočnú šnúru a môže potom vzniknúť nejaký problém ? Mne by okná za to rozhodne nestáli, urobí to manžel, ak nestihne, tak nebudú umyté a čo zbláznim sa ? Vieš, ja nechcem hodnotiť Tvoje rozhodnutia, ale myslím, že ak je žena tehotná 40 týždňov, má to príroda pre niečo zariadené takto.... aj mne hrozí predčasný pôrod, lekári mi august normálne odopreli - že nevydržím.... nehovorím, že som 100 % a ležím na posteli, ale rozhodne sa nesnažím dostať malinkého zo mňa, jeho čas príde a vyžiada si ho sám...
Dúfam, že som ťa ničím neurazila, je to tvoja osobná vec....len tomu nerozumiem.... 😖

lucy1990
17. júl 2010

@elina313 velmi dobre si to napisala, uz dlho som rozmyslala, ci napisem alebo nie, ale presne si to vystihla...

akika722
17. júl 2010

@groka ahojte...že teplo?veď je to už na nevydržanie,ventilátor sa mi tu krúti,chodim len v podpire,bruško vyvalené predo mnou,dnes som s ním skoro nabrala zárubňu,od toho tepla ani vymerať sa neviem kade chodííím 🙂
tuším že včera alebo pred včerom ste písali že vám aj popršalo ☹ tu asi náááznak ☹

elina313
17. júl 2010

@lucy1990 😉

groka
17. júl 2010

@elina313 pupocnik sa moze obtocit hocikedy,ale hlavne je tu riziko pri vesani zaclon,sex som zatial nemala,cakam aspon na 37tt precitaj si viac o tom co pisem a potom sa vyjadri a nie len posledne stranky
viem co si mozem dovolitv mojom stave robit,od 32tt nam hrozi predcasny porod a cela som mala vydrzat do 35tt,zajtra som 37tt tak co tu riesis mna?ries niekoho ineho,kto ozja place nad tym ze ostal vobec tehotní

groka
17. júl 2010

@elina313 ak chces podrobnosti mozem ti ich poskytnut do ip 😉
ale nikto nepise ze malehe chcem dostat von za kazdych okolnosti dnes,normalne sa pripravujem na prichod nasho maleho a nikto mi bohuzila nepomoze doma s tym,co chcem a ako pises maly pride vtedy kedy uzna za vhodne a mozem robit cokolvek,ak ma prist za 3tt pride a mozem sa aj roztrhat,aj na hlavu postavit,ja som najstastnejsia uz za tu 377 ktoru uvidim zajtra

elina313
17. júl 2010

@groka ako som spomínala, nechcela som ťa uraziť, je to naozaj Tvoja vec, je pravda, že ťa nesledujem od Tvojho 32 tt.
Vieš je mnoho nástrah, ktoré deťom v bruškách hrozia, pupočná šnúra je tiež jednou z nich....áno máš pravdu, že sa to môže stať aj samovoľne, ale nechcela by som mať v sebe tú pochybnosť, či som si to nezapríčinila (ale to som zase ja ) - zrejme som slaboch na vnútorné výčitky.
Je mi ľúto, že Ti nemá kto pomôcť, tiež sme s manželom na to sami, lebo každí má starostí svojich dosť, ale skôr sa orientujem asi na vnútornú pohodu malého v brušku ako na okná 🙂
Písala som Ti, že ja nehodnotím Tvoje rozhodnutia, ale ako vidíš, zrejme nie som sama, komu sa zdá, že napriek svojmu stavu dávaš veľa iniciatívy do toho, aby to už bolo 😉 no .... aj keď aj ja by som už chcela mať svojho 2. miláčika pri sebe ...
Vidíš ty spomínaš, že lekári chceli od Tvojho 32 tt aby si vydržala aspoň 35. Ja som na tom bola takto od 28 tt a zajtra začínam 36 - takže viem presne čo je strach, čo je skončenie vytúženého 35 tt a tiež radosť, že maličký dostáva viac ako lekári určili za minimum.
Držím ti palce, aby si vydržala čo najviac a aby ste sa zdravučký narodili. 🙂

lenadka
17. júl 2010

@liba78 libka ja sa neponahlam, mne naopak Dr. tvrdil v utorok ze porodim do 10 dni maximalne, mne sa to sice nezda, ale ako mysli, mne by to nevadilo, dietatko je uz dost velke a dolu vsetko pripravene na porod-udajne 😅 😉 aj ked sa necitim tak ze uz to bude, ale pri malej to bolo to iste, prave pred porodom i ostalo "lepsie" 🙂

groka
17. júl 2010

@elina313 dakujem

tinka66
17. júl 2010

@elina313 - na 100% s tebou suhlasim, ja niektore prispevky vynechavam, len skoda, ze uroven tohoto fora velmi klesla, co sa o nasich augustovkach 2008 urcite neda povedat, ale my sme uz sukromna skupina a prave preto tu neprispievam...prajem vsetko dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre