♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

eis4
16. mar 2011

dobrý vtip 😀 😀 😀 😀 😀
Vybral som sa na úrad,získať sociálne dávky pre psa.Pani pri okienku mi povedala,že to nejde,že psi nemôžu dávky dostať.Vysvetlil som,že môj pes je:čierny,bez práce,lenivý,nevie po slovensky,niekoľkokrát napomínaný za obťažovanie,má plno potomkov po celej dedine,neplatí dane,serie v parku,žobre,kradne jedlo a ani netuší,kto je jeho otec.Ešte raz pozrela do papierov a v pondelok sa mám zastaviť pre peniaze.
😀 😀 😀 😀 😀

kvietok121
16. mar 2011

@eis4 🙂

mirmaj
16. mar 2011

ahojte, tak my sme doma už aj z druhej prechádzky lebo prší 😠 a aj my sa pripájame ku všetkým bez zubým augustovčatkám a myslím že nám tak skoro ani nevyjdu 😉
@kvietok121 Matejko ako sa krásne rozpapal, ved on spapa viac príkrmu ako naša Tamarka 😀 tá plnú myštičku zjedla možno 1x aj to neviem isto 😝
@seagull2404 vidíš aka je Tamarka šikovnica, presne takto to začínalo aj u nas a teraz nemá problém sa postaviť sama, ked ju dam do postielky spať hned sa postaví, ked ju nechám v obyvačke, okamžite je pri stole a postaví sa už úplne bez problémov pri ňom, tak isto aj na gauči a prežtvornožkuje už celý byt 😀, a tiež pekne prekladá nožičky ked ju držíme za ručičky

kvietok121
16. mar 2011

@mirmaj moja to je dobre ze bez zubov, to by som chcela, mna vcera matejko dvakrat tak silno uhryzol ... hroza ... ide na uz 3 a 4 zub, ach radsej ani jeden ...
ano myslim ze spapa pekne ... neviem kolko ale ja som rada ze zje, vzdy za tym aj mlieko ... 🙂

jankasramka
16. mar 2011

@kvietok121 ahoj, trosku som vas posledne dni nestihala, uz si bola u dr.?ak ano kolko vazil a meral?
inak aj nam uz idu horne zuby a presne som mm vceravravela ze ma chyta panika pri pomysleni na tie kusance 😖

jankasramka
16. mar 2011

@mirmaj u nas prsalo predvcerom vecer. akoze ja som myslela ze umriem od stastia lebo naposledy tu prsalo v auguste minuleho roka...

hajatanufus
16. mar 2011

@jankasramka tak to mate teda dobre ze prsi tu v uk je zase pre zmenu hmla ale vdakabohu nebyva tu moc casto vcera bolo zamracene a predvcerom krasne svietilo slniecko a teraz je tu asi 9 st

@mirmaj aspon nie sme sami bez zubkov ale potom ich asi pojde naraz viac 😀 a tamarka je sikovnica tusim tamarky su najsikovnejsie augustovcata a tiez matejko 😀

hajatanufus
16. mar 2011

@eis4 😀 😀 😀 😀 😀 to je fakt dobre 😀

hajatanufus
16. mar 2011

@kvietok121 no vidis to je zase chlap ti su trochu lenivejsi a mimochodom necuduj sa ze matejko viac papa ale uz aj vydava viac energie a je to chlap potrebuje vela papat 🙂 my sme dnes zase toho vela nespapali ale aspon nieco a potom uz pytala mliecko a bola aj unavena ale miesto spinkania este cumela z postielky na dvd a potom zaspinkala 🙂

jankasramka
16. mar 2011

@katulkaaaaaa vcera som na teba myslela...pocuj mne sa zda ze mateo a simonko zostali dvojickami aj ked sa uz odlisuju....
nielenze je "hyperaktivny" ako simonko ze chce vsetko vidiet a stale len na rukach inak je nespokojny ale navyse takmer nic nepribral a dr. mi povedala ze mam prejst na UM. a vravim ze aleco! ja kojim a chcem kojit co najdlhsie tak sa zacala smiat ze reku naco. a ja ze- viete co? pekne sa na tom usetri!
tak na mna ostala cumiet a potom jej vravim ze podla mna je to urcite lepsie mlieko ako UM.
akoze nevedela pochopit ze naco este kojim lebo tu vecsinou odstavia uz po 40 dnoch ked sa maminy vracaju z materskej do roboty...
akoze nech idu do haja. strasne ma vie niekedy vytocit tato mexicka mentalita 😔
tak sme sa akoze dohodli ze budem davat cely den UM a len vecer na spanie MM. ale ja na nu kaslem. budem kojit, o mesiac pojdem na vazenie povie nam ze uz je to lepsie , ze mala super napad s UM a potom jej ja poviem ze prdlajs 😝

katulkaaaaaa
16. mar 2011

@jankasramka jani no teda presne nas pripad,dohovi co @liba78 s jurkom 😝
jasne davaj mu tvoje mlieko mi kojime,umele uz vobec nedavam na veceru len kase co sa rozrabaju z vodou...mam este dve krabice umeleho sak niekedy na nieco vyuzijeme,mi ideme na poradnu buduci tyzden utorok sama som zvedava kolko bude vazit 😒 mne sa zda ze je hoje dost snad ano
ako to zvladas bez maminy?zvykas si?

katulkaaaaaa
16. mar 2011

@eis4 😀 😀 😀 dobry vtip 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
16. mar 2011

@seagull2404 jéééj vy uz tiez stojite?

jankasramka
16. mar 2011

@katulkaaaaaa sak podla mna nepribera lebo je velmi aktivny, ved predtym priberal kilo za mesiac...
no bez maminy je tonarocne, ved vas ani nejak nestiham citat, mateo uz stvornozkuje po celom dome tak mam pocit ze som presla do druheho levelu....a navyse mu mu idu horne zuby tak som uplne ze hotova...prave chrume dake sluchatka 😔

jankasramka
16. mar 2011

akoze super prave som sa dozvedela o tom radioaktivnom mraku. akoze pohoda. mna oziaril cernobyl a matea oziaria japonci....som zvedava kto tu bude rozdavat jodove tabletky. aj ked pri mexickej mentalite- co nevidiet -neexistuje, nemozem cakat nejaky zazrak....

mirmaj
16. mar 2011

@kvietok121 každá chceme to čo nemáme 😀 😀 😀
@jankasramka takže u vas nepršalo presne tak dlho ako su staré naše augustové miláčiky 😀 ja neviem čo budem robievať ked bude častejšie pršiavať, Tamarka mi proste poobede nespí nikde inde iba vonku v kočíku 😒 takže ona je schopná aj 3/4 dňa nespať 😠
@hajatanufus no uvidíme kedy nás tie prvé prekvapia a ako to pôjde potom 😉
@jankasramka že do druhého levelu 😀 😀 aj ja mám ten pocit, taká unavená ako bývam teraz z Tamarky som nebola ani po pôrode, každý deň čakám ako na spasenie kedy príde mm a povenuje sa jej trocha, lebo ja nič okrem nej nestíham, kde su tie časy ked spala 2x3hod a ja som sa normálne niekedy nudila 😀 😀 teraz mám problém aj uvariť, o žehlení upratovaní a jedení len snívam, som rada ked sa napijem vody 😀 aj čaj si varím až ked príde mm 😝

liba78
16. mar 2011

@katulkaaaaaa
@jankasramka caute baby, aj my sme na rukách a idú asi horné zuby. Posledné dni spí cez den málo. Zle sa mi s ním píše, lebo vreští 😠 Na poslednej poradni sme mali 8,94 kg - to je 7.mesiac pred tým pri 5-tom mesiaci bolo 8,4 kg. Takže aj tu je podstatne pomalší nárast. Rozdiel je asi len v dr. Inak ja som UM ani neotvorila. Mám kúpenú od augusta Bebu 1 HA. 😅

jankasramka
16. mar 2011

@liba78 no aj mne sa vrti na rukach 😀 alebo sa hra na horolezca 😀 😀 😀 😀
no tak to fakt moc nepribral. myslim ze rovnako ako mateo.
az na to ze mateo uz ma 8. mesiacov a len 7,3 kg.
aajked zas ma to vyhodu pri noseni na rukach 😀

@mirmaj ja chodim von ale on ma rad len buginu, v kociari moc nevydrzi 😒 a bugina je prinajlepsom dost neortopedicka.... takze podla mnamas stastie ze spi ti spi aspon v kociri.mne ani to...

inak baby vcera dr. dala mateovi lizatko a povedala ze ked zlize az k zuvacke tak nech mu to vezmem 😲
no ja ju kaslem....mne chutit bude 😀

mirmaj
16. mar 2011

@jankasramka jasne ja som rada, že doobeda spí doma a poobede vonku ale ked nie je možné isť von tak je to o nervy, lebo potom je nervozna ked je nevyspata, v zime som chodila von za každého počasia ale neviem čo ked budu nejaké lejaky, to asi fakt nepôjdem 😒
@liba78 aj my tak cez deň spíme o hodne menej ako sme spávali, neviem čo sa to tak zmenilo skoro zo dňa na deň, ale v noci spáva lepšie zasa, takže som celkm aj rada, teraz spala od 18:45 do 5:20 bez prebratia, len škoda že to už bolo aj ráno 😝 tak máme dlhší deň zasa 😉

danulienka35
16. mar 2011

Dovol mi, abych Te popsal tak, jak Te vidim ja, kdyz zavru oci a vzpominam na Tebe. Tve rty jsou krasne a pritom dovedou byt ostre a zranujici, ale ja je znam tak nezne, kdyz me hladis slovy, kdyz se na me usmejes, jako by me ovanul letni vetrik. Tve ruce, ty jimiz mne hladis, dovedou byt urcite drsne a tvrde, ale ja si je tak nedovedu pradstavit, bude to asi tim, ze jsem je tak nikdy nepocitil. Tva duse skryva jiste mnoho veci, vsak co vim, vladnou tam ty hlavni: laska, neznost i bystrost tam ma misto, ale predevsim uprimnost a pravda. Tve srdce, tak velke a krasne, jenz muze mit jen clovek jako ty, je tak bohate, ze uz mu nic nechybi a ja jen doufam, ze je v nem i kousek mista pro me. Tak vidis,ted jsem te popsal tak, jak te vidim ja a nikdo jiny. Doufam, ze mi to nemas za zle a jestli ano, tak prosim odpust, to mluvilo me srdce... DALSI BASEN 😀

danulka3
16. mar 2011

@eis4 super vtip 😀
@mirmaj aj mi chodíme vonku za každého počasia,chodili sme keď mrzlo,tak nás teraz nejaký dážď neodradí 😵
@danulienka35 normálne talent 🙂

baby nie je dnes spln????? Náš malý bol dnes na nevydržanie,cez obed revy,nie a nie zaspať,potom sme išli papať obed,zo 2x ho natiahlo(čo sa ešte nikdy nestalo),normálne sa nemohol nadýchnuť,ja celá vyľakaná,tak som začala buchať po chrbte až to z neho vyletelo a bolo to všade,zajtra budem musieť aj okno umyť,tak sme potom dali len mlieko a išli von,tam tiež nič moc,mm išiel do roboty,tak sme tu 2 hodiny robili somariny,aby sme vydržali.Teraz už spíme,som zvedavá do kedy 😝

Ozaj nepoužíva niekto mlieko HAMI 2? Máme doma krabicu,čo nám prišla z HAMI a my to nepapáme,pošlem.

danulienka35
16. mar 2011

@danulka3 no to je jeden ctitel 😀

hajatanufus
16. mar 2011

@mirmaj VERU nezavidim ti mas co robit na jednej strane je tamrka sikovna ale na druhej asi by si brala pohodove babtko ktore este nie je take aktivne 🙂 ja si uzivam rachel kym mozem potom ani ja uz nebudem stihat 😀

hajatanufus
16. mar 2011

@danulienka35 no ahojky ako ste dopadli na neurologii co vravela dr?

danulienka35
16. mar 2011

@hajatanufus no pochvalila nas a pytala sa kdo je nasa lekarka a ked som povedala kdo mavla rukov ze mame sa dat prehlasit k inej lebo od nej ma vsetky deticky,pojdeme sa pozriet na cvicenie a viac nic

kvietok121
16. mar 2011

@jankasramka juj ani nehovor tiez sa toho bojim, no vcera ma hrozne kusol a este sa pritom usmieval, ale bolo to vtedy ked som mu sla dat mlieko a on nechel 🙂 ôoptos jeden, no este sme neboli ideme presne o tyzden, pred mesiacom mal 68,5 cm a 7420g, inac vcera ked sme ho s tatikom nosili tak som si vsimla ze ma dadielko na brusku 🙂 a uz nam konecnenevravia aky je malinky a chudunky ale je to chlap 🙂
inac dodbre robis s tym mliekom, co by mu malo chybat ved uz davas normalne jedlo a mliecko je uz len pre vas doplnkom tak co chce tlacit este UM
@hajatanufus to urcite menej jedia baby, ved aj svojej svokre sa snazim povedat ze moje krsniatko nemusi tak priberat ako my ... ved je sikovna, usmiata nic jej nechyba tak co chce
@liba78
@katulkaaaaaa
@jankasramkapridavam sa do klubu mamiciek ktore nosime ... no co uz ved zachvilu sa nebudu chciet nosit, ako matejko so spanim jedneho dna si povedal ze uz enchce zaspavat na rukach a teraz je priam na to alergicky ked ho mam nahodou dlhsie na rukach kym donesiem k postielke, on chce sam, pripadne len spievat pesnicky ale ziadne ruky, takze nosenie cez den uz tiez neriesim aj to prejde 🙂

vladka84
16. mar 2011

aj my sme dnes mali narocny den, asi je nieco vo vzduchu, ale chvalabohu uz od siedmej spime - to som ale zvedava o kolkej budeme mat rano...dufam, ze nie o piatej 😒

vladka84
16. mar 2011

@liba78 @katulkaaaaaa @jankasramka @kvietok121 aj my sa nosime, ale mame myslim len do 7kg, takze som z vas na tom najlepsie 😀 😝

danulienka35
16. mar 2011

@vladka84 no mi sme sa tiez naucily nosti mame dnes vaha u neurologicky 12,10 😝

liba78
16. mar 2011

@jankasramka ja som už z toho nosenia tiež ko. 😖 A ešte som dohryzená 😠 dva tesáky už sú pekne vonku a on chce žužlať moju sánku, bradu a prsty 😲
@mirmaj asi máme tie scénáre doma dosť podobné...

@danulienka35 teda sa pekne činí, ctiteľ 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre