♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

niky13
3. feb 2011

@kvietok121 ja som tak bola sama s dcerou kedysi. MM pracoval v zahranici a chodil len na vikendy. Dcera tiez nespala v noci a k tomu este takmer stale plakala alebo vrieskala. Po 6 mes. som to vzdala a prestahovali sme sa za mm, lebo som videla, ze s dcerou si nevedeli vybudovat vztah.

kvietok121
3. feb 2011

pekny vecer babenky viete co sa dnes stalo?

takze mm v kuchyni, mna zacali bolet ekzemy a tak som polozila matejka pod hrazdicku, a idem do kupelky ze natriet, okolo mna presiel mm a ide do obyvackykde bol matejko a krici, kde je matejko? a ja akoze kde je v hrazdicke, nie. pribehnem a on 30-40 cm od hrazdicky, bol tam stol, tak sme ho nevideli, neviem ako sa tam dogulal, lezal na chrbatiku na koberci a kukal vyjavene do plafonu, asi bol z toho udiveny ako my s tatikom

jankasramka
3. feb 2011

@kahlan1 to s tou aktivitou ako keby si matea opisala-presne to iste. a vkuse chce byt vonku a vsetko obzerat 😀 ja sa normalne obavam tych vykonov ked zacne chodit 😀
inak ovocne stavy davam aj ja. tu su pre babetka uz od 4 mes. ale teraz to vecsinou riedim s cajom a ma to sladke.
inak tu babetkam bezne davaju sladke veci- na jedenie aj na pitie uz od malicka a ked su vecsie tak si same pytaju cistu vodu. takze ono to neni pravidlo ze potom ti bude odmietat nesladke veci....

kvietok121
3. feb 2011

@niky13 tomu verim,urobila si dobre

jankasramka
3. feb 2011

@kvietok121 😀 no sikovnicek matejko, este ani chodit nevie a uz nanho nestacite 😀 😀 mate sa na co tesit 😝

kvietok121
3. feb 2011

@jankasramka ani nehovor, skoda ze sme ho neofotili aky bol z toho co sa stalo sam vycudovany urcite nevedel co sa deje, lebo on sa nevie otocit z bruska na chrbatik, iba naopak

niky13
3. feb 2011

@katkavv
@kahlan1 ja som bola tiez dieta, ktore nepilo mlieko. MM len do 3 mes. a potom nic. Mama skusala Sunar aj kupovane a vsetko sa vygrckala. Ja som ale grckala zo vsetkeho - ziadne jogurty, syry, kase. Vtedy nevedeli co mi moze byt a tak to riesili tiez tym, ze mi to mama nedavala. A to som vzdy bola taky chrustik maly a chuducky. Ale neriesili to. Az v 12 rokoch zistili, ze mam alergiu na laktozu. 🙂 Doteraz som ziadne mliecne vyrobky nejedla (ani jedla v ktorych je smotana alebo mlieko), okrem syru Eidam 45%. A ten som zacala jest az ako dospela. A som zdrava, s imunitou problem nemam, kosti sa mi nikdy nezlomili a travenie mam v pohode. Teda, ak nezjem omylom nieco v com je nieco mliecne.
Takze nebojte, deticky budu zdrave. 😉

niky13
3. feb 2011

@kvietok121 zlate dieta, strazte ho, lebo vam utecie 😉 😉

katkavv
3. feb 2011

@kahlan1
mne napr. kajko pije iba jablckovu stavu, taky must, riedim mu to 50 na 50, ale kupujem aj tie hipp bio stavicky aj tie lubi, no ale aj tak za den vypije max 150 ml

kahlan1
3. feb 2011

@jankasramka, @katkavv dakujem zajtra nakupime vyzivy a prejdeme na stravu a citam tam ze davali jogurty ale kravske mlieko sa nemoze to su nejake specialne?

katkavv
3. feb 2011

@jankasramka
hehe :D
inak kajko je tiez velmi aktivny, stale nieco vymysla, na hracej decke sa toci dokolecka, prevracia sa stale na brusko, rukami trieska do stola, jaci, spieva, strasne trepe rukami 🙂
ale podla mna on pribera s tych prikrmov, na obed zje aj 200 g !

kahlan1
3. feb 2011

@niky13 hej tiez som myslela ci nema alergiu na laktozu spytam sa novej dr ale nema tie priznaky tak neviem ona mliecko negrcka pondelok utorok tak krasne zacala pit som bola v siedmom nebi ze sa to zlomilo ale sa to vratilo :(

a kasicku spapa s chutou a potom ju napne myslite ze to moze byt preto ze hustejsia?

kvietok121
3. feb 2011

@niky13 🙂

kahlan1
3. feb 2011

@katkavv tak to je super ze ti tolko spapa - ta kde by nasa vydrzala sediet tolko na jednom mieste neexistuje musi byt stale v pohybe

niky13
3. feb 2011

@kahlan1 alergia bola moj pripad, dufam, ze vas nebude, lebo to nie je niekedy jednoduche, ja som vas len chcela potesit, ze bez mlieka budete mat tiez zdrave a stastne deticky. Mlieko nie je podmienkou zdravia. 😉

katkavv
3. feb 2011

@kahlan1
vyzivky kup Hipp 100% ovocie, maju ich v DM a stoja okolo 1,80 € za 4 ks 100 g, tie su super 🙂
a ak ti mozem poradit, ak budes malej varit, urcite jej ako masko daj telacie, ma vela vapnika, oni to potrebuju ked nepiju mlieko a kup sladke zemiaky, predavaju ich v Kauflande a tie jej davaj, to jej urcite bude chutit, cize priklad:
sladky zemiak, spenat, telacie alebo sladky zemiak, mrkva, kafriol a telacie alebo tekvicu namiesto karfiola, toto moj miluje, teraz som spravila aj s cukinou a to mu nechuti, budem musiet urobit "klasiku" aj zajac mu chuti ale kuracie a morcacie masko nie 🙂
treba skusat, a uvidis, prikrmi zachutia ;)

katkavv
3. feb 2011

@jankasramka
neboj, aj malemu sa upravi casom spanok a bude dobre 🙂

katkavv
3. feb 2011

baby idem cumet telku, na stv ide o zvieratkach a potom jdu na kute 🙂
pekny vecer

kahlan1
3. feb 2011

@katkavv vdaka

pridavam este fotku nasho šidla 🙂

niky13
3. feb 2011

@katkavv spenat davas cerstvy varit, alebo mrazeny? A tekvicu je mozne davat uz teraz?

helen1007
3. feb 2011

@kahlan1 ahoj, je krásnučká, vôbec na nej nie je vidieť, že by jej niečo chýbalo. Neboj sa keby že jej niečo chýba tak si to vypýta. 🙂

jankasramka
3. feb 2011

@kahlan1 presne ako som si myslela- je priblizne vo velkosti matea a vychudnuta urcite nie je 😉
podla mna je krasne dievcatko fakt, velmi zlatulinka.tu sa daju kupit vyzivky s jogurtom ale myslim ze su az od nejakych 7-8 mesiacov. a kravske mlieko nedavaj urcite. podla mna skus radsej do UM pridat nejaky cukor alebo velmi sladke ovocie- napr. banan. ja davam mango. mozno jej zachuti a vypije ovela viac. a o to nam ide ved. skus prisladit to mlieko a napis ze ci pila viacej. uskodit jej tym urcite nemozes.

jankasramka
3. feb 2011

@katkavv aj mna zaujima to s tym spenatom. davas cerstvy?to je asi lepsie,ci? ja som este neskusala

kahlan1
3. feb 2011

@jankasramka na fotkach vyzera taka buchticka 🙂 ale je taka stihlejsia 🙂

niky13
3. feb 2011

@kahlan1 fakt vyzera v pohode, je zlatucka. A kolko vazi?

mirmaj
3. feb 2011

@kahlan1 tá je naozaj krásna 😉

mirmaj
3. feb 2011

@jankasramka ja dávam špenát mrazený a chutí nám veľmi 😉

niky13
3. feb 2011

@mirmaj a potom mixujes? Ja chcem vyskusat cerstvy. Skusim, ci sa podari.

mirmaj
3. feb 2011

@niky13 nie nemixujem, lebo to je už ten špenatový pretlak, zemiačik len roztlačim a ten špenát pridám taký

niky13
3. feb 2011

@mirmaj aha, mrazeny nepoznam, lebo pokial viem, tak ho kazdy vacsinou pripravuje s mliekom alebo smotanou a to ja nemozem. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre