♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
18. jún 2010

@lucia20 jasne tesim sa ze mliecko bude 🙂 s malou som mala problemy s kojenym,ale nakoniec som sa rozkojila a kojila som 14mesiacov 🙂
tvojej babulinke zelam vsetko dobre,citala som co vas caka velmi na vas myslim a drzim palce 😵
idem do mesta pokupit veci do porodnice,nemam este absolutne nic,tak zatial pa

21
18. jún 2010

@katulkaaaaaa , aj mne pred dvoma tyzdnami vytekalo mlezivo, ale len v jeden den. Takze vravis 6 tyzdnov..? 😀 Tak uvidime...

lucia20
18. jún 2010

@katulkaaaaaa dakujem..... verim, ze dobojujeme do stastneho konca.
to si pekne kojila. uvidis, budes aj teraz.

estterka
18. jún 2010

@memory97 no som zvedava,ako to bude vyzerat od septembra u nas v domacnosti 😀

katulkaaaaaa
18. jún 2010

@lucia20 jasne ze to dobre dopadne inak ani nemoze 🙂
@21 veru uvidime kolko nam este ostava do vytuzeneho ciela

ja som si dnes konecne kupila veci do porodnice,akosi mi pripadalo ze mam este vela casu,ale uz som spokojna,keby nieco mam to doma 🙂

helen1007
18. jún 2010

ahoj babenky. teší ma, že nie som jediná, čo som si myslela, že mám na všetko čas. Až keď sa mi doktor dnes vyhrážal nemocnicou, zistila som , že čas letí. Tento víkend chcem všetko pochystať a v pondelok dokúpiť veci do porodnice..pre istotu.

mirkapal
18. jún 2010

Ahojte! Dnes doobeda to vyzeralo s pocasim celkom nadejne, ale teraz sa u nas prehnala takaaa burka 😒

Ako si odnesiete babatka z porodnice - budete davat do autosedacky este aj zavinovacku? Ta sa do autosedacku tusim ani nezmesti, nie? Alebo ako to mate naplanovane?

mirkapal
18. jún 2010

Aj ja uz pomaly zhromazdujem veci do porodnice. Musim sa vam pochvalit, aku dobru nocnu koselu na kojenie som si vcera kupila. 😀 V porodnici sice kosele maju, ale chcela som mat aj aspon jednu svoju. Tak som si kupila taku kraaasnu s hlbokym zapinanim na gombiky a az doma som zistila, ze tie gombiky su tam nasite napevno 😀 Nastastie je na nej hlboky vystrih a cast toho vystrihu je zosita prave tymi gombikmi, takze sa daju pekne vyparat a bud urobit dierky s gombikmi, alebo tam nasit tie take spinky, ci ako sa to vola. Idem teda sit, ja sikovna 🤐

kacena4
18. jún 2010

@mirkapal: k tej nocnej kosele s vystrihom, predavaju aj nocne kosele ale aj pyzama, ktore maju "vystrihy" na kojenie, super vec - je to cez prsia do Z preskladana latka a otvor, kde sa nemusis vyhrnat, zhrnat ale len vytiahnes prsnik a kojis, super vec, pyzamo stoji cca 15 €, takze nie vela a je aj tehotenske, na snurku cez pas a gumicka len vzdadu
a co sa tyka cesty z porodnice, odporucam autosedacku ak ides autom 😀 , podla zakona a hlavne z bezpecnostneho hladiska je lepsia autosdacka a zavinovacku tam nepotrebujes, bude teplo takze mozno tak zakryt plienockou, ak sa ochladi v den odchodu mozno deku na zakrytie noziciek, sak bude oblecene - hlavne v autosedacke sa babo velmi poti, lebo sa nehybe a chrbatik ma oprety o sedacku, tak ho "nenaobliekaj" do autosedacky inak ho doma vylozit mokre od chrbatika a moze prechladnut, drzim palce

21
18. jún 2010

Dokonca v niektorych autosedackach su aj take specialne podlozky pre novorodencov, takze ja urcite neplanujem zavinovacku ci tu deku.

memory97
18. jún 2010

@lucia20 len dobre to vsetko dopadne🙂 nemaj obavy🙂

@estterka manzela posielas na matersku miesto seba 😀 😀 😀

@mirkapal aj u nas prsalo, ale uz konecne prestalo...pekne ta dobehli v obchode, ked gombiky su tam iba na oko 😀 😀 😀 ja som si kupila rovno nocnu koselu na kojenie, ziadne gombiky, iba otvory, babatku sa to bude naramne pacit 😀 😀 😀
ja som uz zavinovacku vyradila, pribalila som deku, ak bude nahodou chladnejsie koncom augusta🙂 Na veci som prichystala obrovsky kufor a zistila som, ze tie drobne male veci mi vojdu aj do mini tasky 😀 😀 😀

janica81
18. jún 2010

Ahojte vie mi niekto poradiť, nejaký dobrý obchod s nábytkom pre bábätká, zariadenie detských izieb.... chcela by som sa poobzerať po postieľke...prebalovacom pulte... a všetkom čo nám treba, niečo na nete som už našla, ale keď ja verím realite a najradšej si to obzriem osobne! ďakujem za tipy a rady

Najradšej by som bola keby mali toho pod jednou strechou veľa, dalo by sa vybrať, aj kočíky tam môžu byť

Ďakujem maminky

PS: alebo aj nejaky internetový, s ktorým máte dobré skúsenosti

memory97
18. jún 2010

@janica81 ahoj, my sme si vybrali vyrobky od firmy CAM, ale na nete mali niektore veci z tejto znacky drahsie ako v obchode. Mam vo fotoblogu vyrobky, co si od nich chceme kupit. Cele izbicky neviem ci maju...

estterka
18. jún 2010

@memory97 ale kdeze,bude mat otcovsku 15 dni,na co ma narok a ja budem doma cely cas s malou 😀 ale aj tak bude musiet pomahat 😀

memory97
18. jún 2010

@estterka takze budes mat pocas 15 dni cely den vylozene nohy, pozerat TV a manzel sa bude starat 😀 😀 😀, teeeda 😉

mirkapal
18. jún 2010

Dakujem vam za rady k tej zavinovacke, autosedacke aj nocnej koseli! Koselu som uz presila, takze OK. Ale dalsiu uz kupovat nejdem, nemam rada nocne kosele, mne je v nich stale zima, este aj v lete 😀 Som strasne zimomrava. Ale urcite popozeram to pyzamo na kojenie s otvormi, to sa mi hodi 😉

estterka
18. jún 2010

@memory97 tak dva dni si musi zobrat hned po mojom porode a potom ten zvysok si asi zoberie tiez hned a mam taky pocit,ze kedze je to nase prve dieta,tak budeme mat vsetko doma len nie nohy vylozene prvych 15 dni 😀

memory97
18. jún 2010

@estterka v spanielku to maju muzi povinne zo zakona tych 15 dni?

mirkapal
18. jún 2010

@janica81 - celkom dobry vyber maju v Kike, ale zda sa mi, ze aj trochu vyssie ceny (aspon pri niecom). Niekedy tam vsak mavaju super akcie, my sme minule nakupili so zlavou 20%.

estterka
18. jún 2010

@memory97 povinne asi nie,ale maju na to narok..2 dni hned po porode to je myslim povinne(alebo je to povinne v pripade,ze chu tych 15 dni vyuzit),aby pomohli zene,lebo tu po dvoch dnoch ide domov z nemocnice-ak je vsetko ok. a potom tych 13 dni si mozu zobrat hned alebo do 9 mesiacov po narodeni dietata. a od buduceho roku budu mat 20 dni,ale to sa nas netyka uz.

memory97
18. jún 2010

@estterka aspon budes mat dobru pomoc doma 😉 si uzijete hned na zaciatku malicku obaja 😉

estterka
18. jún 2010

@memory97 tak ja sa velmi tesim,nemame tu ziadnu rodinu ktora by pomohla a teda neviem,ako na tom budem tesne po porode..

memory97
18. jún 2010

@estterka neboj zvladnete to obaja🙂 my mame tiez dalej od rodiny, ale nie zas az tak daleko ako ty, ale tiez budeme zo zaciatku ako vy spoliehat sa jeden na druheho 😉 A stari rodicia budu chciet vidiet babulko,vam pridu pomoct 😉

estterka
18. jún 2010

@memory97 ja si tiez hovorim,ze zvladli to aj ini,bez pomoci s malym babatkom,nemyslim si,ze niekomu sa narodi babatko a hned vsetko vie co a ako.vsak budeme mozno stresovat zo zaciatku,ale naucime sa postarat 😎

kikuska25
18. jún 2010

Ahojte vsetky maminy prosim o radu a pomoc dnes ma zasa bolelo velmi brusko a mala som 4krat akokeby kontrakcie ale take silne ze som isla normalne do kolien potom ma zalial pot a bolo zasa dobre a toto sa zopakovalo asi 4krat so 40minutovymi prestavkami..bola som sice dnes od rana na nohach pretoze som sa zobudila o 5tej rano bola som trosku aj unavena ale bojim sa toho co to vlastne bolo a teraz mam v brusku pocit ako keby som cely den zvracala vsetko vo vnutri mam take ubolene..poradte mi prosim alebo povedze ci niektora z vas mala nieco podobne bojim sa velmi ale tu sa k lekarovi neoplati nijak nepomozu..vopred vam vsetkym dakujem

barinkova
18. jún 2010

@kikuska25 tak bez na pohotovost,

kikuska25
18. jún 2010

@barinkova pohotovost je tu nieco take ako doktor..naposledy ma brala sanitka z prace cakala som v nemocnici asi 3hodiny na prijem a jedine co urobili pocuvali ci drobcovi bije sdrdiecko a poslali ma dom..asi tak

barinkova
18. jún 2010

@kikuska25 ale to nieje normalne ze ta takto booli brusko,nezdvihala si nieco tazke?

barinkova
18. jún 2010

@kikuska25 ak ti bude zle musis ist aj tak a bud neodbytna,bedaj sa ide o tvoje zdravie a tvojho drobca

kvietok121
18. jún 2010

ahojte ako sa mate, ja som konecne dnes uzatvorila znamky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre