♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lucia20
30. jún 2010

@kvietok121 mojenko, prosim ta a co obdivujes??? ved neni co. :D

@groka ty kokso, setri sa, ved este je casu. no ále priznaky mas teda bohove....

memory97
30. jún 2010

babulky lucim sa s vami, idem do postele. Dnesny den alebo to teplo ma uplne znicili ☹ sa pekne vyspinkajte aj babatka.

lucia20
30. jún 2010

@memory97 dobru nocku.

baby, ja som nespala celu noc ani nepamatam. aj vam sa to stava? ja sa okolo stvtej zobudim ani nie ze vyspata, ale proste nemozem zaspat. potom nevladzem cez den s babami. boze ja uz chcem mat doma muza. ☹

groka
30. jún 2010

@lucia20 tak ja sm nespala celu noc ani nepamatam,bud ma teda tlaci maly ze ma to boli,alebo wc curat,a teda nemohla by som pit aspon od 17 00 aby som v noci nechodila cikat,ale to sa neda

lucia20
30. jún 2010

@groka JAJ , no hej, cikanie je osobitna kapitola. :D to ani nevravim. trikrat idem pred spanim a aj tak v noci musim aspon dvakrat vstavat. a hlavne ked sa mi vsetci traja natlacia do postele, tak koniec. hoci mame postel dva x dva metre, aj tak mam pocit, ze som tam navyse. :D

jankasramka
30. jún 2010

@groka no ja som na tom podobne uz odvcera, mam brutal kontrakcie ale zatial nie pravidelne...to nejak rozdychavam. ale snazim si to nevsimat. nie este nie je cas🙂
zajtra ma caka cestovanie- nejakych 800km tak dufam ze poceste si maly nezmysli ze sa mu chce von 😖

lucia20
30. jún 2010

@jankasramka jejdanenky a to kam cestujete??? ty mas teda riadnu odvahu v takom tyzdni cestovat. to ja som povedala ze v deviatom mesiaci nejdem uz ani na chalupu 200km od nas. :D si neviem predstavit, co by robili s malou v tom zapadakove..... pri babach sme behali este dva tyzdne pred porodom, ale pri tejto sa bojim, no fakt, co ak by sa mi tam niekde narodila, ved ani nebudu vediet co s nou. 😖

zuzana76
30. jún 2010

ahojte

@jankasramka fuha, skorpiony, brrr, to by som asi ani nespavala. Vankus som pri malom tiez asi do 2 rokov nepouzivala, ale potom uz ano, ale on sa z neho aj tak zosuchne a kruti sa v posteli a spi raz na perine, potom na vankusi atd...

tie kontrakcie, to nemas tvrdnutie bruska? Ci ta to velmi boli? ja mam zatial len tvrdnutie.

Neviem ako v mex. porodniciach pri cisarskom, ale mne sa osvedcili normalne nohavicky bavlnene po porode, lebo tie sietovane sa mi zachytavali do cvokov, co som mala na rane, dojcit sa mi lepsie dojcilo prve dni tak,ze som sedela, na kolena som si dala vankus a dietatko som ulozila na ten vankus. Tym sa mi rana netlacila, na boku som lezat velmi nemohla a dojcit po leziacky, lebo to bolelo, len na chrbte. Ale neskor, ked sa rana zahojila, tak sa mi zase lepsie dojcilo lezmo, na boku.

zuzana76
30. jún 2010

@jankasramka do porodnice si iste zbal hygienocke potreby pre teba a pre istotu aj pre babatko, alebo si tam zavolaj, ze co si mas zbalit, aby ti zase nieco nechybalo.

kacena4
30. jún 2010

@lucia20 kludne, inak ze pri je tonik dobry na stahovanie maternice po porode a na tvorbu mlieka 😲 tak moze byt aj tonik, porodime stretneme sa

kacena4
30. jún 2010

@lucia20 ja mam podobne noci, vstavam pravidelne o 3 hod. 10 min. hore dole a neviem zaspat az do rana, dnes ma to zmohlo poobede o 16-tej ked som prisla domov s detmi a zalomila som az do sprav a teraz som zasa hore, kedze som si pospala, len dufam, ze zajtra budem ok, idem na promocie aj s detmi, tak dufam, ze to prezijeme - to teplo

kacena4
30. jún 2010

@jankasramka tak to ti drzim palce aby sa maly nevytrasol von pri takej dlhej ceste, ja si pamatam na prveho, pustili ma z nemocnice v 36.tt domov, ze nachystat veci, pripravit sa na porod a tak (lezala som od 25.tt) a po par dnoch sme sli asi 50 km dlhu cestu a o chvilu bol synator vonku -. nastastie v nemocnici 😀

lucia20
30. jún 2010

@kacena4 no s tym tonikom sa mi to moc nepozdava.... :D
som rada, ze nemam jedina take noci. len u nas je zle to, ze nemame doma tatinka, tak nemozem poobede zalomit. aj ked zalomim, ale aj tak.... este ze baaby su take sikulky...

jankasramka
1. júl 2010

@lucia20 ideme do mexico city na ambasadu lebo skoncila "trvanlivost" mojho pasu a potrebujeme aj nejake papiere pre maleho aby mu dali dvojite obcianstvo lebo nechcem aby mal len mexicke....

@zuzana76 vcera mi tvrdlo asi prvy krat za cele tehotenstvo, lebo predtym som mala take menstruacne bolesti, ale nic viac. ale vcera som mala okolo 15 a dnes snad 10 (nepocitala som ich) ale dost silne, mi to ide od zaludka smerom dole. lenze nijak pravidelne. niektore 10 ine 15 sekund.ale ziadnu pravidelnost tam nevidim. neviem ci mam pocitat s tym ze za par dni bude bejby vonku alebo je to normalne a take nieco bude trvat mozno aj dalsi mesiac. a zrejme kazda zena to ma inak tak aj tazko rady davat 😖 kamoska vravi ze pred porodom nemala ani jednu kontrakciu a odtiekla jej plodova voda a sla na cisarsky tak ani nevie co su kontrakcie:D
inak dik za rady, mi tiez jedna zena vcera povedala ze ona si kupila babkovske gatky take s vysokym pasom elasticke co stahuju a ze super to bolo, tak som hned sla hladat do obchodu a mali len velkost XL a XXL (takze moje S ci M je bez sance🙂)
som teda pekny blb ze som este neni zbalena, uz si za to nadavam.....

@kacena4 no nestras ma s tym cestovanim lebo tam kde idem je porod 2krat drahsi 😀
a inak promocie su tvoje?
ja mam v piatok o 12 tak uvidime ci ma spromuju aj s malym v brusku alebo pojdem uz sama🙂)))

kvietok121
1. júl 2010

ahojte dievcata, vy ste znova kecali az tak do noci, ate dobre ja v tomto teple nemam vydrz, este dva dnii do roboty a potom materska

kvietok121
1. júl 2010

@lucia20 ale je si sikovna

memory97
1. júl 2010

Dobre ranko,

@lucia20 tak dnesnu noc som prepochodovala aj ja, uz od 3:00 som hore, malemu konecne nebolo teplo🙂, sa rozhodol, ze sa bude natahovat🙂

@kacena4 neviem neviem, ci je tonik dobry napad, ked neodporucaju bublinky🙂

helen1007
1. júl 2010

Ahojte babenky, konečne sa môžem aj ja plne venovať debatám s vami. Snáď nevadí,že sa pridám. Do teraz som si väčšinou iba prečítala čo ste popísali a iba sem tam hodila príspevok. Včera som úspešne skončila Bc. , tak teraz už budem mať čas aj ja čas pridať nejaké fotky a pochváliť sa ako pekne rastieme.

memory97
1. júl 2010

@helen1007 blahozelam k ukonceniu studia🙂 teraz uz bude zasluzeny oddych🙂

helen1007
1. júl 2010

@memory97
ďakujem 🙂 , ešte 15-teho mám primačky na Ing. a potom začne oddych. Aj keď neviem, lebo náš červík stále vymýšla, tak neviem koľko ešte vydržíme spolu.

jetokuko
1. júl 2010

@helen1007 ahoj môžem sa ťa opýtať ,v noci keď vstávaš na toaletu máš bolesti?mňa strašne bolí brucho kým sa zdvihnem a trpím aj celú cestu na toaletu,neviem či to je ok v týždni som bola u svojho gynekologa lebo ma strašne bolela vagína som sa bála,či sa neotváram alebo čo.Ale naštastie všetko bolo ok akurát mi nevedel povedať prečo ma to bolí,najradšej by som bola keby to už mám za sebou.

lucia20
1. júl 2010

@jankasramka tak to hej, tak to musite ist vybavit, no ale raidna streka to je...

@memory97 ja som dnes zase naopak spala ako babatko. :D

@kvietok121 ty si cislo. :D

@helen1007 gratulujem k titulu. sikovna....

@jetokuko neviem ci sa mozem primontovat do debaty, ale ja mavam dni, ked ma strasne rano boli brusko. ked sa rozhybem uz je dobre, ale dovtedy.... au

mirkapal
1. júl 2010

@jetokuko Ahoj, aj mne sa stava nieco podobne, ale nemam to kazdy den, resp. noc. Ako pise lucia20, ked sa rozhybem, je to OK. Mavam to aj vecer, ked som cez den velmi aktivna a malo oddychujem. U mna podla mojej gyn rovnako vsetko v poriadku, tak to beriem ako sucast tehotenstva.

mirkapal
1. júl 2010

@helen1007 Pridavam sa ku gratulacii 😉 a drzim palce na prijimackach!

mirkapal
1. júl 2010

@kvietok121 Mile brusko, pozeram, ze ho mas skor take gulate. 🙂 Ja mam zase viac do spica. Inak, tak mi teraz napadlo, da sa podla vas podla tvaru bruska usudit, ci cakate dievcatko alebo chlapceka? Na moje spicate niektori hovoria, ze to bude urcite chlapcek, niektori zase, ze dievcatko. A v brusku by sme mali mat podla dvoch lekarov urcite dievcatko... Nie ze by som sa na tie kadejake predpovede chcela spoliehat, to len zo zvedavosti...

maminakatka
1. júl 2010

@mirkapal ahoj Mirka ,hovori sa ,ze spicate brusko je chlapcek 🙂 ja ho mam spicate a cakame chlapceka ....no da sa to aj podla mesiaca pocatia a tvojho veku vypocitat 🙂

lucia20
1. júl 2010

@mirkapal mojko ja sa na to absolutne nespolieham. pri prvej dcerke, som mala brusko strasne gulate a take do stran. pri druhej som mala brusko nizko, a dopredu, to bude isto chlapcek. pri tretej mi vraveli, ze zozadu neni vidiet ze som tehu, ze to bude isto chlapec. a vysledok??? trikrat baba. :D

lucia20
1. júl 2010

@maminakatka no to by som chcela vediet ako sa to da vypocitat. hod navod, nech si to vypocitame. :D

lucia20
1. júl 2010

ja moc na taketo vypocitavky podla mesiaca, veku rodicov, cinsky kalendar a podobne neverim, ved to je predsa o tom, v ktory den ovulacie bolo pocane. dievcenske spermie ziju dlhsie ale su pomalsie a chlapcenske su rychlejsie ale menej ziju.

maminakatka
1. júl 2010

@lucia20 ak das vek a mesiac pocatia ,pozriem sa ...ja mam kalendar taky ....a nehovorim,ze je pravdivy ! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre