♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tea333
4. jan 2010

lenadka aj mne padol, az to bolo pocut ked mi ukazala dr ako bije srdiecko 😵
jani dik 🙂
no ja urcite nebudem lokalpatriot, sak aj tak nie som bratislavcanka tak tam nemusim rodit 🙂
rozmyslame aj o rakusku, a to je blizucko z ba, len tie ceny 😅 su zevraj vysoke 😕

nika.r
4. jan 2010

a ešte chcem véééľmi poďakovať za skvelú radu, že na nevoľnosti je dobrý zázvorový čaj. Myslím, že bihan to odporučila? Dnešné ráno som začala zvracaním, lebo ma naplo, keď som prebaľovala Tomáška. Potom som na hladný žalúdok pomaličky chlipkala ten čaj a dnes som prvýkrát po dvoch týždňoch jedla normálnu dospelácku porciu na obed. 🙂

rubinka
4. jan 2010

Nuž nika ešte uvidím pre ktorú nemocnicu sa rozhodnem ale tiež som počula že v Šaci si veľmi nevedia poradiť s komplikáciami. 😒

nika.r
4. jan 2010

rubi, máš ešte kopec času pozisťovať čo a ako. Tiež napr. keď rodíš predčasne, ani ťa v Šaci neodrodia, prevezú Ťa do Novej, lebo tam je špeciálna detská JIS-ka.

Ale musím uznať, že v Šaci sa mi ležalo oveľa pohodlnejšie, jedlo na izbu, každá, aj normálna izba mala samostatné WC a sprchu, toto v Novej nie je ani na niektorých nadštandardoch. A po pôrode sa trepať kdesi na koniec chodby na spoločné WC nie je nič moc.

mib
4. jan 2010

lenadka, nikto mi nepovedal ako a preco sa ten hematom vytvoril. na konikovi som citala, ze sa vraj vytvori v mieste, kde je maternica upnuta k brusku, ked sa zacne roztahovat. ale ci je to pravda ... na zaciatku bol ten hematom relativne velky v pomere ku gestacnemu vaku. ale ako drobec rastol, tak hematom sa nezvacsoval a tym padom je pre nho stale mensou hrozbou. ... aspon dufam. 😒

hiva
4. jan 2010

ahojte....tea, citala som tvoj pribeh s pohotovostou....ja som bola 18.12. tiez na pohotovosti v Ruzinove s tym istym problemov...rano som si nasla pozitivne tehu testy a vecer som zacaa spinit....ale ja som mala s nimi iba dobre skusenosti....hned ako sa otvorili dvere som tam isla a povedala lekarke ze som tehotna a krvacam.....tak ma potom zobrala dnu hned ako dalsiu....tam som jej vysvetlila, o co ide ... volala hore gynekologvi co sluzil, ze co vsetko potrebuje...on im kazal zobrat krv a poslat ma potom hore na ultrazvuk....kedze mali ale pokazeny labak a vysledky krvi by boli az z a4 hodiny, isla som hore ku gyndosovi okamzite....ten ma pozrel, potvrdil dutinku, napisal duphaston a poslal ma domov....sme to cele vybavili do 30 minut....ku mne sa spravali slusne a som s nimi maximalne spokojna 😉

ale na druhej strane mozno zavazil fakt, ze moj gyndos robi v Ruzinove ako externista a tak ho tam vsetci poznaju....a v podstate aj na pohotovosti som rovno povedala, ze on ma posiela 😉 ...takze mozno to bol ten pravy dovod, preco boli taky mili 🙂

ale zas tiez v Ruzinove mi robili laparoskopiu a som tam lezala, a nemozem sa na nic stazovat 🙂 ...mozno ty si mala asi iba blbe stastie na otraveneho doktora a mozno mali moc rusny den 😉

rubinka
4. jan 2010

Nika čiže keby som si vybrala Šacu a nastali by bejaké komplikácie, tak ma prevezú do Novej? No ja by som určite chcela wc na izbe, myslela som že to majú aj v Novej a Starej nemocnici 😕

nika.r
4. jan 2010

rubi, či pri komplikáciách neviem, ale viem, že predčasniatka tam nerodia. Až od cca 35 tt odrodia, keď už nemôžu nastať žiadne závažné problémy.
V Novej nie sú WC na každej izbe. Ja som ležala dokonca na nadštandarde a mali sme WC na chodbe, síce na kľúčik len pre 3 baby, ale museli sme vyjsť z izby von a ísť cez chodbu. Pravdupovediac v Šaci aj izby, za ktoré neplatíš ani cent sú lepšie vybavené ako nadštandard v Novej.

rosienka
autor
4. jan 2010

ahojte- som rada, ze je tu vsetko v poriadku a vsetky babätka-embrijka su tam, kde maju byt 😉

lucy- ja by som si ten let v 11tt urcite dobre premyslela, ja idem na jeden kratsi cez Europu az v 14tt. Radsej chodte az vo februari, aj ked mm moc nechce, ako riskovat potrat. Samozrejme ze sa nic nemusi stat a zas nieco co sa ma stat sa stane, ale co ked sa stane aj nieco, co sa nemalo stat? Je to predsa len hrozne dlhy let...

hiva- mozno u teba zavazilo, ze si tam akoze "interne", ale to aj tak neospravedlnuje ich spravanie sa voci inej pacientke...furt tento protekcionizmus a dvojtiedne spravanie sa k pacientom...lebo akoze nemaju "znamych"...je to otras

hiva
4. jan 2010

ono podla mna asi aj zavisi od toho, ktory lekar na pohotovosti sluzi....ja ked som bola, tak bola taka mladunka doktorka a zrovna gynekologicka....takze som mala riadne stastie....ale urcite pomohlo aj to, ze poznali mojho doktora 😒

nika.r
4. jan 2010

rubi, nechcem veľmi veľa kecať o pôrode, keďže to je ešte more času dovtedy 🙂 , ale napadla ma ešte jedna pozitívna vec na Novej nemocnici. MM mohol byť pri pôrode úplne pri všetkom. Od začiatku do konca bol so mnou na pôrodnej sále, bol aj pri tlačení, mohol mi pomáhať v sprche, proste bol pri všetkom. V Šaci viem že partner čaká len na chodbe, do vnútra ho nepustia. Max. na vzdychárni v prvej pôrodnej dobe môže občas nakuknúť. Keby bol MM počas pôrodu na chodbe, asi ho pošlem domov, zbytočné nervy, keď aj tak nevie, čo sa deje a nemôže ani žene nijako pomôcť.

rubinka
4. jan 2010

Ale pokiaľ viem tak je tam povolený otec pri pôrode.

mib
4. jan 2010

lucy, ja to asi beriem trosku inak ako ty ... s mm sme sa o babatko snazili 6 rokov, takze teraz idu vsetky nase zaujmy, ktore by mohli akokolvek drobca ohrozit, bokom. v kazdom pripade som ti k tomu chcela povedat uz iba jednu vec ... pises ze co sa ma stat, to sa stane. ak sa ale nedajboze nieco stane ... povies si ze sa to malo stat? ja by som v sebe vycitky nezastavila. ale ako hovorim ... u nas je ina situacia. 😒

tea, este ma napadlo ... ty by si mala tiez asi trosku pocitat s tym, ze nebudes moct cestovat pocas celeho tehu. my s drahym planujeme tiez cestu na nejaky koniec marca - april. ale stale pocitame s tym, ze ak by sa tieto komplikacie nedajboze vyskytovali aj nadalej, cestu proste zrusime. 😉

nika.r
4. jan 2010

Hej, povolený je, aj sa za to platí, ale v skutočnosti vraj muža pošlú na chodbu. Ale zase možno závisí od personálu, dĺžky pôrodu, či nie sú komplikácie a tak. Ja som tam vlastne nakoniec nerodila, vravím len čo som sa podozvedala, kým som tam ležala. Ach jaj, si mi teraz tou témou pripomenula, aké to bolo krásne, keď sa malý narodil. Kiežby sme tu už mali ten august. 🙂

tea333
4. jan 2010

mib ja verim ze vsetko bude ok, a po prvom trimestri sa nebudem musiet bat, ak by bol problem, samozrejme nepojdem nikam, radsej nech mi prepadne dovolenka ako by sa malo mimcu nieco stat,..
a musim podotknut ze som si tu dovolenku nevyberala teraz, mam ju zaplatenu uz dlhsie, vtedy som nevedela ze som tehu, dokonca som zvazovala ze 3 mesiace pred tehu sa nebudeme snazit, aby sme to tou dovolenkou neriskovali s malinkym plodom..
keby bolo teraz na mne asi si tu dovolenku neplatim a radsej sedim doma..
ale zas sa tesim, ze ak pojdem a vsetko bude ok, stihnem si uzit kupanie v mori (zevraj prospesne) a slniecko, lebo dofcu po porode tak skoro nechystam 🙂

zuzana76
4. jan 2010

ja som si pospala s malym, 3 hodiny

teda, lucy, moja sestra letela lietadlo v takom asi 5-6 tt, este nevedela,ze je tehu a nastatsie sa nic nestalo, ale to bol kratky let, 3,5 hodiny na juh Spanielska

peta131
4. jan 2010

tririel ja som tiez chora mam riadnu nadchu nos uplne zapchaty, hlava ma boli, oci mi slzia...no radost..tak som dnes bola u doktorky a dala mi do nosa kvapky Pinosol tie ktore ma aj Evitka, na letaciku je vyslovene napisane ze sa mozu v tehotenstve tak sa nemusis bat, no a este som si v lekarni kupila homeopatika Paragrippe tie su proti chripke a nachladnutiu, no a este sumivy celaskon...tak zasobu mam a uz len cakat ci zaberie 😖

A co sa tyka cestovania my mame teraz vo februari s priatelom svadbu a tiez sme chceli ist niekam na svadobnu cestu ale nie tak daleko iba Egyp, Turecko, Tunisko...len ja sa bojim tam tej stravy ved clovek nikdy nevie co tam zje 😖 tak teraz este neviem ale zacala som rozmyslat ze by sme isli len niekam do Tatier lebo sa bojim o drobca predsa na Slovensku najdem rychlejsie pomoc ako v zahranici...

Tea som rada ze uz je dobre a ze mate srdiecko 😵

a co sa tyka porodnice tak my bud Trencin alebo Topolcany 😉

tea333
4. jan 2010

Peta kedy mate svadbu? My 19. februara 🙂
Povodny plan bol April,ale ked sa nam zadarilo tak som sa chcela dostat do siat este 😀
A my ideme na svadobny vikend do Tatier,obaja mame Tatry radi 🙂

peta131
4. jan 2010

Tea to vazne? 😵

dobra nahoda 😵 my mame 13 februara presne v den mojich narodenin a den pred valentinom 😵 my sme tiez povodne planovali az na jaro alebo v lete ale kedze sa tiez zadarilo tak ponahlame lebo taktiez sa chcem este zmestit do siat 😵 lebo mne sa to nelubi ked uz sa niekto vydava s velkym bruskom 😉
tea inak sme rovnako stare 😉

a kam sa chystate do tatier? ja uz som pozerala na internete som hladala nejake take hoteli s wellnes vhodne pre tehulky ale nic som nenasla 🙄 vsade sa pise procedury pre tehotne zakazane 😝
ale co ma najviac na tom hneva ze co si clovek zaplati za jeden poondety vikendovy pobyt v tatrach tak za to pomaly by sme mali 11 dni v egypte..hrozne je to slovensko drahe 😠

peta131
4. jan 2010

a tatry aj my milujeme 😉 aj tury a tak ale kedze ja sa bojim teraz uz chodit na tury tak by sme chceli ist niekde tak aby sme aspon do jaskyne mohli ist pozriet, lanovkou sa niekde vyviest, nechcem sa moc namahat...a kedze ja velmi milujem kupanie (pred tehu sme kazdy vikend chodili plavat tak mi teraz vodicka veeelmi chyba) tak preto som pozerala nieco s bazenom ale nic som nenasla....teda vhodne pre tehulky...

mib
4. jan 2010

peta, ty si tiez po ivf ak sa nemylim. celkom ma prekvapilo, ze si taka mlada. vacsina kociek co uz absolvovali to co vy, ma minimalne po 25. nam sa zadarilo po ket. 🙂

andullinka
4. jan 2010

tea a kedy letite na tu dovcu? My mame tiez kupene letenky do NY a zvazujeme ci ist alebo nie... tiez som este nebola tehu, ked sme ich kupovali... ale v tom termine by som mala byt uz v nejakom 16tt, tak snad by to malo byt ok. Uvidime, co povie doktorka. Inak dnes som jej volala a objednala ma az na 12.1. takze este nekonecny cely tyzden pred nami na potvrdenie tehu 😒

mib
4. jan 2010

andulinka, tehu ti potvrdia aj domace testy. o tyzden, ked pojdes na kontrolu, aspon uz bude vacsia pravdepodobnost, ze na uzv budes vidiet drobceka. ja som isla na prvu kontrolu v 6tt+5 podla PM a vidiet bolo iba dutinku. dalsi tyzden a pol som bola ako na ihlach. 🙂

peta131
4. jan 2010

mib ja som babo chcela vzdy velmi skoro a kedze priatela mam od seba o dost starsieho tak aj on velmi tuzil po babatku lenze po roku snazenia sme isli na vysetrenia a priatelovi zistili azoospermiu (nema ziadne spermie, teda nejdu von) tak nam ina moznost ako IVF nezostala....tak po dalsom roku stravenom v Car sa nam to konecne podarilo 😉

andullinka ja idem na poradnu az 14.1 uz sa neviem dockat 🙂

andullinka
4. jan 2010

mib no doma to uz mam 2 tyzdne potvrdene, len sa akosi neviem skor dostat k dokyne mojej :D Ale tak snad to uz nejako ten tyzden vydrzim a povie mi ze je vsetko OK.
peti, to je super ze sa vam to podarilo, gratulujem a zelam bezproblemove tehotenstvo... tak si este nejako musime pockat do toho buduceho tyzdna ... 😉

mib
4. jan 2010

kocky, ja mam dalsiu kontrolu 13.1. ... takze to mame pekne jedna po druhej. 😀

peta, islo vam to celkom sikovne. my sme sa prveho pol roka zdrzali s liecenim zapalu, ktory zistili mm. potom prve ivf a prvy ket. pred druhym ivf doki zistila, ze sa mi vytvoril myom. ten nas zdrzal dalsich par mesiacov. a po druhom neuspesnom ivf nam odporucili dat si spravit vsetky mozne vysetrenia od hematologie cez genetiku az po imunologiu. to nas zdrzalo dalsieho pol roka, ale oplatilo sa. mne zistili zvysenu bunecnu imunitu. teraz na to beriem lieky, ktore ju potlacaju. inak by moje telo bojovalo s drobcekom o stosest. 😒

lenadka
4. jan 2010

mib mame rovnaky termim porodu 😀

tea333
4. jan 2010

Peta tak toho mame spolocneho viac pozeram, okrem svadby siat a Tatier 🙂
A veku som zabudla, ja mam snubenca tiez starsieho 😀 o 10 r., a je z TN 😀
A tiez sme sa uz chvilu snazili a velmi sme sa na to tesili, od juna cca,ale ja mam kratke cykly tak ich bolo viac nez mesiacov 🙂
A berieme sa v Dubnici 😉
Tie Tatry este nemame premyslene, my tam chodievame do hotela Tulipan, no s tymi procedurami mame uz asi smolu 🙄 Skus mrknut Tatracity Poprad, tam to mam rada

mib
4. jan 2010

lenadka, 😵 zatial ano. uvidime, ako sa budu drobci vyvijat. 😉

inak kocky, dnes moj drahy prisiel s tym, ze rok 2010 by mal byt velmi dobry pre barana a leva. 😵 urcite to plati aj pre nasich drobcov. 😉

lenadka
4. jan 2010

mib, tak to si ma potesila, uz mam doma kozla-a teda fakt je to kozla 😀 a teraz levica, to bude ZOO 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre