♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

pipi1211
19. jan 2010

ty brdo tak to mas pekne komplikovane 😒 a to aj porod ta nieco stoji?

bihan
19. jan 2010

nie nie, od odoslania potvrdenia o tehotenstve mám vlastne (v rámci zmluvných cien) všetky vyšetrenia preplácané na 100%, tak isto pôrod a vyšetrenia po pôrode, 8 sedení ako prípavu na pôrod (s pôrodnou asistentkou alebo kineziterapeutom), 10 sedení na zlepšenie svalstva perinea po pôrode.. na súkromných klinikách sú niektoré pôrody spoplatnené, ako napr. epidurálka v noci a počas víkendov, ale v štátnych nemocniciach je všetko zadarmo.

pipi1211
19. jan 2010

no ja som pri momo platila 10tis v korunach lebo som chcela svoju dr pri porode, potom sa platilo za to ze muz bol pri porode a este aj za epi.... takze ratam ze zasa budem lahsia o 330E 😠

zuzana76
19. jan 2010

ahojte

aj ja platim rocny poplatok gynekologovi

aj v spanielsku sa chodi s tehotenstvom najskor obvodnej lekarke , teda sestra tak chodila, a ta ju posielala na ine vysetrenia ako sono, rozne odbery a tak.

tiez maju taky nejaky podobny system, ze rozne druhy positenia a potom sa to z toho kombinuje - teda zakladne poistenie a doplnkove

bihan
19. jan 2010

tak toto je tu všetko zadarmo 🙂 Myslím, že sa nedopláca ani za dulu alebo vlastnú PA navyše.. Vrátane samostatných izieb bez príplatku, ak sú voľné (a väčšinou sú) ale zase za konzultácie lekárov a laboratórne testy sa platí.. lenže ten prístup lekárov je tiež trošku iný a výsledky z labákov vždy dostávam v dvoch vyhotoveniach, raz pre mňa a raz pre lekára.. takže všetky testy, ultrazvuky, výsledky z výterov, všetko máme doma pozakladané.
Ale neviem, či sa tu dá zazmluvniť lekár, s tým som sa ešte nestretla, aj keď veľa lekárov so súkromnou praxou pracuje aj v nemocnici alebo na klinike.

zuzana76
19. jan 2010

to ja by som si radsej niekedy priplatila

pipi1211
19. jan 2010

no ja choim do sukromnej kliniky kde je ten pristup lekarov uplne super 🙂 snazia sa pre teba urobit uplne vsetko len aby si bola spokojna 🙂

evitkamalicka
19. jan 2010

ja neplatim nic a som nad mieru spokojna, nemenila by som

ikulka
19. jan 2010

ahojkajte dievčatá no som poprečítavala čos te popísali a len zíram kolko roznych problémov máte aké lieky beriete a na kolko odberov chodíte...fuha a popritom ešte zvládate tehu....
ja som bola na krvi začitkom roka a do poradne idem 26. pootm budu aj vysledky z krvi, ale neberiem vobec žiadne lieky sem tam si hodím vitamíny pre tehotne ale eto vsjo...tak snád to tak aj ostane.....a an sone som bola vo štvrtok akože v desiatom týždni a pojdem zas až v 20-tom to vám akosi často robia sono, moja gynekologička sono v ambulancii nemá.....

zuzana76
19. jan 2010

ikulka, mne robi doki sono zakazdym teda kazde 4 tyzdne asi, doteraz som bola 3x na sone

zuzana76
19. jan 2010

ja nemyslim platit gynekologom, ale tak vseobecne, mne napr endokrinolog odmietol urobit hormonalny profil, ze to on nemoze, len gynekolog a pritom figu borovu, moze to aj on 😉

lucy1990
19. jan 2010

Dobre ranko dievcata 😀 dnes som sa dobre vyspinkala...a citam ze groka trpela ☹ 😔 inak dneska mame nejaky vyciciavaci den, aj ja idem na krv, ale len na 1 ampulku nastastie 🙂

tiriel
19. jan 2010

lucy,ta tvoja ampulka je ale tvoja vytužena

tiriel
19. jan 2010

my sme boli trochu vonku,ale len s kočíkom,lebo som šla na nakup. tak zavliecť naobliekane dieťa čo nechce isť po svocjich hore schodami + nakup , to je horor. už nech je leto,lebo toto je maraz. a ešte ani sneh neprišiel

lucy1990
19. jan 2010

Tiriel mas pravdu 😅 inak aj ja uz bohujem na tuto zimu, lezie mi hore krkom...co by som dala za to, aby leto prislo uz vo februari 😎

mata299
19. jan 2010

ahojte....tak ja som tiež v noci nespala, raz mi bolo teplo, potom zima a okrem toho vkuse upchatý nos....

tiriel ja chodím tiež do centra hemomedika k Dr.J. Hulíkovej tu v ke vo fakultnej nemocnici...zrejme má také isté centrum v po...

pipi1211
19. jan 2010

inak to s tym teplom a zimou mi uz pekne lezie na nervy ram mi je kosa ze mam 5 vrstiev na sebe a raz sa musim vyzliect dohola..... 😠

zuzana76
19. jan 2010

aj ja chcem uz leto

lucy1990
19. jan 2010

Inak to bude zasa vyzerat vonku, vcera nasnezilo a dnes je 10 stupnov 🙄

pipi1211
19. jan 2010

no sak uz z okna vino ja to vsetko zo stromov opaava a iba clapkanica sa z toho robi

evitkamalicka
19. jan 2010

lucy u vas je 10? u nas jeden stupen

ja leto neznasam, ja chcem jar alebo jesen

pipi1211
19. jan 2010

joj ja leto uplne milujem a tesim sa nan! sice nie moc na to ze sa budem s brusiskom trapit ale tak hned pod branou mame kupalisko takze tam bueme asi celu dobu 😀

lucy1990
19. jan 2010

Aj ja milujem leto 😀 😎 na kupalisku som sa spoznala aj s mojim mm 😅 my sme obaja letne typy...

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danielitka26
19. jan 2010

ahojte žienky potrebujem pár ochotníčok čo mi budú vedieť venovať asi 20minút, ide o prieskum trhu

presne sa to volá ZDRAVIE V TEHOTENSTVE A PRI DOJČENÍ

potrebujem - dve tehulky prvorodičky , obec alebo mesto kde bývate musí mať do 5000 obyvateľov, jednu potrebujem aby mala maturitu druhú bez maturity. ktorá máte záujem píšte mi do ip.odmena za čas mne venovaný je malá súprava čajíkov

nika.r
19. jan 2010

ahojte 🙂

groka, prajem, nech zub čím skôr prestane bolieť. Pre mňa sú bolesti zubov najhoršie zo všetkých.

tiež som prekvapená, koľké máme problémy s krvou. V mojom okolí ani v rodine nikto nič podobné nemal, keď to mne zistili, myslela som si, že je to dosť ojedinelé.

Aj sa teším na teplo. Na leto nie, to už bude brušisko riadne veľké a budem sa veľa potiť, ale jar by som brala hneď.

Idem si zdriemnuť k Tomáškovi. Prajem pekný deň.

tiriel
19. jan 2010

Mati, ona je super,ze? Ale v po robi len stvrtky , my sa ulietame mesacne 1xk nej,2x poradna a zvycajne 1x nieco ine,ako krv a pod. Muz je uz na mraky z toho,viac je doma ako v robote

tea333
19. jan 2010

No pisem vam a padne mi to..dnes ako naschval

isla som na susku a hned ma otial vypoklonkoval Judr., ze mam neospravedlneny seminar, on je jediny na svete ktory riesi ospravedlnenie neucasti, no a zevraj mam absenciu o ktorej som nevedela, tak som utekala na ustav sukr. prava ze mi pani vypise ospravedlnenie, a ahaho, pani tam nie je..takze som mohla ist domov
aj tak vyhadzoval baby zaradom, on si vybere tak dvoch ludi z 30 a ostatnym skusku neda, aj keby boli mudrejsi nez on.tak mozno by mi aj tak bolo luto 🙂 az sa na tom musim smiat, lebo som nespala v noci som sa ucila, a teraz toto, dam si u neo individualny termin na skusku, ale aj ked sa neviem ako naucim tak ma moze poslat domov..

tea333
19. jan 2010

a inak sa mam schopne 😀 stale mi nic nie je 😲

tiriel
19. jan 2010

tea, des - uŕčo je to nejaky stary chren

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre