♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

ikulka
13. máj 2010

ahojky kočky nestíham čítať tak len v krátkosti opíšem ako som dopadla no bola som dnes na cievnom, tak mám 2x denne užívať detralex, predpísali mi aj pančuchy, ktoré budem musieť nosiť a mesiac pred porodom si začať pichyť niečo do brucha, ak sa to neupraví. mám vela chodiť, podkladať si nohy nesmiem dlho sedieť bez pohnutia...takže si asi kupim nafukovací čln lebo na gynde mi prikázala ležať, ležať a podkladať si zadok...tak som z toho trochu vyvedená z miery som nevyslela že to bude až také zlé....dr. len krutil hlavou nadomnou a s takým povzdychom ma vyprevadil, že vela šťastia vám prajem pani.... ☹ 😒
marija tebe prečo nedal detralex, nesmie sa počas tehu?
tak si idem poctivo lahnuť a podložiť čo sa dá..... 😅

lucy1990
13. máj 2010

Ikulka, to ma mrzi ☹

kvietok121
13. máj 2010

ach ikulka drzkaj sa

marija
13. máj 2010

Ikulka a co ti je presnejsie? Teda ake si mala problemy a na co prisiel lekar? No mne povedal, ze on je v tehu proti akymkolvek liekom, ale si myslim, ze ak by to bolo fakt zle tak by na vyber nemal. Takze to asi nieje az take zle somnou 😎 pancuchy mam tiez, ale jak mi mala v utorok ochorela este osm ich ani raz nemala oblecene lebo som v takom strese ze na to vzdy rano zabudnem, a vraj si ich mam dat ked este lezim, nie ked sa uz postavim... a ja ked o 4 rano vystrelim pre ATB tak az potom si uvedomim, ze do r.ti ved ja nemam zas pancuchy 🙄

denisocka
13. máj 2010

no konečne som doma a sedím,
dnešny den bol teda 😖 - takže na hematologii sa mi nezlepšili vysledky,takže ako som písala pichám Clexane na zriedenie krvy už každy den - až do konca šestonedelia
-tak som sa teda vybrala ešte poobede za svojou dokynou do poradne,kedže dnes ma službu ale došla som tam a už som mala odkaz,že je na operačke -že mi maju natočiť 30min CTG zaznam. na zazname som myslela že umriem,strašne mi bolo nevolno na plucach, a nedovolili mi otočiť sa nabok,až ked som tam už bola jak vypluta,tak mi to povolili,naštastie bez kontrakcii . nato ma poslali do mesta na 2 hod,že dokyna ma po operracii ešte sekciu 😅 tak sme lažovali po meste a nato mi volala,že čo mi je - že ak je to surne,mam prisť pobalena na hospitalizaciu a ak nie,tak zajtra ma kukne,ale že ked sa mi zda že ma niečo reže v mechuru,že mam dojst na cievkovanie. tak som sa vyrevala v aute,že už to nevladzem .... ale išla som.
Nakoniec moč katastrofa - hnis ++ , bliekovina + , krv + a pH 6 . hned som si nakupila urologicke čaje

nezabudnem na tu noc,ked ma v nemocnici vycievkovali bez vydeznfikovania pošvi, vtedy bol moč ešte negat. a o 2 týž už bol zlý a rezalo ma to dole. sice ma preliečili ale kukajte, a ja sa tu trapim už jak dlho,čo beham na vecko a škriabem steny ked ma maly kopne do močaka 😔

denisocka
13. máj 2010

baby,
nezbierate dakto body z DM a nemáte nahodou aktualnu 150 bodovu knižku so zlavami? potrebujem jeden kupon

lucy1990
13. máj 2010

Deni, no to je strasne ☹ a s tymi bodmi ti nepomozem, nezbieram ich...

marija
13. máj 2010

Deni a ten hnis v moci a ta bilekovina to znamena, ze mas zapal ci co? Ale inak den blbec, to je fakt... hlavne, ze uz si doma a zajra mas teda poradnu?

marija
13. máj 2010

Deni ani neviem kolko bodov tam uz mam, a ci mam na tu 150bodovu knizku narok, ked budem v DM kuknem a ked budem mat knizku v rukach das mi vediet co to vlastne chces 😀

zuzana76
13. máj 2010

deni, strasne, tebe sa to fakt kopi tie problemy ☹

ja ma tu knizku, napis mi ktory kupon potrebujes

denisocka
13. máj 2010

😒 hej,to bude zapal - sestrička mi už po vycievkovani vravela,že tam dačo bue,bo moč zakaleny. pýtala soms a,či možem pohyby a kopance do mechura citiť tak strašne bolestivo-a že vraj hej,ked je zapal. ta fasa

denisocka
13. máj 2010

marija,ked mi zuzka da ten kuponik,tak mi nebude treba,ja ofotim ake mam,a možem vam poslať

denisocka
13. máj 2010

joj baby , aspon že mám mašinu a šatku už 😀 ja to tehulkovanie dajak dotiahnem do konca,len nech mi daju dajake lieky,bo už som to mohlamať vyliečene keby mi nedavali Rosalgin 🙄

zuzana76
13. máj 2010

vidis deni a to si este aj sestricka, clovek by si myslel,ze ku kolegyni sa budu inak spravat 😖 , teda no nemalo by to tak samozrejme byt, ale je to katastrofa niekedy, co si chudak pacient pomoze? nic

halintoa
13. máj 2010

deni: mne dnes sestrička povedala do telefónu, že mám v moči baktérie, že mi predpíšu v pondelok tabletky...
yokralovna: ideš rodiť v Topoľčanoch? Aj ja sa tam chystám. Za pôrod do vody sa platí 166€, písala som si s vedúcou PA 😉 .

kvietok121
13. máj 2010

ach deni strasne spravy, naozaj blby den
ja doDM nechodim

peta131
13. máj 2010

deni je mi luto ako si pochodila ☹ ale hlavne ze vies pricinu a ze ta neboli len tak...ja som mavala opakovane zapaly mocaku tak viem co to je mne pomahali sumive tablety volaju sa Urologica a su to vytazky z brusnic a mozu sa aj v tehu fakt super lepsie mi zaberali ako caje 😉
deni ja mam 100 bodovu tu knizku z DM-ky zrovna predvcerom mi dali na vyber ze si mozem vybrat bud tu 100 bodovu alebo 150 ale v tejto sa mi viacej pozdavali veci tak som zobrala tu...a co potrebujes? neni to nahodou aj v tejto mojej 100 bodovej???

mna zase hrozne ale hrozne boli chrbat ☹ dnes sa nemozem ani hybat a citim ze na pravej strane pod lopatkou mam cviknuty nerv alebo co lebo ma tam hrozne picha...ked sedim je ta bolest najhorsia ☹ ale inak citim bolest celkovo od krku az po zadok komplet cela chrbtica ma boli....neviete co je na to dobre??? nejaka mast na masirovanie alebo nieco...

peta131
13. máj 2010

no tak zuzka ma predbehla 😀

ozaj baby neskusali ste ten napoj pre tehotne z DM-ky? ten Gravimilk je nan kupon v tej tehu knizke z DM som si ho zobrala ze vyskusam a poviem vam to je ina mnamka 😵 hrozne mi to chuti 😵

zuzana76
13. máj 2010

peta, skusala som 🙂 aj mne to chutilo, ale to som este tak dost davno pila, v prvom tehu

zuzana76
13. máj 2010

a potom este aj nejaky napoj na kojenie

peta131
13. máj 2010

zuzi este je napoj pre tehotne od Hipp ten mi ale vobec nechuti 😖 ten Gravimilk mi chuti lebo to je take dobre mliecne mi to pripomina rozrobeny Sunar 😵

denisocka
13. máj 2010

hali, no asi aj moja dokyna počka do pondelka,až prídu vysledky že mi da ATB,ale už sa aj teším-konečne,ved aj ten vytok zeleny možem mať zo zaopalu močaka 🙄

petka dakujem, 100b mám, a to čo potrebujem mi už dava zuzanka 😵

dnes som v lekarni kupila ten gel na ruky antibakterialny a teraz kukam,že je aj v 100b knižke 😀

zuzana76
13. máj 2010

deni 😀 , no aj ja som sa uz par krat tak oklamala, alebo ze soms a uz uz chystala nieco kupit a akurat bol uz novy mesiac a tie poukazky uz neplatili 😠 a v jednej knizke bol taky javorovy sirup v zlave , kolkokrat som vosla do DM, tolkokrat ho nemali a to miesto, kde ho akoze mali mat furt prazdne 😠

zuzana76
13. máj 2010

idem ja uz oddychovat a otravovat muza, nech mi urobi masaz, masaz zadku 😀 , lebo ma bolia tie kosti v zadku, ani neviem ake su to, ale proste ako ked spadnete na lade a tak ma to boli , tak som zvedava ako mi bude zadok masirovat, ked ani na brucho si lahnut nemozem 😀

deni zajtra posielam kupon, keby daco si si vybrala napis mi do IP este, rano vzdy zapinam PC a Mk, to vies, stara zavislacka 😀

zuzana76
13. máj 2010

tak , odpajam sa, dobru noc

kvietok121
13. máj 2010

dobru noc vsetkym ideme aj mi spat, hokej sa skoncil tak mozme ist papa

halintoa
14. máj 2010

Bréé ránko 😀 ,
rozlepim oči, že idem na WC a drahý na mňa pozerá, oči ako baterky, že už od piatej nemôže spať, či môžme ísť do Pezinka na siedmu, lebo dnes sa chystám pomáhať kamoške vo firme 🙂 . Tak som hore, ale vychystaná asi tak skoro nebudem 😝 , vidím to skôr na pol ôsmu... Ako sme si išli ľahnúť, tak sa bambuľka tak rozkopala, ako keby som pred spaním pila energy drink a nie mlieko, normálne som nechápala, ale tešila som sa, bolo to krásne 😵 . Želám všetkým krásny a bezproblémový dník 🙂 .

marija
14. máj 2010

Ahojte kocky. Teda dobre ranko.

My mame za sebou zas taku vselijaku noc, sice Nurofen naposledy o polnoci a nema teplotu, ale stale radsej len hmka akoby mala hovorit, to hrdlo ma asi take bolave ci co... aj to ma prvykrat... ideme o taku hodinku na konotrlu, urobia jej kontrolne CRP, plus pozrie hrdlo. Neviem aka je prax vo svete ale uvazuju nad tym, ze jej vyberu mandle... vraj ak deti do 3 rokov maju hnisave anginy viac ako 7krat, beru im ich... a to su nejake Pittsbuske normy ci co som sa docitala... ona uz ma 10desiatu a kazdykrat je to horsie...

Inak nechystate sa niektora na tu profilaxiu? Ja som pri malej chodila priamo na Antolsku, teraz som sa objednala na 8tyzdnovy kurz do jedneho studia, je v tom aj prednaska aj cvicenia, coz je super. Pri prvej malej som si to velmi pochvalovala a potom aj lekari na porodnej sale ked videli, ze som ju absolvovala 😀

Niektora z BA nechcete sa ku mne pridat? 😵

denisocka
14. máj 2010

ahojte,tak ja som rano bežala s mužom do "poradne" a po antibiotika. takže aspon niečo pozitívne - krčok drží 😵 , to čo som si nahmatala ja bola asi steny pošvy a nie krčok,ten mam vraj pekne vzadu a vraj ovela lepší nalez ako pred mesiacom,čo mi zistila ten mäkky krček. vravela,že vtedy ked našla ten nalez,tak len čakala ,kedy jej zavolám na mobil že som začala rodiť,vraj to bolo dosť zle na ten 22tt ,ale že teraz je rada,že je to ovela lepšie,takže ma ukludnila a že tie všetky bolesti oddola su zo zapalu močaka. buducu sobotu idem na kontrolu

pani s tým kresielkom zas písala po 3dnoch,že mi vracia 30e , poštu si mam uhradiť ja a že ona si neni vedoma takých zavad,ako som jej pofotila a že dnes ho chce mať poslane ,že ho ma v pondelok doma. tak som jej odpísala že neni som superman,u nás tiež prši a som doma na rizikovom, že poštu mame v inom meste a že som odstihla ten Warning zozadu 😅 tak čakam na reakciu 🙄

evitkamalicka
14. máj 2010

ahojte

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre