♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jajka377
14. mar 2011

@luna22 na kaše má ešte čas - sú trošku ťažšie na bruško, tak to počká. a skúsila si jej dávať aj inú zeleninku či iba mrkvičku?

alure
14. mar 2011

@kvietok121 ahoj moja zo začiatku budem robiť niečo ako výživu (varené jablčko,hrušku,prípadne marhule)jedine banánik surový popučený...a časom mu dám "žužlať" jablčko aj surové..ale nechcem aby mu ovocie hneď na začiatku spôsobilo nejaké tráviace ťažkosti tak preto radšej povarím.A tuším že taký je aj postup 🙂
@danulka3 no to to je to len o tom pultíku.Ani ja som nevedela v sobotu som obzrela asi milion sedačiek mm už bol trocha rozladený 😀 ale nech si vytrpí trošku nákupov so žienkou 😉 už mi vravel že najbližšie sa tam môžem ísť realizovať (tak som ho poopravila,že prídeme spolu že ho to neminie 😀 😀 😀 ) Myslím si že tá Romer King Plus je jedna z najideálejších..ale uvidíš sama...treba chodiť obzerať a skúšať s Jakubkom,nech si sám povie 😉 toto je vec čo asi cez net nie je najvhodnejšiie kúpiť. Mne tiež nič nevrátia dostanem len nejakú prémiu cca 90€ 😒 ale vždy lepšie ako nič....

kvietok121
14. mar 2011

@alure ok budem aj ja ja som si narobila jablckovu vyzivu to mam, hrusku tiez viem ako varit a marhule to tak isto varis vo vode? a ako dlho budes davat varene???

alure
14. mar 2011

@danulka3 juj a plienky u nás kupujem v DMku babylove (mala som najprv takú veľkosť ako plienky ale kázali mi kúpiť menšie že úplne stačia tie od 4-9kg a dokonca preferujú viac Dmkové plávacie plienky ako napr.Huggies alebo iné,lebo nie sú tak buničité a nerozpadávajú sa do vody.
@lubina82 tak to dúfam a je tam tá vzájomná radosť a láska aj keď ťažko hodnotiť ako to bude neskôr predsa len je medzi nimi 8,5 roka rozdiel ....
@eis4 ďakujem mojko 😉 Je ti už lepšie? Ako sa cítiš?

danulka3
14. mar 2011

@kvietok121 aj mi ideme sem,akurát sa chystám vyplniť prihlášku

Baby,čo chodíte na plávanie,aké plienočky ste im kúpili?
@evanns Tak mne vrátili len 111eur,zaplatím plávanie a už je po rozhadzovaní.Aj mi sme objednali niečo podobné http://www.postielky.com/stolicka-arti-betty-0 ale musíme čakať ešte týždeň 😒
@alure tak aj mi sme boli dnes v obchode a obzerali sme tie autosedačky,som nevedela,že v týchto sedačkách sú detičky fixované len tým pultíkom.Takže nakoniec sme takýto tip zavrhli.Budeme kukať ďalej,ešte máme čas

kvietok121
14. mar 2011

@danulka3 aj ja by som uz mala 🙂

alure
14. mar 2011

@kvietok121 asi budem tak variť že ošúpem a povarím o niečo dlhšie ako hrušky či jablka...a potom rozmixujem.Chcela by som začať týždeň po zavedení mäska a dávať dva tri dni z každého druhu varenú (výživku) potom do toho asi začnem dávať piškoty alebo detské keksy a potom nabehnem na bananik,a tak sko pri zeleninke aj tam začnem strúhať jablčko surové (prípadne s mrkvičkou) a odsledujem si reakciu....u Olivera som začala s ovocím dosť neskoro a dodnes je na tom tak že zje len banan a jablko...ale to je asi moja chyba,bála som sa dávať rôzne druhy ovocia a potom už nechcel ani vyskúšať ani len ochutnať ☹

kvietok121
14. mar 2011

@alure ok beriem to ako radu od teba a budeme na tom podobne

danulka3
14. mar 2011

@kvietok121 Kde budeš kupovať mäsko? ja som zatiaľ dávala len kuracinku a ostatné druhy mäska som dávala kupované príkrmy.Surové ovocie som dávala zatiaľ len jabĺčko a banán,Keď som to jabĺčko dusila,bolo veľmi kyslé,musela som mu tam nastrúhať piškótku.ako mu budeš dávať ostatné ovocie? Kúpiš surové a udusíš,alebo dáš výživu?Skúšala si mu tú zeleninku na obed vážiť,koľko spapá?Ja do neho viac ako 10g nedostanem,dúfam,že to má dosť,lebo mliečko mu už nedávam,ideme vonku a keď prídeme,tak ho nakojím,ale moc nechce a okolo 5-tej mu dám kašičku,ale len pol dávky,čo je na krabici(do 70ml vody) a keď ide spinkať stiahne 200ml mliečka.V noci sa kojíme aspoň 3x 😝
Ešte sa chcem spýtať,ako sa ti darilo s tým spaním cez deň* Aj ja by som mala niečo poriešiť,lebo dnes sme napr*spali 4x po pol hodinke,myslíš,že keby som ho dala spať neskôr,tak bude spať dlhšie???Raz som to skúšala a spal rovnako pol hodinku,potom je strašne mrzutý.

danulka3
14. mar 2011

@alure Fotky sú krásne,si šikulka,na to že ho máš len pár dní,sú krásne

eis4
14. mar 2011

@alure je mi asi lepšie zatial,najhoršie sa vždy cítim ráno,teraz mám problém s pravým prsníkom,už odvčera ma bolí od pazuchy až k bradavke a neviem od čoho.dufam že to nie je zápal.včera som ho mala plnší ako inokedy ale nebolo to nič hrozne tak som neodsala že však malá o chvílu bude jesť ale spinkala dlhšie a ráno ma to už tak bolelo že som nevedela spať a to už 2 krát z neho jedla ☹ teraz ho mám uplne mäkký nemám ani hrčky a predsa to bolí ked stlačím .dufam že to nie je zápal ☹ teraz som čítala že to može byť aj nesprávnou technikou dojčenia ked dieťa prsník naťahuje,ale moja to robí naschval a neviem jej v tom zabrániť. v poslednom čase sa mi otočí na bruško ako ju držím a zhora mi naťahuje prsník,no čo s nou mám robiť??? 😒

danulka3
14. mar 2011

prečo mi to poslalo 2x?????? 😀 😀 😀

kvietok121
14. mar 2011

@danulka3 tak to je otazok 🙂 tak pekne po poradi, masko ideme kupovat do msiarstva parizek je na tej ulici ako je artforum, maju masko z fariem maju aj telacie, aj zajacika a podobne
jablcko - mam urobenu domacu vyzivku, a ostane - hrusku marhulu uvarim ako alure a bananik dam cerstvy
nie nevazila, ake nezabudnem a ak stihnem tak zajtra odvazim, neboj keby mal malo tak si vypyta, ja sa riadim tym ze kolko zvlada tolko davam, aj ked dnes ma prekvapil lebo po par lyzickach zacal plakat aja ze co, a idem prebalit a on pokakany tak sme sa umyli a potom sme pokracovali s usmevom 🙂
kasu este nedavam a stale po obede ideme na mliecko 🙂 niekedy po pol hodinke ale vzdy chce aj mliecko
spanie - tak dnes sme spali doobeda ol hodinku, ale poobede dve skoro tri hodinky, takze som bola spokojna, myslim ze je to lepsie, sice keby som sa posnazila tak by von zaspinkal ale kedze bol v polosede a kecal s mamou tak sa mu to nepodarilo 🙂 uvidime ako to bude fungovat, ale nemyslim ze by bol nervoznejsi ako byval to urcite nie a ci menej neviem ... ale myslim ze je to lepsie

kvietok121
14. mar 2011

@eis4 su to cisla moj matejko zase vyberie a kuka na prso, zase potiahne vyberie a kuka na prso a tak dookola 🙂

fialka5959
14. mar 2011

Ahojte, my sme uz zacali konecne papat kasicku, a celkom nam to pekne ide 😉
Zajtre ideme na prehliadku k lekerke a som zvedava aka bude vaha mojho babatka 😵

vladka84
14. mar 2011

ahojte dievcence, tak som bola v lekarni, ten canesten mam doma - uz som si aj natierala, ale fialku nemali, mam sa po nu zastavit az zajtra, takze Karinka sa zatial nelieci - ale ako ju tak sledujem, tak jej to asi v puse nevadi, ani ju neboli 😕 zato ja som nestastna, dnes som ju z takym strachom kojila, teraz vecer papala z toho bolavejsieho,stale sa pri papani myka, potiahne a odtiahne sa a kojenie ukoncila tym, ze zatala dasienka, normalne som videla hviezdicky a uz teraz sa bojim nocneho papania 😢

fialka5959
14. mar 2011

@kvietok121 Tak to je strasne mile aj u nas to tak funguje 🙂

danulka3
14. mar 2011

@kvietok121 Artforum je na Bottovej? Pôjdem tam kuknúť,dík za tip.s tým spaním neviem,čo už mám robiť,mne ani v kočíku nepospí viac ako pol hodinku ☹ Snáď sa to časom upraví. 😒

@alure Prosím ťa to ovocie,len také samotné podusíš?Ja som skúšala jabĺčko,ale bolo to potom strašne kyslé,si mala vidieť tie ksichtíky,musela som mu tam dať piškótu alebo banán.

kvietok121
14. mar 2011

@danulka3 neviem ci je to botova, ale na tej ulici ako je artforum a nakonci je santa maria tak oproti tomu je parižek a mas si pytat kura kralovske 🙂

kvietok121
14. mar 2011

@fialka5959 🙂
@vladka84 neboj zachvilku to prejde, len poctivo natieraj a ked uz aj boliet nebude este natieraj

niky13
14. mar 2011

@danulka3 mne doma tiez spinka len polhodku. To je o nervy. Tak som zacala s nim chodit vonku a spinka dlhsie. Sice po polhodke otvori oci, alebo sa zamrvi, ale ked je kociar v pohybe, tak spinka dalej. A tak sa vozime - doma sice nic neurobim, ale aspon pospinka.

niky13
14. mar 2011

@eis4 ja som mala to iste, v noci mali spal a do rana som mala prsnik tvrdy ako kamen. Aj ked ho potom vyprazdnil, tak to este bolelo. Davaj jej papat nadalej - hlavne nech ti ten bolavy vyprazdni, do 2-3 dni to prejde. Skus nespat na tej strane, kde ta to boli.

danulka3
14. mar 2011

@kvietok121 ah už viem,to je bočná ulička,kura královské,som zvedavá,ešte som to nepočula 😵
@niky13 a koľko krát za deň ti spinká?

niky13
14. mar 2011

@danulka3 rano ide spat okolo pol 10 - 10, potom po obede okolo pol 1- 1, a poobede idem po dceru, tak spi este v aute okolo 15.30 vtedy spi asi 40-50 min. A vecer ide spat o 18.30

kvietok121
14. mar 2011
vladka84
14. mar 2011

@kvietok121 dnes si to cely den hovorim, ze to prejde, ze to dalsie kojenie uz bude boliet menej, ale aj tak si Karinku prikladam so strachom 😒 na noc si canesten nedavam, lebo urcite sa mi nebude chciet utekat zmyt, ked sa zobudime na papanie, tak pomastim aspon obyc. mastickou...

idem do postele, dnes som vas ani nedocitala 😕 dobru noc a milacikom sladke snicky!

eis4
14. mar 2011

@niky13 dík🙂pokusim sa 😉
@kvietok121 moja zvykla robiť ked mala asi 4 mes,že cucla párkrát ,pustila potom ma 1min. hypnotizovala zas cucla a dookola.bola som rada že ju to prešlo a teraz toto 😀 asi ju budem kojiť len poležiačky,vtedy to nerobí 😉 ale vtedy ma zas hryzie a cerí sa pri tom 😀 cirkusant 😀

kvietok121
14. mar 2011

@vladka84 neboj prejde to budem na teba myslit

alure
14. mar 2011

@eis4 moja drž sa a ak máš pocit že sa tam niečo zbiera na zápal prilož si na noc do podprsenky kapustný list,ten bymal prípadný zápal vytiahnuť.
@danulka3 ja som výživy robila a aj robím štýlom ako na kompot takže nedusím ale povarím a potom rozmixujem. Mám domáce jablčka z našej záhrady nie sú síce krásne ale sú sladučké ako med. V obchodoch ak kupuješ sa snaž kupovať nie tie krásne ale skôr také tie čo vyzerajú škaredšie väčšinou lepšie chutia.Všetko ovocie skús uvariť úplne do mäkkučka ako keby si chcela robiť kompotik.
@kvietok121 😉 potom vymeníme skúsenosti čo a ako ...
babulky utekám do postielky som dnes ko. dorbú nocku

vladka84
14. mar 2011

@kvietok121 dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre