♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
14. aug 2010

@lenka221 dakujem vidim ze ti mas termin zajtra aj nieco tomu nasvecuje?ja som tak dufala ze pojdem pred terminom...a uz mam 4 dni po a malemu sa stale nechce,aj ked bolesti mam desne...len sa to nechce rozbehnut naplno

lenka221
14. aug 2010

@katulkaaaaaa hlavne sa drz a nech sa to zdrave narodi 🙂))) a velmi dolezite, nech ide rychlo von, ti poslickovia su neprijemny, ja ich tiez obcas mam, a dost to boli

lenka221
14. aug 2010

@katulkaaaaaa no nic tomu nenasvedcuje, ked som bola v pondelok na poradni tak povedal ze by som mala vydrzat do dalsej, to je v pondelok, a som zvedava co mi povie...ja som myslela ze porodim skor este v juli, vsetci mi to aj hovorili, a malemu sa volako nechce

tiffanka
14. aug 2010

@katulkaaaaaa tak to už asi bude ono 🙂 ach, tak ty už budeš mať drobca pri sebe 🙂 Dúfam, že ti všetko dobre dopadne, a potom dáš vedieť čo najskôr 😉

katulkaaaaaa
14. aug 2010

@lenka221 no aj mne kazdy hovoril ze to bude skor,dokonca aj moj dr ze do terminu urcite porodim....a vidis,proste su ti nasi chlapci lenivy,co by sa ponahlali nasvet ked sa mozu nosit v brusku 🙂

katulkaaaaaa
14. aug 2010

@tiffanka jasne nez pojdem rodit napisem sem,a ked bude po poslem smsky mam cislo na akiku aj na lucku 😵 velmi si prajem porodit normalne ja sa tej vyvolavacky tak bojim ze sa mozno aj maly lakol a bude sa do pondelka ponahlat von 🙂 dneska kope stale,a tak ritku vytrca mi hybe celym bruchom...

lenka221
14. aug 2010

@katulkaaaaaa neboj, porod mas uz za dverami, hlavne sa drzte,

lenka221
14. aug 2010

@lenka221 odpajam sa baby tak sa drzte, a hlavne nech tie porody dobre dopadnu, ahojte

tiffanka
14. aug 2010

@katulkaaaaaa aj moj sa stále len premiestňuje, kopká, zasa mám kockové brucho 😀
Veď už si 4 dni po termíne, fu tak to je niečo 😉 Ja si vôbec neviem predtsaviť ako sa cítiš :-/ Ja nemám ani poslíčkov, ani bolesti aNI NIč 😅

janinna11
14. aug 2010

@katulkaaaaaa Jaaj, tak to som nepochopila 😉 No tak Ti zelam, nech to mas rychlo za sebou.

katulkaaaaaa
14. aug 2010

@tiffanka no je to des,co ti poviem ☹ sranda ake to mame kazda ine....rozmyslame co dnes podnikneme daleko uz z domu chodit nechcem ,tak asi len svokre pojdeme pozret tu mam blizsko

tiffanka
14. aug 2010

@katulkaaaaaa veru, každá to máme úplne iné 🙂 skočte na zmrzku, na kofolku 😉

memory97
14. aug 2010

@mirmaj Davidko mi papkal naposledy 70ml kazde 3 hodiny, ale teraz zacal mat plne brusko aj z toho, ze nasava vzduch z flase a troska mi vracka,tak som to znizila na 60tku. Vcera zas sme mu vecer dali 60tku a po hodine a pol kriku,placu vypil dalsiu. Som nechapala, ale este je sa co ucit, pokial pridem na potreby mojho syna 😀 😀

@nanula1108 tak to ma mrzi, ale verim, ze sa z toho rychlo dostanes.

memory97
14. aug 2010

@jankasramka odsavam kazde 3 hodiny, ci je den, di je noc, takze preto som tu stale 😀 😀 😀 Maly je hlados a mliecka zas nie je na viac davok🙂

memory97
14. aug 2010

@katulkaaaaaa dufam,ze bolesti nepresli a drobcek sa uz pyta na svet🙂

memory97
14. aug 2010

@katulkaaaaaa alebo urobte hodinovu prechadzu a potom horuca sprcha🙂 Mne zas horuca sprcha spustila porod a to mala iba utlmit bolesti🙂

jankasramka
14. aug 2010

@memory97 ja na tvojom mieste si odsavam mlieko asi castejsie ked mas malo, minimalne cez den...ide o to ze cim vyssie potreby na telo vytvoris tym viac mlieka sa produkuje- samozrejme je to pomalsi proces takze ked cez den zacnes odsavat kazde dve hodiny tak vyssiu tvorbu uvidis az na druhy den ale na 100% bude vyssia. to je fyziologia, nic viac.

lebo ved nas drobec mal pri narodeni 2570g (o nieco viac nez davidko) lenze teraz uz na jedno pitie vpohodicke stiahne cez 120ml ked je hladny....
a ked ma koliky fakt skus tu flasku avent, aj sa ti potom lepsie prisaje na prsko.

mne doktorka vravela ze mame byt na umelom mlieku ale uz sa mu ten reflux zlepsil tak uz len kojim lebo som sa sla zblaznit z toho odsavania, aj sa mi produkcia znizila...

drzim palce nech nech mas vela mliecka, skus to co ti pisem, nic zato nedas a moze ti to velmi pomoct...
si zober ze ja ani nemam prsia a z jedneho odsajem min 100ml. ale maleho si prikladam ovela castejsie cez den- vzdy ked ma chut- niekedy kazdu hodinu, niekedy kazde dve ci tri.

daj vediet ako pokracujes. a kedy mate kontrolu u pediatricky? ty ho vazis aj doma?

majka35
14. aug 2010

ahojte ... ja tiež odsávam mliečko, malá má žltačku a je neskutočne spavá ... na prsníku mi zaspí do 2 minút ... od včera som začala odsávať, lebo sa nevedela napapať, zaspala a o 10 minút začala kričať od hladu ... tak som sa rozhodl odsávať a podávať jej fľašu ... jedným ťahom takto vypije 90-100 ml

denisocka
14. aug 2010

@majka35 fiha, tak moj tiež spava a kojime sa až 45 - 60 minut,je to na hovno tak dlho a budit ho . len škoda tej flaše :(

denisocka
14. aug 2010

ja zas riešim debilne klobučiky na ktore si zvykol a nechce chytiť prso :(

majka35
14. aug 2010

@denisocka ja som mala malú aj hodinu na prsníku, ale len dudlala bradavku a mliečko nepila, spala ... tak som si povedala, že dosť ... začína mať aj krajšiu farbu ... škoda fľaše, ale ináč som to nevedela riešiť 😒 a po vypití fľašky si ju priložím k prsníku, zaspí a len ju preložím do postieľky

majka35
14. aug 2010

@denisocka ja mám nenormálne veľké bradavky 😀 😀 😀

majka35
14. aug 2010

baby, som v telke ... kaviareň Slávia ... aj s mužom ... odpadnem 😀

denisocka
14. aug 2010

@majka35 ja si viem ušulať tiež velku bradavku,ale maly neotvori usta, a ked reve a otvori,tak ich nezavrie kým mu cecok nevypadne z ust ☹

čo davaš na zltačku? davaš glukozu alebo niečo?

majka35
14. aug 2010

lekárka mi poradila čierne uhlie rozpustiť vo vode, dať do striekačky a pomaličky podávať ... ono to pomáha bilirubín vyplavovať z tela von ... a dávam ju na slniečko, do kočiarika len tak v plienke ku oknu

denisocka
14. aug 2010

no u nas slnko svieti tak debilne,že iba rano chvilku a potom neskoro poobede z druhej strany . ja som pri prvom davala Cečko a glukopur pri žltačke,teraz nič,iba slnko a cecok

majka35
14. aug 2010

u nás v obyvačke je celý den peklo 🙄

denisocka
14. aug 2010

@majka35 a jak to zvaladaš aj s malou,teda vtedy to hodinove kojenie a mala ?

majka35
14. aug 2010

🙄 strašne...zatváram sa do spálne ale barborka nerozpráva, ale kričí 😖 no a muž s nou chodí často von

tiffanka
14. aug 2010

@majka35 takže sa to nezlepšilo s barborkou? 😖 mrzí ma to... ale verím, že ju tá žiarlivosť prejde.... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre