♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

tiriel
9. jan 2010

dobru a pohodovu noc groka

jankaat.
9. jan 2010

fuj zjedla som polovicku veternika- neodolala som a teraz mi je z neho "krasne" zle.. 🙄

halintoa
9. jan 2010

Elinka, groka: držím Vám palčeky
jankaat.: možno Ťa poteší, že je zle aj mne , ja som si upiekla bublaninu, nie veterník 😉, ale stálo to za to 😀

simuska153
9. jan 2010

Ahojte,

dufam, ze ste vsetci v poriadku, idem si vas docitat - nech som v obraze.... strasne ma od vcera boli hlava, vcera som mala uplne migrenu - dala som si na radu Lenadky superpirin - no asi je fakt slabucky, lebo moc nezabral... este aj tlak mam nejaky nizsi, asi preto, ze uz nepijem vobec kavu - lepsie povedane ani ju nemozem citit...

simuska153
9. jan 2010

No docitane,babulky, co sa to deje??? ☹ Same neplechy na nas lezu 😖... ale hadam uz bude lepsie.
Elinka, drzim strasne palce, nech sa babatko co najskor ukaze, dufam, ze to dopadne dobre.
Groka - ja by som asi pre klud duse utekala na pohotovost, ale kocky maju pravdu, klud Ti urcite prospeje viac... hadam uz rano bude lepsie...

Mne este stale byva zle, v podstate cely den, nastastie nevraciam, len mam zaludok ako na vode... tiez nehrozi nejaka zdrava strava ... musim jest len to, na co mam chut - toho je strasne malo.... a aj ked by som si nieco chcela dat (napr. medovnik alebo oplatku) - tak viem, ze radsej nie, lebo by mi bolo strasne zle, tak ani neriskujem.

Prsia ma neboleli, ani nebolia - ale u mna je to asi tym, ze len pred necelymi 2 mesiacmi som prestala kojit, tak su este zvyknute na vacsi objem 😀

A Nika - zima je aj mne neskutocna, vecer sedim v pyzame, ponozkach, hrubej mikine a este zabalena v deke 🙂 a MM vyvegeteny na gauci len v kratasoch...

simuska153
9. jan 2010

V piatok som bola na odberoch krvi, buduci stvrtok idem na sono - uz sa tesim a bojim zaroven, ci bude vsetko OK. A na poradnu 28.1. - to uz by som pomalicky zacinat 2.trimester, tak hadam bude lepsie... aj ked si pamatam, ze pri Adamkovi mi byvalo zle asi az do nejakeho 18 tt.

Uz asi vsetky spite, tak vam zelam krasnu noc... 🙂

tea333
9. jan 2010

Elinka drzim palce aby sa to NEPOTVRDILO ☹ 😒 😖
Groka ja neviem uz som asi odolna voci takymto situaciam, proste si daj duphaston ak mas, lebo na pohotovosti ti nic ine neponuknu..ked nemas chod, aspon ti predpisu tabletky alebo pichnu injekciu proti krvacaniu.. 😔
neboj, urcite je vsetko ok, to mas z toho natahovania sa s malym..

tiriel
10. jan 2010

dobre ranko,poprosím pozitívne správy - groka ako?

rubinka
10. jan 2010

Ahoojte,

Elinka27 • držím palce nech sa tá diagnóza nepotrvdí a nech sa miminko konečne ukáže 😉

Groka • dávaj na seba pozor moja, a tie výplachy sa môžu aj v tehu? Ja by som sa asi bála...

K tej téme kúpanie, ja osobne tiež zbožnujem horúci kúpeľ, doteraz som si ho odopierala ale posledné dni som ho nahradila aspoň krátkym kúpeľom v teplej vode.

press
10. jan 2010

Ahojte, večer som tu nebola a udialo sa tu toho dosť.
Držím palce, aby všetko dobre dopadlo, treba pozitívne myslieť.
Mne je dnes konečne dobre, ani hlava ma nebolí a dokonca som sa mohla aj v pohode naraňajkovať. Aj mňa stále pobolieva podbruško, niekedy viac, niekedy menej, ale myslím, že to je normálne, fazuľka si robí miesto 🙂 🙂. A čo sa týka kúpeľa, nemám rada horuci kúpeľ, ale myslím, že je logické, aby sa telo v tehotenstve zbytočne neprehrievalo a tiež naopak. Ja som sa ani nemusela kúpať a hneď na začiatku som dostala mykózu a mám potvrdeného streptokoka, teraz ho nemôžu liečiť, až pred pôrodom, ale sestrička ma upokojila, že to malému neublíži a že mnohé ženy majú počas tehotenstva takýto problém. Pekný deň.
čakám na pozitívne správy - groka 😉

tiriel
10. jan 2010

press,aj ja som ho mala,doležite je o tom vedieť a pred porodom podať antibiotikaq,ine sa neda robiť

press
10. jan 2010

už aby to bolo 😀

tiriel
10. jan 2010

joj,ešte si počkáme.ja by chcela aby som bola aspon 20tt

tea333
10. jan 2010

Bre ranko baby 🙂

bihan
10. jan 2010

aaale... ja vôbec nechcem, aby to bolo... jediné, čo si prajem, aby už bolo čo najskôr, to sú pohyby.. hrozne sa na tie pocity teším a po pôrode mi bolo za bruškom smutno.. toto je možno moje posledné tehotenstvo (teda min. na pár dlhých rokov) a chcem si ho vychutnať ako to len pôjde 😵

evitkamalicka
10. jan 2010

ahoj baby,

u mna to zrejme tiez bude posledne tehu, aj ked sme chceli 3 deticky, ale tu u nas uz treti cisarsky neodporucaju, tak uvidime

tiriel
10. jan 2010

tak tak bihan,po pohyboch tužim aj ja, ja som prve citila v 16+1tt presne

bihan
10. jan 2010

ja si to presne nepamätám.. myslím, že v 17tt sa ma na kontrole doktor pýtal, či už niečo cítim a začala som ich cítiť krátko po tom 🙂

evitkamalicka
10. jan 2010

aj u mna to bolo 16tt+ nieco

tea333
10. jan 2010

ale druhorodicky citia skor baby 😉

evitkamalicka
10. jan 2010

ano citia, tak sa na to velmi tesim a som zvedava kedy to pride 🙂

groka
10. jan 2010

ahojte

lenadka mam aj magnezium,vlastne beriem magnezium,duphaston od zaciaktu tehu,maternu a teraz acsorutin
v noci som mala este pichanie silne,ale uz to preslo,aj spinenie preslo,ale neviem vobec ci je vsetko v poriadku,je malikemu bje srdiecko,mam pocity ako pred tym ked sme nevideli srdiecko,jeden jediny den som bola spokojna teda do vcera vecera ked mi doki povedal ze sridecko bije a zs v tom lietam
stale som rozmyslala ze co mohlo sposobit to spinenie
a niekto sa pytal na vyplachy,ano vyplachy sa mozu robit ale len rosalginom,je to ako sedavy kupel,len si to striekam dnu do posvy

groka
10. jan 2010

pisete o pohybocha?tak ja som vcera na obed citila dole uplne v podbrusku ako keby sa mi tam nieco otocilo,bolo to silnejsie ako kedy creva citim,povedala som si no super,asi mi hrabe,ale som len v 7 ci v 8tt takze nic,no ale vime co ma caka o par tyzdnov,touz budem vediet presne co to je

tea333
10. jan 2010

groka ja inak obcas citim take ako ked sa ti sval zacne samovolne hybat, ako taka mala kontrakcia 😲
nesleduj sa tolko, budes sa potom citit nanic 😖

groka
10. jan 2010

no tea asi toto je tens rpavny opist pohybujuci sa sval a to je normalne to nie je o sledovani

tea333
10. jan 2010

groka ja som citala ze normalne ked sa ti roztahuje maternica kludne mozes mat taketo minikontrakcie, je to ok, ja to mam posl. par dni

michaela80
10. jan 2010

Ahojte....tak ja od vcera mozem trosku normalnejsie fungovat, zacala som brat Medrin a ten mi dost pomohol...
drzim palce elinka a groka... 😉

elinka27
10. jan 2010

ahojte,no u mna je ten problem,ze doktor nevidiel ani ten vacok, otacal to vselijako,ale nic,az nakoniec si to nejak zvacsil a povedal,ze toto by snad mohol byt naznak vacku ci tercika.
Ja sa citim normalne,zle mi nebyva akurat mam citlive prsia,dostala som Utrogestan a potom sa to spinenie upravilo,skoro ziadne,iba ked dlhsie stojim,alebo chodim tak vtedy sa objavi,a tak sa snazim odpocivat.Ked som sa opytala doktora ci sa nemoze jednat o mimomaternicove tehotenstvo tak povedal,ze nie ze urcite je to in vitro cize v maternici.V nemocnici ma prijali s tym,ze ma doktor len vysetril a postlacal brucho ci ma nieco neboli,ale UTZ mi uz nerobili.Ked som sa doktora na vizite pytala,povedal ze treba len cakat lebo sa to moze len pomalsie vyvijat.Po vysledkoch krvi a mocu mi zasa povedal,ze hcg je vysoke,ze sa to tam neskor objavi a pustil ma domov,pretoze som sa pytala s argumentom ze lezat a jest tabletky mozem aj doma v klude, a ked to nema byt tak tomu ani oni nezabrania.Suhlasil so mnou a pustil ma.Pripada mi to strasne,brat lieky na udrzanie plodu ktory tam mozno ani nieje... 😒

groka
10. jan 2010

elinka ak mas hcg vysoke neni o com,ja som to mala tiez nejake divne ale stacil tyzden a babo sa ukazalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre