♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
31. aug 2010

haaaaa všetke objednavate tie šatky???ja som tiež študovala tie stranky teraz 😀 😀 😀 😀 😀 😀

memory97
31. aug 2010

@akika722 nepamatam si☹ ja to len precitam, ak je zaujimavy clanok...

@denisocka koninu si nenapisala, nejaka kyselina to bola, len ta moja pamat derava, takto vecer uz nesluzi...

akika722
31. aug 2010

@memory97 tak ako schudnuť rychlo a aby sa aj kojiť dalo??? ☹

akika722
31. aug 2010

@memory97 tvoj drobec nosi doma čiapočku?

memory97
31. aug 2010

@akika722 aj mne by sa zislo schudnut..to ti neporadim... ja mam navyse 10 kg po porode,ale nechavam to zatial tak, hlavne,ze maly ma mliecko🙂 A ani kojenim nejdu dolu☹ Doma nema ciapocku, iba ked mu uska odstavali😀

akika722
31. aug 2010

@memory97 ja neviem kolko kg mam navyše-vaha môj nepriatel 😀 ale vidim aj na šatach a tak až ma to znervozňuje 😠 nemam čo nosiť 😠

akika722
31. aug 2010

idem do postele maly napapany tak treba využiť že spinka
dobru nocku 😵 😵 😵

memory97
31. aug 2010

@akika722 neboj nie si sama. Skrina plna veci a nic mi nie je dobre.. som si uz bola kupit aspon teplaky, nech mam v com po byte behat🙂

memory97
31. aug 2010

dobru nocku

akika722
31. aug 2010

@memory97 haaa...vyzeram vo všetkom ako klobaska...vraj kojenim tiež ide dolu no som hrooooooooooooooooooooooooozne zvedava...chcem späť svoju vahu ☹
tak dufam že raz... 😎
paaaaaa

lucia20
31. aug 2010

@jankasramka ta tvoja vtipna kasa je super.. :D:D vzdy sa pobavim. mliecko pila aj lucka, chutilo jej, aj mi vravi, ze by si dala este, ale ja som lakoma, nedam. :D vsetko skreckujem pre tatianku.

Ahojte mamulky,

vcera som sem nestihla dobehnut, boli sme za malinkou a potom na mesacnom nakupe, no mala som dost...:roll:

vcera ked sme prisli za nou, tak uz bola otocena na chrbatiku, ocividne jej nevadilo, ze lezi na tej rane, comu som bola velmi rada. spokojne spinkala.... ja som to dieta este vobec nevidela hore, ona stale drichmosi. :D ale spanok lieci... moj muz akurat stale sledoval, ci nahodou neotvori ocka. chcel vidiet farbu. :D

vcera uz papala 30ml mliecka, dokonca sa uz stihla aj trikrat pokakat, co ma tiez velmi potesilo, lebo je jasne, ze crievko a konecnik funguju tak ako maju...

bohuzial, ta zltacka stale neklesla, ale hlavne ze nestupa.

sopliky boli uz uplne minimalne. sestricka vravela, ze za cely den ju neodsavala a to sme tam boli az okolo 16.00.

sa mi to zda priam az zazrak. ked som videla v piatok ake huste a zlte sopliky mala a o par dni neskor ona uz nema nic. ani tym mojim dvom babam doma tak rychlo hlieny neprejdu...

dnes sme volali na aro, tak tatianka je uz na chirurgii a to mi este vcera vraveli, ze zrejme do stvrtka u nich bude. mala ist na nejake novorodenecke alebo na patologickych, ale vraj si ju nejaky chirurg vyziadal na svoje oddelenie. zrejme ten co ju operoval. zlate od neho, ze ju chce mat pod dohladom. sestrickam bolo luto, ze ich milacik odchadza. :D normalne ste na nich videli, ze im prirastla ku srdiecku, jak ju stale mojkali. ale musim uznat ze na are je spickovy personal....

malinka je este napojena na nejaku infuzku, ale uz je na detskej chirurgii, to je dobre. ocividne je uz na tom dobre...

zajtra ju ideme pozriet, odniest nove mliecko a hlavne doplnit plienky, lebo nam ich vsetky stihla pominat. :D:D:D

a perlicka, nechce dudinku. :D

memory97
1. sep 2010

@akika722 a mozno prave teraz vyzeras viac sexy 😀 😀 😀

@lucia20 to su super spravy, ze malinkej sa takto skvele dari. Zltacka jej postupne ustupi a skvele je aj to, ze mas vela mliecka, to len urychli jej ustup.

jankasramka
1. sep 2010

@lucia20 lucka, tesime sa , tatianka je normalne hrdinka augustovych milacikov- myslim ze nikto nemoze popriet ze si najviac pretrpela a najrychlejsie sa zotavuje🙂 mozno aj zato ze sa o nu pekne staraju- dietatko citi lasku🙂
uzasne🙂
moj mati tiez nechce cumel- to vies- neokasleme ich- z cumla mliecko netecie 😀

21
1. sep 2010

@memory97 ako vam zistili rotavirus? Nasa ma asi 24 hod hnacky, place pri tlaceni, potom taky den ok, potom zas , obcas medzitym vyvracia mliecko-skoro cele, vacsinou len tak po kuskoch... Strasne poplakava a ja s nou, trpiiii... Moze to byt rotavirus?

21
1. sep 2010

@memory97 a sa mi snivalo, ze sme sa stretli...ale uz neviem ako a co presne... 😀 😀 😀

akika722
1. sep 2010

@lucia20 to je super Luci že mala sa takto rychlo zotavuje,je to fakt zazrak,ani sa nenazdaš a budete sa z nej tešiť doma 😉 je to užasne aj ty to berieš všetko super.ste statočne obe 😉

21
1. sep 2010

@lucia20 to je jasne, ze to malinka zvladne, vela zavisi od psychiky a ona bude asi po tebe, taka vesela a optimisticka....Takze-tesime sa s vami!!!

21
1. sep 2010

Aj u vas stale prsi? Nemozem ist ani s malou von, chalanov nechcem nechat samych...

akika722
1. sep 2010

@21 pršii od rana som s toho na nervy tak idem variť kuraciu polievočku a dochystať Paťkovi veci do škôlky-dnes prereval 3 hodky že nejdeme do škôlky teraz ale Až zajtra 😀 😀 😀

evanns
1. sep 2010

Baby ten monitor dychu je vyyyyborna vec, tiez ho mame pozicany z nemocnice na pol roka za 34 eur a my sa tak super vyspime...ja si neviem uz predstavit ho nemat
no a co sa tyka nosenia tak mame satku - didymos indio - a sice mala takmer vobec zatial neplacka tak sa nosime raz za den veeeeeelmi radi...aspon ma citi, lebo ju nekojim, iba jej odsavam moje mliecko....na nezaplatenie obe veci su!!!!

memory97
1. sep 2010

@21 lekarka mu prehmatala brusko, nieco tam nasla... priznaky, co sa ma pytala, tak su take smradlave riedke kaky, skoro ako voda, teploty (tu nastastie nemal, iba zvysenu), po kazdom papani vygrcal mliecko, bud ako gejzirik, alebo ako grcnutie, ale islo dost toho mliecka z neho. Maly tiez dost plakal a pucil sa a nevedel zaspinkat... Isla by som s nou na pohotovost alebo k doktorovi, ked ma v kuse hnacky, aby sa nedehydrovala, to je to najhorsie, lebo potom davaju deticky rovno do nemocnice☹
jejda, to mne sa uz tak davno nic nesnivalo, vacsinou zaspim unavena ako drevo🙂 vidis to, asi sa predsa len niekde stretneme🙂
U nas tiez stale prsi a chuda male ani s nim nejdem von, aby nenachladol v tejto zime...

groka
1. sep 2010

baby riesite rotavirus?
to co popisujete mame aj my,len bez placu,ked tak tak taky v pravidelnych intervaloch,ide zatlacit a pukne a pri tom mrnci,ale on inak ked prdne tak supa jak delo do plienky,mame zelene a riedke vodove az a grcame tiez,ale zas z materskeho mliecka moze byt stolica riedka,takze tak a pozor pri rotavirusoch su vysoke horucky

memory97
1. sep 2010

@groka
@21 presne tak,este som zabudla, ze stolica bola taka zelenkava... ako pise groka. Pri prdikoch boli take malilinke kaky, akoby nevedel udrzat stolicu. V plienocke sa aj stolica vpila do plienky a iba malinko husteho ostalo na nej... Pri umelom mliecku, ze sa grca v kuse a vtedy ide babo rovno do nemocnice☹ a hlavne vela cajika alebo vody, aby neboli babatka dehydrovane.
Sice nie je este obdobie na rotavirusy, ale v tomto "aprilovom" pocasi clovek nikdy nevie....

groka
1. sep 2010

@memory97 tak ja nechcem pomysliet na to,co by s jurkom spravil rotavirus,radsej si to nepredstavujem a verim ze my sme zdravi ako ryby
v piatok ideme do ba baby na ockovanie,budeme mat vyletik a maly ide od zajtra do skolky som sa rozhodla,dufam,ze to nebudem lutovat

akika722
1. sep 2010

@groka prečo by si lutovala?ved ma 3 ročky...môj tiež ide a ma 2,5

lulu4
1. sep 2010

@vladka84 ahoj ako vidim trapis sa stale ako ja☹ krpca mam stale v brusku.od pond.som v nemocke.mala som zly monitor.ale teraz mam vsetky vysetrenia ok.vcera mi dr.poved.ze zajt.mi daju vyvolavacku,lebo ze sa jej hlavka zda byt vacsia a preto mozno nic.budu cakat na normal.porod,ked to nepojd.nakolko som prvorodicka skoncim sekciou.drzim palce a v pia.nech ta neposlu domov,ja by som im pripomenula to odporuc.gynekoĺog.vies oni si to nepamataju

akika722
1. sep 2010

@lulu4 držím palce moja budem na teba zajtra myslieť 😉 nech ti to zbehne rychlo a hlavne bezbolestne 😉

groka
1. sep 2010

@akika722 asi si nepostrehla,maly chodi lminuly rok uz do skolky, teraz bude mat 4 roky ale doktorka radila nedavat ho do skolky prve 2 mesiace kvoli jurkovi aby nenosil domov choroby

baby bude na mozog ak vytiahnem fuska?ved u nas je taka zima,vecer 9 st vonku a teraz tak fuci,podla mna ani hruba zavinovacka a deka nestaci

memory97
1. sep 2010

@groka ale aj pri kojenych detoch moze byt stolica zlto- zelenkava, takze nemaj ziadny strach a tiez si myslim, ze kazda mamina vyciti, ak jej najvacsi pokladik nie je v poriadku. Jurko mozno ma taku stolicu aj po tej zltacke a grckat moze tiez, ak sa napil viac ako mu trebalo🙂

@lulu4 drzim psty, nech mas pokladika pri sebe a nech je porod lahky...

21
1. sep 2010

@memory97 ,presne taka zelenkava stolica a vodnata...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre