♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
4. okt 2010

@kvietok121 inak ked pises ze nepijes mlieko tak to je ok,ale nechyba ti to? ja som bez mlieka jak ryba na suchu. ja som to uz nezvladala takze ked maly bol ako tak tyzden bez kolik a nic mu nebolo tak som vychlastala liter mlieka a nic. a na druhy den som sa zas opila mliekom a zas nic a teraz uz pijem a neduje ho vobec....tak ktovie ci to ma nejaky vplyv 😒
to potom ked bude matejko kludnejsi mozes skusit aj ty taky test ak ti mliecko velmi chyba, mozno ho to tiez nijak neovplyvni.
myslim ze aj ty si pisala ze si kdesi citala ze to musi aj travioaci trakt babetka dozriet. tak ja si myslim ze tie koliky najviac zavisia od toho kedy dospeje ten trakt a nie od toho co papame... ja uz fakt dlhsie jem uuplne vsetko a ziadne dutie nic. a pretym bol zduty snad kazdy den 😖

jankasramka
4. okt 2010

@kvietok121
no takze k tejto "zazracnej polohe":
v prvom rade-je doporucena pediatrom. ked matejko place skus si ho tak dat. mozno to aj na neho zaberie. a ked nie tak si aspon skusila. moj mm je uplne vyvaleny ako to funguje.
nam to poradili na vydrzanie hladu ked sme zavadzali ten trojhodinovy rezim. fakt zazrak. aj ked uplne vrieskal tak sa ukludnil.
musis jednou rukou chytit brusko a druhou v rozkroku. tak ako na fotke (ajked su narychlo ale dufam ze to z toho pochpis).
tento chyt ma niekolko funkcii:
tym ze jednu ruku mas na brusku tak ho masirujes, uvolnujes tak plyny a tiez mierne tlacis na zaludok takze babo nevnima hlad.
dalsia je ze je mierne oprete o tvoje telo a ritka vypucena takze sa velmi dobre vyprdka.
a navyse pozera okolo seba vnima farby a a pohyby-takze sa rozptyli.

tiez nam dobre zabera poloha na tigrika- na ruke dole bruskom a chodenie po dome..

mozes s nim tak chodit po byte a on bude kukat na vsetko...teda ak ho to zaujme ako nas.
a este ze ak si uz zacala s tymi intervalmi tak ak ti moze niekto pomoct tak nech ho v najkritickejsom case chyti niekto iny a nie ty-lebo ked ho mas na rukach citi mliecko a je viac hladny a viac place. a hlavne teraz to nesmies vzdat. drzim palce a verim ze dnes vam to uz pojde lahsie.

napis ze ako ste to vcera zvladali a aka bola noc

liba78
4. okt 2010

@jankasramka jeeej aj my sa tak nosíme 😉 a aj na ruke na tigríka 😀 a dokonca tomu ešte aj tak hovoríme 😀
a čerešnička je, že si mi ukradla bábo 😀 😀 😀 😀

liba78
4. okt 2010

@jankasramka a samozrejme tam dobre vyzeráš 😉 😉 😉

memory97
4. okt 2010

Dobre ranko, aky bol vikend?
My sme sa boli ukazat starym rodicom a maly bol uzasny, ma za sebou vyse 600 km aj s cestou spat🙂
Hadam vas aj docitam, co ste tu tolko popisali🙂

@kvietok121 mozno sa maly prepapal. Ja som tiez utekala k doktorke, ked z neho islo vela mlieka, este som mu davala aj nutriton a nakoniec sme zistili, ze je ako bezodny hrniec, nikdy mu nie je dost 😀 😀 😀

liba78
4. okt 2010

@kvietok121 však on aj vypapá a vždy. Len chce byť vždy úúúplne plný. A teraz chcel stále jesť a nechcel spať. Ale včera poobede som sa nechala odviesť k sestre a tá ho v kočíku vozila a spal jej 4 hodiny. Keby som to vedela dopredu, tak spím aj ja. 😉

liba78
4. okt 2010

@memory97 Ahoj, vitaj doma 😉 A to si kde bola ? v Košiciach ?

katulkaaaaaa
4. okt 2010

ahojte baby,tak sme doma od dr,Viki sa stav zkomplikoval,dostala dalsie dvoje lieky cely tyzden ma byt doma ☹ a malicky ze je cely zahlieneny tiez dostal sirup na kasel,stale mam odsavat sopliky,stvrtok s obomi na kontrolu,och joj dufam ze im to uz obom rychlo prejde,dr mi hned spravila aj poradnu,Simonko vazi 4790gr,meria 57cm 🙂

lji
4. okt 2010

@vladka84 hej dozelena je z predneho mlieka ked kojis.ked nekojis,moze to znaciť že niečo nie je ok 😉

@kvietok121 ako sa vám darí??? ako matejko? už je lepšie??

lji
4. okt 2010

@katulkaaaaaa jaaaj nech jej je už lepšie chudatku ☹

lji
4. okt 2010

máme za sebou úspešne krst. malú všetci skoro spapali,ja som si trochu oddýchla od nosenia ale za to som bola stále nervózna ked som nevedela u koho je 🙂 na krste som sa potila jak prase, zostala mi na rukach a ja som ostala nervozna, farar sa zo mna smial ze co sa tak potím ved je kludna 🙄 😝 a fakt bola.vôbec nespala,neplakala,len okalmi gulala a obzerala sa a na konci sa ešte aj uškrnala 😀

a takto sme ju vyobliekali....

katulkaaaaaa
4. okt 2010

@lji tak ste to super zvladli 🙂 malinka je krasna 🙂

kvietok121
4. okt 2010

dobre ranko
@lji tak super ste to zvladli krasnuckaaaaaaaaaaaaa, od vcera davame sirupcek tak uvidime, baby poradili 3 hodinove intervaly je to tazke niekedy riadne prereveme ale pouzivame rozne taktiky ako napr vysavac fen hudbu a podobne

kvietok121
4. okt 2010

@liba78 asponvies ze dobre papa a pribera

kvietok121
4. okt 2010

@memory97 myslim ze ten sirupcek pomohol, ze keby nadalej vrackal tak ze mi vybavia dr nejakeho neviem akeho

kvietok121
4. okt 2010

@jankasramka dakujem zacenne rady skusime, noc bola ok ako vzdy - od jedenastej do stvrtej potom do osmej, teraz papame a pojdeme na intervaly tak drzte palce
inac na foto si kocka 😎

vladka84
4. okt 2010

dobre ranko, tak aj my mame za sebou celkom uspesnu noc - aj ked nechapem preco vstava uz po piatej a mysli si, ze je rano, ked ja mam este noc 😕 aj den sme zacali celkom dobre, zvladli sme odprevadit Timku do skolky (dokonca som dnes ani neziapala) aj nakup po ceste, malinka zaspinkala, tak som ju vyhodila na balkon, ze si rychlo urobim ranajky a pozriem co tu nove....

vladka84
4. okt 2010

pridam odpoved, idem ju skontrolovat a ona je uz horeeeee 😠 spala cca 30 min., ale neplace, tak ju necham, mozno este zadrieme, aj ked oci ma vypulene ako keby spala 4 hodiny 😲

vladka84
4. okt 2010

no a teraz sa jej zacalo ckat, dudla cumel a poza neho sa usmieva.... ona si snad robi zo mna srandu 🙂

evanns
4. okt 2010

@lji mala je naaaaaadherna!!!
@vladka84 aj nasa si stale po papani o 5 mysli ze uz je rano, esteze neplace iba oci vytrestene...ale tak do 6 sa s nou pobavim a potom zas zaspinka chvalabohu

inak dobre ranko prajem 😉

kikuska25
4. okt 2010
kvietok121
4. okt 2010

@vladka84 bodaj by sa jej nechcelo ckat ked ju spominas 😀

kvietok121
4. okt 2010

@kikuska25 ste nadherniiiiiiiiiiiiiiiiii

kikuska25
4. okt 2010

@kvietok121 dakujemeee 🙂

vladka84
4. okt 2010

@lji krasne ste ju vyparadili, mala princeznicka 😉
@evanns ja sa tiez snazim ju nejako zabavit, nech nezacne na plne hrdlo, lebo susedia sa zblaznia, ale malokedy sa mi podari ju este uspat.... vacsinou az po ceste do skolky...
@kvietok121 musela som jej dat cucnut, este zadriemala... normalne rozmyslam, ci ona to ckanie na mna nehra, ked si este chce cucnut a vie, ze inak jej nedam, tak rychlo zacne ckat 😀

kikuska25
4. okt 2010
katrin31
4. okt 2010

@janica81 podla toho co pises, mas mliecka dost..este si posleduj ci ma mokre plienky..vraj by malo byt takych 5-6 mokrych plienok za den..aj ja mam male prsia ale mlieko tam je 🙂 a ja som zistila ze ked pijem malo vody tak aj mliecka je malicko a ked pijem vela vody tak mam hned prsia naliate..

lji
4. okt 2010

@vladka84 my sme mali pár dní takto.proste či spala 2hodiny, či 20minút, ako odbilo 5hodín-oči vypleštené a mala ráno 😀

kvietok121
4. okt 2010

@vladka84 na to som aj ja prisla matejko robi to iste 😅

kikuska25
4. okt 2010

ahojte maminy tak na chvilku sa vam mozem venovat pokial drobec spinka bo som zacala davat sem fotky a akoby to vycitil a zobudil sa ale zabuvkal zase tak mam volnu chvilku..ako sa tu mate ako sa citite ako deticky? 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre