♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
3. feb 2011

@mirmaj a kam ste chodili na masaze? ja som chcela, ale som nevedela kam ☹ ked nie som zo ziliny, keby si ma dnes videla, ako som bludila po nemocnici

liba78
3. feb 2011

@kahlan1 tak možno tie UM jej celkom nesedia. Inak už neviem, keď je taká aktívna, nemusela by mať koliky.

veve10
3. feb 2011

@alure dik za pridanie do albumu. @niky13 Vidim, ze na strane 2091 ste riesili, ako casto kojite. Niky - my to mame skoro ako vy, ale nam sa na stastie v noci (zatial) az tak casto nebudi. Dam spat okolo 20h, potom sa zobudi okolo 23-az polnoci, potom okolo 1h, okolo 3h, o 5:30 a potom o 7, az pol 8. Vtedy si ho z postielky vezmem k sebe a obcas este po nakojeni potiahne taku hodku spanku. A cez den potom kojim 5krat - niekedy 4krat. A tiez presne ako ty, mame v spalni strasnu kosu. Radiator vypnuty (aby malemu nevysusoval sliznicu) - tiez mi je zima ked kojim 🙂
@seagull2404 presne ako vravela niky13. Ja by som tiez najradsej maleho odnaucila od tohto kojenia. Ved on sa nebude tak casto preto, ze by bol hladny! On sa jednoducho asi preberie a ako najlepsi napad sa mu zda, ze najskor asi zaspi, ked bude mat v ustach prso. a tak vrieeeeska a vrieeeska, az kym sa mu to prsko v ustach neocitne. Potom zopar minut cucne a spi. Ale ak mu dam dudel, alebo ho iba vezmem na ruky, tak vrieska jak besny. a presne ako u niky13 - caj nechce. Je to o drzku 🙄
@niky13 v Ba je taka joga, kde chodime s babatkami. Dnes som tam bola prvykrat. Deticky lezia vedla nas...je to dost šou 🙂
@memory97 no, asi to bude ta cokolada. Teda, jedavala som ju aj pred tym a nic - ale v tej torte bolo naozaj megavela cokolady 🙂 A inac - moj drobec so mnou nespi v posteli - to iba rano ho vezmem k sebe a vzdy tajne dufam, ze po nakojeni si este chvilku spolu zdriemneme (lebo v postielke uz po 7 spat nechce a hulaka). Obcas sa podari, aj ked mne sa neda dobre spat, ked je maly vedla mna - bojim sa aj nadychnut, aby som ho nezobudila. 🙂

seagull2404
3. feb 2011

@memory97 esteze nemame dobrych susedov 😀 😀 😀 ale ja mozem ostat aj doma s drobcom pozerat na telku 🙂 a on nech si to uzije s kamosmi 🙂

liba78
3. feb 2011

@danulienka35 môžeš, jasné 😉

mirmaj
3. feb 2011

@seagull2404 my sme chodili tu v PB, ja nie som zo ZA, len plávanie tu nemáme tak preto sa chystám tam 😀

mirmaj
3. feb 2011

idem do postele dobru noc všetkým

seagull2404
3. feb 2011

@mirmaj ja viem, len som myslela, ci ste nahodou neboli v ziline, ozaj, ja som na to plavanie uz poslala zalohu, ale zatial mi nikto nedaval ziadne terminy

jankasramka
3. feb 2011

@liba78
@mirmaj
este k tym dobrym napadom a radam jedna pikoska od mm.

ked nasa kiara (rottweiler) porodila a kojila tak mm na nu pozera a pyta sa ma: "vies kto bol romulus a remus? vies, ich odchovala vlcica. ja tak rozmyslam ze keby sme nasej kiare podstrcili matea mozno by ho kludne nakojila aj ona...."

to mi prislo ako v simpsonovcoch -ta fabrika na mlieko kde dojili potkanov:O==================
😀 😀 😀

memory97
4. feb 2011

@kahlan1 chudatko malinke,dufam, ze jej to pomoze. Skus tie cviky, ja som s malym cvicila asi den, ale neviem,co zabralo, ci cvicenie, probiotika alebo espumisan alebo sa to upravilo samo 😉 s bananom by som pockala, ak ma problemiky. Este ma napadlo, ze hipp ma slivkovu vyzivku,skus tu, slivky vseobecne napomahu praci criev. Sladka moc nie je a ked spapa aspon par lyziciek mozno jej to zaberie

@liba78 to ziadny doktor si do toho neda kecat 😀 😀 ja mam tiez podobnu doktorku 😉 ale ma aj dobre rady 😉

@danulienka35 ahoj moja, ako mala? jasne, vsetky ideme 😉

@mirmaj pomylila som si to s fit loptami, tie mame na 10x a masaze su na 8krat. Kurz ma vysiel na 24EUR a pani co to vedie je velmi mila🙂 sranda je, ze ked ona ukazuje na Davidkovi masaz,ten ani nedycha a ked ho masirovala mamina, tak vrtel ako neposedko 😉

memory97
4. feb 2011

@veve10 to aj ja tak rano robim, len to nase sidlo, ak nechce spinkat, tak ma bucha rucickou, nech otvorim oci 😀 😀

@seagull2404 tak to veru, ak su zly maju smolu a o vela prisli😉 ale kludne chod,ak ta to bavi,aspon sa odreagujes. 😀 😀 😀

@jankasramka 😀 😀 😀 a miesto prveho slova mama by bolo hav 😝

jankasramka
4. feb 2011

@memory97 to prve slovo mozno bude ajtak "hav" 😀 on zboznuje zvierata a hlavne psy, to ma uplne zachvaty smiechu ked sa na ne pozera 😀
@kahlan1 dobre pise memory na tie prdiky a koliky pomahaju cviky a nam najviac pomaha poza do klbka. neviem ci vies ako to myslim. ak nie tak daj vediet a odfotim ti to.mateovi tato poloha pomaha na prdiky aj na odgrgnutie 😀

katkavv
4. feb 2011

@jankasramka
@nika13
baby davam normalne cerstvy spenat, naparim ho spolu so zeleninou a mixujem 🙂 spenat ma kajko najradsej 🙂

katkavv
4. feb 2011

@niky13 ja tekvicu davam a nerobi mu problem, akurat je problem ju zohnat 😎

mirmaj
4. feb 2011

@seagull2404 ono to chvíľku trvá pokiaľ ťa zaradia 😉 teraz na jar bude určite poriadny zaujme o to
@memory97 to je jedno či o 8 alebo 10 😉 ja som tiež dala 25EUR a boli tam len 4 sedenia, ale mám z toho aj DVD s fotkami 😀 😀
@jankasramka mm má naozaj super nápady 😀 aspoň sa pri nom nenudíš 😉

seagull2404
4. feb 2011

rako, ranko, ranicko... poslednu dobu mi hlave vzdy beha nejaka z detskych pesniciek 🙄 🙄 moj drobcek este spi 😕 😕 😕 😕 nechapem, ale nevadi, aspon mam cas na kavu, u nas akosi nasnezilo, uzasne sa bude vozit, ale nevadi, aspon spalim nejake tie kalorie heh

@mirmaj ja sa ani neponahlam 😉
@memory97 juuuuj, nas to oboch strasne bavi, mm aj lokalne hokejove muzstva, ale ja len repre, normlane mame pocas MS vyvesenu zastavu, a ked treba, aj dovolenka sa berie 😀 😀 😀

mirmaj
4. feb 2011

@seagull2404 koľko ti spapa tamarka mliečka cez deň a aku davku večer pred spaním ked vydrží potom celú noc bez papania? lebo tiež ju chcem odnaučiť od nočného papania, ale u nas je ten problem že u nas je budenie naozaj o hlade, lebo papame 2x za noc a stiahne zo 120ml vody, nechcem to ale nechať tak lebo mala by si to presunuť skôr na deň aby viac vypila a potom v noci vydržala ale bude to ťažke, teraz v noci idem vyskúšať že by som to prve krmenie vymenila za čajík ale neviem či uspešne 😒 ona aj večer pred spaním málo spapa tak preto myslím že je hladna potom v noci, my stále papame zo 120ml čo je skoro tak ako ked sme prišli aj z nemocnice 😖

katulkaaaaaa
4. feb 2011

dobre ranko,baby vy ste zase toho popisali,mam co citat,maly od 6 hore dnesna noc ze super len 4krat sme kojili 😀
ale mam doma mm je chory,to bude krasny vikend 😝

katulkaaaaaa
4. feb 2011

@mirmaj ahoj mi sa tu nejako miname,ako sa mate?vidim ze aj vy v noci casto papate,ach jaj

akika722
4. feb 2011

@kahlan1 my sme mali mať najprv ovocie a tak mäsko..moja neriad sa uplne podla dr.keby si si vypočula nazory ešte jej kolegyn ver tomu že by si bola s toho mimo..každa by ti povedala niečo uplne ine 😉 keby že mi maly pekne papakal prikrmy ja by som to ovocie skusila...ved tym jej neubližiš moja,teraz nepotrebuješ stres,musiš byť kludna aj kvoly druhemu babu,ja viem že ty to vieš...ale ovocim malej fakt neuližiš,už ma cez 5 mesiacov 😉 a mäsko mi pripada ťažšie a horšie stravitelne ako take jablčko,neboj nezvykne si hned na sladku chuť

mirmaj
4. feb 2011

@katulkaaaaaa máme sa celkom fajn, tamarka je zasoplena ale už sme boli včera aj vonku po 2 dňoch, myslím že už je to lepšie. áno nato že sme na UM tak si myslím že papáme dosť v noci, predtym je uplne stačilo 1x a teraz vždy 2x a stalo sa že už aj 3x papala, ma problem vydržať 3-4 hodiny medzi papaniami. Nie je to až také zle nerobím z toho tragediu, len by som sa rada vyhla tomu aby sme mali 2 roky a v noci stiahli 2 fľaše 😀 😀

katulkaaaaaa
4. feb 2011

@kahlan ja som to spravila takto...prvych 5 dni papal mrkvu a zemiak,potom som dala jablckovu vyzivu,potom zase zemiak a brokolicu a zase na dalsi den vyzivu a papa mi uplne v pohode vsetko,vyskusaj urcite jej tym neublizis
@akika722 moja prosim ta kolko mozem dat malemu na obed prikrmu?sak ja som z toho dili 😀 a mam ho este stale dokojit?ja neviem ci ma dost....

akika722
4. feb 2011

@katulkaaaaaa som tu len na skor,moja ja som najprv dala zopar lyžičiek a potom kolko spapal tolko som dala 😀

seagull2404
4. feb 2011

@mirmaj no, my toho celkovo vela nespapame, od kedy davam zeleninu, tak je to ubohe, takze rano napr. dnes o 6:30 stiahla 120ml (zvycajne je to ale len 100ML), teraz bude o hodinu papat (ak nezaspi) 100ml, ak zaspi, a prespi to, tak bude jest rovno zeleninu cca 150ml, potom papa mliecko este 2x, ale to je uz bieda, vcera to bolo len 2x70ml a vecer zje cca 150 ml take nie najhustejsej kase na dobru noc a skoncili sme, popri tom vypije este asi 150ml stavy a 200ml caju, ja som ju to neucila, ona sama sa tak nastavila, aj ked sa zobudi, tak len cumel, budem drzat palce, ono to bude boj, a bude noc, ked sa bude budit casto pre mliecko, a ked jej vzdy das len caj, tak bude velky plac, ale mozno sa treba prekonat a vydrzat to, ak ti to okolnosti dovolia a to mlieko nedat, neviem, mne sa tazko radi, ja som v byte len v manzelom a jednym dietatom, na susedoch mi nezalezi, aj tak sa budeme stahovat a tak, ja som to ani nemusela riesit, tak ani neviem, ci ja sama by som to zvladla, ale budem silno drzat palce 😉 😉
@katulkaaaaaa ja som zo zaciatku este davala mliecko, ale potom to uz Tamarka odmietla, tak som zvacsila mnozstvo davky zo 100 na 120ml a teraz zjeme aj 150 ml zeleninky s maskom alebo vajickom, ja ovocie este nedavam 🙂

majka35
4. feb 2011

dobré ránko ... vy ste tu zas toho popísali, mňa príšerne bolí hlava ... terezka v noci hore asi každých 20 minút, samozrejme budila aj barborku, tá išla do škôlky chúdatko totálne nevyspatá, ale aspoň sa teší, že majúdnes karneval a bude princezná ... 🙂

terezka sa takto budí v noci tretí deń, predtým sme mali len jedno kŕmenie a zbytok prespinkala, teraz síce jedno krmenie, ale stále plače 🙄

seagull2404
4. feb 2011

joooooooooooj, Tamarka mi kasle, teda prvy krat v zivote ju tak pocujem bez toho, aby si savala ruku do pusy, v tej nemocnici sa isto na nu nieco prilepilo 😠 😠 co mam robit?????

katulkaaaaaa
4. feb 2011

@seagull2404 ok tak ked pomixujem skusim preliat do flasky,ja ani netusim kolko mu toho davam 😉

seagull2404
4. feb 2011

@katulkaaaaaa do flasky?? ja davam z misticky, aj ked je riedsie, niekedy davam trosku UM, ale stale lyzickou... na ml to hovorim, lebo taku odmerku mam co to v nej mixujem

katulkaaaaaa
4. feb 2011

@seagull2404 teraz nic ti nepomoze,musis len pockat ci sa to bude zhorsovat ☹ ked ano tak dr...popripade nejake kvapky ci nieco na kasel....ja som bola stredu v ba s malym na kontrole kvoli hrcke a tolko chorych deti tam bolo a maly uz tie sopli,cakam co zase bude...a mm na peenke uzastne 😒

katulkaaaaaa
4. feb 2011

@seagull2404 ano do flasky len aby som vedela kolko toho je 😀 potom dam naspet do misky a lyzickou papame 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre