♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mirmaj
13. máj 2011

@akika722 hrozne to uteká všetko, fakt len nedávno sme si s mm naplanovali že asi je čas na deti a už bude mať skoro aj rok 😉

memory97
13. máj 2011

@akika722 esteze nakoniec isiel do nemocnice, zapaly podcenit nie je sranda a to by mal vediet!!!
@mirmaj viem, ze urazov este bude, ale aj lekari mi potvrdili, ze prave tieto pady na tvrde podklady su horsie ako pad na nieco makksie. Ale bude v poriadku, urcite ma tvrdu hlavicku po mamine 😉
veru si to budem pamatat velmi dlho, akurat na jeho 10.mesiacik.

akika722
13. máj 2011

@mirmaj ved prave...moj Paťko bol nedavno taky ako Samko

akika722
13. máj 2011

@memory97 moj mm je tvrdohlavy..myslel že to prejde..no ked videl že som nasrata že idem volať mojej mame nech nas hodi do nemocnice tak šiel on..potom si uznal chybu...dilino...sproste...
som rada že je Davidko v poriadku

memory97
13. máj 2011

@akika722 moj tiez 🙂 esteze tak, ved tieto zapaly u deti su nebezpecne, kedysi na to deticky zomierali ☹

akika722
13. máj 2011

@memory97 ja viem moja ☹

hajatanufus
13. máj 2011

@vladka84 ahojky prave docitavam vasu diskusiu o parnych hrncoch tak tefal maju v akcii vo world elektre tusim 35 alebo 39 neviem ci maju aj internetovy predaj ale tusim ano tiez som nad nim uvazovala a zda sa mi ze ho maju v akcii aj v nay elektre

lucia20
13. máj 2011

ako babulky????? boze dnes bol den... ale som rada, ze uz konci. tatianka ma strasnu naladu odkedy je po narkoze.... je uplne vymenena a hlavne max. prisata na mne. dnes som stihla ist trikrat na wc. :( boze, moje deti, ziju v lese, ale keby ste ich dnes videli ako sa spravali na dedine, tak poviete sedlak z mesta. :D

hajatanufus
13. máj 2011

@lucia20 ahojky aj ja som rada ze uz dnesny den konci od rana mam naladu pod psa som nervozna a cely den kricim po lucinke a ona cely den nespinkala az teraz vecer ale ja som nervozna asi z toho ze manzel dnes isiel spat do anglicka volal mi ze uz pristal na letisku ale nema kufor asi niekto vzal omylom jeho a koli tomu zmeskal autobus a asi bude musiet prespat na letisku chudak ale musi byt poriadne hladny v tom kufri mal jedlo tak ma smolu dufam ze si kupi nieco jest a vybila sa mu baterka na telefone takze mi uz nemoze ani napisat ani zavolat ale ma este aj iny telefon pri sebe a na letisku je aj net len neviem ci ho to napadne ked je unaveny z celodenneho cestovania a je aj podrazdeny koli kufru no nic idem spat dobru noc

lucia20
13. máj 2011

@hajatanufus no tak vidim, ze vy u vas je rusno. hold aj maminy su len ludia a tiez toho niekedy maju dost..... s muzom ma to mrzi, to musi byt neprijemny pocit.... ja by som kludne nespala celu noc....

memory97
13. máj 2011

dobru nocku a sladke sny babulkam aj bambuliatkam 🙂

memory97
14. máj 2011

Dobre ranko, aka bola nocka?

Davate este drobcov do spacich vakov? Ak ano, davate overal alebo iba body, ked je teraz teplo?

memory97
14. máj 2011

Niekto sa minule pytal na cervenu repu - ja sa riadim podla tejto tabulky, je spracovana pre babatka na materskom mliecku, pri umelom mliecku sa so vsetkym zacina o mesiac skor. Niektore druhy uz odporucaju aj skor.

Obilniny:
- od 5.mesiaca: ryža, kukuričná krupica, amarant, pohánka (po dohode s lekárom vo forme kaší)
- od 5 mesiaca: lepok – slad, ovos, jačmeň, proso, pšenica (po dohode s lekárom vo forme kaší)
Zelenina:
- od 5 mesiaca: mrkva, petržlen, tekvica, cuketa, fenikel, zemiaky, brokolica, špargľa
- od 9 mesiaca: baklažán, ružičkový kel, karfiol, kaleráb, uhorka, paradajka, špenát, mangold, červená repa, hrášok, zelená fazuľka, kukurica, pór, kapusta, kel
- od 11 mesiaca: hlávkový šalát, čínska kapusta, kápia, zeler
Ovocie:
- od 6 mesiaca: varené ovocie - jablká, hrušky, marhule, slivky, hrušková šťava, jablčná šťava, banán
- od 9 mesiaca: čerešne, čučoriedky, melón, vodový melón, hrozno, ríbezle, egreš, broskyňa
- od 11 mesiaca: kivi, avokádo, mango, citrusy, jahody
Maso:
- od 7 mesiaca: hydina, teľacie, hovadzie, jahňacie, králičie
- od 11 mesiaca: bravčové, rybie (sladkovodné)
Tuky:
- od 7 mesiaca: maslo, kvalitný rastlinný olej – repkový, slunečnicový, kukuričný, olivový
Mlieko:
- od 9 mesiaca: jogurt biely
- od 12 mesiaca: tvaroh, tvarohové syry, tvarohové krémy, tvrdé syry
Vajcia:
- od 7 mesiaca: žĺtok
- od 13 mesiaca: bielok
Sladidlá:
- od 7 mesiaca: fruktóza
- od 13 mesiaca: cukor, med

memory97
14. máj 2011

@memory97 Pekny dnik vam prajem a este novinka, plazime sa uz dopredu 😀

kvietok121
14. máj 2011

dobre ranko zase nestiham 🙂
@memory97 gratulujemek pokroku

mirmaj
14. máj 2011

@memory97 dík super tabulka, a teraz vidím že som vôbec podľa toho nepostupovala 😲 my napr.papáme karfiol skoro od začiatku ako sme začali príkrmy a tam že od 9. mesiaca 😲 😲 a myslím že už aj ružičkový kel som jej kedysi dala a zeler určite a ten až od 11.mesiacov 😝 ale uložím si to aspoň pre ostatné veci. A noc sme mali teraz super, spali sme celu od 20:45 a len o 4:45 som jej dala dudku, lebo jej vypadla až z postielky a to si sama nezdvihne 😝 a vstavali sme 6:30, ale večer som jej dala čípok lebo tu predchadzajucu som ju asi 2 hodiny čičíkala na rukách tak teraz som si chcela pospať aj ja aj ona 😉 Gratulujem ku plazeniu 😉
@hajatanufus dúfam že s mm kufrom to dobre dopadne a rýchlo sa najde nech si ide domov pospať 😉 a ako ste sa mali spolu na SR? našli ste si viac času na seba a urovnalo sa to medzi vami? ako sa ma babätko v brušku? bola si tu u lekára?

mirmaj
14. máj 2011

@kvietok121 deň je ešte pred nami, ešte stihneš všetko čo si si naplanovala 😉 ja som vychystala mm aj s malou na chviľku k babke nech aspoň poupratujem lebo máme tu ako .......radšej pomlčím 😝 len som vas kukla čo máte nové a bežím upratovať až to stihnem pokiaľ sa tornádo vráti 😀 😀

kvietok121
14. máj 2011

@mirmaj ani nehovor, akurat som si dala kavu a cakam kedy sa zobudi a ideme k matejkovmu krsnemu a potom k nasim polievat na zahradu a do domu kedze su na dovolenke

inac vyliezame vsade a stale padame, vcerajsi pad

fialka5959
14. máj 2011

@kvietok121 Tak to te sikovny my este nevieme lozit po styroch, nedari sa nam ☹

akika722
14. máj 2011

ahojte kočky...prave sme prišli z tesca a ideme na zahradku...že oddychnuť...
a kukajte telku,mal by tam byt pripad mojho bratranca-neviem kedy neviem kde...len viem že ma byť...dr.nato doplati...už je v Tv,previezli ho ale je len na pristrojoch,rozpadava sa mu pečeň 😔

akika722
14. máj 2011

@kvietok121 maly je užasny..šikovny..moj sa nepostavy sam..no nevadi..neublížíl si chudačik?

memory97
14. máj 2011

tak u nas konecne umyte okna, este musi maly vstat pojdeme povysavat, pozmyvat a nieco uvarit a tak sa mi dnes nechce varit .-)

@mirmaj ved prave, ze ja som tiez nesla uplne na 100% podla toho 🙂 je to starsia tabulka, tusim 2 roky dozadu a odvtedy sa to opat menilo 😝 a pre babatka na UM sa mozu suroviny pouzivat o mesiac skor, nic sa nestane, ak jej to das aj skor, ja som malemu tiez dala niektore druhy zeleniny skor ako to ukazuje tabulka 🙂 Ved uz maju dobre vyvinute bruska a nebude im to robit problemy 🙂

@kvietok121 to sa ti podarilo aj zachytit, veru tie pady budu teraz uz na dennom poriadku a krasne stoji Matejko 🙂 sikovnicek 🙂

@akika722 chudacik, musi mat riadne bolesti ☹

memory97
14. máj 2011

@fialka5959 nebud smutna, ani mi nelozime po styroch, iba sme sa konecne zacali plazit dopredu a nie dozadu 😀

akika722
14. máj 2011

@memory97 je asi ešte stale v kome..ja neviem či jeho pri živote nedržia už len pristroje... 😔 ale ta dr.bude zato pekne trpieť..suka..stalič jeden odber krvi a nie poslať decko domov že simuluje 😠 a ma to tu 😠 😠 😠

akika722
14. máj 2011

@fialka5959 ani myyyyyyyyyyyyyyy..nič nič nič... 😉

fialka5959
14. máj 2011

A ako casto vam deti spia???????????
Lebo moja kedy ako niekedy 4x do dna a to iba po 50 nim. a niekedy 2x a po dlhsie asi po 2 hod.
Nemala by spat dlhsie?

jankasramka
14. máj 2011

@fialka5959 prepac moja ale bud rada a neries ci to neni malo. su babetka co spia 2krat denne max 30min. a tiez to je normalne. proste im to staci.
@kvietok121 supeeeeeeeeeeeeeeeer fotoooooooooooooo ako pada. to by som aj do nejakej sutaze poslala:D
no a sikovny je, neboj s tymi padmi to za chvilku prejde, sa nauci ako nato. mateo tiez padal asi tyzden dva a teraz sa uz nebojim ked ho vidim co stvara. uz udrzi rovnovahu....

@akika722 potom daj vediet v ktorych spravach to bolo nech si aj ja pozriem. a je mi to inak velmi luto ☹ ☹ ☹

jankasramka
14. máj 2011

vcera som citala o padoch milacikov a musime sa tiez pridat. mateo nam skocil hlavicku z postele. spal medzi nami na posteli a mm rano vstal a nechal matea spat vedla mna a vraj ho chodil kazde 2min kontrolovat. no a ja som sa sa len zobudila na treskot a rev. ako hlavu mal buchnutu ale inak nic vazne...
@memory97 inak neber si to tak osobne ze mm po tebe krical - ber to skor ako prejav ze mu na nom zalezi. ja som na mm tiez kricala jak zmyslov zbavena ked sa to stalo ale nie preto ze by som ho chcela vinit ale preto ze som sa strasne zlakla. potom som sa mu ospravedlnila a on povedal ze si to zasluzil 😀 😀 😀 😀

jankasramka
14. máj 2011

@eis4 ak ta to potesi -ja nedostavam ani matersku ani rp ani nic. tiez sme museli prehodnotit financie 😖
ale ako ty vravis ze na malej setrit nebudes tak aj my sme samozrejme zhodnotili ze radsej menej peniazkov ale doma s nim budem ja. asi by som nemala srdce dat ho niekam do jasli len abysom mohla robit😔

minule mi vravii jedna znama v mojom veku ze ona dala svoje decko do jasli od 4. mesiaca a je tam 9 hod. denne. akoze to je podla mna bezcitne sak ona ho vidi asi len cez vikend.a dovod je ten ze ona CHCE pracovat....

@akika722 a este som chcela naqpisat ze aj nam povedat dr. v pondelok ze uz moze jest vsetko okrem jahod (koli parazitom)
tak mi menoval ze nech mu davam syry, smotanu maslo a tiez vravel ze SUNKU. a tiez sa mi to nepozdavalo ale nielen koli obsahu chemickych prisad ale tiez koli vysokemu obsahu soli. neviem co si mam o tom mysliet....
a sabi jogurty su mega super najlepsie- ja som len tie jedavala (obcas zvolensky) ale myslim ze je to jeden z mala kvalitnych jogurtov.
sak znacky ako danone, yoplit, a podobne len osieraju a vobec to nie su jogurty co ponukaju na trhu.

inak tu predavaju take tvarozky alebo syry alebo ako by som to nazvala- tu to volaju ze petit syr. to je vraj dobre pre babetka ked zacinaju papat joguty a mliecne vyrobky. nikdy som si nevsimla ci sa to da kupit aj na slovensku

kvietok121
14. máj 2011

ahojte uz sme doma
@fialka5959 neboj nauci sa, ono to ide velmi rychlo dnes sa mi napriklad vysplhal na lehatko .... uz cakam kedy z neho spadne, pretoze spravil to raz a teraz uz stale ... a dole samozrejme strmhlav dolu
my spime vacsinou 1,5 dvakrat do dna, vynimocne po 2 hodiny, a vstavame o pol siestej a chodime spat medzi osem devat, takze si myslim ze ti spinka dost 🙂
@akika722 moc nie ako vzdy len velky plac, ktory utesuje v maminom naruci
@memory97 dakujeme, ano tych padov sa bojim najviac dnes napr vysel na hrazdicke a zacal kricat tak s mm bezali, lebo sa hral sam vo svojej izbe, visel ako netopier
@jankasramka no nam tie pady trvaju dlhsie odkedy sa postavil na nohy ... je to sice lepsie, uz to nie je hlavou dozadu na chrbat, ale aj tak sa kadejako doudiera ... truhlik je to podla mana isiel skoro na nohy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre