♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

didulka85
29. apr 2010

Groka to je 75g glukozy.

lucy1990
29. apr 2010

Marija, myslim ze on je len gynekolog, podla mna on nerodi...

marija
29. apr 2010

no ja mam v zalohe dvoch, prvy je ten co k nemu chodim aj teraz doporadne moj lekar MUDr. Mares, ale ten este nevedel ci bude mat v auguste sluzby na Kramaroch lebo uz tam nerodieva, len si obcas vezme nejaku slozbu nakolko cakaju kym sa obnovia priestory v starom KOCHovi. A ten druhy ktory je zaloha je MUDr. Pruzinec 😎

zica1
29. apr 2010

ja si mam namiesat tej glukozy 250g

marija
29. apr 2010

Lucy moze byt 😉 moj je aj gynekolog aj porodnik.

marija
29. apr 2010

zica to asi 2,5 deci mysleli nie, ako rozmiesat ten prasok v 2,5deci vody.

michaela80
29. apr 2010

akurat som sa vratila zo sona...tak mame 780 gr....a zase nam potvrdili na 90 percent dievcatko...pipik nam nenarastol...jupiiiii
deni chces miery ci tauz to preslo....inac predomnou brali babu s vacsim bruskom ako ja a ta co jej robila doprovod bola zrevana a ked vysla ta zo sona tak ze nenasli akciu srdiecka....ty kokos mozno v 8 mesiaci sa toto moze stat...

lucy1990
29. apr 2010

Ja som strasne chcela ist ku Kochovi, ale najnovsie spravy hovoria, ze otvoria az v septembri ☹ cize to nestiham ani keby som ako chcela...ale ked pojdem na kramare, tak tam si zajednavat lekara nebudem, odrodi ma ten, co bude mat sluzbu...vraj tam je momentalne to najlepsie v BA co sa tyka lekarov...

marija
29. apr 2010

Miska jezisi... 😔

No ale vy super, pekna vaha 😉 som zvedava kolko vazime my 😀 dufam, ze v pondelok sa dostaneme aj k tomu aby nas pomerali.

marija
29. apr 2010

Lucy ani ja sa toho nedockam, myslim Kocha. Najprv som bola tam, potom lekari odisli do GPNka a teraz sa opat budu vraciat tam... Odisli akurad ked som otehotnela s prvou malou a budu za vraciat akurad ked porodim druhu 😀

Ja som rodila malu na Antolskej takze neviem ako Kramare... mne to prostredie tam vadi, na mna posobi dost depresivne...

michaela80
29. apr 2010

sme vacsi...o par dni...
kde najdem tu tabulku na rozmery...hodte mi niekto link...

lucy1990
29. apr 2010

Fiiha miska, to je krasna vaha 😵 super ze je vsetko v poriadku 🙂 a nestras nas s tym srdieckom ☹

lucy1990
29. apr 2010

Mne zasa strasne vadi ruzinov...ked sme tam boli pozriet s mm svagrinku s malickou, tak sme skonstatovali, ze tam urcite nepojdem 😖

michaela80
29. apr 2010

AC 192 mm zodpoveda 26 plus 1
FL 46 mm zodpoveda 25 plus 6
BPD 71 mm zodpoveda 27 plus 1
priemer 26 plus 3
a my sme dnes 25 plus 5
Cize termin posunuty na 2.8.2010

rubinka
29. apr 2010

Miška krásna váha, No s tým srdiečkom to je hrozné, asi sa to chudaťko zadusilo pupočnou šnurou ☹

michaela80
29. apr 2010

len ta baba prisla po mne a zaklopala ze ci ju mozu vziat a taka vedla mna v 8 tt sa zacala rozculovat ze sa predbieha a blbe reci mala.....tak ked som videla co sa stalo tak som nevydrzala a povedala ze ci si nevsimnla v akom stave bola a co sa stalo, ze ci chcela aby tu v tskom rozpolozeni este hodinu cakala kym pride na rad...

didulka85
29. apr 2010

Miska ja som bola minuly tyzden a mala vazila 955g. Asi cakam slonicu.
Vcera som zazila podobny sok. Z ultrazvuku vysla zena a strasne plakala.

michaela80
29. apr 2010

tak ja ked mam porodit normalne tak prosim si mensie...cez 3,5 kila nezvladnem...

didu hlavne ze su zdravucke a aktivne uz tych par gramov hore dole......

michaela80
29. apr 2010

z tej pupocnej snury mam paniku aj ja....
a sme uz hlavickou dole....preto mi asi tlaci na mechurik a moze sem tam ujst...ako vcera..

didulka85
29. apr 2010

Moja je niekedy az privelmi aktivna... Zacina to dost boliet. Nevadi... Aspon viem, ze je vsetko OK.
BPD 6,63 26w5d
AC 22,39 26w6d
FTA 39,88 27w0d
FL 4,79 26w0d
955g
Podla menstruacie sme boli v ten den 24tt 6d.

michaela80
29. apr 2010

tak vy ste riadne velky... ja tiez radsej nech ma kope o sto 6 a viem tym padom ze je o.k. a ked chvilu ze nekope tak stucam do nej ze co sa deje...

nikitka231
29. apr 2010

miska a o kolko ti posunul termin??o kolko dni alebo tyzdnov??to ti potom ale teraz nesedi s PM ze??
didulka a tebe termin neposunuli ??kedy mas termin?

lulusha
29. apr 2010

jaj baby, ani nehovorte take depkarske pribehy... 😨 ja mam furt nejake katastroficke vizie, uz nech je radsej ten august a drzime si svojich milacikov v naruci... 😉

didulka85
29. apr 2010

Nikitka napisali mi, ze PM 24tt 6d ale sme 26tt 5d.
V stredu idem do poradne, tak som zvedava, co na to doktor povie. Podla vysledkov by mi mali posunut termin o 2 tyzdne, takze to bude julove babo...

michaela80
29. apr 2010

2.8.

januliatko1985
29. apr 2010

ahojte, tak ja som bola v meste posediet s tehulkami kosicankami s konika, bola faaajne, sme sa vyhriali na slniecku so zmrzkou a samozrejme aj daco pokupili. pridavam aj foto mojho dnesneho ulovku, zatial len take neutralne farby, kedze nevieme, ze co to bude 🙂 :

bihan
29. apr 2010

Marija, ja som brala pre obe kočky tieto osušky http://www.latkovky.sk/produkt-detail/bamboo-os...
Bambus je ten najúžasnejší materiál na svete a čo mám plienky z bambusu, tak ani po dvoch rokoch pravidelného prania netvrdnú 😵

No a ja by som zavinovačku nekupovala ani keby sa mi dieťa malo narodiť v decembri, príde mi to nepraktické, zbytočné, dieťa tam nemá pohyb, trpí kolikami, má tam vystreté nožičky, čo je neprirodzená poloha a pevnejšia hlavička a podobné záležitosti sú podľa mňa úplne irelevantné argumenty, lebo všetko je len otázka zvyku. Navyše je použiteľná len pár krátkych týždňov.
Kto chce zavinku, nech si kúpi.. kto má pochybnosti, dá sa bez nej úplne bez problémov zaobísť. 🙂

bihan
29. apr 2010

a ešte tie osušky som objednávala z ebaya za 11 libier aj s poštou domov. 🙂

Kočky, ak chcete kupovať látkovky, je práve týždeň ozajstných plienok a všetky obchody majú dosť veľké zľavy, keby to niekoho zaujímalo.

michaela80
29. apr 2010

no bihan...sak som pekne tie akcie aj vyuzila...tolko plienok ze az budeme mat ...no a tie osusky asi vezmem tiez...
ja mam zavinovacky po malom a vyuzijem ju tak max. ked ju bude chciet vziat svokor, bracho, ci otec na ruky....svokor maleho nosil ked som ho doniesla len tak na vankusi lebo sa bal...ale on bol zase malinky uplne...

bihan
29. apr 2010

Miška, ja som tiež na hlavu, ešte som vzala jednu BG flipku s organic vkladačkou...tá mi ešte chýbala do zbierky 😀 a už mám od BG asi všetko 😅

Robila som si takú maličkú anketku, zase nič reprezentatívne, ale deti, ktoré nie sú v zavinovačkách takmer vôbec netrpia kolikami.. to stojí za zváženie 😉 Pre mňa naozaj nemá klasická zavinovačka ani jediné pozitívum.. teda v prípade maličkého nedonoseniatka je to zase o niečom inom 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre