♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

saksina
23. jún 2010

@memory97 - ako co ten caj ulahci? Ze to netrva dlho alebo ze bolesti su menej intenzivne? 😉

ejuska79
23. jún 2010

@memory97 dakujem, stavim sa ze aj prenasat budem... vraj je to u tych co maju zasity krcok caste, lebo steh davaju prec tak 2 tyzdne pred terminom a uz sa to nestiha prirodzene otvarat ako u normalneho krcka, uvidime, len nech su zdrave bambuliatka nase

memory97
23. jún 2010

@saksina na internete je toho vela popisane, aj tu to bolo spomenute, ale neviem to najst, takze tu je cast toho, co som nasla:
na predpripravnych kurzoch ho odporucaju pit od 37 tt. Napomaha ku koncu tehotenstva pripraviť svoje telo na blížiaci sa pôrod. Už dlho sú známe priaznivé účinky čaju z listov ostružiny malinovej (známy aj ako čaj z „maliníka“) na uvoľňovanie svalstva maternice. Odvar sa odporúča piť zhruba mesiac pred termínom pôrodu.
Zlepsuje - zpravidelnuje kontrakcie pri porode a napomaha so zapchou, pomer ako sa pije 1 salka vriacej vody, 1-2 cajove lyzicky rastlin, necha sa 10 minut luhovat. Moze ovplivnit kojenca a preto sa nedoporucuje to pit pocas kojenia!!!

memory97
23. jún 2010

@ejuska79 prenasanie je ten lepsi pripad 😉 presne ako pises, hlavne aby boli drobcekovia v poriadku, maminy vydrzia hocico kvoli nim 😉

saksina
23. jún 2010

@memory97 - jeej, dakujem ti, si zlata, ze si mi to objasnila. Skusim teda pozriet aj nieco na nete.
Idem na kontrolu na diabetologiu, mam totiz tehu cukrovku ☹ Snad budu vysledky ok...

katulkaaaaaa
23. jún 2010

ahojte baby 🙂 vcera som bola na poradni vsetko ok,az na to ze mi stale tvrdne brusko tak mam magnezium 6 tabliet denne 😒 inak sa citim fajn ,pribrala som len 4kg 🙂 nechapem ako to je mozne

dnes som si bola vybavit deckeho pediatra a doktorka ze ake mam velke brusko,ze malinky bude mat minimalne 3500gr a viac,zda sa vam to moje brusko naozaj take velke???dcerka mala pri narodeny 3200gr a to som myslela ze neporodim,desim sa velkeho babetka 😀

21
23. jún 2010

Jej, dievcata, ale ste toho popisali... 😨

@katulkaaaaaa , ja som mala oboch chalanov s vahou 3630g a teraz, ze tiez bude vacsie, tak sa tesim.. 😅 Ale, ak si dobre pamatam 😀 , s vytlacenim som nemala problemy, tak uvidime. A to som chuda-fakt podvyzivena-a brusko mi trci dopredu ako tebe. Budeme sa povzbudzovat navzajom. 😉

katulkaaaaaa
23. jún 2010

@21 no super ja mam take obavy z vecsieho babetka,mne sa tak velmi pacia tie troj kilove 🙂 ale zase blbosti rozoberam hlavne ze su babetka ok,isli dnu musia ist aj von 😀 co tam po vahe,kedy mas presne termin?mne sa zatial nezmenil 10.8

21
23. jún 2010

@katulkaaaaaa , oficialne 1.8., no podla 2. aj 3. sona 27.7.-to asi podla velkosti...

21
23. jún 2010

@katulkaaaaaa , cez vikene som bola v Tescu v lekarni a predo mnou stala mamicka s kocikom. Zrazu babo zacalo plakat a nakukla som a tam taky strase malinky drobec, normalne som sa rozplyvala, nasi taki neboli. 😀 😀 😀

lenadka
23. jún 2010

@21 juj take pidi babatka, ja som minule v telke take male plackalo a potom ho mamina prilozila na prsnik a cuckalo, normalne sa mi prsniky zacali nalievat az som ostala prekvapena s tej reakcie 😀

mirmaj
23. jún 2010

@barinkova no presne aj mne, večer som sa dala na chvíľu na štyri, nech zbehne bruško, nech sa trocha uvolní a bolo to potom lepšie...no ale dnes som bola na tej poradni a všetko je v poriadku, a to už ma bude teraz asi stále tlačiť niekde 🙂 Asi pôjdem rodiť do Ilavy, ešte uvidím

21
23. jún 2010

@lenadka , pekne 😀 , vsak zevraj pocas vojny, ked deti nemali co jest, zenam sa pustalo mlieko...a kojili aj nastrocnych. Super, nie?

@mirmaj , aj mna tlaci kade-tade, pod rebra, na mechur, na bedrove kosti, aj na chrbat... Ale neva, tak sa s babom obcas pohadam, ze moze aj niekde inde pritlacit... 😀

kvietok121
23. jún 2010

ahojte tak konecne sa vam po troch dnoch hlasim menili sme net take kym nam to zapojili a v skole je teraz taky frmol ze to som sa nikdy nestihla pripojit, dufam ze ste vsetky OK 🙂

kvietok121
23. jún 2010

aj ja som mala velmi zlu noc, matejko mi nedovolil lezat ani sediet a tak som pochodovala po byte

kvietok121
23. jún 2010

@memory97: mne povedali ze prenasat nemozem ze je to riziko pre babo ked som RH -

kvietok121
23. jún 2010

baby ja v prsnikoch nic necitim, ziadne nalievanie su sice vacsie ale to je vsetko, dufam ze budem moct kojit

kvietok121
23. jún 2010

@groka@ejuska79: ach baby mate to tazke ja zatial lietam a beham, drzkajte sa zvladnete to

21
23. jún 2010

@kvietok121 , len sa neboj, nalievanie pocitis po porode, az nebudes vediet, kam s mliekom... 😀 😀 😀 (dufam, teraz nemusis nic citit, ani ja, len sa zvacsuju mliekovody, mlieko sa este netvori)

kvietok121
23. jún 2010

@21: si ma ukludnila, aj v casakoch pise ze niekedy aj z prsnika vytecie ... ale ja som nikdy problem s tym nemala

21
23. jún 2010

@kvietok121 , ani ja, iba pri tomto tehotenstve a to iba dvakrat.

kacena4
23. jún 2010

@mata1001: Maťka nebut prekvapena z nemocnice, asi si tam este nebola ked tak rozpravas, uvedom si, ze nemocnice su stratove 😒 a hlavne su zamerane na liecenie pacientov a tiez narok mas na lieky nie kremiky a plienky..... to ti davaju sponzori, treba si to uvedomit, chodim dost casto po nemocniciach a vsade je to rovnake

vcera ked som bola pozriet porodnicu, kde som este nerodila a chystam sa tam a ukazali nam "nadstandartne izby" zasmiala som sa, pretoze pred 8 rokmi to boli obycajne izby - boli sme 2 na izbe, akurat tam pridali WC a kupelnu, teraz sa to povazuje za nadstandart. teraz ked porusili kopu porodnic (aspon v ba) tak podla vyjadrenia sestricky/doktorky co nas sprevadzala (nepredstavila sa, alebo som nezaregistrovala 😅 ) na standarte je na izbe az 4 rodiciek + deti, no hroza a vacsinou im nestacia izby, tak ich davaju na ine oddelenie o poschodie vyssie, sila, ale co narobime, ked sme sa rozhodli rodit to tejto .... doby 😝

kacena4
23. jún 2010

@kvietok121 s prsnikmi a mliekom si nerob zatial problemy, zacnu sa ti "nalievat" fakt az po porode, a aj to nemusia, mozes mat mlieka tak akurat. ak mas mliecko pred porodom (je to mlezivo tusim) tak len preto, ze sa ti uz telo pripravuje na porod a na dojcenie - neboj kojit budes, len treba prikladat co najviac aby sa to rozbehlo, hoci aj kazdu 1/2 hodinku zo zaciatku
drzim palce

katulkaaaaaa
23. jún 2010

@kvietok121 mne uz mledzivo vyteka trosinka,aj pri malej mi tak cca 6 tyzdnov pred porodom zacalo,ale pravidlo to neni 🙂

katulkaaaaaa
23. jún 2010

prosim vas baby zacalo ma boliet v krku,nemozem prehltat ☹ nemate nejaky babsky recept co zabera?toto tehotenstvo sa na mna stale neco lepi,tak som dufala ze uz bude ok ale mala nieco priniesla zo skolky ☹

kikuska25
23. jún 2010

ahojte maminy chcem sa spytat ci by ste vedeli poradit ake jedlo si pripravit na 20hodinovu cestu busom?hm?co take?dakujeeem

kikuska25
23. jún 2010

@katulkaaaaaa a nemohla by si cucat strepsils?ja som tiez cucala tak 3krat za den ak neces to tak si urob cibulovu stavu teply med a citron a to treba vypit malo by pomoct aaaaalebo kloktat slanu vodu tiez pomaha..rychle uzdravenie prajem

memory97
23. jún 2010

my sme mali dnes pekny dnik🙂 Babatko ma uz doma postielku, komodku i kocik🙂

memory97
23. jún 2010

@katulkaaaaaa mne pomaha, na malu lyzicku pol medu a zbytok vytlac citron a pomalicky prehltat🙂 alebo uzivam z lekarne propolky, su iba na baze propolisu. Dufam, ze nie si alergicka na med.

katulkaaaaaa
23. jún 2010

@memory97 alergicka na med niesom,skusim 🙂
@kikuska25 skusim aj tu slanu vodu,uf 20hodinov cesta autobusom?no nezavidim ti,sprav si chlebiky,ovocie,nejake sladkosti...prajem stastnu cestu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre