♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

jankasramka
6. júl 2010

@zuzana76 😀 ta piesen je z jedneho filmu- Rudo y Cursi, som sa strasne nasmiala teda....
inak to s tymi hercami je ako s nasimi ceskoslovenskymi, ked si pozeram nejaky film slovensky ci cesky na pocitaci tak tak ten moj mexicky muz vzdy zatrie to iste- Pelisky 😀
to je jeden z mala filmov co videl-lebo bol s prekladom ale uz pozna vsetkych hercov- ti sa uz len v inych filmoch opakuju 😀

zuzka1008
6. júl 2010

@kvietok121 , ak ich budeš použivať len na široke balenie, tak štvorcove

kvietok121
6. júl 2010

@zuzka1008 len na síroke balenie a tak pod babo a podobne ... pouzivat budem jednorazovky

carmenn323
6. júl 2010

@mata1001 vanicka,sportak a vajicko vsetko sa da nakliknut velmi lahko sa sklada a nezabera vela miesta je k nemu taska a plkastenka na sportak cena bola 620e ale teraz je letna akcia za 550e ale som si dokupila parazol,sietku,plastenku na hlboky a nechala som tam 580e 😖 Ale som spokojna je krasny a hlavne jednoducho sa sklada

kvietok121
6. júl 2010

@tiffanka tak financie to je ina kapitola, je to naozaj velmi drahe ale ked to moze pomoct ...

carmenn323
6. júl 2010

@kvietok121 ak sa mozem spytat kolko to stoji?

kvietok121
6. júl 2010

@carmenn323 prisla nam 1. faktura - 280 €, ostatne sa plati az po porode a odobrati pupocnikovej krvi - 544€ , potom za uskladnenie je 49 € rocny

carmenn323
6. júl 2010

@kvietok121 FUUU tak to je vela ale zasa ak to pomoze niekedy je to super 😉

jankasramka
6. júl 2010

@memory97 ale ja tiez este nemam tu autosedacku, ide o to ze tym ze nemas moc na vyber je to pekne nanic lebo my mame stare auto...asi ako 20rocne trabanty za socializmu takze dost pochybuejm ze sa tam bude dat daco pripevnit. neviem ako je to robene lebo vraj je viac typov sedaciek a nesedi to na hocijake auto...fakt neviem a tu sa nato neni koho popytat lebo nikto to nepouziva 😖

kvietok121
6. júl 2010

@carmenn323 aj ja si myslim ano je to strasne vela

kikuska25
6. júl 2010

..ideme od zajtra lezat bo drobcek sa uz tlaci von a uz sa otvarame ale este mame casu dost tak nas musia pribrzdit fnuk fnuk..preto brusko stale bolelo..dufam ze bude vsetko v poriadku..aj vy sa tu vsetky opatrujte..

memory97
6. júl 2010

@jankasramka tie vajicka (autosedacky) maju take nadstavby, ale videla som to iba priputane bezpecnostnym pasom, ak su tie starsie typy aut.

@kikuska25 si troska polezis, zastavia to a mozno este budes aj doma do porodu🙂 neboj, bude vsetko v poriadku🙂

elina313
6. júl 2010

@kikuska25 ahoj kikuska, ja som takto vyviazla v nemocnici v 28 týždni - krvácanie ale riadne, nevieš si predstaviť ten stres a plač... ale pustili ma po 5 dňoch a odvtedy ležkáme doma 😉 no už to síce trochu porušujeme, ale beriem 3 x denne Magnezium po 2 tabletky a tak sa držíme s maličkým spolu 🙂
Lekári mi hovorili, že ich cieľom je, aby som vydržala aspoň do 34 tt - to sme teraz 😉 ale ja vydržím aspoň tak 36-38, aj keď lekári mi hovorili, že o auguste sa vôbec nemusíme baviť. Oni však nevedia, že my sme sa s bábänkom dohodli, že počkáme, aby bol vééééééľky valibuk 😎 Tak sa neboj ani Ty, poležkáš si a bude O.K. Držím palčeky a ozvi sa 🙂

jankasramka
6. júl 2010

@memory97 no ja mam taky 20rocny chrysler. (luxusne auto kedysi no dnes uz pomaly vrak, a hlavne najlacnejsie auto) 😀
ani neviem ci to ma vzadu bezpecnostny pas...no ja verim ze nebudem nutena soferovat s dietatom-ja nerada soferujem, ja som sa musela naucit sama z nutnosti. viem iba s automatickou prevodovkou. mam sice vodicak lenze neviem co je autoskola...take tu neniiiiiiiiiiii 😀

no budem musiet nejak poriesit tuto zalezitost lebo sa mi zda ze sme to brali na lahku vahu, az vy ste mi tu vstupili do svedomia pravdupovediac....

este ze vas mam 😉

mirmaj
6. júl 2010

ahojte...ja som tiež uvažovala o odbere tej pupočníkovej krvi, ale na cvičení nam hovorila, že momentálne je to skôr len biznis...nato aby to dieťa naozaj zachránilo to ovplyvňuje ešte veľa iných faktorov, ktoré lekári nepovedia a tu krv skladuje sukromna firma, takže ta môže skrachovať a pošlu ti tu krv a povedia, tak teraz si to uskladni pri -180 stupňov a je to....zatiaľ je vraj v SR jeden prípad, ked dieťa zachranila pupočníková krv.....ono ak to ma naozaj zachraniť živoť tak 800EUR nieje až tak veľa, ale aj to skladovanie stále dvíhajú, najskôr to bolo 500Sk ročne, už je to 50EUR, bohvie koľko to bude za 5 rokov....teraz si to nejdem dať, pri druhom baby možno hej, uvidíme ako sa to vyvinie

kvietok121
6. júl 2010

@kikuska25 moja drzkaj sa nech zo vsetko dobre dopadne

kvietok121
6. júl 2010

@elina313 si zlata prajem ti aby sa ti splnilo to co si si s drobcekom predsavzala

kvietok121
6. júl 2010

@mirmaj my sme tiez dlho uvazovali, ale potom co vsetko sme presli, tak sme si povedali ak to moze pomoct tak si to dajme, ved este je sanca ze ten odber bude nizky a vratia ti vsetko peniaze, ked ti odoberu mnozstvo, oni to vysetria a ty sa vtedy rozhodne ci ti tolko staci, alebo chces zmluvu ukoncit, vtedy ti vratia vsetky peniaze

kacena4
6. júl 2010

@jankasramka mi sme do starej skodovky "namontovali" vlastne popruhy a na pevno dali sedacky, je to predsa lepsie ako nic, aj keby nebola priputana sedacka, vzdy je to lepsie ako ziadna, dokonca som ju jeden cas nosila (vajicko) len tak zasprajcovane (ako sa to povie po sk 😅 zakliesnene, napasovane...) medzi zadnym operadloma a prednym operadlom aby sa nehybala, to je tiez lepsie ako nic

kacena4
6. júl 2010

@kvietok121 pupocnikova krv ma vyznam najma v rodinach, kde sa vyskytli nejake "ochorenia" typu rakovina, leukemia... a je aspon nejaka sanca ze to dostane aj dieta a vtedy sa pouzije pupocnikova krv, ak ste v rodine "zdravi" nevydim vyznam vrazat do toho tolke peniaze, medicina ide dopredu a verim, ze raz budu lieky aj na choroby, ktore su dnes tazko liecitelne,
odber pupocnikovej krvi je fakt v tejto chvili len biznis, peniaze, nakolko ju nevedia dostatocne vyuzit

jankasramka
6. júl 2010

@kacena4 mas uplnu pravdu, skusime sa na to pozriet lebo som videla aj chicco niekde akurat ze tu su tie ceny neskutocne, nechapem ze nevedia doviest z USA nieco dobre namiesto toho aby dovazali z EU....

no nic, nieco vymyslim, ved uz je najvyssi cas....

lucia20
6. júl 2010

@sivema je to vlastne cysticky nador pri kostrici....

@memory97 aj ja mam rada dlhy spanok, ale nasa malinka mi posledne dni dava hodne zabrat. vzdy ked padam do postele uplne zbita, tak ona sa strasne rozkope. 😖

@jetokuko neboj, vela bab ma rovnake priznaky, len sa o tom nehovori. :D

kvietok121
7. júl 2010

@kacena4 viem ze ide o biznis, ale tym ze nam dr povedali ze nikdy nebudeme moct mat prirodzene dieta, a predsa nam ho pan boh pozehnal, beriem to tak ze ten odber skusime a nehodou keby sa nieco stalo tak mame sancu mu pomoct preto sme sa tak rozhodli

kvietok121
7. júl 2010

dobre ranko vsetkym

kvietok121
7. júl 2010

@lucia20 aj ja som na to uplne rovnako ... malinky kope ked maminka chce oddychovat, aby som si moc na oddych nezvykla 😀

mirmaj
7. júl 2010

@kvietok121 úplne ti rozumiem, ja keby som neplanovala dalšie deti alebo mala nejaké problemy tak nad tym ani neuvažujem a dam si to. Ja som bola dlho o tom aj presvedčená, že do toho ideme, ale potom som si povedala, že teraz pri prvom potrebujeme veľa koruniek na všetko ostatné a pri druhom budú vydavky možno menšie...hahah....tak vtedy si to dám, vraj to môže pomôcť aj od súrodenca....ale všetkým želám, aby to žiadna nikdy nepotrebovala použiť.

Aj tak nechápem prečo to neodoberajú každej žene, ked je to také liečivé a nevyuživajú na momentálne potreby, čiže ako darcovstvo, ale skladujú to 20 rokov a medzitým by mohli zachraniť toľko prípadov...no proste postavené na hlavu

aj ja želám všetkým dobre ranko

21
7. júl 2010

Dobre ranko! Vcera vecer sa babo chcelo tak strasne vystriet, ze ma furt tlacilo do zadku.. 😀 😀 😀

mirmaj
7. júl 2010

@21 aj tebe dobre ranko....páči sa mi ako maš napísané, čakáme babätko, pohlavie zatiaľ nevieme, ale bude sa volať Terezka 🙂))) myslíš si, že to bude dievča? alebo skôr chceš aby to bolo dievčatko? 🙂 🙂

kvietok121
7. júl 2010

@mirmaj dakujem za pochopenie

21
7. júl 2010

@mirmaj , no ono meno pre chlapca nemame este urcene, mame asi 5 mien 😀 , bolo by mile, keby to bolo dievcatko... Neviem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre