♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

alure
8. nov 2010

@katulkaaaaaa
moja tak snáď sa už nebudete trápiť :(

Idem aj ja trošku poupratovať malý vstal tak môžem zapnúť vysávač ..ešte keby nelialo tak idem pešo do obchodíku,takto musíme ísť autom a po prechádzke už ani stopa :(

vladka84
8. nov 2010

@katulkaaaaaa ahooj, nezjedla si nieco? ja som napriklad prisla na to, ze ak zjem viac mliecnych vyrobkov a syrov, tak malu dost nafukuje - vcera som mala 3x caro s mliekom, polievku mliecnu a pizzu syrovu a vecer sme si trosku poplakali, mala sa pucila, kopala nozkami, potom sme pomasirovai, pocvicili, vyprdkala sa a bolo dobre 😉

michaela80
8. nov 2010

@memory97 kolko ti vazil maly pri narodeni a kolko ma teraz...nasa mala 2300 a teraz ma 4500 gr...

katulkaaaaaa
8. nov 2010

@vladka84 ahoj,no akurat som vcera riesila tento problem ☹ cez den mi maly vydrzi v pohode 3-4 hodiny,...a v noci posledne tri dni pyta kazde dve hodiny...neviem ci sa chce len uistit ci som pri nom,ci ponosit sa,len ja som v noci taka rozbita ze je pre mna jednoduchsie dat prso ked viem ze hned zaspi...ale nechcem ho na toto naucit aby mi zaspaval na prse,ach jaj....som povedala ze ideal by bolo keby papal kazde 4 hodky,lebo takto aj cez den nic nestiham,do mesta utekla doslova ked zaspi...deees

katulkaaaaaa
8. nov 2010

@vladka84 no veru pizzu som jedla sbotu,a vcea kolac kapustovy...ked ja mam potom pocit ze nemozem jest uz nic ☹ a brucho mam akobysom vcera porodila...som nasrata sama na seba 😒

mirmaj
8. nov 2010

@vladka84 a to sa ti zda veľa? ja sa jej snažím tiež davať každe 3hodinky lebo som mala pocit, že ona vydržala aj 4 ale potom to dojedala v noci, tak radšej papame viac cez deň aby sme menej papali v noci 😉

kahlan1
8. nov 2010

sa ideme pochváliť 🙂 včera sme mali rovných 5000 gramov 🙂 🙂 🙂

mirmaj
8. nov 2010

@katulkaaaaaa my sme to tiež tak mali, cez deň vydržala 4hodinky doobeda poobede aj 5 a potom v noci sme papali po 3 a nad ranom po 2hodinách, tak radšej jej davam cez deň vždy po 3 večer už aj po 2 a v noci papame zasa len 1 alebo max 2, no len ešte vyriešiť problem skoreho vstavania 😀 😀

gagarinka
8. nov 2010

ahojte, u nas sa uz 1,5 hodiny spi na balkone 🙂 my sme sa medzitym naranajkovali, upratali so starsim detsku, povysavali a teraz vas docitavam
@alure podla mna najdes tu hviezdicku FP aj lacnejsiu, ved ja som ju kupovala za 40 € pred troma rokmi a teraz som ju v draciku videla za nejakych 25-28 €
ale mas asi pravdu, je jedno, aka je to hviezdicka, hlavne ze funguje 😉 a my ju mame odskusanu uz na dvoch detoch

baby, co ste na UM, davate pit aj nejaky cajik ci prevarenu vodu?
a sterlizujete flasu po kazdom piti?

vladka84
8. nov 2010

@mirmaj @katulkaaaaaa no neviem, ale predpokladala som, ze casom bude papat menej casto, predsa len sa jej zvacsi zaludok, tak si viac potiahne a aj sa na dlhsie zasyti, ale asi to takto nefunguje 😒
Timka mi od zaciatku papala kazde 4 hodiny cez den a v noci len jeden krat, dokonca aj viac spinkala a po troch mesiacoch aj prespala celu noc sem - tam... takze teraz si pripadam ako prvorodicka, vsetko je ine 😀

memory97
8. nov 2010

@majka35 sojove mlieko sa pouziva pri alergiach 😀 si to otcovi mala vysvetlit🙂

mirmaj
8. nov 2010

@gagarinka my sme na UM, čajík davam a fľašu nesterilizujem po každom pití 😒 len poriadne vyumývam
@vladka84 no to som si aj ja myslela, ale my stále vypijeme skoro tak isto ako aj ked sme boli menšie a aj ked si viac potiahne tak už aj viac potrebuju takže na dlhšie ich to moc nezasýti 😀

katulkaaaaaa
8. nov 2010

@vladka84 😀 😀 😀 vladi asi by sme chceli moc od nasich pokladikov 🙂

kahlan1
8. nov 2010

@gagarinka my sme na UM a nedavam cajik ani prevarenu vodu - len nutrilon, a nesterilizujem po kazdom piti

katulkaaaaaa
8. nov 2010

@mirmaj dakujem za radu skusim cez den kazde tri hodiny a uvidime aka bude noc

vladka84
8. nov 2010

@katulkaaaaaa ved ja takisto...v sobotu som sla s Timkou na plavaren, pred odchodom som malu nakojila, utekali sme do aqua, 2 hodinky sme sa jasili a utekali sme domov, lebo mala uz hladala cicu 😖

gagarinka
8. nov 2010

@mirmaj hovori sa a teda u nas to plati stpercentne, ze cim lepsie spi dieta cez den, tym lepsie bude v noci spat. takze ja sa nebranim a kedykolvek sa pyta spat, dam ju spat
vecer zaspava okolo 8 a prvykrat sa budi okolo 2 a potom az rano okolo 6
tak dufam, ze nam to vydrzi 😉

majka35
8. nov 2010

@gagarinka toto presne platilo u mojej staršej dcéry

memory97
8. nov 2010

@mirmaj preco ti to mm nedovoli? U nas to je naopak, ja som nemohla ani pozerat a mm to stale prepinal, tak ma to po mesiaci zaujalo🙂

@michaela80 my tiez tancujeme🙂 Ja som myslela na trasenie v kociari, ved tam to babatko na tych nerovnych cestach aj tak vytrasie🙂 pani doktorka mala na mysli asi ine trasenie🙂 tiez by som ju vymenila... so mnou inak chodieva na vysetrenia mm a mozem povedat, ze lekari si to nedovolia, aby ho poriadne nepozreli🙂

@katulkaaaaaa moze byt, ze si babulko prehodilo noc a den...

@vladka84 maly teraz vydzi uz 2-3 hodinky byt hore, ale ked mal mesiac, tak max. hodinku vydrzal... len my sme boli velmi malicky, takze on spanok potreboval.

mirmaj
8. nov 2010

@gagarinka ja tiež nebranim, len ked ide spať už o 19 večer ako aj včera tak sme hore už o 5 to sa mi fakt ešte nechce moc vstavať 😀 tak asi budem musieť nasilu držať aspoň do tej 20 aby sme potiahli aspoň do tej 6 inak som spokojná zo spaním 🙂

memory97
8. nov 2010

@michaela80 maly mal pri narodeni 1900 g a teraz sme vazili na domacej vahe mal 5900 g (neviem, ci je to presne na tej dospelackej vahe). Maly velmi zle papkal, ked sa narodil, teraz je z neho hrozny jedacik🙂

mirmaj
8. nov 2010

@memory97 lebo jeho to nebaví a chce pozerať niečo ine, ale neva lebo jas i ho vždy pozriem rano, ešteže ho opakuju 😀 😀

mirmaj
8. nov 2010

@memory97 to už by ste mali teda poriadne to by ste už aj nas predbehli 😀 😀

kahlan1
8. nov 2010

@michaela80 to som este nepocula zeby sa mozog udieral o lebku pri hojdaní bábetka :( nasa neurologička je tiez super - vedia ze je po operacii tak hned je hypotonicka a ma chudobnu motoriku :( 😠 😠 😠 a pritom kopeme ruckami mavame v postielke cestujeme pasieme koniky tak ja neviem ci by mala este robit. Ked sa prestahujeme v decembri prve co tak zmenim neurologa

alure
8. nov 2010

@gagarinka
ďakujem moja,ja som nejak špeciálne po značke ani nešla len som si na nete všimla dosť vysoké ceny.Teraz sme kupovali Deniskovi k meninám takú hraciu hrazdičku od PLAYSKOOL a sme spokoní 🙂 Teda hlavne že malému sa páči 🙂
A tá hviezdička ma moc zaujala je to také rozkošné 🙂

mirmaj
8. nov 2010

@kahlan1 to fakt nechapem čo by mala robiť ešte 😠 ved nemá ešte ani 3 mesiace, my sme boli na poradni a Dr. skusila či chytá hrkalku a nechytila a nerobila z toho vôbec žiadnu vedu 😝

memory97
8. nov 2010

@gagarinka ja nesterilujem stale, umyvam ich trosinkou saponatu a ak sa podari, tak raz denne, alebo raz za dva dni🙂 Nedavame ani cajik, ani prevarenu vodu, maleho z toho napina, my len cisto vodicku.

majka35
8. nov 2010

tá hviezdička zaujala aj mňa, ale mám velikáááááánske obavy, že zaujme aj moju staršiu dcéru a tej keď hviezdičku nedovolím privlastniť si, tak bude doma cirkus ... 🙄

kahlan1
8. nov 2010

@mirmaj no aj neurologicka jej mavala pred ocami hrkalku tiez nechytila tak povedala ze to by uz mala a to mala dva mesiace a dva tyzdne

memory97
8. nov 2010

@mirmaj ja si osobne myslim, ze fakt tolko moze vazit, lebo je uz dost dlhy, rychlo mi vyrastol a uz aj tazky, ved som minule vstala so svalovkou na rukach🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre