♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
1. feb 2011

pokial docitam, zas tu nikto nebude, ale dnes musim skor do postele, dnes som skoro nevstala🙂

akika722
1. feb 2011

@memory97 už asi viem čo to je..nieje to take maičke drahe???
inač ja mam zeleny čaj-opuncia to je tiež kaktus mnaaaam

akika722
1. feb 2011

@danulienka35 ty?nervak?neverííííííííííííííííííííííím

memory97
1. feb 2011

@akika722 tak skus tie kefky z DM-ka, mas tam jednu "kefku", ked este nie su prerezane zubky, dalsia je, ked uz su prerezane a potom je tam klasicka kefka, ked uz ma babo zubky a stoji to do 4 eur od babylove. My si tymto pomahame,ked zubky idu...

@danulienka35 take malinovky,kde v nich plavaju kusky aloe vera, vsak🙂

danulienka35
1. feb 2011

@akika722 nekdey hej moja neboj holky zlobi az budes mat 17 rocneho uvidis 😀 lasky moje milovane idem haji mam vas MOC RADA SLUNICKA moje 😉

danulienka35
1. feb 2011

@memory97 ano take mojako su super ale ja uz idem papa zajtra

memory97
1. feb 2011

dobru nocku aj my teba🙂 dobru vsetkym

akika722
1. feb 2011

Samuel

Mužské meno Samuel má hebrejský pôvod a v preklade znamená "meno božie". Toto biblické starozákonné meno je na Slovensku populárne. Osobné číslo tohto mena je 7 – Tajomnosť. Ovplyvňuje ich planéta Jupiter. Šťastné farby sú žltá a modrá. Ochranné rastliny žihľava a rimbaba, ochranné kamene ametyst, smaragd a tyrkys. Títo muži sú seriózni a láskaví. Vedia presne, čo chcú a za tým si aj idú. Už v mladosti dokážu predvídať, aké povolanie ich bude napĺňať a baviť. Preto sa rozhodujú pre miesto v justícii. Uplatnenie nájdu aj v umeleckej oblasti. Každú krivdu dokážu, ktorú ste im spôsobili v ťažkých časoch, niekoľkonásobne vrátiť. V spoločnosti sú dobrí spoločníci, pretože dokážu pútavo a k veci rozprávať.Zdravie majú zvyčajne dobré. Sú odolní voči únave. Je vhodné len pre silné znamenia, teda pre Barana, Leva, či Býka.

Patrik

Mužské meno Patrik má latinský pôvod a jeho význam je "urodzený", "patricijský". Osobným číslom je 3 – Schopnosť. Ovplyvňuje ich planéta Venuša. Šťastné farby sú žltá, modrá. Ochranné rastliny podbeľ, mäta, ochranné kamene avanturín a ruženín. Títo muži sú priateľskí a uvážliví. Snažia sa všetko robiť dokonale a precízne. Nevedia odoprieť pomoc iným ľuďom. Na druhej strane sú veľmi tvrdohlaví a spoliehajú sa len na svoje schopnosti. Učia sa viac na chybách iných, ako na svojich, a tak nikomu nedôverujú. Kladú veľký dôraz na svoj vzhľad. Záleží im na tom, aby druhí ocenili ich výzor. Snažia sa zvážiť problémy zo všetkých uhlov pohľadu. Kvôli tomu sa vyhýbajú rôznym nepríjemnostiam. Patrikovia majú veľa priateľov, ale skutočne blízki sú im len rodinní príslušníci. Iba im dokážu plne dôverovať. Toto meno je vhodné pre znamenia: Kozorožec, Býk, Rak, Panna.
😀 😀 😀 😀 😀

akika722
1. feb 2011

@memory97 faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakt?tam take maju?ak stihnem zajtra naklušem tam

akika722
1. feb 2011

bruuuu nocku kočky 😵

katkavv
2. feb 2011

@memory97 hej? 🙂 ja som mala termin 27.8. ale prislo to skor

katkavv
2. feb 2011

@akika722 DAKUJEEEEM za Kajka <3

katkavv
2. feb 2011

@danulienka35 DAKUJEEEM za Kajka, vsetky mame nadherne deticky :D

jankasramka
2. feb 2011

baby bol to fakt priserny den. mamina ma infekciu v zube-budu jej vuberat nerv a mateo ma infekciu v hrdle- nasadili mu antibiotika.
tak preto ma tu teplotku chrustik:(
zajtra si musim uz k vam sadnut a troska sa zrelaxovbat lebo dnes to bolo o nervy ☹

katkavv
2. feb 2011

@jankasramka
fuha, tak to nepotesi :(
prajem skore uzdravenie oboch

seagull2404
2. feb 2011

dobre rano, no tak vy ste sa inak cinili, nestiham....
my sme akosi nestihla do 8:00 prinutit Tamarku, aby sa vycikala, tak som sice skoro vstavala, ale nikam sme nesli
baby, co ste zo ziliny, neviete ako to chodi na tej detskej nefrologii na Spanyolovej, cio sa zapisuje, ci ako?

@akika722 vidim, ze si sa cinila s menami, ja som na nasu tamrku nasla vselico 🙂 ale surfovala som vacsinou anglickymi strankami 🙂

seagull2404
2. feb 2011

@jankasramka ☹ ☹ ☹

alure
2. feb 2011

Dobré ráno maminky,keď som sa včera s vami lúčila netušila som že zase toho toľko popíšete 😀

@jankasramka dúfam že teploty klesli a liečiky rýchlo zaberú..nezabudni popri ATB dávať aj probiotika nech mu nepodráždi črievka....mamine držím palce tiež,zuby sú au au...nech to má rýchlo za sebou...
@katkavv no niektorý sa poponáhľali,niektorým sa nechcelo narodiť na čas a v brušku si pobudli o niečo dlhšie....hlavne že sú tie naše babatka zdravučké a krásnučké 😉
@memory97 ono sa to s podávaním a zavádzaním príkrmov nejak rýchlo mení 😀 ale aj tak je najlepšie voliť nejakú strednú cestu a skúsiť čo tomu danému dieťaťu vyhovuje..
@akika722 tie kefky z DM máme aj my,tá prvá na prerezávanie je super (ale u niektorej inej značky som videla že je aj z ochraným klobúčikom ,niečo ako cumel,aby si s tým bábo nezašlo príliš ďaleko do krku)
@danulienka35 ten jantárový náhrdelník som našla aj ja,dokonca brácho mi vlani doniesol kvantá jantáru z Litvy 😉 ale poprosila som maminu,nech mi to kúpi v rakúsku.Tam to majú poväčšinou v BIPA drogérkach a stojí to okolo 10€.

Ešte som chcela niekomu niečo ale ak si spomeniem tak napíšem..akonáhle sa vrátim pár strán dozadu,tak mi to tu vymaže 😠
Dnes ideme na kontrolu,tak držte palce nech už nám povedia že sme úplne zdravý a môžme konečne nabehnúť na druhú dávku očkovaní a potom konečne sa môžme prihlásiť na plávanie 😉
Zatiaľ prajem krásny dníček

alure
2. feb 2011

@niky13 do školy sme vstali úplne v pohode a dokonca musím pochváliť aj malého Denisa,išiel spať o 19tej,prvý krát som ho kojila pár minút po polnoci a potom o pol štvrtej a o 7mej sme vstávali do školy....
@eis4 aj ja som ako malá mala všetko zadarmo a keby som bola vedela že prídeme do doby keď si za každý úkon budeme musieť toľko platiť tak si snáď ešte vtedy dám urobiť umelé 😀 😀 😀 no bola som v šoku z tej sumy,predsa len neurobil malému takmer nič..mám pocit že už len otvorenie úst u zubára stojí pekných pár € 😠
Kojené deti v podstate čajík nepotrebujú aspoň to vravela naša dr. mne totižto Denis vôbec nič okrem prska nechce 😒 ani Oliver mi nepil čaje,ani vodu..kým bol kojený tak sa napil zo mňa..ale ak chce a pije tak je to v pohode a daj jej koľko chce..neublíži jej to 😉

seagull2404
2. feb 2011

@alure pamatam sa, ze som si davala robit strojcek pred 8.rokmi a uz len to, ze som sadla do kresla stalo vtedy 500 Sk 😖

alure
2. feb 2011

@seagull2404 je to smutné ...ja som dávala robiť strojček Oliverovi teraz v lete teda minulý rok a stál 140€ to je taký vyberateľný na noc a každá kontrola ktorá je cca každých 6 týždňov stojí 5€ ..no čo k tomu dodať...

seagull2404
2. feb 2011

@alure hlavne ze kazdy z nas plati do zdravotnej poistovne, ale ja mam pocit, ze vzdy ked nieco potrebujem, tak platim..... co uz

katkavv
2. feb 2011

@alure
presne tak 🙂

alure
2. feb 2011

@seagull2404 veď práve to že kde sú všetky peniaze ktoré si platím do zdravotnej ??? toto nie je pre zdravý rozum pochopiteľné..ale presne čo už.. ☹

katkavv
2. feb 2011

@alure fuha, tak to su dobre palky :( zarabaju ti zubari ked len mozu :(

seagull2404
2. feb 2011

@alure ja viem kde su, ale mala by som byt slusna, tak radsej nepoviem, ale mam znamu, ktora robi vo firme, co ma sanitky, ale nie rychlu, ale taku tu prevozovu...

alure
2. feb 2011

@katkavv no a to si zober že malý má ešte len mliečne zuby,teraz chcem ísť dať urobiť to pečatenie hneď ako mu začnú rásť všetky stoličky,nech máme na určitú dobu pokoj.
@seagull2404

seagull2404
2. feb 2011

@alure co to je to vlastne to pecatenie? uz som to pocula, ale celkom neviem co je to...

alure
2. feb 2011

@seagull2404 môže sa to vykonať na mliečnych alebo na trvalých zúbkoch hneď ako sa prerežú a nie sú ešte opotrebované(teda nie sú tam ryhy a pod.) a zaleje sa to hmotou podobnou bielej plomby a UV lampičkou sa to zatvrdí.Je to vlastne ochrana hlavne žuvacích plôch na stoličkách a pomáha predchádzať vzniku zubného kazu ako takého,aj keď to nezaručí že sa zúbok nepokazí napríklad z boku,alebo pri ďasienku ale vraj s tým majú pekné výsledky....je to dosť finančne náročné,je to nadštandardný výkon a zdravotná poisťovňa to nehradí,ale keď začneme postupne tak možno predídeme viacerým úkonom a finančným výdavkom neskôr.Toto pečatenie vydrží cca 5 rokov a potom sa tuším obnovuje...ideme 15.2. na kontrolu so strojčekom,na jeden zákrok obdobný tomu minulému tam sa chcem o tom s dr. porozprávať.

shira_
2. feb 2011

@seagull2404 ryhy na žuvacích plôškach trvalých zdravých stoličiek sa zalejú tvrdým lakom, ktorý zabraňuje tomu, aby vznikol na žuvacej plôške kaz. u detí od 6 do 12 rokov je to najrizikovejšie miesto pre vznik kazu. nezabraňuje vzniku kazu v medzizubných priestoroch a iných plochách. postup: žuvacia plôška zuba sa vyčistí a vysuší, naleptá kyselinou, potom opláchne, vysuší, nanesie biely lak a vytrvrdí UV svetlom. ošetrenie je rýchle a bezbolestné ale vyžaduje spoluprácu dieťaťa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre