♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evanns
21. feb 2011

@memory97
@majka35
@vladka84 tak ste ma utvrdili iba v tom ze ju neprekrmujem, co som rada...ze nekaka uz neovplyvnim viac, lebo ovocie papa, aj cajik pije, aj cvicime pravidelne, aj na fit lopte dokonca 😀 dufam ze nam plavanie pomoze k lepsej linii... 😀 😀 😀 a budem davat bacha na to, co bude jest 😝 a popztam dr ci sa da vysetrit hormon stitnej zlazy uz teraz 😉

memory97
21. feb 2011

@evanns ked mas pocit, ze je v pohode, tak sa netrap kvoli tomu.

@lydulka v nemocnici davali na tu dosku monitora plienky, vraj aby sa to neofarbilo, ale nemali problemy s plesnou. my sme tiez nemali problem s plesnou, mozno to zavisi aj od matraca...

@majka35 presne toto som citala v knihach a aj na nete, ze nie je dobre nutit deti, lebo potom uplne odmietaju vsetko a tak spapaju co maju. Tiez to robim s malym, ak nechce, nebudem mu nukat...

@seagull2404 maly tiez nechcel ovocie z obchodu, ani domace. Jablcko papala nakoniec mamina🙂 Teraz pekne spapka aj nastruhane, davam mu tam troska bananika, iba kvoli chuti, je to take sladsie. Tiez nam to trvalo nejaky ten mesiac kym spapal take z obchodu. Mne sa potvrdilo, ze treba to striedat kupovane s domacim a veru u nas to zabralo🙂 uz spapa aj hotovky aj take domacky pripravne ci prikrmy, ci ovocie.

majka35
21. feb 2011

@memory97 no mne sa to u barborky osvedčilo

baby, čo dnes varíte ... ja mám neskutočnú chuť na špenát a teraz váham, či prívarok so zemiakmi a vajíčkom na tvrdo, alebo špenátové halušky so syrom ... to 1. je asi ľahšie ... hm

kahlan1
21. feb 2011

ked vas tak citam tak asi robim chybu - ja davam anetke papat viac menej kazdy den rovnako - ona si nepyta papat. - tak jej davam tak ako by asi mala papat ☹ asi to robim vsetko zle

memory97
21. feb 2011

@majka35 nerobievam ani jedno ani druhe, lebo u nas by to jedla iba mamina🙂 ale halusky na rozne sposoby a vcera ma zaujalo toto: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=37098

memory97
21. feb 2011

@kahlan1 pokial nemas pocit, ze spapka viac, tak to urcite nerobis zle. Ja davam skoro kazde dve hodinky, ale to preto, ze maly grcka a ma problem niekedy to v sebe udrzat, tak papka menej, ale castejsie 😉 Jedine kasu zvysujeme vecer, ak mam pocit, ze spapka uz viac.

memory97
21. feb 2011

u nas sa stal zazrak, maly uz spinka od 9:00 a v noci buntosil skoro kazde dve hodiny 😉

kahlan1
21. feb 2011

@memory97 mm ide rano do prace tak jej da papat o piatej rano to vypije 100 ml. potom jej dam okolo pol deviatej 130 potom ide spat a ked vstane okolo desaitej tak dostane trochu vyzivy (par lyziciek) a spat ide o pol dvanastej a to jej dam 130 ml vypit to spi take dve hodinky a ked vstane spapa 125 g zeleniny to je tak okolo druhej a potom ide spat okolo 16.00 - 17:00 a ked vstane dostane 130 ml. a potom jej este dam 100 ked spinka to jest tak okolo 22.00. - myslis ze nepapa malo?

katulkaaaaaa
21. feb 2011

ahojte ani vas nestiham docitat cakam navstevu,ako podarilo sa niektorej schudnut?
ja som nasrata sama na seba na to ze to dodrziavam tri tyzdne tak je to ubohe ☹ musim asi pritvrdit...
@alure vaha rovnaka len pas isil dole mam momentalne 72cm 😉
@akika722 milacikovi prajeme vsetko naj krasne fotecky 😉

evanns
21. feb 2011

@memory97 praveze mam pocit ze je prilis v pohode 😀 😀 😀 tak jedine to ma trapi ze podla mna ma vela kil na to kolko spapa...ale vycitky voci sebe nemam lebo ju neprekrmujem, ani sladke nedavam...ale zas ona je spac veeeeelky....12 hodin v noci bez prerusenia tak jasne ze rastie 😉

katulkaaaaaa
21. feb 2011

@evanns vidim ze riesis vahu deti....simon je podla mna ok dr sa zda ze chudy 😀 😀 😀 musim sa smiat na tom lebo ma sunky...zajtra ideme na vazenie...a viki je chuda velmi idem s nou zajtra na krv ci je ok,sa mi zda ze jej nieco chyba som zvedava co mi dr povie 😒

vladka84
21. feb 2011

@katulkaaaaaa Kati nesil to, ziadne pritvrdzovanie, ten jedalnicek je tak akurat, tak len vyckaj, ved cm idu dole, na vahe mozes aj stagnovat...
kde sa meria ten pas? ja som zasa zabudla 😕

akika722
21. feb 2011

@katulkaaaaaa díky moja 😵
@vladka84 😲 😲 😲 načo tak vykrmiť dieťa???aj tu je par takych deti,chodia a funia ☹ moj Paťko ma 3roky a 14kg,no kostru ma hrubu po mamke 😅 ale to jeho ploche bruško 😀 😀 😀 a to bol Paťko prevažne na um...a maly kojeny 5m a už je tučko 😅 ale no...on vybeha,som si tym ista..lebo ja nedololim aby sedel doma a nič nerobil..a chipsy,nepripada do uvahy,to nedovolim jesť ani Paťkovi..ani colu..ved včera ma skoro porazilo ked som videla že mu to dala piť svokra..a jasne sladke,no zachutilo mu,no vyjednaval že chce ešte plny pohar,dostal nesladeny čaj 😅

memory97
21. feb 2011

@kahlan1 ja si myslim, ze je to v pohode. Mliecka vypije celkom pekne, nas maly teraz nevypije ani 300ml☹ za cely den a to predtym zvladol aj liter. U nas je ta nechut mliecka asi zubkami...
Vyzivky spapa cca 100-125g, obed (maskovy prikrm so zeleninkou) cca do tych 100g, ale vacsinou je to iba 50g, kasa od 30ml do 120ml, ale celu kasu spapa malokedy,vacsinou necha tatovi alebo mamine🙂 sem-tam mu dam aj roztek, ten ocmula. Alebo piskotku alebo detsky keksik. A teraz vela cajiku vypije.

katulkaaaaaa
21. feb 2011

@vladka84 ja som praveze uz jedalnicek nedodrzovala...mna tak sere ze sa snazim cvicim a nic faldy na bruchu su stale rovnake....ach jo ☹

evanns
21. feb 2011

@katulkaaaaaa joooooj moja 😒 vidis co to riesime lebo nemame ine problemy to preto 😉 akoze Natasha je aj dlha, ma 72 cm tak az tak tucna sa mi nezda, ale chuda urcite nie je 😀 😀 Simon podla fotiek je podla mna presne akurat 😝 aj sunky ma 😀 😀 😀 tak drzim palce...inak co my tu poriesime, ved geny su silna vec a vidis ze aj Viki je po tebe krasna chuda a Natasha po mne tlsta 😀 😀 😀 😀 😀

vladka84
21. feb 2011

@kahlan1 podla mna papa dost, my papame asi menej, mliecko sice neviem odmerat, zatial sme len na zeleninke a tej spapa tak 100, poobede spapa par lyziciek ovocia, mozno 50, ale na pocudovanie jej viac chuti zelenina 😉

memory97
21. feb 2011

@evanns waw, no musis malu zoznamit s nasim malym, nech ho inspiruje na taky dlhy spanok 😀 😀 😀 tak dlho som spala naposledy pred siedmimi mesiacmi🙂

@katulkaaaaaa vit. B12 je na podporu jedla, ak sa ti vidi,ze malo papa.

@akika722 tak ste pekne pooslavovali 😉

kahlan1
21. feb 2011

@vladka84 aj nam viac chuti zelenina ako ovocie toho spapame minimum - takze mam kazdy den vyzivu 🙂 a mozno len nie je hladna ked jej davam vyzivu 🙂 uvidim co na nas povie nova dr este nas nevidela ideme k nej v stredu prvykrát - tak osm velmi zvedava

akika722
21. feb 2011

@memory97 ano..mame dalšie pyžamko v zbierke na 7-8r.dieťa od babky 😖

vladka84
21. feb 2011

@katulkaaaaaa mna vcera mm pochvalil, pozerali sme fotky ked som prisla z porodnice a hovori mi, ze som pekne schudla... a fakt som taka krv a mlieko na tych fotkach, teraz uz celkom v pohode, zadok mam sice stale ako kufor nasho auta :D akurat by som mala zacat cvicit, lebo spevnena nie som vobec 😒
mam 53 kg, pas ak som dobre merala 73cm, takze az tak velmi som neschudla, ale na to, ze nerobim ziadne krute ustupky v jedalnicku a cvicim akurat tak pobehovanim medzi detmi je to ok, do leta este vybeham zvysok 😀

seagull2404
21. feb 2011

@kahlan1 ovocie vam asi nepomaha, lebo sa jej nechce kakat, skusala si slivkovu vodu? nemyslim, ze si pytame, spravila som jej rezim, pyta si asi len poobede, ked nechce mlieko, ale je hladna, a to je pytanie, ze rev ako o zivot a ked jej dam mlieko, tak ho vypluva a caka na jogurt ☹ skus ju zamestnat inak, ja spievam, alebo robim smiesne zvuky, alebo jej dam nejaku hracku, co sa da umyt, ak sa nesustredi, nas vacsinou zaujimaju popruhy na stolicke a tak ma tamarka hlavu vacne dolu
@majka35 to je fakt, sme si prezili, ked sa jej nedalo, ja stale vravim mm, ze ho necham to robit dva dni v kuse a zvykne raz, dva 😀 😀 ked musi, prebali 😝
@memory97 vies co, ja uz ani neviem, vzdy mi kazdy ako prve povie, ze to budu zubky na vsetko, na nepapanie prikrmov na zaciatku, na nervozne zaspavanie, na uvrieskanot, teraz na to mliecko, podla toho, uz mali ist zubky davno, ja netusim, dasienka nezmenene, slintame trosku viac ako obyvkle, ale ziadne extrem, ja fakt neviem... moj instinkt ako mamy je ubohy
striedat jej to tiez chcem, zaujimave, ze dnes jablcko spraskala len taky fukot, opicka mala 🙂 musim na nu nieco vymysliet, aspon ze babanik jej odo mna chuti 🙂

vladka84
21. feb 2011

@katulkaaaaaa neviem, ci poznas vyrobky Herbalife, ale oni maju taky kokteil - nomalne vyzivovy doplnok, ktory nahradza plnohodnotne stravu - pouziva sa aj na chudnutie, ked sa nahradi nim vecera... ja som davala Timke, ked nechcela velmi papat - zmixovala som s mlieckom a nejakym ovocim a vypila to raz dva, pridavala som jej to aj rano do mlieka s lupienkami, chutilo jej to a vedela som, ze aj ked si dala len par lyziciek, tak dostala dost zivin

kahlan1
21. feb 2011

@seagull2404 mm tiez nechcel prebalovat - iba pocikanu tu prebalil 🙂 raz som odbehla do obchodu a nechala ho s malou - dva dni nekakala a pokakala sa rovno jemu :D az po pupok v tom plavala :D :D odvtedy uz nema problem

seagull2404
21. feb 2011

@kahlan1 🙂 no, on ju uz pokakanu prebaloval, casto som prec, a tak si myslim, ze sa len vyhovara, minule mi povedal, ze ked si uz zvykal na jednu "aromu", tak prisla ina - ovocna 😀 😀 😀

majka35
21. feb 2011

@evanns preeeeesne, moja spala veľa, preto bola taká bucľatá

kahlan1
21. feb 2011

@seagull2404 no aj vcera taku gulicku malu vykadila ked som prebalovala a uz pocujem ze fuuuuuuuuj to co?? 😀 😀 😀

katkavv
21. feb 2011

@kahlan1
ahoj, ja davam kajkovi tiez pravidelne papat, rano ked vstane, potom desiatu, obed, olovrant a veceru, si na to zvykol, on nikdy nekrical, ze je hladny 🙂

kahlan1
21. feb 2011

@katkavv a ake mas hodinove rozostupy medzi papaniami?

katkavv
21. feb 2011

@seagull2404
ked kajko zle kakal, velmi mu pomohol odvar zo susenych sliviek, to si skusala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre