♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

akika722
24. sep 2010

@alure no bud materskym alebo ich dam rozpustim v troške čajika

akika722
24. sep 2010

@tiffanka je nas naozaj takých viac 😒

akika722
24. sep 2010

ja som nohavice skušala včera a 😢 😢 😢 nevytiahnem ani na šunky 😢 😢 😢 len jedne a aj to ich nezapnem 😢 😢

akika722
24. sep 2010

učitelky vychvalili mojho Paťka ako krasne vie sam papkať v školke...no ked takto tak dakujem pekne

alure
24. sep 2010

babulky ďakujem za rady.
@akika722
rozmýšľamnad tými probiotikami ako si písala,že aj zvyšujú imunitu,bojím sa že mi Oliver donesie domov niečo zo školy a Denis to od neho nachytá. Predsa len je ešte maličký a brániť sa nejakým infekciám z vonku bude náročné.
@tiffanka
veru je nás veľa ale aj ja zanedbávam MK :(

@katulkaaa,
to s tým mliečkom na tváričku skúsime,lebo už som bezradná. Ideme bud.týždeň na poradňu,tak len dúfam že tie vyrážky sú tie "čistiace" a nie je to reakcia na niečo čo som zjedla,lebo dávam si pozor. Samozrejme vylúčiť zo stravy úplne všetko nemôžem,ale nejem nič čo by nafukovalo,nejem alergény (niektore ovocie,orechy a paradajky) čokoládku som tiež vylúčila za čím mi je dosť smutno :(
@ilj
no ja som z tých čo pracovali a považujem to za dosť nefér. Dlho sme zvažovali ďaľšie dieťa a teraz som bola v tom,že nástup na MD je po dlhšej dobe (8r.) aj ideálne a nejak to zvládneme. Pre mňa bude ten rozdiel takmer 70 € dosť citeľný,ale čo narobíme. Jedna vláda schváli to,druhá ono a my sa ako blbci prispôsobujeme každé 4 roky niečomu novému 😠

alure
24. sep 2010

@lji
tebe som omylom zmenila meno v predchádzajucom príspevku.Prepáč 😉

vladka84
24. sep 2010

no baby,musim sa pochvalit a klopem na drevo, na hlavu a na vsetko mozne, aby som to nezakrikla, ale dnes sme prvykrat isli bez placu a kriku a dokonca nacas do skolky 😀
boli sme aj u dr.,vsetko mame v poriadku, na prevazenie mame prist bud. tyzden, to nam da aj predpis na ten vitamin D, Vigantol sa uz nepredpisuje a ten druhy sa berie od 1 mesiaca... malinka bola taka spokojna u dr., na to ze sme ju po hodinke spanku zobudili, povyzliekali, potom znova poobliekali ani nemukla..len teraz ma totalne rozhadzany spanok, lebo to si pospala este chvilku v aute, potom sa napapala a teraz sa od 11tej snazi zaspat - zatial neuspesne... no a za take dve hodinky ju aj tak budem budit, lebo pojdeme po Timku... 😒

akika722
24. sep 2010

@alure no verim ti ja sa asi najviac bojim kiahni predsa len Semi je ešte malinky a ťažko by to zvladal a dve deti v domacnosti no nedaju sa velmi od seba izolovať ked je mm v praci tak dufam že ich ešte rok nedostane Paťko

vladka84
24. sep 2010

@alure ako zmenili rodicovsky? akosi som to nepostrehla, to bude tym, ze telku som od narodenia malinkej zapnutu nemala 😀

alure
24. sep 2010

@akika722
no ani my sme ešte kiahne nemali. Niekoľko rokov som sa snažila aby ich Oliver dostal a stále nič,posledný pokus skončil tak že som niekoľko mesiacov ja bojovala z pásovým oparom BRRRR už nikdy viac 🙄 a teraz pevne dúfam že ich už neodstane. Rozmýšľam či ich potom nedám zaočkovať oboch. Ale prvá možnosť na očkovanie je až v 15 mesiacoch ....

vladka84
24. sep 2010

@akika722 aky je krasnyyyy.... hlavne, ze mu chuti 😀

alure
24. sep 2010

@vladka84
@vladka84
joj moja tak už je návrh na jednotný RP na 190 € bez ohľadu na to či si pracovala,alebo si si dobrovoľne platila nemocenské . S tým že máš si šupnúť dieťa k niekomu,alebo do nejakej súkromnej inštitúcie a štát ti do výšky 300 € bude preplácať starostlivosť o dieťa,ale ty musíš ísť robiť ! Nemám na to slov a dúfam že to parlamentne neprejde,lebo má to byť v platnosti od 1.1.2011

alure
24. sep 2010

@vladka84
@vladka84
joj moja tak už je návrh na jednotný RP na 190 € bez ohľadu na to či si pracovala,alebo si si dobrovoľne platila nemocenské . S tým že máš si šupnúť dieťa k niekomu,alebo do nejakej súkromnej inštitúcie a štát ti do výšky 300 € bude preplácať starostlivosť o dieťa,ale ty musíš ísť robiť ! Nemám na to slov a dúfam že to parlamentne neprejde,lebo má to byť v platnosti od 1.1.2011

majka35
24. sep 2010

ahojte ... tak zas po týždni ... som rada, že sa k vám dostanem ... vidím, že rozoberáte RP ... ja som tak nahnevaná, že až 🙄

vladka84
24. sep 2010

@alure jaj, tak to predsa ten navrh dali? no esteze matersku nam nechali, ja som pracovala aj som si dobrovolne platila, aby sme mali vyssiu matersku, no a tych jednotnych 190 Eur sa mi vobec nepaci 😠 preco by som mala dieta niekam davat, chcem byt s nim doma a ved som odvadzala statu peniaze, tak by sme mali dostat viac ako ti, co nepracovali... 😖

akika722
24. sep 2010

@vladka84 😀 😀 😀

akika722
24. sep 2010

@vladka84 počkaj poočkaj to akože nedostanem 256 eur ale len 190eur mesačne???????????, 😲

akika722
24. sep 2010

@alure to že mam dať pol ročne dieťa niekomu?ha!no určite!!!tiež nie som tak v obraze telku pozera občas len mm

katulkaaaaaa
24. sep 2010

@akika722 presne dobre si to pochopila,nebudes dostavat 256eur ale len 190eur...

katulkaaaaaa
24. sep 2010

@akika722 nie nemusis nikam dieta davat ale ak by si isla pracovat a maleho dala do sukromnej starostlivosti stat ti da 300e na preplatenie poplatkov...este to musi prejst parlamentom

vladka84
24. sep 2010

@akika722 no tiez som tak v obraze ako ty 😀 no ale nebolo nam takto dobre, ked sme nevedeli co nam chystaaa nova vlada a trapilo nas akurat, ze ci nam drobcovia dobre kakaju a prdkaju? 😝

vladka84
24. sep 2010

ale je to riadne svinstvo, ze nam 60 Eur zoberu a tym, co nepracovali este 30 Eur pridaju... 😲

alure
24. sep 2010

@vladka84 , @akika722
emmka3 Mamicky, buduce mamicky a snazilky ... co poviete na toto?
http://www.cas.sk/clanok/175703/takto-motivuju-......

a este v rychlosti prepocet, ako sa budeme mat "dobre"
Takže maminy ja som si dala tú robotu a prerátala tú Mihálovu spravodlivosť v praxi:
Pracujúca mamina za tri roky na materskej príde o 878,64 € prípadne 1 178,64 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 alebo 190 €). A nepracujúca mamina na tom zarobí 773,40 € prípadne 473,40 € (podľa toho, či bude rodičovský 180 albo 190 €). A to sa ešte bavíme za predpokladu, že prípatok k príspevku na dieťa zostane len bude rozrátaný. To je logika takže tá ktorá neplatí dane ani odvody dostane viac a tá ktorá poctivo pracuje príde o výhody, ktoré v súčasnosti má. Ale základ je, že budeme mať jednotný rodičovský príspevok.

Asi by stalo zato sa do toho nejak opriet (kedze Unia matiek sa vyjadrila v style, ze je to v podstate OK , nech to neprejde, lebo aj ked nase zlaticka nerodime pre peniaze, ale v dnesnej dobe sa bez nich neda zit ... zial ...
toto som skopirovala znovej temy ohladom tejto zmeny...

alure
24. sep 2010

je na MK tema Rodičovský príspevok od januára 2011
sú tam zaujímavé postrehy a informácie...som zvedavá ako to všetko dopadne

vladka84
24. sep 2010

@alure no naozaj zaujimave postrehy, ked budem mat cas, precitam to, zatial som mrkla len na dve strany a vidim, ze nie sme jedine, ktore sa nad konanim novej vlady pozastavuju 😠

akika722
24. sep 2010

no svinstvo je to cele akože fakt sorry ale tu u nas maju 15ročne romky deti a prečo by mali dostať tak isto ako ja ked som pracovala!!!!!niekto nema snahu robiť a ešte aj dobre sa ma...ako česť vynimkam tym čo sa snažia si tu pracu aspoň najsť/my tu mame malo pracovnych miest,preto sa z vychodu odchadza na zapad/pri Paťkovi som dostavala minimum tak teraz som bola rada že dostanem viac kedže v podstate zamestnana ešte som a oni toto.hajzlici hnusny...dve deti a materska na prd

akika722
24. sep 2010

ha ha ha na zajtra som vyhnala tatina s Paťkom k svokre.pridu v nedelu po obede

kvietok121
24. sep 2010

ahojte baby ako sa mate??? my celkom ujde teraz bdieme v satke, doobeda sme hodinku a pol spinkali, dnes sme boli u poradkyne ktora mi potvrdila ze mame doma lenivceka ktoremu sa nechce tahat ☹ uvidime ako priberiw teraz skusame na neho rozne finty on by chcel ako v brusku jeden cuc a pauza a zas jeden cuc a tak celych 24 hodin 😝

kvietok121
24. sep 2010

@akika722 dakujeme skusime aj to zatial prislo zlepsenie ale trosku ale aj to je uspech

kvietok121
24. sep 2010

@akika722 no dali sme rurku a slo to vsade cela podlozka na prebalovanie aj sme sa do toho vycikali 😀

vladka84
24. sep 2010

@akika722 mne takisto vzali Timku na noc, pride az zajtra rovno na svoju oslavu, tak budem mat dost casu vsetko nachystat...jupiii 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre