♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

katulkaaaaaa
13. nov 2010

@alure ja som dovarila obed hribovu polievku,a upiekla zemiaky a jaternicky 🙂 🙂 akurat kojim,obleciem maleho a pojdeme s malym na prechadzku aj pre viki,poobede pojdeme upiect kolacik co dala link vcera mirmaj,ja si pripadam v pohode ...pri porode 68...teraz 58...ale vsetko mi visi,nic z mojich veci mi nesedi...som si povedala kazdy vecer cvicit aspon brusaky....a vy co dnes? 🙂

alure
13. nov 2010

@katulkaaaaaa
my sme dnes sami s Oliverkom a Deniskom,mm testujú nejaký nový softwérový program v práci 😖 tak sme si urobili prehrešok palacinky a rajčinovú polievku.Ty papáš hríbiky normálne,alebo tie sa môžu? Ja som síce už nabehla takmer na všetko dokonca aj mandarinky,pomaranče a tak....Tvoja hmotnosť je super 🙂 Koľko si pribrala v tehu? Ja pri oboch po 26 kg 😲 😲 😲 a navyše mám cca 6 kg.....
Oliverko píšu ešte testy z prírodovedy a Vlastivedy tak trošku zopakujeme a tiež asi pôjdeme von kým je pekne a snáď aj vydrží.Chcela som ísť zajtra do Rakúska na nákupy ale mm mi to vyhovoril že lepšie bude v stredu keď je u nás št.sviatok. Potrebujem pokúpiť nejaké zimné veci hlavne Olimu lebo rastie závratnou rýchlosťou a tu kúsok za hranicami je jedno vcelku fajn obchodné zentrum.Raz sme tam cestou do parndorfu zablúdilli (je tam KIK,Deichman,Takko ...a aj niečo ako Dráčik) a dobre sa tam dá nakúpiť...
Prajem vám krásny dník

alure
13. nov 2010

@katulkaaaaaa
my sme dnes sami s Oliverkom a Deniskom,mm testujú nejaký nový softwérový program v práci 😖 tak sme si urobili prehrešok palacinky a rajčinovú polievku.Ty papáš hríbiky normálne,alebo tie sa môžu? Ja som síce už nabehla takmer na všetko dokonca aj mandarinky,pomaranče a tak....Tvoja hmotnosť je super 🙂 Koľko si pribrala v tehu? Ja pri oboch po 26 kg 😲 😲 😲 a navyše mám cca 6 kg.....
Oliverko píšu ešte testy z prírodovedy a Vlastivedy tak trošku zopakujeme a tiež asi pôjdeme von kým je pekne a snáď aj vydrží.Chcela som ísť zajtra do Rakúska na nákupy ale mm mi to vyhovoril že lepšie bude v stredu keď je u nás št.sviatok. Potrebujem pokúpiť nejaké zimné veci hlavne Olimu lebo rastie závratnou rýchlosťou a tu kúsok za hranicami je jedno vcelku fajn obchodné zentrum.Raz sme tam cestou do parndorfu zablúdilli (je tam KIK,Deichman,Takko ...a aj niečo ako Dráčik) a dobre sa tam dá nakúpiť...
Prajem vám krásny dník

akika722
13. nov 2010

ahojte..volala som riaditelke v novej škôlke,ale vyzera to tak že to tam je plné ☹ mam zavolať v pondelok po obede a povie mi určite ☹ držte palce...
aaaa...maly mi prereval CELUUUUUUUU noc,ani 2 minuty som nespala...akoby od bolesti plakal...dala som mu gastrotuss aj nurofen a sabka nič nezabralo...ani na rukac,nič...tak do obeda ho vzala mama vonku tak aspoň pospal

akika722
13. nov 2010

kolko papaju vaši drobci?my dnes važime kolko sme spapali:tááákže:papali sme o:
6:30-60ml
9:00-100ml
12:00-80 ml...malo že? ☹

zuzuz1
13. nov 2010

@katulkaaaaaa hej ved to... proti kolike davame espumisan - 1ml pred kojenim a je plne kojeny... asi naozaj zajdme za doky... bo poradnu mame az na zaciatku decembra a to je dlhy cas 😒 no ved uvidime do pondelka a ked sa to nezmeni pojdeme pozret doky... jaaaaaaaaaaaaaaj... teraz mi zas celu postel ogrckal :(

alure
13. nov 2010

@akika722
moja je nejaký stanovený limit koľko toho majú spapať? Ja neviem koľko ale nezdá sa mi to málo,alebo? Mám pocit že Semi je max.spokojné bábo.....fakt neviem
@zuzuz1
určite ak sa ti nebude čokoľvek pozdávať zabehnite k dr.

alure
13. nov 2010

@akika722
moja je nejaký stanovený limit koľko toho majú spapať? Ja neviem koľko ale nezdá sa mi to málo,alebo? Mám pocit že Semi je max.spokojné bábo.....fakt neviem
@zuzuz1
určite ak sa ti nebude čokoľvek pozdávať zabehnite k dr.

akika722
13. nov 2010

@zuzuz1 ahoj...jednoznačne skus gastrotuss baby je to suer vec proti grckaniu 😉
@alure no...vraj za 24 hod.nejakych 780ml...aj mne sa zda malo vraj malo pribera...ale on viac ani UM nechce ako 100ml

alure
13. nov 2010

@akika722
vy neokjite mojko?
Práve som čítala v jednom článku že dojča by malo vypiť 150ml na kg za deň,čo je pri váhe cca 5kg 750ml a rozdel to pribižne na 6 až 8 dávokzáleží od too kolko krát za 24 hodín papá...
http://www.mamatata.sk/clanok/620/2/25/mnozstvo...

akika722
13. nov 2010

@alure prave že kojime...no...on papa asi tak 6 x denne ☹

alure
13. nov 2010

@akika722 neboj určite to prejde,to je len dočasné...a myslím si že keby bol hladný tak to dá patrične najavo...ja osobne netuším koľko toho za jedno kojenie spapá a ak je všetko v poriadku ani by som sa tým netrápila,zbytočne sa tým stresuješ...je krásny,spokojnučký smejulko ktorému nič nechýba...

akika722
13. nov 2010

@alure r.ma straši s dokrmovanim...narodil sa s vahou 3650 a teraz ma len cez 5 kg...do dlžky rastie...mal 52 cm a ma 62cm

alure
13. nov 2010

@akika722
skúste prípadne ryžovú kašu dve tri lyžičky večer...neprejdite ešte na UM,ak máš dosť mliečka odsaj si pri vynechanom kojení a z neho priprav túto kašičku ....a večer mu skús pred spinkaním dať.Vyslovene to nebude príkrm ale len tak trošku na pribratie

akika722
13. nov 2010

@alure to sa môže??? 😕 mam zapisovať do pondelka ale ked dr,uvidi kolko malo papa určite povie dokrmovať 😠

alure
13. nov 2010

@akika722
tak vraj by sa čisto kojené dieťa nemalo stretnúť priamo s nejakou tuhou stravou,keď tak vraj počiatočné UM na dokrmenie a niektorí sú dokonca toho názoru že radšej dať nejakú ovocnú šťavu (čerstvú) je to pomerne diskutabilné.Ja som Olivera čisto kojila,tak neviem on ani vodu nepil....ale ako som spomínala ak dieťatko kojíš,tak asi každý pediater ti povie, že nie je dôvod do 6 mesiacov ho prikrmovať.Možno že " problém " bude niekde inde, u mnohých žien totiž po 3 mesiacoch kojenia dochádza ku kríze v kojení, mliečka je nejako menej aj je slabšie, ale vydrž to prejde. Ak ho máš dosť, skôr by som sa prikláňala k tomu, aby si si mlieko odsávala do fliaš a dala ho zamraziť a podáš ho dieťatku vtedy ak budeš mať pocit, že je hladné a ty mlieko nemáš.

alure
13. nov 2010

@akika722
prípadne sa na to popýtaj svojej Dr. čo vraví na príkrm nejakou redšou kašičkou nemliečnou ryžovou pripravenou z tvojho mliekča namiesto UM.

akika722
13. nov 2010

@alure mlieko mam tak akurat teraz...ale on vela nestiahne stiahne do tych 100 a mam dosť 😒 ked odsajem ked mam vela stiahne viac...ale neda sa pri dvoch detoch stale odsavať

alure
13. nov 2010

@akika722
a ešte otázočka ako dlho cca papá? Striedaš kojenie raz jeden prsník raz druhý? Niekedy vraj spapá len to redšie mliečko tzv.predné a to zadné ostane ,a to je vraj sýtejšie...

alure
13. nov 2010

@akika722
a ešte otázočka ako dlho cca papá? Striedaš kojenie raz jeden prsník raz druhý? Niekedy vraj spapá len to redšie mliečko tzv.predné a to zadné ostane ,a to je vraj sýtejšie...

alure
13. nov 2010

zase píšem 2X ...to je hrozné

akika722
13. nov 2010

@alure papa tak cca 20 min ano stiedam

gagarinka
13. nov 2010

@akika722 ked som odsavala, musela som minimalne 120 ml vytlacit zo seba a mala bola o dve hodiny hladna 😅
ja som pri malom nestihala tak casto a tolko odsavat, preto som to pomaly tlmila a teraz sme uz na UM skoro cely den
ale tiez to nie je bohvieaka vyhra (myslela som si, ze vydrzi dlhsie nejest), pyta kazdych 2,5 hodiny 😠 a vypije od 130 do 150 ml
strasny hlados 😀 a keby si pocula, ako jej v tom brusku skvrka od hladu, tesne pred jedenim
a ako pije, uplne sa jej roztahuje ten prazdny zaludok

alure
13. nov 2010

@akika722 tak to je potom ok....fakt najlepšie by bolo neriešiť a nezaťažovať sa lebo ono je to dosť individuálne a hlavne sa nenechaj uniesť tým,že ho budeš stále vážiť.ak je spokojné,dobre papá má dosť pocikaných plienok a nemá žiadne problémy,tak sa tým nemusíš zaťažovať.deti majú rôzne obdobia,kedy priberajú rýchlo a potom je to trošku pomalšie a tak stále dokola.platí skôr zásada,že dieťa by v polroku malo dosiahnuť dvojnásobok svojej pôrodnej hmotnosti a v roku trojnásobok,ale ak sa tak nedeje a napriek tomu dieťa pekne prospieva,tak je zbytočné si robiť starosti.užívaj si drobčeka naplno to je hlavné

alure
13. nov 2010

@akika722 tak to je potom ok....fakt najlepšie by bolo neriešiť a nezaťažovať sa lebo ono je to dosť individuálne a hlavne sa nenechaj uniesť tým,že ho budeš stále vážiť.ak je spokojné,dobre papá má dosť pocikaných plienok a nemá žiadne problémy,tak sa tým nemusíš zaťažovať.deti majú rôzne obdobia,kedy priberajú rýchlo a potom je to trošku pomalšie a tak stále dokola.platí skôr zásada,že dieťa by v polroku malo dosiahnuť dvojnásobok svojej pôrodnej hmotnosti a v roku trojnásobok,ale ak sa tak nedeje a napriek tomu dieťa pekne prospieva,tak je zbytočné si robiť starosti.užívaj si drobčeka naplno to je hlavné

akika722
13. nov 2010

@gagarinka no...on si nepyta skôr a ked mu dam len si cmula 😒 večer som mu skusila dať nutrilon vypil 100ml a grcal z neho dosť a hrooooozne ho bruško z neho bolelo v noci nespal ani 20 min...Paťko dopil nutrilon a skoro sa pogrcal 😀

akika722
13. nov 2010

@alure o keby nahodou povedala dokrmovať určite zvolim sunar nesmrdi ako nutrilon a os nutrilonu ma krče...a davala by som LEN na noc

alure
13. nov 2010

@akika722 ešte som ti našla toto
http://www.mamatata.sk/indexPure.cfm?module=A51...
čítaj mojko a netráp si hlavičku

alure
13. nov 2010

@akika722 ešte som ti našla toto
http://www.mamatata.sk/indexPure.cfm?module=A51...
čítaj mojko a netráp si hlavičku

gagarinka
13. nov 2010

@akika722 pri synovi som mala presne takyto problem, ale nakoniec sme vyhrali a boli sme potomeste dlho plne kojeni
ja som vazila po kazdom kojeni (z oboch), a potom som zarobila len tolko Um, ktorym som dorovnala tu davku na jedno kojenie co mal dostat
vzapati som sa vrhla na odsavacku a odsavala aj naprazdno, aby som zvysila dopyt a tym aj nasledne ponuku
postupne nebolo treba dokrmovat, ale pre istotu som este odsavala (mala som zasoby v mraznicke ako lucka 😀)

akika722
13. nov 2010

@gagarinka 😀 😀 😀 😀 😀 dufam že nebudem musieť prejsť uplne na um 😠

alure
13. nov 2010

@gagarinka
citujem "zvýšila som dopyt a tým aj ponuku " no strašne ma to pobavilo 😀 😀 samozrejme myslím fakt v dobrom 🙂

alure
13. nov 2010

@akika722
@akika722
prečítala si ? pol kila mesačne váhový prírastok je dostačujúci !!!

alure
13. nov 2010

@akika722
@akika722
prečítala si ? pol kila mesačne váhový prírastok je dostačujúci !!!

gagarinka
13. nov 2010

@akika722 a inac je pravda ako pise alure, ze nestresovat sa vahou. u nas sa vsetko zacalo upravovat vo chvili, ked som vahu zahodila do skrine, ze uz mam toho vazenia po krk 😀

alure
13. nov 2010

nemôžem odpovedať..hodí ma dva krát a prečo t robí len mne???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre