♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kahlan1
25. nov 2010

@sandra1005 a ty kojis?

liba78
25. nov 2010

@memory97 monitor mám nanny, ale posunutý nebol, tak neviem. Čo sa týka terapie konským "smradom" musím povedať že pomohlo. Možno to bol divný spôsob liečby, ale zabral aj minulý týždeň na neter. Svokrovci menili hlinu v skleníku a tam dávajú konský hnoj. Aja bola desne soplavá a keď to menili tak pomáhala o dušu. Bola tam niekoľko hodín a ďalší deň bolo po nádche. 😅

kahlan1
25. nov 2010

@liba78 ti piskal v noci monitor? aj nam sa to raz stale ze z nicoho nic 😠

sandra1005
25. nov 2010

@kahlan1 nie, papa umele mliecko, takze mam prehlad kolko papa.

kahlan1
25. nov 2010

@sandra1005 aj my papame UM a kolko tak spapate?

sandra1005
25. nov 2010

@kahlan1 teraz 160ml kazde 3.5-4 hodinky. Doteraz si pytal menej a po 2-3h. Ale my mame AR mliecko, lebo ma reflux a ono je take huste, skoro polo kasa, tak myslim, ze ho dost zasiti.

kahlan1
25. nov 2010

@sandra1005 takto riadne vela spapate my sme papali 130 kazde tri tri a pol hodiny ale teraz sa kazi akosi, ked sme prisli od lekara dala som jej papat skoro po 4 hodinach a s krikom vypila 65 ☹ davam jej pravidelne tak neviem lebo ked som jej davala na to kedy chcela tak spapala menej ako ked takto pravidelne. keby tak vedela rozpravat ze mi povie co chce 😀

majka35
25. nov 2010

@kvietok121 mäsko pokrájam na malé kúsky, opečiem na olivovom oleji, pridám med, sójovú omáčku, passatu/paradajková omáčka/ cesnak, trošku čierneho korenia a soli ... nechám podusiť a ochutnávam a dochucujem, kým to nieje také, ako má byť

mamisqva
25. nov 2010

@liba78 joj tie dorabky na domčeku preživam s tebou moc ti to prajem.Ja som tiež mala v plane tento rok terasu pristavit že tam budem mat kočik pod dozorom ale nevyšlo to.Teraz dy sa hodille lebo mala spinka dobre iba vonku a tak musim kočikovat kade tade aj včera som radšej bola na dvora pod pristreškom na auto bolo otras počasie ale malinka si pospinkala.Inak vnutri si da taku 30 40min.a dost.Nech už je jar.

sandra1005
25. nov 2010

@kahlan1 🙂 minuly tyzden sme mali aj my krizu, papal do 100ml a vobec si nepytal, tak som mu po 4hodkach strcila flasticku do pusy a horko tazko co to popapal. A po dvoch dnoch sa rozozral a musela som mu po 130ml dorabat, tak zato uz mu davam 160ml. Ono tie deticky asi tiez maju svoje dni, kedy im chuti menej a potom zase viac. Nejako to neriesim. Vcera som si zapisovala kolko popapal a vyslo mi, ze za 24hodin 820ml a podla navodu na krabici ma uz papat 1000ml. Ale ja ho nutit nebudem, nech si da, kolko sam chce.

kahlan1
25. nov 2010

@sandra1005 my tak spapame tych 700, v piatok sme mali 810 - rekord ale vcera len 550. Tak ono sa tazko nuti ked raz nechce. Dufam ze sa to napravi lebo pred touto krizou uz obcas spapala aj 160 a naraz bum. Naposledy jedla o desiatej 65 tak ju asi necham nech si dalsie krmenie vypyta a uvidim kolko spapa

groka
25. nov 2010

caute
ma niekto z vasich deticiek reflux?nam ho dnes potvrdili

kahlan1
25. nov 2010

@groka ahoj, a maly ti casto vracal?

kvietok121
25. nov 2010

@groka nemame potvrdeny ale dost casto vracame

kvietok121
25. nov 2010

@majka35 aj s medom a cesnakom, skusim aj aj ja ja robim bez toho

kvietok121
25. nov 2010

@kahlan1 ano kojim a rovnako bojujem ako ty s tym ze niekedy chce len dudat a ja to akosi nechapem a hnevam sa ze nepapa, a niekedy je tak ze chvilku zje, potom dude zaspi, ked sa preberie taak znova, niekedy zase grcka, niekedy brusko a niekedy dobre, proste nase papanie je ☹

kvietok121
25. nov 2010

@kahlan1 neviem niekedy som nervozna ze neviem kolko vypije, ale zase vazit a vazit to by som nechcela lebo by som stresovala ze vypil menej a tak ☹

kahlan1
25. nov 2010

@kvietok121 to hej, my nasu vazime koli srdiecku ak pribera znamena ze je vsetko ok. Vcera mala 5505 gramov 🙂 a som bola na poradni a tam bol trojmesacny chlapcek ktory vazil cez 7 kil. Uvidim co budem robit. Citam o tom refluxe ale tak hadam ho nemame

kvietok121
25. nov 2010

@kahlan1 aj my mame 3 mesiace a mame 5450 g a 61 cm a dr je spokojna a ja tiez

kahlan1
25. nov 2010

@kvietok121 som sa pytala ci nie je drobna alebo tak ci ma dobru vahu a vravela ze ano zevsetko je v poriadku. Lebo ked sme boli u neurologicky tak nam dala do papierov ze ide o drobne dieta 😠 😠 😠 😠 😠

kvietok121
25. nov 2010

@kahlan1 blba dr to ma vie vzdy nastvat no a co ze nemame 7 kg tak tolko nepriberame no a??? vsak nemusi kazdy priberat vyse kila za mesiac, ved to je individualne, mna sa pacila laktacna a povedala ze on ma take predispozicie a ze hrozne vrtky tak preto aj menej pribera ved on nevie tisko lezat ... 😉 😉

kahlan1
25. nov 2010

@kvietok121 ale ved to dozenu potom :D no nie? my mame 62 centrimetrov tak sme dlhy ako vy a aj ako ostatni len nie sme take buchticky ale faldiky mame 🙂

katulkaaaaaa
25. nov 2010

ahojte baby 🙂 dakujem za priania ste zlate 🙂 boli sme na nozickach a uz nemusime nasiroko balit,nieze by sme predtym balili 😀 ale tesim sa ze je vsetko ok 🙂 kamoska prave rodi tak to prezivam s nou 😒

kvietok121
25. nov 2010

@kahlan1 urcite a nemusia mat zakonite tolko kil niektore deti maju viac niektore menej

kvietok121
25. nov 2010

@katulkaaaaaa tak to je super my sa to dozvieme az koncom januara

majka35
25. nov 2010

@katulkaaaaaa jaj, tak to je super ... ja tiež vôbec nebalím a kontrolu mám v utorok .. sa normálne bojím, čo mu poviem ... poštolky však terezke povinne nasadím, aby videl, že som starostlivá

katulkaaaaaa
25. nov 2010

@majka35 🙂 neboj dobre dopadnete
@akika722 ma pokazeny pc ☹
@kvietok121 co vam dali tak neskoro kontrolu?

lji
25. nov 2010

@katulkaaaaaa všetko najsamlepšie k meninám prajem 🙂

@kahlan1 @kvietok121 baby my sme mali dnes na 3mesiace 5800g a doktorka povedala tak zo srandy že je tučnučká. tak čo potom to 7kilové dieťa?? 😕 😕

@majka35 hej ja som tiež nebalila, len pár krát som dala a dnes mi povedali že je všetko ok a už tam ani nemusím ísť. ani som nedala malej poštolky.

lji
25. nov 2010

dnes sme si poctivo odstáli vyše hodiny a pol na nožičkách.akože tá nitrianska nemocnica nie je normálna.človek nemá ani kde zaparkovať. a chudence deťúrence ako tam plačkali.ešteže saška bola hrdinka.aj vnútri sa len chechňala.u doktorky sa mi rehotala a zaplačkala iba ked jej ihlu vyberali z nožičky. herečka moja.potom ešte chvilu vonku mrnkala a teraz idem dať preventívne panadol aby s nou moja mamina nemala vela roboty ked pôjdem ja doktorovi. 🙂

alure
25. nov 2010

ahojte babulky,práve sme dorazili domov..konečne,aj keď dobre mi padlo byť celý deň mimo domu,na pokeci u kámošky @liba78 ahoj áno SHELL 🙂 Robí ako territory manager a má toho strašne veľa a ja už na jeho prácu dosť zúrim 😠aj keď je to oveľa lepšie odkedy sme prisťahovaný tu na západe.Kým som bola v Rožňave a on celé týždne preč mala som toho dosť...teraz je to našťastie len raz za čas že si musí obehať hlavne sever a to sa mu domov neoplatí cestovať v noci ....

idem vás prečítať čo ste popísali,prípadne mi to v skratke niektorá zhrňte ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre