♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
1. mar 2011

@danulka3 ak mas nestle, tak tam sa robia hrudky, sa zle rozpusta. Som ju robila tak, ze som dala male mnozstvo kase a rozmiesala s troskou vody a postupne pridavala, sa ich menej robilo.
skus troska maska, aby ochutnal a uvidis, ci mu to bude chutit.

@hajatanufus ja to robim tak, ked nejde hora k mohamedovi, ide mohamed k hore🙂 Myslim tym, ze ak je takyto urazeny, tak by som zasla za nim s niecim dobrym a porozpravala sa na rovinu 😉 bude dobre uvidis, len to chce cas

@petkaaadamko ahoj🙂

@lenadka ahoj, ako sa mate? Si nas dlho nebola pozriet🙂

aby som nezabudla, vsetky babatka na fotkach su nadherne, take krasne bambulky a bambulkosi🙂

danulienka35
1. mar 2011

@brulka pekne snicky a Esterka nech ta necha vyspinkat 😉

memory97
1. mar 2011

@danulka3
@jajka377 indulonu doma nemam, ale skusim tu kalciovu masticku, ak nepomoze, tak pojdem pozhanat indulonu. Mne sa to zdalo dobre, ked som mu ich natierala johnsons natural baby (zeleny) a ked sme nechodili von,ale zas sa mu to vratilo☹

@danulienka35 hadam raz z toho vyrastu 😉 nieco sa mi mari, ze na to je dobra bioderma... skusim sa zajtra opytat v lekarni, ked pojdem do mesta, co by nam mohlo pomoct....

@brulka lucku prevaram,lebo minule sme kupili a boli v nej uplne bublinky... nechapem, ci vymenili a dali tam inu lucku, ci co... tak preto prevarame🙂 prave tych alergii sa obavam, ale ved su este malicky, este z toho mozu v pohode vyrast🙂

@danulienka35 fuha, tak mi max 150ml 😎 aj to sa mi zda vela u maleho🙂 No tatinko by mal viac chodit do prace, aby bolo na mliecko 😝 som dnes pozerala hami mliecko a stoji o polovicu menej ako nutrilony... jaj, keby ten nas drobcek uz bol v poriadku, vyskusala by som hami, kase mu velmi chutia.

memory97
1. mar 2011

@danulienka35 myslis, ze mozem skusis bio pohankovu kasu s vodou? Nie je to este skoro?

danulienka35
1. mar 2011

@memory97 kamoska uz ju davala v 6 mesiacoch ja este nie lebo kasicky nechce ziadne

danulienka35
1. mar 2011

@memory97 kamoska mi dala na jednu davku hami je dost aromaticke a sladke nechcela to ale pribinacik zmasti ako nic

memory97
1. mar 2011

@danulienka35 takze by mu nemalo byt nic. Som dnes nasla, ze az od 8 mesiaca, no uz to nemame daleko🙂

@danulienka35 mam doma jednu vzorku, tak potom vyskusam, ci mu to bude chutit. Este sme to neskusali, ale mozno bude lepsie ako tie "smradrave" mlieka, co pije teraz...

memory97
1. mar 2011

@danulienka35 si ju viem predstavit, aj ja zmastim pribinacik ako nic 😀 😀 😝

danulienka35
1. mar 2011

@memory97 ja som davala hippku od 8 mesiaca anic jej neni mojko ,mi sme na nutrilone stale vyde mna to draho ale pije ako besna vypila i sunarnutradefens

danulienka35
1. mar 2011

@memory97 a hippky ako zmasti ma malo 1 ale viac jej nechcem dat ved to ma podla mna dost ked vypije este mliecko

danulienka35
1. mar 2011

idem haji pekne snicky prejm 😉

memory97
1. mar 2011

@danulienka35 si ju viem predstavit ako na teba hadze tie krasne ocka, ze mami, este mi daj🙂 dobru nocku

dobru nocku babatkam a maminkam🙂

alure
2. mar 2011

Dobré ráno maminky
@danulka3 ďakujem moja no oni sa moc lúbia a som veľmi rada že nie je z Oliverovej strany žiadna žiarlivosť ani nič podobné 😉
@lenadka jéj ďakujem za pochvalu 😉 no chlapci sú veľké lásky a dokonca malý Denis keď má zlú náladu stačí že príde k nemu starší brácho a hneď je úsmev na tvári 🙂
@danulienka35 mojko niet zač 😉
@amanda85 no aj ja som staršieho kojila 2 roky,uvidíme ako to potiahneme s Denisom,ale je možné že sa vám to ešte rozbehne...no a samozrejme každé dieťa je iné ale netreba to vzdať,kým je MM je to super 😉
@memory97 mne mal niečo podobné Oli keď bol maličký náš pediater povedal že je to kojenecký ekzém ktorý sám zmizol okolo druhého roku a používali sme na to bactroban.Najviac to červenelo v chladnejšom počasí v lete sme si to takmer nevšimli.
@hajatanufus viem si predstaviť ako sa cítiš moja,možno nejaký otvorený rozhovor bez možnosti vyhnúť sa tomu (pre mm) a povedať si všetko čo ťa trápi.Ja viem že sme tu jedna pre druhú je fajn sa vyrozprávať a posťažovať ale túto situáciu musíte doma prediskutovať aby ste sa úplne neodcudzili...možno aj jeho niečo trápi a nevie sa s tým nejak popasovať,skús mu večer aj napriek únave po celom dni navrhnúť posedenie pri poháriku červeného vínka s tým že si tu pre neho a budeš rada aj keď on tu bude pre teba a môžete si povedať všetko čo sa za poslednú dobu udialo,len hlavne nemlčte ani jeden ...držím moc moc palčeky

21
2. mar 2011

dobre ranko, tak 22.3. idem na neurologiu...

@alure , moja, mozem miery v 7. mesiai? Mame 71cm 8070g.

katkavv
2. mar 2011

dobre ranko 🙂

@alure
ahoj, uz vam frci net? Ako inak? Normalne nechapem kajko aj dnes rano vypil cca 220 ml mliecka ked bol hore 🙂 takze mame ranajky uspesne za sebou, sice sme vstavali o 6h, ale co uz, a teraz isiel znovu spat 😲

idem trosku citat, co ste popisali ....

katkavv
2. mar 2011

@kahlan1
mozno by si mohla skusit kupit krupicovu kasu z DM _ Alnatura na dobru noc, ta kajkovi velmi chutila, je to 190 g za cca 1,- €
@mimaj
mala je velmi zlata, ako sa snazi zlatko male, za chvilu ti bude lozit po byte a budeme zasa nadavat a spominat, ako bolo dobre ked lezali na jednom mieste, hehe 🙂

katulkaaaaaa
2. mar 2011

ahojte prave sa balim,ideme na kontrolu do ba kvoli hrcke,drzte palce aby to bolo ok a isli sme na kontrolu az o dva roky....tri hodky v aute no tesim sa 😒

katkavv
2. mar 2011

@danulienka35
ja kajkovi uz asi od 4 mesiaca nekupujem lucku ale prevaram vodu z vodovodu alebo ju filtrujem cez BRITU a nemal ziadny problem 🙂
natieram mu na tvar od biodermy kremik a nema nic na lickach ani okolo pusinky, vola sa to "cold cream" _ krem do chladneho pocasia

katkavv
2. mar 2011

@katulkaaaaaa
tak stastnu cestu a prajem nech je vsetko ok 😉

kvietok121
2. mar 2011

dobre ranko
@alure to urcite, ved mu hovorim mnam mnam a sem tam dam nieco do pusy ale nepomaha, moja kamoska tiez zacala neskor, malinka za 2 tyzdne krasne papa, takze asi to zavisi od dietatka a nie kedy zacnes
@katulkaaaaaa juj ake on mi prvej odmieta, skoro nic nespapa, ked som pozeral avideo eis, az mi bolo do placu ako mi papame
@seagull2404 aha, dufam ze dnes uz je lepsie
@vladka84 aj my sme este vo vanicke, sice natesno ale sme 🙂
@memory97 moc toho nezjedol, ale myslim ze ekzemik na nozcikach ma rovnaky aspon sa mi zda

alure
2. mar 2011

@21 jasné zapíšem 🙂
@katulkaaaaaa šťastnú cestu mojko a samé dobré správičky prines 😉 držte sa
@katkavv ahoj no konečne to technik spojazdnil 🙂 máme sa inak do pohody,som skoro vstávala myslela som že veziem Oliho do školy ale mm došiel z nočnej kontroly domov skôr tak išiel on,ja pôjdem len poobede,lebo bude niekde v NR nech sa neplaší ...včera mi volala Judka tak Peťo volal do MOKa a pomýlil si rok narodenia malého Jakuba takže budú chodiť ale nie s nami..predsa je tam rozdiel 8mesiacov a to by zbytočne pri nás zaostával....
ja práve raňajkujem a Denis sa predchvíľkou nakojil takže pohoda 🙂 Tá kaašička z DM Alnatura je nemliečna? Ja len neviem akú Denisovi popri kojení kúpiť....

alure
2. mar 2011

@kvietok121 určite to má viac aspekotv..ale určite to prejde..aký ekzémik na nohách? Denis má niečo na nôžke a neviem to špecifikovať 😠 ale tak z mrkvičky by sa nemalo nič udiať či? Ale aj Oliverko má na dvoch miestach (na nôžke a na rúčke) také niečo ako lišaj (aj to mastím,dr.predpísala nejakú kortikoidnú masť,ktorú som ani nepoužila ..som proti tomu) ale v zime sa to furt zhoršuje 😒

alure
2. mar 2011

@katkavv a po raňajkách už dávaš aj nejakú desiatu či až obedík? no šikulka..ja síce neviem koľko toho drobec vypije stále keď píšete koľko ml vpijú tak som z toho v pomykove 🙂 mm sa smial minule že vypil celú cicku tak hádam dosť?! 😀 😀

katulkaaaaaa
2. mar 2011

dakujeme 😉 baby musim sa pochvalit maly sa naucil rucickou...tak tak vselijak 😀 neviem ci ma chapete,ale ked mu toto poviem vystrci rucicku a kruti nou a taky stastny je 😀
@kvietok121 neboj on sa nauci papat

katkavv
2. mar 2011

@alure
ano viem, ze splietol peto rok narodenia, vcera sme boli na obede vsetci z firmy 🙂 co uz, jasne, kubko by sa asi nudil pri nas ...
ta kasa je krupicova a mliecna, uz hotova, ale ty asi naskor vyskusat nemliecnu so svojim mliekom a uvidis, ci to bude maly papat, napr. od nestle bud nemliecna osemzrnna, alebo je aj nemliecna slivkova alebo lipova ....
uvidis a ked ti to nebude chciet tak potom doporucujem HAMI napr. bananovu, ta vela detom chuti, alebo aj ta malinova je fain ....

kvietok121
2. mar 2011

@alure aj ja som proti kortikoidom, ale u nas na SR sa ani inac nelieci, co ma stve, davam mu excipial, ale moc mu to nepomaha, taky vysesene vyrasticky ... no neviem ako to popisat, no mrkvicky spapal vlemi malo, este do piatku vyskusam zemiacik a potom by som skusila mrkvicku este raz a skusim aj kupovanu 🙂 a potom buduci tyzden skusime mix 🙂
@katulkaaaaaa tak to je poriadne sikovny, ja ucim aj to aj aky velky narastie ale kasle na mna 🙂

katkavv
2. mar 2011

@alure
vsak ty mas aleko velkeho chlapa?!!!! urcite mu staci tvoje mlieko, ved je taky velky ako kajko a kajko je na umelom a papa uz 2 mesiace prikrmy 🙂
ked sa zobudi mu dam ovocie a obed potom okolo 12- 13 hod., pojdem s nim von a ked sa vratim tak dostane obed, dostane aj olovrant asi jogurt a potom veceru okolo 18h 🙂 🙂

brulka
2. mar 2011

dobre ranko mamicky a deticky 😉. my mame prvu noc po ockovani za sebou, spinkala sice celu noc a ale kazdu chvilku mrnkala a vzdychala tak som bola kazdu chvilu hore a som ju chodila kontrolovat. dieta stastne usmiate v dobrej nalade sa zobudilo scuclo 230 ml a maminka skapatucka unavena pije kavicku 😀

@memory97 ja som lucku prevarala tiez a to som kupovala tu co prevarat netreba. ale raz bol skandal v telke ze lucka bola nejaka zavadna a tak si vravim, ze tych 5 minut ma nijako nezdrzi a radsej prevarim. ale pediatricka mi vravela ze uz mozeme prevarat vodu z vodovodu a nemusime kupovat lucku. tak trosku usetrime a zas viacej zaplatime na papanici. ja kupujem iba BIO pre malu.
@memory97 @danulienka35 mne pediatricka vravela ze podla WHO sa odporuca zacat s lepkom medzi 5-6 mesiacom lebo vtedy ma dieta imunologicke okno a nereaguje na lepok alergicky. preto su kase dolezite. len treba davat bacha aj na hipp aj na nutrilone je napisane od 6 mesiaca alebo od 4 mesiaca a casto je tam napriklad skorica a ta je alergen a tu az od roka. treba si vzdy citat zlozenie. moja uz papa viaczrnnu kasu od nutrilonu, ktora sa zaraba s vodou. a este jej kupujem detsku vyzivu alnatura s pomletymi vlocakmi. kamosi zas robia ovocny prikrm doma a melu tam tie vlocky sami. tak da sa ten lepok vselijako dodat. inac to iste mi vravel svokor je tiez pediater ze kase skor zacat.

brulka
2. mar 2011

@katulkaaaaaa jeeeeej aky sikovnik tvoj maly gratulujem 😵

brulka
2. mar 2011

@katulkaaaaaa a drzim palce na kontrole !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre