♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

danulka3
2. mar 2011

ahojte,dnes sme boli na poradni,máme 8050g,pribrali sme 600g 🙂 ,to tá zeleninka.A keďže doktorka nevedela,že už zeleninku dávame,tak vraj už môžme po troške začať,ja som len prikyvovala,keby vedela,že sme už dnes mali mäsko 😅 A viete,čo mi kázala? Vraj do tej zeleninky trošku cukru,aby mu to viac chutilo.To ste už počuli??????!!!!!!!!Krava,myslela som si svoje.A keď som sa jej pýtala na ten lepok,tak mi nič neodpovedala.Dalej sa pýtala,či cvičíme,lebo sa pretáča len na bruško a na späť už nie a skúšať ho dávať na nožičky,to hopsanie. Ona je celá nejaká divná.Predpísala nám ten excipián a nejaké tabletky na zúbky( na prevenciu proti kazom),máte to aj vy??? A vraj zúbky sú ešte v nedohlľadne,vraj niektorým deťom vylezú až v 2 rokoch,no PIPINA.
Dnes sme dávali to mäsko,celkom mu to chutilo,ale keď som ho rozmixovala,ostali mi z toho také suché piliny a to som rozdelila a dala do mraziaka.Dúfam,že tak sa to má robiť,či???

danulka3
2. mar 2011

@kvietok121 super,že vám dnes chutilo,každému šmakuje niečo iné 😉

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@danulka3 dakujem 🙂
@niky13 na kasel sinupret,nam zabralo...na sopliky morska sol a odsavanie,fenistil na skludnenie kasla,mucosolvan este na kasel

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@danulka3 krasne ste pribrali 🙂 ze cukor co jej sibe???nemam ziadne tabletky na zubky ani som o tom nepocula

kvietok121
2. mar 2011

@danulka3 tak to mate krasne, to co mas za dr? divneeeee, ved cukor sa dava co najskor a ked tak hroznovy, no to je nejaka pokrokova, ano dnes sme pekne papali, sice sme urevany cely den aj teraz pri postielke tatino spieva som zvedava dokedy 🙂

danulka3
2. mar 2011

@katulkaaaaaa Veď vravím,že je nejaká divná,ale myslím,že to tu niekto spomínal,ale zdá sa mi to divné,dávať teraz tabletky,aby dieťa nemalo kazy v zuboch,ak ich nebude správne umývať,môžem ho teraz napchávať tabletkami koľko chcem. 😠

danulka3
2. mar 2011

@kvietok121 my už našťastie spíme,dnes bol celý deň nejaký upišťaný,takže žiadne cvičenia nehrozilo,stále sa prevaľoval na brucho a potom sa rozčuľoval,lebo sa mu tam nepáčilo.Minule začal dvíhať aj zadok a teraz to už vôbec nerobí.Ja keď čítam,aké sú vaše bábätka šikovné,chytá ma panika ☹

niky13
2. mar 2011

@katulkaaaaaa a to moze? je tam davkovanie aj pre tak male deti?

kvietok121
2. mar 2011

@danulka3 uz spinkame, prisla maminka, natrela kremikom, a do minuty spal, neboj moja ani moj nezdviha nic, len sa plazi, kazde to babetko je ine, podla mna len to netreba uponahlat, to co chce sam nech robi, nic netreba davat do predu, len aby to robil, ved on to raz spravi, ja ze som napr. bola taka ze som len lezala tam kde ma polozili na brusku ani som sa nepohla nic, potom ze som v 10 mesiacoch sedela, ale zase len na mieste a v roku som sa jeden den za kociarikom postavila a zacala som chodit 🙂
chcela som sa ta spytat citala si clanok o plavani v mame a ja?

kvietok121
2. mar 2011

@niky13 my sme okrem toho co mala katulkaaa mali calcium a ten nam zabral najlepsie

niky13
2. mar 2011

@kvietok121 kalciovy sirup? fuj ten je hrozny. Inak sme boli na ockovani, aj nas zmerali. Mame 70 cm a 7050g. Sa mi zda, ze je ma nejak malo kil. Mam normalne depku, ked citam, kolko maju vase deticky. ☹

kvietok121
2. mar 2011

@niky13 moja nestresuj, my mae 7420g takze skoro ako vy a kazdy kto pride tak nam povie ze aky baculko 🙂, mne ten calciovy chuti, asi pretoze moja detska lekarka ma liecila odmala tymto sirupom, matejkoci tiez zabral a aj pekne spapal

danulka3
2. mar 2011

@kvietok121 čítala,už som to tu minule spomínala,že tam neodporúčajú deti ponárať,ani mne sa to moc nepáči,neviem,ako to funguje v žiline

mirmaj
2. mar 2011

@katulkaaaaaa super že to máte dobre 😉
všetky vás pozdravuje Akika dnes poobede som s nou volala už nemá net ale možno zajtra niečo porieši 😉

danulka3
2. mar 2011

idem kukať Modré z neba,tú reláciu mám veľmi rada,pri nej si uvedomím,že moje problémiky sú oproti ich maličkosti ☹

kahlan1
2. mar 2011

@niky13 my mame 69 cm a 7225 g tak nebud smutna 😉

niky13
2. mar 2011

@kvietok121 si ma aspon trosku utesila. 😒 Teraz ma ten kasel a sopliky, tak mi menej papa mliecka, lebo ma problem z nosom. Dufam, ze sa mi neodstavi. Budem mu ponukat aj ked potiahne len chvilinku.

kvietok121
2. mar 2011

@niky13 neboj, ja ked je chory, aj teraz ked ho trapia zunky furt pcham prso, aj ked len chvilku ziadne hodinky nedodrziavam

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@niky13 nemaj depku mi sme mali len 6540gr pred tromi tyzdnami....ale nasadili sme na veceru mliecne kase a za dva tyzdne pribral cele kilo!!!neviem ci uz papate prikrmy,vyskusaj
ano aj take malicke deti mozu tieto lieky,neviem co konkretne mas...fenistil tri kapky,sinupret 3kapky

niky13
2. mar 2011

@kahlan1 predsa viac ako my 😉 A to mi normalne papame, chuti nam zelenina, ovocie, kase aj mamine mliecko. Len tekutinky mi odmieta pit. Asi ma dost z mliecka. Dnes sme vyskusali sladke zemiaky - bataty. Chutili. Ozaj nevie niekto ci maly moze fenikel vareny?

kvietok121
2. mar 2011

@danulka3 kukam aj ja tiez to rada pozeram 🙂 http://www.bemaslovakia.sk/ - na tychto kurzoch urcite ponaraju tie druhe neviem

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@mirmaj jéééj pozdravujeme aj my ju 🙂
maly mi spal od 17tej do 20tej....akoze netusim ci ho neuskli ci co to:/
a teraz uz tri krat grckal,tak kasu nedam na noc,len ho nakojim radsej

niky13
2. mar 2011

@katulkaaaaaa sinupret kvapky? Ja som mala tabletky a sirup.

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@niky13 kvapky

niky13
2. mar 2011

@katulkaaaaaa vdaka, vyskusam, teraz nemam nic z toho doma, tak zajtra hned kupim. Mam len sprej Isomar baby, tak aspon ten. A co Stodal sirup? Nedavali ste niekto?

majka35
2. mar 2011

@danulka3 to čo máš za lekárku, preboha???? 😕 😕 😕 koľko má rokov, sto? s takými názormi ...odpadnem, cukor do zeleninky ... a excipián veselo predpisujú, zbierajú bodíky ... nikdy by som to nedala deťom

@niky13 ja som to dávala malej, trošičku pomáhalo ... ale najlepší je u nás calciový sirup

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@majka35 😀 😀 😀 moja tvoja odpoved ma pobavila,mam rovnaky nazor

danulka3
2. mar 2011

@majka35 veru skoro 100,ja už len jedným uchom dnu a druhý von,myslím si svoje 😠

majka35
2. mar 2011

@katulkaaaaaa no chápeš? zúbky v 2 rokoch, si vieš predstaviť dvojročné bezzubé dieťa? a hopsať ho má dávať ... no muooooj ty bože 😕 😕 😕

katulkaaaaaa
2. mar 2011

@majka35 hrozne no,nic idem uspat tie moje decka dufam ze sa mi to skoro podari dobruuuu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre