♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

mata1001
8. júl 2010

@jankasramka ano mam ich prichystane...ale neviem co bude lepsie...ci pampersky ci latkovky...ak by sme museli kvoli nozickam pouzivat latkovky tak prichystane su...mozno budem spokojnesia s latkovkami...no neviem este posudit....

elina313
8. júl 2010

Ahojte augustovky,

ja som bola dnes v poradni a to som riziková, lebo od 28 tt som otvorená na 2 cm a mám otvorené pôrodné cesty a predstavte si ..... zastupujúci lekár v rizikovej poradni (nemocnica Antolská) mi venoval 1 minútu s príchodom aj odchodom....som sklamaná ☹ ani neviem, či je teda stav krčka nezmenený, alebo nie 😕 odmerali mi tlak, spýtal sa na pohyby, potom priložil ucho k brušku a že môžete ísť 😢
Môj lekár, ktorého si budem aj zazmluvňovať príde až o 2 týždne 😒 neviem čo mám robiť. Mám zavolať svojej gynekologičke, ktorú som navštevovala do doby, kým som sa stala riziková ? Alebo čakať o tie 2 týždne ? 😨

katulkaaaaaa
8. júl 2010

@elina313 a ti ako sa citis?ja by som asi zavolala gynekologicke kde si chodila predtym a poradila sa s nou,ci nieje treba sa prist ukazat...ja nechapem niektorych lekarov,ten moj je perfektny vzdy spravi ultrazvuk,skontroluje srdiecko,krcok...no proste nic nenechava na nahodu...sa divim ze ked si na rizikovm ze ta len tak ,,odbavil" 🙄

mata1001
8. júl 2010

@elina313 aj ja by som zavolala svojej dr.aby sa nahodou nieco nestalo a potom si to budes vycitat...za to ze jej zavolas,nic nedas a budes aj ty kludnejsia...urcite volaj... 🙂

elina313
8. júl 2010

@katulkaaaaaa cítim sa fajn, ale ani v 28 tt som necítila zmenu, len zo mňa začala liať krv, preto som chcela vedieť, či ten stav sa nezmenil. Zajtra asi zavolám svojej gynekologičke, lebo to bolo fakt na dve veci také vyšetrenie.... ☹

katulkaaaaaa
8. júl 2010

@elina313 jasne zavolaj,ide predsa o tvoje babetko,a nejaky ,,lekar" len preto ze niesi jeho pacientka nema pravo ta takto zanedbat

elina313
8. júl 2010

Ďakujem kočky, zajtra zavolám a dám vedieť 😉 držte sa aj vy 🙂

memory97
8. júl 2010

@katulkaaaaaa a mate presne zelenu farbu? Zeby sme mali rovnaku🙂

katulkaaaaaa
8. júl 2010

@memory97 ano mame zelenu,presne ako na foto 🙂

memory97
8. júl 2010

@21 presne si to vystihla, lepsie by som to nenapisala🙂 Dnes bola relacia, ze postahovali nejake kociky z trhu, ze su nebezpecne pre babatko, len som to nevidela cele iba koniec☹

@tiffanka pekny kociarik, my sme sa tiez rozhodovali medzi cervenou a modrou, nakoniec vyhrala zelena🙂

@katulkaaaaaa cena bola fakt skvela🙂 my mame presne ten typ, len krikravejsiu farbu, nech ma vidno, ze idem 😀

memory97
8. júl 2010

@elina313 tak to je teda uplne benevolentny pristup 😠 ak ta zoberie byvala gynekologicka, radsej nech mas viac vysetreni a budes kludna, ze je vsetko v poriadku.

elina313
8. júl 2010

objavila som tému pôrodnica Antolská a o dnešný zážitok s tým pánom doktorom sa tam podelilo viacero kočiek 🙂 to normálne stojí za prečítanie. Hneď som prispela 😉
Určite oslovím svoju doterajšiu gynekologičku, lebo prestávam veriť, že som bola u gynekológa, možno to bol sanitár 😀

21
8. júl 2010

@memory97
@katulkaaaaaa , my mame tiez zeleno zeleny po 1 dietati... 😀 😀 😀

kacena4
8. júl 2010

cafte babenky, nebola som tu 2 dni a vy pisete a piste a pisete a ja musim citat co mate nove
tie kociky som na markize pozerala, bolo spominane, ze robili prieskum na az 80% kocikov nevyhovovalo, vacsinou to boli polske znacky, jedna madarska a jedna bez znacky (golfac) ostatne kombinacie, dokonca ukazovali aj nejaku trojkolku
bola som na poslednej kotrole u gyn a od buduceho tyzdna chodim do porodnice, ale to mu istemu gyn -myslela som, ze ma posle na prietoky alebo ultrazvuk ale ze staci buduci tyzden, inak vsetko ok, az som sa cudovala, pri tych kontrakciach ktore mam takmer kazdu noc
citala som, ze zhanate uz krstne zavinovacky a tak, ja som vcera 1/2 dna vybavovala restiku na krst, reku radsej teraz ako potom s 3 detmi a v sestonedeli s kramami behat a zistovat kde je lepsia cena a tak, nasli sme super miesto a na 30 ludi nas to vyjde nieco cez 200 €, tak sa tesim jako mala - zavinovacka ci krstna kosielka ... je az posledne co budem zhanat 😀
uff, zasa mam bolesti, budem koncit a stavim sa tu az zajtra, konecne sme cely den doma
prajem dboru nocku

lucia20
8. júl 2010

@jankasramka ja som sa tiez cele detstvo natahovala s mackami a psami a ziadnu alergiu nemam, akurat na tei svokrine macky. :D
aj my mame takych najdúchhov. jedneho sme nasli v krabici a druheho nam doniesli, ze sa nema kto onho starat, mal poranene ocko, teda ma a raz sme mu dali zrat a on je tu uz potvora doma. :D

@michaela80 boze vam tusim padali vsetky mozne polena pod kolena.... este aj obtoceny pupocnik.... no drzim vam silno palce.

@21 u nas je rozdiel 16mesaicov. prvy rok na seba absolutne neziarlili. a v podstate ani teraz, je to skor taka ta surodenecka laska.... :D

@barinkova
@tiffanka no baby, u mna by ste ako u policajtky s takouto vyhovorkou neobstali. . no co chcete tie deti zabit hned cestou z porodnice. preboha, bez riadne uviazaneho babatka v sedacke ani na krok z parkoviska nieto este na cestu. stoji vam to za to?

lucia20
8. júl 2010

@kvietok121 nakupene uz mame. chvalabohu....

pripajam tiez prvu foto na mk mojho bruska... 😉

a neda mi nepodelit sa, lebo sa brutalne tesim. dnes som deckam spravila zo stareho prieskoviska "nove", tak sa strasne tesim. co poviete?

kacena4
8. júl 2010

@lucia20 cauko ucka neda mi este nakoniec nereagovat na tie autosedacky, tak babenky 9 mesiacov sa bojite o babaka, kazde "prdnutie" ci stuchnutie pokladate za kontrakciu... a zrazu ked uz su tu tak si ich date nezodpovedne do auta po ceste z porodnice? to ako budete potom jazdit? ci nijako? budete stale zavrete doma ci chodit len kocikom?
CO VAM VLASTNE VADI NA AUTOSEDACkE???? sak v nej dieta nie je cely den, len pocas cesty v aute po meste ho mozete vozit v kociku, ktory si odveziete v kufri auta...

lucia20
8. júl 2010

@kacena4 kati, neviem preco si to adresovala mne.... ☹ ☹ ☹ ☹ ja som napisala toto:

"no baby, u mna by ste ako u policajtky s takouto vyhovorkou neobstali. . no co chcete tie deti zabit hned cestou z porodnice. preboha, bez riadne uviazaneho babatka v sedacke ani na krok z parkoviska nieto este na cestu. stoji vam to za to?"

ja moje deti bez sedacky fakt nepustim ani na parkovisku...

kacena4
8. júl 2010

@lucia20 prepac luci asi si to zle pochopila, teba som tym chcela pochvalit a ostatne napomenut 🤐 prepac prave som si to precitala, a asi mam rychlejsie myslenie ako prsty na klavesnici, vypadla mi tam ta veta s pochvalou 😅

takze LUCIA: chvalim ta ze bez autosedacky ani na krok a otazka "CO VAM VLASTNE VADI NA AUTOSEDACNE???" bola urcina maminam, ktore stale uvazuju, ze ju nepouziju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kacena4
8. júl 2010

uff uz radnes idem od pc prec, lebo asi tie bolesti robia svoje
dobru

lucia20
8. júl 2010

@kacena4 jezis, to mi odlahlo. 😀 lebo ja viem ako som prve mesaice hucala do mojich rodicov a kontrolovala ich ci dcerku riadne upinaju, ze jej nesmu dovolit sa odopnut, kym auto nestoji na parkovisku a podobne. u nas to baby maju tazke. ja nikdy nepovolim. nemusime spravit na ceste chybu my ale nejaky debil sa najde a je ich dost do nas vrazi a mne zabije a vezme to najcennejsie co v zivote mam. nikdy by som si to neodpustila. dieta,nech uz je akokolvek stare a aj dospely ma byt v aute pevne a bezpecne priputany. ziadne kompromisy v tomto smere nepoznam.

trosku som sa bala, ze sa na mna baby urazia, ale ked vidim mamicky bez autosedaciek tak ma az zdviha od zlosti, lebo je to velka, velmi velka nezodpovednost.

kati som rada, ze sme zajedno. 😉

lucia20
8. júl 2010

@kacena4 mojko davaj na seba pozor. dobru nocku a drzte sa.

jankasramka
8. júl 2010

@lucia20 tak mne sa to vazne paci to pieskovisko-si pekne tvoriva teda🙂
@kacena4 mna ste teda vsetky presvedcili, ja neviem my sme nad tym vobec neuvazovali. vcera vravim, reku, muz moj, nekupime autosedacku? a on ze podme pozriet co maju 😀
proste jak keby sme sa o rozkoch bavili-proste ina kultura 😀

lucia20
8. júl 2010

@jankasramka dakujem. si ma velmi potesila. predtym to vyzeralo strasne. hnusne pieskovisko na vyhodenie. takto mame "nove" a zbavili sme sa starych farieb. silno uvazujem, ze zajtra s podobnou malovkou skonci aj osarpana búda mojho psa. 😀 😀 😀 😀 sa isto potesi. 😀 😀

lucia20
8. júl 2010

baby, ja asi zomriem, jak mna uz niekolko dni pali zaha. aj tearz. strasne nieco. uz mi na to nic nepomaha. ani jablko, ani ryzove chlebiky, ani mlieko. ja uz som zufala. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

helen1007
8. júl 2010

@lucia20 ahoj lucka, skús pukance aj tie pomáhajú.

kvietok121
9. júl 2010

ahojte krasky vy ste znova riadne dlho kecali 😀 o pat minut idem na skolenie, tak idem aspon precitat co ste napisali

kvietok121
9. júl 2010

@lucia20 tak sa musim posnazit i ja. ved 34 tyzden je pomaly za nou bezim papa

kila
9. júl 2010

Ahojte! Ešte ste celé? Ešte nikto neporodil?
Ja sa cítim stále fajn, pobalila som sa do nemocnice, ale ešte musím nejaké maličkosti dokúpiť. Stále nemôžem uveriť, že o mesiac už možno bude malý na svete. Neviem si to ani predstaviť. Manžel vymyslel pre malého meno Krištof a hoci mne sa to meno zo začiatku vôbec nepáčilo a ani teraz nie som nadšená, ale stále sme nenašli meno ktoré sa páči aj jemu aj mne a ja už ten boj pomaličky vzdávam... 🙄
A ešte sa musím aj pochváliť, že včera sme absolvovali s malou prvú návštevu zubára. Išli sme na preventívnu prehliadku, celá rodina, aj ocino a Réka bola úžasná! Poslušne otvorila ústa a dostala pochvalu aká je šikovná, aj ja sama sa čudujem ako pekne to zvládla. Chcela som ju zobrať k zubárke lebo má zvnútra čierne fľaky na zúbkoch, ale vraj to nie je kaz ale z niečoho sa je zúbky zafarbujú. Inak to vyzerá ako čierny zubný kameň - a darmo jej umývame zúbky o 106 vraj to zdedila po otcovi 😖 (ako všetko ostatné zlé 😀 ). Zubárka ešte by jej mohla zúbky očistiť, ale také malé dieťa je vraj zbytočné s tým trápiť.

memory97
9. júl 2010

Dobre slnecne rano🙂

@21 😀 😀 😀 skvele zas mozeme zalozit nejaky klub, zeby teraz zelenych kociarov 😀

@kacena4 to si nasla skvelu restauraciu a za super cenu. Cena bola uz aj vratane menu?

@lucia20 to si malovala ty? Inac je to krasne, babule sa tam musia velmi radi hrat 😉 a brusko je taaaake peknucke, nebude to chlapcek 😉 ja som nastastie este nevidela babatko, ktore by nebolo priputane v autosedacke, ale podla mna je to nezodpovednost, ak to dietatko je tam iba polozene, ved prave o tu bezpecnost ide.

@kacena4 mna si presvedcila ako som pisala🙂 zavinovacka je uz vonku z tasky, autosedacka nachystana🙂 som vcera videla babulko vo vajicku, bolo to asi novorodeniatko po par tyznoch a vyzeralo spokojne a taaak sladko spinkalo, jaaaj ako som uz chcela, aby aj to nase uz bolo pri nas🙂




@lucia20

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre