♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulu4
25. aug 2010

Maminky prosim vas,po narodeni dietata ked uz ma rod.list treba ho zaniest na soc.poist.ohladne II.piliera ale aj na to oddelenie kde sa vybavovala materska ci tam netreba?a viete este poradit kam vsade?

liba78
25. aug 2010

@lulu4 neboj, tak mu trošku pomôžte s mm. Ešte pred poradňou 😉 A ak máš fit-loptu, je dobré na nej sedieť a pohúpavať sa. Vtedy sa vraj rýchlejšie otvára krčok.

lulu4
25. aug 2010

@liba78 si zlata ale ani jedno zial dnes nemam ako zrealizovat.manzel je v praci,pride cosi pred poradnou,uz mam cakat nachystana a ideme a tu fit loptu doma nemam☹

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@liba78 aj mne tie stichy vypadavaju som sa bala ci to je ok...uf...si to pri malj vobec nepametam,ale priznam sa po nej som nemala odvahu sa na seba pozret dobre tri tyzdne,teraz pohodicka 😀 idm zo seba spravit cloveka,nakojim maleho a hajde do mesta,idem s mojou prvackou dokupit veci do skoly,a pobehat urady ...drzte palce aby paninky zase nepotrebovali zbytocne veci 😔

katulkaaaaaa
25. aug 2010

@lulu4 nezufaj ja doma fit loptu mam a nepomohlo nic....ani sex...neboj ked sa otvaras uz to bud coskoro,ja som bola ,,zabetonovana"

kikuska25
25. aug 2010

bre ranko maminy aj cakajuce maminy myslim ze sme uz iba tri..nemyslite vazne ze elinka 27 porodila vcera ved som si s mou este pisala 😀 a dnes uz je mamina no to je supeeeer..
@lulu4 lulik drzim palceky dnes..dufam ze uz napises coskoro ze si aj ty mamicka a ja tu zostanem naozaj sama ☹ idem dnes s mojim milacikom do mesta tak dufam ze mam to tam niekde nechyti 😎

liba78
25. aug 2010

@kikuska25 dobré ránko, neboj v meste ťa to nechytí, až po príchode domov 😉 A keby to nevyšlo volaj rýchlu 😉

barinkova
25. aug 2010

@katulkaaaaaa kedy si rodila v utorok?//

kikuska25
25. aug 2010

@liba78 bre ranko..jujujuuuuj bodaj si mala pravdu to by bolo super bo nasi su uz na ceste domou tak to by bolo pre nich velke prekvapko 😉 😉 nooo len to ze ja mam rodit v TO a ideme do PN 😀 😀 😀 a vy ako s drobcekom?

akika722
25. aug 2010

@jankasramka mam tu istu flašu 😀
mama sj jednu protikolikovu chicco ale je velka tak zatial avent použivam je menšia...no dala som nutrilon a každu hodku hodku a pol bol hore 😖 ale on papa po malo ml...som si teraz všimla...stiahol 30 ml a odkvecol.ale vyspata som konečne rano potiahol 3 hodky a zas haja

akika722
25. aug 2010

@katulkaaaaaa maš vynikajuce babo...môj Patko bol taky do roka ja som nevedela že ho mam

akika722
25. aug 2010

@barborenka gratulujem jej k malinkej...tak stihla ten august 😀

memory97
25. aug 2010

@akika722 alebo mozno si to pila ako dieta🙂 aspon nam to mamina kedysi robila, ked sme ju otravovali ako deti, ze aj my chceme kavu🙂 Ved vyskusaj a uvidis, ta sackova je v takej cervenej krabicke a navrchu je salka s kavou.

@akika722 urob mu viac nutrilonu, vobec sa neboj, my sme spravili celu 90tku ako je v navode a maly vypil 80tku a spal ako babatko a vyspis sa aj ty a budes mat aj viac mliecka. Ak mu nechces dat plnu davku, tak odstriekaj svoje mliecko a zmiesaj s nutrilonom, ale urcite viac ako 20ml, to bude spat iba chvilku a bude hladny. Ak pije tak malo, mala by si ho naucit, aby papal a nie robil si hracku z prsnika, ked tak malo spinka, tak potom papa malo...☹

@elinka27 blahozelam stastna mamina🙂

@katulkaaaaaa tak to bola zavidenia hodna noc🙂 my sme tiez celkom dobre vydrzali tuto noc, az nad ranom sa mu nechcelo poriadne papkat☹ ale uz dostal ponaucenie, ze musi papat, aby nebol hladny🙂 ako dlho kojis maleho?

@liba78 kolko kvapiek sa dava pri sab simplex, alebo kolko ti odporucala lekarka? Da sa to kupit alebo treba recept od lekara?

kikuska25
25. aug 2010

halolooo nikde nikoho?

matka24
25. aug 2010

baby ked ma chytili take prudsie bolesti ako pri menstruacii mam ist radsej k doktorovi?

jankasramka
25. aug 2010

@akika722 mas pravdu teraz si spominam ze si pred nedavnom pisala ze ju mas myslim....som bola asi unavena,he. 😎
inak premyslam tak ze to ze semi malo vypije z flase je mozno aj tym ze predtym si mala rychly tok mlieka a nemusel sa vobec namahat aby pil. no a zrejme si si vsimla ze pri tych antikolikovych flasiach sa babo musi dost namahat aby vyslo mlieko....nebude to tym ze sa jednoducho unavi,lebo na to nebol zvyknuty??? skus mozno vecsou dierkou aby pil alebo inou flasou. (ja mam este antikolikovu evenflo a s nou stiahol viac mlieka.)
neviem, mozno je to blbost, to ma len tak napadlo...

@lulu4
@kikuska25 no vidite baby ako to prichadza z nenazdajky... 😉 este stihate 🙂

memory97
25. aug 2010

Dobre ranko

@lulu4 rodny list treba na zdravotnu poistovnu (karticka pre babo), socialna poistovna, jednu kopiu bude potrebovat manzel do prace na danovy bonus, kopiu treba tiez k vybaveniu prispevku pri narodeni babatka na Urade socialnych veci a rodiny. Ak som na nieco zabudla, doplnte ma🙂

@akika722 tak to ozaj taha este malo, ale neboj, ked mu das pravidelne davky, zacne aj viac potom papat🙂 Zatial mu to asi staci, ked nespapa viac.

kikuska25
25. aug 2010

@jankasramka noo to veru hej som normalne aj prekvapena keby to aj mne tak prislo 🙂

memory97
25. aug 2010

@matka24 a su pravidelne? skus si ratat po kolkych minutkach pride dalsia bolest.

memory97
25. aug 2010

@kikuska25 dnes urobis dlhu prechadzku do mesta a po navrate ta mm rovno odvezie do porodnice po babo🙂

kikuska25
25. aug 2010

@memory97 ze by si tak mala pravdu budem sa o to snazit.. 😉 😉

jankasramka
25. aug 2010

@elinka27 gratulujem🙂

@memory97 mas pravdu s tou meltou- aj nam to obcas davali ako detom ale som si to s tym nedavala do suvisu...vraj je to velmi zdrave.....

@akika722 teraz som zmetena lebo neviem ci som ta spravne pochopila podla toho co pise memory.... semi nechce pit viac ci ty mu viac nedas???

akika722
25. aug 2010

@memory97 ja som urobila 90 ku vypil 30 a zaspal viac nechcel...po hodke bol hore...bab simplex sa volne da kupiť bez predpisu mne povedala 3x denne 10 kvapiek 3 dni...potom sao mu prestala davať začala som probiotika a včera večer som mu raz dala tych 10 kv.tak budem každy večer raz 10 kv

akika722
25. aug 2010

@jankasramka tak skusiť tou chicco???tiež je protikolikova no možno bude ina 😅

akika722
25. aug 2010

@memory97 ale prečo vydrži len hodku?teraz som ho kojila o 8.30 uvidim ako vydrži 😀

akika722
25. aug 2010

@jankasramka nechce piť viac...ja som mala 90 ku urobenu a on stiahol 30 a zaspinkal 😀

jankasramka
25. aug 2010

@akika722 v kazdom pripde nemas co stratit. vyskusaj ved, kiezby to pomohlo...lebo ved 30ml je naozaj malinko...

alure
25. aug 2010

ahojte maminy
tak sa stále trápim 2v1 s bolesťami už vyše troch týždňov ale nič prevratné sa nedeje. Ak do piatku nepríde pôrod spontánne tak ma čaká oxytocínový test a na základe toho sa rozhodne ako ďalej.
Všetkým prajem krásny dník !

akika722
25. aug 2010

@jankasramka no uvidime možno fakt nejaka kriza 😀
ok idem variť a upratovať potom vas dočitam baby

lulu4
25. aug 2010

@jankasramka no ako to tu tak citam tak veru na kazdu to prislo ked to najmenej ocakavala, tak hadam to aj u mna bude tak isto a coskoro hlavne 😀

@memory97 dakujem za radu, ved keby este niekde treba tak sa hadam na danych uradoch dozvieme ze nam povedia... len tak orientacne aby som vedela...

@kikuska25 ahoj tak hadam ta to dnes nechyti v tom meste ale az ked pridete domov a srnda by bola keby sme isli naraz v rovnaky den 😀 a diky za IP - potesila a jasne dam vediet ale aj ty, dohoda plati 😵

lulu4
25. aug 2010

@alure eeejha dalsia mamicka co prenasa babo, par ich tu bolo, no mozno to bude cakat aj mna ze sa tomu mojmu krpcovi nechce tolko von ale ja este nie som zatial v termine az o 4 dni tak uvidime... a ten test to ti pichnu ten oxytocin a budu sledovat na ctg monitore ci mas kontrakcie? ak sa mylim tak ma prosim oprav... budem drzat palce nech to uz mas za sebou teda do konca tyzdna uz urcite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre