♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

biba12
24. jan 2010

No nas maly papa sladkosti ozaj velmi malo, je skor na slane. Ale ma rad celkom lizatka. Kazde dieta chce sladkosti, ale myslim, ze je na rodicoch kolko toho dovolia. A zakazovat nieco uplne striktne nema ziadny vyznam,lebo sa toho potom nebude vediet dojest. Poznam taky pripad, mamina nedavala malemu cokolady a cukriky vobec a prisiel do skolky a ked si nieco deti priniesli so sebou sladke, tak papal a papal akoby v zivote nejedol. Deti si cestu najdu vzdy. Ako s nami vyhupat🙂
Bola som u kadernicky, farbu som mala na hlave 45 minut a ledva mi chytila. Toto sa mi pri Andrejkovi nestavalo. A som na tvari sama vyrazka/na brade/. Jedna zmizne a druha sa objavi. Ma z toho porazi , vyzeram jak pubertiacka. A dnes som obedovala dobru kapustnicu, mnamky.

kila
24. jan 2010

Tea každá maminka chce to najlepšie pre dieťa a aj starí rodičia chcú len to najlepšie - len možno inak. Keď budeš chcieť udržať mier v rodine často budeš musieť zavrieť oči alebo radšej nič nepovedať, inak bude zle.

tea333
24. jan 2010

Kila ja si myslim ze to jednoducho robi spolocnost, vsetci musia studovat, potom pracovat, nemaju peniazky, a kym aspon ako-tak vybuduju vhodne podmienky a najdu staleho partnera, co sa mi javi ako dalsi problem, tak to trva..
a navyse dnesne baby a chalani maju pocit ze si to proste potrebuju UZIT..akoze su slobodni a chodia na disko,mam kopu kamaratok ktore chodia kazdy piatok a sobotu na disko a robia tam zo seba lahku korist, aby "zbalili" nejakeho borca na jeden vecer, a pritom viem ze tuzia po stalom partnerovi a po laske ..a potom sa vyplakavaju pri romantickych filmoch

kila
24. jan 2010

Presne tak, každý túži po láske, len zabúdajú že pre to treba aj niečo robiť a ubrať z požiadaviek lebo nikto nie je dokonalý.

tea333
24. jan 2010

kila moja mama mi povedala ze mi bude robit to co my sme robili jej, ked sme prisli od babky a ona mala nervy v kybli este tyzden, ze babka dovolila hento a tamto, a kym sme sa dostali do starych kolaji tak sa skoro obesila..
ja viem aka z toho bola, viem ako jej to vadilo, a zrazu to nevadi..to mi pride od nej "pekne"

tea333
24. jan 2010

kila ono je to dost problem..v nasom veku je kopu nezrelych chlapcekov, ktori su uplne nevhodni na vztah, a starsi sa asi niekam stale schovaju,lebo stretavame vacsinou tych najvacsich idiotov 😀
to hovorim zo skusenosti mna a kamaratok, ja to nastastie riesit nemusim, ale naj kamoska sa po 5 rokoch rozsila s frajerom, lebo bol taky mlady a tak strasen si potreboval uzit az ju podvadzal kde sa dalo,..a okolo seba ma samych podobnych, ..ona nie ze nechce, ona si NEVIE nikoho najst..

kila
24. jan 2010

Tea to je naozaj čudný prístup. Mne sa zatiaľ darí malej vysvetliť že niečo sa môže len u babky, ale doma určite nie. Myslím si že som jediná v rodine koho malá rešpektuje a už vie že keď poviem na niečo nie tak to určite nikdy v živote nebude áno. Keď jej niečo zakážem možno plače minútu či dve, ale prejde to.

bihan
24. jan 2010

Kila, tak to ja s mojou mamou radšej pohádam, aby sa mi nestarala do toho, čím svoje dieťa krmím, lebo jej začnem vyčítať tie choroby, ktoré ma mohli obísť, keby dávala lepší pozor na to, čo jeme 😝 Raz som vyslovene zakázala malej také nejaké kúpené presladené koláčiky a mama na mňa vybehla, že čo "do piiiip tomu dieťaťu vôbec môžem dávať?"...tak sme si to vydiskutovali, že tam má celozrnné detské keksy, že v chladničke sú jogurty, že sú tam výživy (bez cukru) a pod.. a je milión vecí, ktoré malej dať môže, ale sladkosti a mastné jedla nech ani neskúša, lebo sa nebudeme baviť... raz chcela malú niečím nakŕmiť, keď som vybehla z miestnosti.. len som sa zvrtla a už malej pchala pod nos vidličku, zase bola hádka ako v Taliansku a teraz je už dobre.. už si nedovolí a radšej mi zavolá a opýta sa, keď si nie je istá.. a všetci sme spokojní 🙂

Skôr teraz musím zatvárať oči ja, pretože keď sme u niekoho napr. na večeri a sú tam 3 misy chipsov, tak musím sakra dávať pozor, aby jej niekto nedával (v dobrej vôli), keď uznám, že už má fakt dosť. 😒

tea333
24. jan 2010

bihan ja sa s mamou pohadam, a ona mi aj tak urobi zle, ved to poznam..nechcela som jej hovorit ze som tehotna, lebo viem ze by to kazdemu povedala..povedala som bratom, jej nie..bratia ma varovali, ze to aj tak povie,ja som im neverila,mame som to povedala s tym, ze to nema nikomu hovorit...
este v tej sekunde vytacala babku a dedka na skype..upozornila som ju, ze to nema hovorit, ze je este skoro, ze si to neziadam..este som jej tichym posunkom naznacila nech mlci, zdvihla to babka, takze nas uz pocuvala, a mama zacala vrieskat na plne kolo: Co nechces aby som hovorila?? strasne som sa nastvala a buchla dverami a odisla..
na druhy den som jej volala, a opytala sa jej, ci to povedala..samozrejme ze povedala, ved su to jej rodicia..
nenavidela som ju za to, ale hovorim si dobre, je to len babka a dedko..

o tyzden na to mi vola bratranec s priatelkou..ze gratulujeme k novemu prirastku do rodiny..myslela som ze ju zabijem v duchu..slusne som dorozpravala s bratrancom, a volala mame..strasne som jej vynadala, ze to hovorila svojej sestre, ktoru nijak zvlast nemusim este k tomu..a ona to povedala dalej..
a mama sa urazi, ze preco na nu kricim, veed je to jej sestra..
no uz som mala dost, hovorim nabudduce ti nic nepoviem, a ona zacala citovu vydieracku, ze jasne, ona sa musi vsetko dozvediet posledna (co je blbost a nie je to prvykrat co sa takto preriekla, minule sa moj otec chcel bratovi do ameriky isiel pochvalit ze mame datum svadby,a moj ujo ze jasne on vie, lebo mu to povedal manzel maminej kamosky co su tiez v US, a to len preto ze sme mame naznacili na viabnoce termin sa na mna oco potom hneval)
este zacala mama ze co z toho robim tajomstvo, a ja ze som chcela pockat do konca trimestra,a ona stale svoje..

este som z nej vytiahla ze to povedala svojej kamoske v US, takze to vie cela nasa rodina v US co sa s nimi ani nebavim, a vsetci jej kamarati tam..super
dcera tej jej kamosky mi uz pisala gratulacny mail..

a teraz mi povedzte, co by ste s tymto urobili????

tea333
24. jan 2010

inak pardon ze to tu takto rozpitvavam, len debata o mamach ma namichne stale, lebo moja mama je uplny pripad a vobec s nou nevychadzam..

leteku
24. jan 2010

Ahojky. No čo sa týka sladkostí, tak moja malá ich má povolené v rozumnej miere ale ona nie je veľmi na sladké, keď aj niečo otvorí tak to len rozbrble a nechá tak. Radšej si dá mlieko - divné to dieťa. Od Mikuláša si pýtala veľa mlieka 😀.

halintoa
24. jan 2010

Ahojte 🙂
Tea: tak toto si neviem ani predstaviť, že by mi moja mama robila niečo naprieky, ona si vychovala svoje 4 deti a výchovu mojich nechá na mne. Len sa teší, ako im bude môcť šiť krásne vecičky 🙂 . A čo sa týka zdravej výživy - tak to u nej mať strach nemusím, lebo maminka je do zdravej výživy maniak (hoci občas to nezvládne, vyberie z mrazáku klobásu a ešte studenú ju tlačí 😀 ). Jediné čoho sa môžem obávať sú svokrovci, ako budú rešpektovať moje výchovné želania, ale mám výborného manžela, ktorý ma vždy podrží, tak to hádam nebude zlé.
Držím Ti palce, aby si čoskoro uvedomila, že buď bude dodržiavať Tvoje pravidlá, alebo nech robí babku niekomu inému...

nikitka231
24. jan 2010

Ahojte 😎
tiez sa nemozem docitat,ale precitala som si ze na zapchu je fajn cipok to ste mi pohohli zajtra idem nakupit 😉 par kusov.
Museli sme ist 12 HOD z Nemecka domov lebo ma odmietli zobrat v Nemecku na vysetrenie do poradne iba s tym ze si budem platit 150 eur plus vsetky ostatne vysetrenia k tomu co mi na SK nepreplatia 😢 tak sme prisli v sobotu v noci a v pondelok cize zajtra k dr naklusem na vysetrenia a v utorok rano autom naspat....
a kazdu poradnu budem letiet z Nemecka na SK.inak pre info Europsky preukaz plati len pre akutne stavy ako je v tehu krvacanie alebo predc.porod inak si vsetko platite a na SK sa to neda preplatit.!!!nehoraznost a za to ze som zivnostincka a platim si tu na SK nemam narok na poistenie nemecke:(

uz mam 3 den pichanie v podbrusku ,som sa povytacala a vyplakala ... to asi z toho stresu ...tak dufam ze zajtra si pridam fotecku drobceka...dufam ze bude vsetko ok ,mavate aj vy pichanie v podbrusku ?vytok ani krvacanie nemam ...

tea333
24. jan 2010

nikitka tak to by aj mna vytocilo 😠 to pichanie mas isto zo stresu, ja to mam stale ked sa rozculim, ze ma picha, staci to rozdychat..

mata299
24. jan 2010

nikitka....tak to je fakt sila, upozornili ťa na to na SVK, že ten preukaz je v podstate na nič?a nebolo by výhodnejšie si platiť to poistenie v nemecku? mrzí ma to, že sa takto musíš trepať hore dole, cez ,,pol Euópy"...hlavne, že sme všetci v únii

nikita19
24. jan 2010

Ahojte kocky 🙂 ,
po dlhom čítaní by som sa rada pripojila k augustovkám - zatiaľ mám termín na 4.8. 😀 ...zdravím menovkyňu nikitku a tiež sa pripájam k tým, čo ich pichá v bruchu zo stresu.včera som radšej ležala v posteli. prvé tehu 😉 držím všetkým palce

mata299
24. jan 2010

vitaj nikita a v ktorom si týždni? a odkiaľ si, východ, stred, západ?

😉

nikita19
24. jan 2010

Ahoj Mata 🙂 ,
zajtra 13 - tyzden, 3 D ultrazvuk - dúfam že dobre dopadne, som z BA...ale rodiť by som chcela v Martine - mama tam robí v nemocnici, aj by mi pomohla na začiatku... 😉

mata299
24. jan 2010

nikita...tak si pekne uži 3D, je to super zážitok....ja som bola minulý týždeň

carculca
24. jan 2010

caute,

my sme tiez o prirastku do rodiny povedali nasim na vianoce, to som bola iba v 6. tyzdni a dva krat som pri tom zdoraznila, ze si nezelam, aby to uz niekomu hovorili. Mam opravnene obavy, lebo raz to uz s mojim tehu neskoncilo dobre, o com som im vtedy ani nestihla povedat a ked uz bolo po tom, tak som im to uz nevravela, nech nemaju zbytocne starosti. Ked od tej spravy prvy krat zazvonil otcovi telefon - volal mu niekto zo vzdialenej rodiny, koho ani nepoznam - jeho prva veta bola, ze sa prave dozvedel, ze bude dedo. Nemala som energiu na to reagovat, sestra videla, ze mam slzy na krajicku, tak sla za nim ona. Reagoval, ze nevedel, ze sa o tom este nema hovorit... Mamca to nastastie chape a uistila ma, ze ona sa pochvali az ked poviem, ze moze. Uz sa ma medzicasom tri krat pytala, ci uz moze 🙂

nikita19
24. jan 2010

Dakujem Mata 🙂 ,
s tým oznamovaním tehotenstva rodine atd.. to máme asi všetky podobné, dozvedajú sa to sprava, zľava, len my vieme posledné, že kto o tom další už vie 😒 ale asi je to najlepšie nijak neriešiť, už som sa aj párkrát nahnevala a potom som mala to pichanie v bruchu...takže som si povedala, že za chvíľu to bude aj tak vidno a neriešim... hlavné je sa cítiť v pohode, ak sa dá. pekný večer všetkým 🙂

bihan
24. jan 2010

Nikitka, to je predsa logické, že ak nemáš v Nemecku poistenie, tak ťa nikto na pravidelné prehliadky nevezme 😅 To by si mohol ktokoľvek zobrať EU preukaz a nechať si urobiť, povedzme v Švédsku, zuby, ak je tam zubná starostlivosť úplne zadarmo.

A prečo si vlastne hradíš poistenie na Slovensku, keď žiješ v Nemecku? to celkom nechápem.

Navyše to nie sú len prehliadky u lekára, napr. UZV v 3. mes. stojí 70e, základná betéria krvných testov na potvrdenie tehotenstva 150, za konzultácie u lekára platím 27 každý mesiac plus testy. Keby som to mala platiť z vlastného vrecka, tak sa asi nedoplatíme 😅.. a pôrod stojí asi 3tis €, ale na ten máš s EU preukazom nárok 😀
Kamarátka si v 36tt odletela porodiť do UK a neplatila za to ani pencu 😉

rikuska21
24. jan 2010

Ahojte , to bolo vas precitat

Rozvinuli ste viacere temya celkom fajn. co sa tyka sladkosti u deti, je to velmi indy vindy, ja som mala maleho v 19 a nejake sladkosti som velmi neriesila, teraz mam na to uplne iny nazor,
Nastasie moja mama respektuje moje zelania, je velmi fajn, a konecne si uz teraz rozumieme, a aj s otcom, ked sm mala ako ty, Tea nebolo to tiez boh vie co.Ale velmi mi pomahala.

Tiriel ja som vela krvacala od 5tt az do 9 tt, non stop spinenie aj krvacanie a potomto zo dnana den prestalo, teraz som 10+2tt,., kozmonaut ma 3,1cm a ma sa k svetu, som PN uz 7 tyzden a asi budem dokonca, no co uz,

mna casto boli v podbrusku, take krce , neviem comu to pripisat, snad je to bezne a normalne,

groka
24. jan 2010

ahojte

idem trosku napisat k tomu jedeniu sladkosti u deti
musim krotit svojho syna a nedavat sladkosti pred jeho oci,musim krotit aj rodinu,hlavne muzovu,aby mu nedavali sladkosti,ale je to velmi tazke a je to dost na rozculovanie,ale ja uz na to nemam nervy,ale ked nechce jest,ale vidim ze chlapec poriadne neje,sladkostinedostane poriadne dlho,ale nedavat sladkosti detom,no co ja viem,patri to k detom,jasne ze v primeranej miere,neni to dobre na zubky,ale na kosti hej,no mame obdobie kedy papame stravu kraaaaaasne a vtedy si normalne doprajeme aj sladkosti,my papame vsetko,lentilky,brumikov,kinder cokoladky,sem tam nejake keksiky,ale priznam sa,ze ja mu nedam aj ako je tyzden dlhy,no u svokry sa to neda,lenze my mame 3 a pol roka nie 1 a pol a to je rozdiel,ked sme mali 1 a pol tak sme si dali brumika niekedy ako olovrant alebo desiatu spolu s bananom,ale inak nic
ale pozor,deti si sladkosti najdu,ked nie ako 3 rocne,tak ako 5 rocne ano 😀

nikitka231
24. jan 2010

mata299: na Sk nas v poistovni informovali ze vsetko bude ok ze europ.preukaz je ako karticka poistenca a a o plateni ani zmienka nebola,nakoniec nas v Bratislave informovali ze tehoten.ako nas inform.na pobocke u nas a poradne nespadaju co nam slubovala pracovnicka poistovne ze tam spada tak nespada a spadaju tam len tie veci co som pisala takze nam na Sk podali mylne informacie!!!takze europsky preukaz je vam nanic a ja sa nemozem poistit pod nemeckou poistovnou lebo mam zivnost do juna a ja nemam NAROK na poistenie no chapete????ja nechapem ,cize za jedno vysetrenie date v DEUTSCHLANDE dakych 150 eur za vysetrenie ako je ultrazvuk plus testy!

bihan:Manzel pracuje v Nemecku on tam ma poistenie nemecke ale preto ze som mala dotaciu a zalozenu zivnost musim podnikat 2 roky inak by som mala narok na poistenie aj ja ,zivnost zrusit mozem az k 1.junu to budu dva roky a ide len o PRINCIM ZE PREDYM AKO SME ODCHADZALI SME SA INFORMOVALI NA POBOCKE DOVERY KDE NAM POVEDALI ZE VSEKTO SPADA CELE TEHOTENSTVO AJ PREVENTIVNE PREHLIADKY K EUROPSKEMU PREUKAZU,NO V NEMECKU JE TO INAK ,JA SOM NA TO NAHNEVANA ZE TU NAS ZLE INFORMOVALI ,INAK BY SOM OSTALA TU A NEVYBAVOVALI BY SME VECI V NEMECKU...
VIEM ZE porod klasicky a urgentne pripady su preplacane ale ostatok nie..
je mi luto ze sme v EU a takto sme dopadli ,teraz budem musiet bohuzial lietat na prehliadky domov,hlavne ze to bude ok a mimi bude v poriadku...

mata299
24. jan 2010

nikitka...je to hazard zo strany našich poisťovní, môj ex je tiež v nemecku a tiež riešil problém s európskou zdravotnou kartou, na SVK mu sľubovali hory doly a realita bola iná...nedá sa nejak dobrovoľne poistiť v nemecku?....inak, ale po toom, čo tu baby píšu, čo sú v zahraničí, tak to vyzerá tak, že tá starostlivosť o tehotné je na SVK lepšia, resp.možno dôslednejšia....

ikulka
24. jan 2010

ahojky dievčence jooojs om to konečne prečítala
tea no niektorá ti tu povedala aby si pribvrela oči no ja ti poviem ako to bolo u nás...s mamou mojou ok u tej viem čo dáva malej jesť o to sa nebojím ale problémom bola moja svokra ved ona predsa vychovala 2 deti tak má patent na mudrosť. tei my sme sa spolu asi 3 emsiace nerozprávali a to bývame v jednom dome a ja som s tým problém nemala....ale som jej vysvetlila že je to moje dieťa a ja budem o nom rozhodovať a ked to nevedela pochopiť mala smolu 3 mesiace nás ani nevidela....proste som si spravila poriadok a hotovo no ale teraz zas robí ako chce milion ráz som jej vravela aby sa pred malu nemaznala (ja sa s nou od narodenia rozprávam uplen normálne) no máš vidieť škrieka pred nou ako chorá vrana 😠 a zas si postupne začína robiť čo chce tak by som mala zas zasiahnuť nakolko už vidím čo to zas bude pri tomto druhom kolko nervov ma ona zas bude stáť....
ja napr som neznášla ke dmal aherpes vyhodený na celom xichte až po čelo a prišla ku nám aprvé čo malu ešte v perinke bola začala ocmulovať a olizovaťj no to som ju skoro zabila a to je len jeden príklad keby osm hovorila všetko to by som tu bola do rána...takže ja by som si stanovila pravidlá hned od začiatku a ak to niekto nechce rešpektovať proste smola

nikitka231
24. jan 2010

mata299: Mati keby som nedostala mylne info na SR a vedela by som ze sa to neda tak do Nemecka ani nejdem, a cele tehu ostanem tu v pohode a nemam stresy a nebeham tam po dr.dobrovolne poistit??NEHROZI..vsetko sme zistovali ...aby sme nemuseli cestova 1100 km na SK a naspat dalsich 1100KM S 5 ROCNYM SYNOM ....skoda reci ...mna len hneva nevzdelanost ludi co pracuju v poistovnach ...takze zajtra tam nabehnem a vycisitm zaludok ...tej pani .... ☹

inak som sa dnes vazila...vaha zevraj ukazuje o 2 kg viac....

rikuska21:tie krce mavam aj ja ...myslim ze to je z nervozity alebo zo stresu...aj ked sa snazim byt v poho ...asi sem viacere s bolestami v podbrusku

tiriel:drz sa v tej nemocnici ....uz ti je tam asi poriadne dlho ,nech ta co najskor pustia a uz ti je lepsie

nikitka231
24. jan 2010

mata:starostlivosť o tehotné je na SVK lepšia, resp.možno dôslednejšia.... no zacinam mam pocit ze je to naozaj tak a to si este rozmyslim ci budem vlastne rodit v Nemecku ... ☹

halintoa
24. jan 2010

Baby, mám trošku odveci otázku, môže sa zmraziť štrúdla? Kazia sa mi v pivnici jablká a potrbujem ich zlikvidovať....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre