♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

simuska153
30. dec 2009

Ahojte,

Tea, fuuuha, to je teda pristup 😠 😠 😠 , drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, hlavne oddychuj a mysli pozitivne...

K tej materskej - zistovala som si to este pred otehotnenim - tiez som uvazovala o dobrovolnom NP. Teraz som na rodicovskej dovolenke, z ktorej nastupim na dalsiu matersku - ta sa mi vypocita z vymeriavacieho zakladu, aky som mala v dobe, ked som nastupovala na predchadzajucu matersku dovolenku, t.j. budem mat taku (resp. este vyssiu) matersku ako pri Adamkovi. Zistovala som si to aj priamo u svojej mzdarky, ta mi to potvrdila. Podla toho, co som citala tu na MK vsetko zavisi od mzdarky, ta totiz dava potvrdenie o vyske VZ, z ktoreho sa potom pocita vyska materskeho.

A este kocky radili, ze sa da poberat urcitu dobu zaroven aj 25% z rod. prispevku na predch. dieta, ak este nedosiahlo 3 roky v dobe porodu....

Neviem, ci som to nenapisala moc zlozito, dufam, ze sa v tom da vyznat 😉

simuska153
30. dec 2009

Ja teraz beriem Duphaston, kys. listovu a E-cko a po pondelnajsej poradni uz vraj mam Duphaston len dobrat a ostatne pokracovat...

tea333
30. dec 2009

Groka 7tt -2tt(do ovulky) = velkost plodu??

lucy1990
30. dec 2009

Ahojte baby, este nespite? 😀

lucy1990
30. dec 2009

Groka, bud v klude, ako som uz davnejsie pisala, bola som u doktora na kontrole, podla mrchy som mala byt uz v 12tt a povedal, ze som v 6-7 tt lebo sa mi posunula ovulka. Nemala si nahodou nepravidelnu MS?

tea333
31. dec 2009

lucy 😕 😕 wow aky posun, ale podstatne je ze sa fazulka vyvija a rastie 😵

groka inak pisala,len v inej teme, ze sa mam vyhybat sexu v case menstruacie pocas celeho tehotenstva,ze jej to odporucil lekar, ale ja neviem kedy mam menstruaciu, kedze moj cyklus sa nikdy neustalil..
a koly tomu asi nebudem vediet termin porodu presne...mala som ten moj posledny cyklus ovulku o 4 dni neskor!! nez cykly predtym..a dlzka bola rozna, od 23 az 26,aj 27..no vyber si 🙂

janusa127
31. dec 2009

ahojte 🙂

groka doky ti rátal asi len vek plodu.. aj mne tak doky povedal naposledy že je to veľkosťou 5týždeň a aj to sedí lebo mávam dlhšie cykly😉 nestresuje isto je všetko oki 🙂

tea aj aj som už o tom čítala že sa nemá sexovať v čase mrchy, len sa mi už vôbec nechce aj počas tehu si rátať kedy by som mala mrchu 😀

tiriel
31. dec 2009

dobre ranko,
ja mam doma dvoch lazaroch, takže som ako pojazdna nemocnica , o kludnom silvestri možem snívať . ale aspon variť nemusim, nikomu nechuti jesť a ja zjem aj čiste rožky s kofolou .

čo sa týka určovania veku ultrazvukom,už som rezignovala . s prvým si doteraz pamatam,že podla velkosti ked mal GS 3,9mm - 5+1tt , ked mal GS 1cm tak som bola 5+6tt . vtedy termín porodu som mala obdobny ako PM, a od 11tt začal byť plod aj o 2tt väčší a tak sa posunul TP o 10dni ale nebrali to v uvahu , v tehu knižke som mala TP podla OM. ale rodila som 10dni skor , čiže v tom 11tt to sedelo s termínom porodu .

teraz sa už radšej tiež nevyjadrujem,ale viem že lekár sa stale vyjadruje vek plodu,či GS aj s pripočítaním tých 2týždnoch.

tiriel
31. dec 2009

a tiež každy jeden ultrazvuk to určuje inač,ja len ked porovnám trebars janušu a ona mala na usg fotke 5+6tt a GS tuším 6,8mm ---- a ja som mala v podobnom období GS 9,7mm a 5+5tt a o11 dni GS 14mm a len 6+2tt na inom USG

halintoa
31. dec 2009

Groka: ja mám termín 3 dni pred Tebou, včera som bola na kontrole presne 6+0tt (podľa MS 7+0 ale mám cyklus 35-38dní, takže ovulka je neskôr) a bolo vidno iba gestačný váčok o veľkosti 9,7mm a doktorka sa vytešovala, ako je to všetko v norme. Takže neboj, určite je bublinka v poriadku 🙂 .

spapulka
31. dec 2009

babulky, dakujem 😉 mangel mi kupil femibion 800, tak budem brat, no ako pisu, len do 12tt...

teda, mate tu rozne zazitky, nechcela by som zazit, neprajem to nijakej mamicke 😠
ja som bola u Dr. na UZV a neviem kolko mal vacok, pamatam si, ze fazulka mala cca 2,7mm a podla UZV som bola v 5+6tt, podla mrchy asi 6+0, takze termin je 23. a 25.8. ...to bude prave tym cyklom, keby som mala 28dnovy, tak to vychadza rovnako, no ja mam cca 30dnovy...rozdiel dvoch dni

PF 2010!!!!!!!!!!!!!! nech mame nadherny tehulkovsky rok!

rubinka
31. dec 2009

Tea tak to si mala fakt hrozný zažitok, chvalabohu že si ok, ty aj malé.

Groka napísala som ti IP 🙂

leteku
31. dec 2009

Krásneho Silvestra a hlavne nech je pre nás ten rok 2010 tým najkrajším. Idem s malou trochu von a potom sa pustím do prípravy chlebíčkov. Ako sa chystáte silvestrovať?

rubinka
31. dec 2009

My doma, papučovo 🙂

evitkamalicka
31. dec 2009

ahojky,

aj my doma papucovo a maly urcite bude spat, takze si s muzikom urobime romantiku, nejake chlebicky, misu, vinecko a tak

janusa127
31. dec 2009

tiriel na tej foto som 5+1tt 😉 ale nechaj to už tak 😀 veru zbytočné je sa stresovať, treba si užívať čo sa dá a časom sa to všetko ukáže 😵 stačí o kúsok menej/viac zmerané a už to robí rozdiel niekolko dní 😉 ja sa zatiaľ orientujem PM, to mi pri oboch tehu predtým sedelo 🙂

leteku ja sa chystám nič nerobiť 😀 ,teda podľa možností 😀 ale aspoň už nevarím a večer sa teším na program v telke 😀 😀 veselého silvestra všetkým a krásny tehulkovský rok 2010 😵

halintoa
31. dec 2009

my večeru u našich a o polnoci doma v pyžamku čakať na mohutný ohňostroj v našej dedinke 😀

lumah
31. dec 2009

Jeeeej ahojte, keď vidím tie vaše tt, tak si zaspomínam, ja som tiež mala termín v auguste 11.8. Chlapci sa mi narodili v juli, ale keďže sú dvaja, vždy to býva skor. Tak vám prajem príjemné tehulkovanie a šťastné ukončenie- zdarvé krásne bábätká. 😀

rubinka
31. dec 2009

Ja vám všetkým želám krásny Silvester a do Nového roka, pekné tehuľkovanie a zdravé bábätká 🙂

lumah
31. dec 2009

tea s tým sexom to nie je tak, možno v začiatkoch, ale určite nie počas celého tehu. Ja som čakala dvojky a sex sme mali až do konca skoro a v pohode. Nesledovala, či by som v tom období mala práve mrchu.

groka
31. dec 2009

ahojte baby

dakujem pekne za ip a za prispevky ,ktore ma ciastocne upokojili

tak ja som mavala ovulku na 18DC posledne dva mesiace,cyklus 33 dnovy,otehotnela som 4.12 a poslednu ms som mala teraz ani neviem ci mam dat 16 alebo 17,16 som zacala spinit,17 sa spustila takze dajme ze 17.11 som mala poslednu mrchumoj cyklus ale skakal ale nie moc,niekedy som mala cyklus aj 36 dnovy

ale tak bolesti mam ale nie stale,no a je mi stale horise od zaluska,do chladnicky uz nemozem vojst vobec,teda je otvorit,pachy hrozne,takze sa ukludnujem tym,ze keby sa babatko nevyvyjalo,alebo by nieco nebolo v poriadku uz,tak asi priznaky by mizli a nie sa stupnovali,aj prsia ma stale bolia,strasne si zelam aby som bola vyrovnana a uzivala si tehu ako na zaciatku,ale nejako mi to nejde

celu noc sa prehadzovala,chodila som stale curat,kontrolovala som sa ci ma neboli velmi brusko,cista haluz

a bojim sa preto,lebo jedno tehu neuspesne mam za sebou a ked mi doki vcera povedal ze som v 5tt tak sa mi premietlo to neuspesne tehu,kedy som mala byt v 11tt a bola som len v 5tt takze preto

rubinka
31. dec 2009

Groka a čo mám povedať ja? Bbo som ešte nevidela, zle mi neni, prsia ma nejako tiež neboli ani moc nenarástli, takže nemám skoro žiadne príznaky okrem únavy 😒 keby som mala také príznaky ako ty, tak sa vytešujem a konečne si to užívam ale takto, som bez nálady celé dni a stresujem prečo mi ešte nerastú prsia, prečo mi neni zle atd..

groka
31. dec 2009

rubinka mne je ale zle len posledne 2 ci 3 dni,dnes je to brutal,ze ledva sedim za pc,ale uz si idme aj lahnut,lebo musim potom robit ocka,chlebicky,do vane a neviem neviem ci budem schopna vseto spravit,je mi tak ako so synom

tiriel
31. dec 2009

groka,ale ved to vychádza že podla otehotnenia si cca 5+5tt / teda 3+5tt tehotna a 2tt su štandard,čo pripočítava usg/

tiriel
31. dec 2009

ruby,ani mne -chvalabohu ,nerastu prsia a neni mi zle.

lucy1990
31. dec 2009

Baby, budte radi....mne zacalo byt zle nielen od hladu, ale vraciam uz aj po jedle... ☹ vcera vecer som mala neskutocne prekysleny zaludok, palila ma zaha a nakoniec to vyustilo do vracania kyseliny...nic horsie som este nezazila. Prekliate palenie, este teraz to citim 😖 uzivajte si to, ze sa mozete normalne najest...ja som nakoniec rada, ze som na zaciatku pribrala 3 kg, lebo teraz idu zasa spat... 😠

Inak prajem Vam vsetkym aby ste si uzili Silvester s ludmi, ktorych mate radi a stastny Novy rok 2010 a uspesne dogulanie sa do vitazneho konca 😀 verim tomu, ze drzanie v rukach toho maleho drobecka je ten najkrajsi pocit na svete...velmi sa na to tesiiim 😵 😵 😵

kila
31. dec 2009

Ahojte!
Ja stále nemám silu na nič, už v noci mi začína byť zle, aj dnes som musela vstať o 2.00 v noci najesť sa, potom my bolo zle už o 5,30, tiež som sa najedla a práve by som už zase zaspala o siedmej keď Réka vstala. Potom som raňajkovala aj s manželom, už som pribrala 3 kg a brucho mám veľké ako v 4. mesiaci. V utorok sme išli do mesta na prechádzku ale mne prišlo tak zle, že som skoro odpadla, tak sme radšej išli domov. 😝
A s termínom pôrodu som tak, že pri prvom dieťati bol najpresnejší ultrazvuk v 12 tt, vtedy mi hovoril lekár 13.4. a malá sa narodila o deň neskôr. Takže aj teraz som veľmi zvedavá na ten uzv okolo 12tt. Inak som mala termín podľa cyklu 26.4. čo bol ale veľký nezmysel to som vedela aj ja, pretože som presne vedela kedy sa nám Réka podarila. 😀

kila
31. dec 2009

Nehrozí mi ani varenie pretože som veľmi citlivá na pachy, pri Réke som nič také nemala. Našťastie svokra aj moja mama mi všetko navaria. 😅 A najhoršie je na tom to že najviac mi smrdí manžel! 😝 😝 😝 Nehovorila som mu to chudáčikovi a dúfam že to rýchlo prejde lebo dnes som už musela spať v obývačke tak mi to vadilo. 😅

rubinka
31. dec 2009

Tiriel tak aké máš potom príznaky?

tiriel
31. dec 2009

Ruby, biely vytok. Jedina vec ktoru mam uz mesiac v kuse a unava.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre