♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

gagarinka
11. nov 2010

@kvietok121 lebo ja som odsavala, ona mi cez den odmietala pit z prs a pila len v noci (vtedy jej to nevadilo)
dala som si zavazok vydrzat do troch mesiacov malej, lebo pri malom sa to neda (keby chodil do skolky, tak odsavam aj dalej, ale ja som mala permanentne odsavacku v ruke, ani sme poriadne von nemohli chodit, lebo pytala kazde 2 hodiny a ja som nestihala odsavat)
uz par dni neodsavam, ale mlieko este trochu mam, tak jej ho davam v noci pit

kvietok121
11. nov 2010

@gagarinka tak to som nevedela to je zvlastne ze len v noci

gagarinka
11. nov 2010

@kvietok121 no lebo vtedy je nepricetna a je jej jedno ako sa to mlieko do nej dostane, len aby mohla spat dalej 😀

kvietok121
11. nov 2010

@gagarinka zlatucka

kvietok121
11. nov 2010

idem spinkat dobruuuuuuuuuuuuu

gagarinka
11. nov 2010

@kvietok121 dobru noc 🙂

jankasramka
11. nov 2010

ak mozte zapnite si radio regina, hovoria o mexiku, skvele to je - ako keby som ja rozpravala 😀

danulienka35
11. nov 2010

@jankasramka no ja koukam na odsudene

jankasramka
11. nov 2010

@danulienka35 hahahah, to ani neviem co je:P

@gagarinka kukam tie clanky co si dala link. no nieco pravdy na tom bude urcite. je pravda ze to znie divne zacat prikrmovat tak skoro ale ked si to clovek precita a vie o co ide , je to nieco ine.to su ochutnavky a pripravovanie traviaceho traktu. zaujimave je to...diky za link;)

danulienka35
11. nov 2010

@jankasramka serial

danulienka35
11. nov 2010

tak ja vas opustam krasne sny bambulky

jankasramka
11. nov 2010

@danulienka35 ja len dufam ze moje druhe babo bude aspon tak kludne ako tvoja chiara.....telku nemame ale ja by som chcela tolko knih citat a nejak nezvisi cas nikdy:S
mojmu ocovi sa vzdy pacilo meno chiara ale zatial mame len fenku kiaru 😀 ale ja som jej meno nedavala, uz mala 4 roky ked som ju prichylila 😝

evanns
12. nov 2010

dobre ranko baby, nemam sancu Vas docitat 😒 vcera sme pokracovali v kurze masazi, mala je po nom hotova tak spala od 18:30...aspon som kludne isla na DESMOD, bolo neskutocne dobre, odporucam, sice nemam hlas, ale stalo zato, len skoda ze mala je uz od 05:20 hore, ale energia dobita takze fungujem 😝

nasa Natashka si uz takto drzi jednu hrkalku...ale iba ked sa jej chce a iba tuto jednu, ale potesi... 😎

@jankasramka nie su vsetci dr rovnaki, je slobodna volba lekara chvalabohu treba si dobre vybrat, v KE su lekari, ktori odsuvaju povinne ockovanie az po dovrseni 2. roku ked je silnejsi imunitny system...k takemu chodime aj my...na TBC nas zaockovali, ale to este v porodnici a nevedela som o tom ...vrrrrrrrrrrrrr 😠 😠 😠 😠 😠

@akika...joj aki krasni Mikulasko...a spolu aki su rozkosni...aj ja uz mam kupene mikulasske saty pre malu, ale hladam este ciapocku a potom nafotim 😉

liba78
12. nov 2010

Dobré ránko, teda vy ste toho popísali. Som to len tak preletela očami pri kojení 😅 Včera malý obsolvoval cestu na 1*, prespal v aute všetko. Strávili sme 3 hodinky u kamarátky v Pezinku, bolo super. Poslintal jej celý byt. 😀 😀 Potom sme ešte zašli na chvíľku do BA do Ikea. Dnes máme zas náročný deň. Ale nedá mi reagovať. @alure ten zážitok v obchode bol dosť blbý. Ja som mala presne opačný, jedna zlatá pani ma pustila pred seba na pokladňu, jej syn mi poposúval všetok nákup a predavač mi ho zbalil do tašky. Som bola fakt milo prekvapená. @akika722 Semi bude na Vianoce úžasný, Prekrásny. Inak neviem prečo sa očkuje v trebišove v 2 mesiacoch. Nás to čaká teraz v 3-ťom. @jankasramka moja, hľadaj Matea inde, ja som tentokrát v tom nevinne. Jurko je každú noc hore minimálne 3x 😒, ale potrebovala by som aspoň na 1 noc požičať také čo prespí do rána. 😉

liba78
12. nov 2010

@evanns super dobité baterky.... 🙂 Možno malá tuší, že si bola preč a dnes bude mať aj ona skvelý deň. Toho doktora si si vybrala perfektne. Ja som mala tu v meste výber z dvoch, tak som tiež volila tú ku ktorej patrí iný obvod. 😅 Zdala sa mi milšia, lepšia a je bývalá primárka detského tuším z Levíc.
Tá fotka malej je super, vyzerá ako by tú hrkálku držala stále, tak sebavedomo. Je zlatučká 😉

kvietok121
12. nov 2010

@evanns ale ste sikovni

mirmaj
12. nov 2010

dobre ranko, aj ja chcem aspoň na jednu noc vymeniť dieťa ktore prespí celu noc alebo bude papať len raz 😝 😝

mirmaj
12. nov 2010

@kahlan1 na pretáčanie malej z bruška na chrbatik davaj pozor, aj ja som si myslela že sa pretáčame ale nie je to tak 😝 ide o prepadnutie cez ručičku ked ju nemá dobre založenu a treba nato davať pozor lebo si pri takom nečakanom prepadnutí môže buchnuť hlavičku. musí sa najskôr naučiť pretočiť z chrbatika na bok a potom na bruško a až potom opačne to je správny postup 😉

kahlan1
12. nov 2010

@mirmaj ahojky, som si aj myslela 🙂 ale dnes rano nas prekvapila - lebo sa ottocila z chrbatika na bok 🙂 tak uvidime ako bude pokracovat, len s tym pitim je to des - pije dlho vymysla a hra sa s tym cumlom alebo zaspava, ake mate flase a cumle?

evanns
12. nov 2010

@kahlan1 ja davam tiez z flase a mame avent a cumle tiez cislo 2

kahlan1
12. nov 2010

@evanns a cumel mas tvarovany alebo klasicky? ja som vystriedala uz viacero cumlou a teraz mam flasu MAM a taky skôr klasicky cumel

mirmaj
12. nov 2010

@jankasramka ked teraz opisuješ Matea mam pocit ako keby si opisovala naše prve týždne ked nas bolievalo bruško, hrôza nato len pomyslieť 😒
@akika Semi je krásny v tom mikulášskom obleku 😉
@evanns takže aj na vas mali masaže taký spavý účinok ako na nas 😀 😀

mirmaj
12. nov 2010

@kahlan1 aj ja mam fľašu MAM a cumeľ 2 ten originál z toho taký široký rozpľaštený ako keby, z inej fľaše sa nevie napiť, mam doma už aj AVENT a s tým sa len hra dudle to ale nevypije 😝

evanns
12. nov 2010

@kahlan1 klasicky

kahlan1
12. nov 2010

@mirmaj no aj ja to mam ten splasteny, prave teraz som jej skusila dat velkost tri ci jej nepojde lepsie ale nie takisto ako z dvojky tak trojku jej dam az od 4 mesiacoch. trvalo jej to uplne tak dlho ako ked ma dvojku. Neviem ako jej mam davat papat. Lebo ked vytiahnem cumel tak zacne plakat a hadzat sa tak musi mat flasu v puse ze ked ju napadne tak si sem tam cucne 😀 som ju dala spinkat tak dufam ze cosi pospinkame

mirmaj
12. nov 2010

@evanns ale používaš tu fľašu od narodenia však?

evanns
12. nov 2010

@mirmaj ano stale tie iste

mirmaj
12. nov 2010

@kahlan1 a prečo jej vyťahuješ cumel? inak my tak papame ked nie je moc hladna a snažím sa ju nakrmiť lebo chcem isť von alebo niekam mame isť, skus ju nechať trocha vyhladovať a uvidíš či nepomôže? koľko a ako často papáte?

mirmaj
12. nov 2010

@evanns som si myslela, lebo ja som chcela prejsť na avent, lebo baby tu hovorili, že vraj su lepšie pri striedaní s prsníkom, ked som ešte dufala, že sa raz naučí aj sama piť z prsníka, no ale nešlo to už bola naučená na MAM a žiadnu inu nechce

kahlan1
12. nov 2010

@mirmaj tak ked 10 minut nepotiahne tak si myslim ze dopila,

papame tak 6 - 7 krat denne a tak od tych 100 do 130. Ale cas papania od tych 20 do 40 minut. Predtym papala rychlejsie. Ked som ju nechala vyhladovat tak mi vypila 60 - 70 :( o druhej v noci jej davam lieky tak jej hned dam aj pit vtedy vypije rychlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre