♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

hajatanufus
7. apr 2011

idem spat babenky dobru nocku a sladke snicky rano budem vstavat o piatej lebo idem na ambasadu do londyna dat malu zapisat do pasu tak mi drzte palce nech v zdravi dojdeme aj tam aj spat a nech mi ju bezproblemov zapisu diky dobru nocku

danulienka35
7. apr 2011

@hajatanufus kupim ti take za taku cenu je krasnucky moja chces ich kolko?

evanns
7. apr 2011

@jankasramka jedine preco som si myslela ze uz jej ide bolo ze nechcela jest ale tak ako u chiari @danulienka35 ani nam neuskodi chvilu nepapat 😝 ...inak moja chiara je krasna v tom klobuciku 🙂

danulienka35
7. apr 2011

@evanns dakujem mojko Niki mala velku radost ked jej ho kupovala ze mami vies co stal 1,10 😀

jankasramka
7. apr 2011

@danulienka35 tak skus poharik alebo som tiez toto dala do flasky s tym regulovatelnym cumlom, tam to tieklo. a ziadna dieta pre nu, ved ona to sama vybeha 😉 sak inak spominam ze mateo bol v troch styroch mesicoch riadny buchtos, ved on mal trojitu bradu 😀 a hned jak sa zacal hybat, vsetko stratil....

danulienka35
7. apr 2011

@jankasramka no ale mi nemame ani krak moja 😀 to by si ju musela vidiet buchtosku je teda dlaha ale i tak ma dost

danulienka35
7. apr 2011

pekne snicky babulky moje krasne a cmucik detickam

evanns
7. apr 2011

...tak navarene, umyvacka pustena, dlazky zmyte, pradlo vyvesene a pozehlene...mm v sluzbe...a nechce sa mi spat ☹ ale idem aspon lahnut k tej mojej bumbi ...dobruuuuuuuuuuuuu 🙂

akika722
7. apr 2011

@jankasramka mojko,nesťažuješ sa...niekto to ma ťažšie iny lahšie a ver že potom sa to otoči...bude dobre moja...
@hajatanufus ved ona si to vymysela 😀

teraz mi odišla navšteva 😅
@kahlan1 mojko si unavena lebo si tehotna...a ešte aj s malou si cez deň...ked spinka oddychuj..
@kahlan1 my sme bezzubyyyyyyyyyyyyyyyy
@danulienka35 chutnučka 😵

akika722
7. apr 2011

asi som tu sama..tak dobruuuu

evitkamalicka
7. apr 2011

ja tu ešte straším, tak som nakukla

jankasramka
7. apr 2011

@majka35 no tak podla toho co pises o barborke ja verim ze mateo sa teraz dost vyblazni a potom bude kludnejsi 😀 hahahaha, no to by bol asi zazrak 😀 😀 😀 😀
to s tou prechadzkou si viem zivo predstavit,l aj to zufalstvo 😖
a to ako si opisovala ze ked zacala chodit tak si bola vycerpana tak to ja sa tak citim teraz. a to este nechodi 😒 no ale uz k tomu ani nema daleko. podla mna za mesiac dva uz bude behat. a kazdy zasne ze woooooooooooooow, ake sikovne dieta a ja len vzdychnem ze tak si to skuste na par dni. este tu mam navyse aj dost nahovno podmienky lebo neni kam chodit von, ani trava ani tien proste o nicom ☹
ale zas moj mm je celkom uvedomely v tomto, on mi stale hovori ze nevadi ze neni navarene upratane ze nech sa len o matea staram. ked dojde z roboty tak polhodka s mateo a on pada z noh 😀 😀 😀 a tiez potom hadze poznamky typu ze ma obdivuje ako to zvladam a tak 😝
ale myslim ze jemu aj dost pmohlo k takemu nazoru ani nie tak vlastna skusenost ako skusenost inych lebo co chodime na tie stretnutia manzelskych parov tak tam su aj take temy ze ako si vazit zenu a co pre rodinu robi a zeny tam hovoria ze ako vnimaju veci v domacnosti a ake je to narocne a myslim ze mu to odhali take zakutia zenkych dusi ktore mu pamaha chapat aj ine veci ako jeho robotu.
ale tak moj mm je celkovo tolerantny lebo to by asi inak so mnou neprezil 😀 mna tiez obcas chyti amok nakricim na cely svet a potom si navyse pripadam jak blbec 😀 😀 😀 aaaaaaaaaaaale ulavi sa mi 😝 😀

este som sa ta chcela spytat jednu vec ale ohladom terezky. ona tak kope ked zaspava ale potom ako sa budi?budi sa kludne ci s placom? teda hlavne cez den. lebo ja nechapem ze mateo aj ked nahodou dlhsie pospi tak ajtak sa s vreskotom budi....

jankasramka
7. apr 2011

@vladka84 fotku kupelne radsej nedam- je malinka a nic v nej neni na inspiraciu 😝

jankasramka
7. apr 2011

@danulienka35 ze nemate krk 😀 😀 😀 ale aka je zlatucka a pokojnucka 😉

@akika722 vsak ja dufam ze sa ukludni este. aspon ako patko 🙂 ved myslim ze ty si si s nim tiez dost uzila- das mi potom nejake rady 😝

memory97
8. apr 2011

@danulienka35 asi to budu zubky, aj my sme na tom podobne. Ved som vcera do neho dostala iba mliecko, aj to vypil nejakych 600ml a trosicka prikrmov, no mliecko aj vygrcal... a jeden je uz vonku a druhy nie a nie vyliezt...
ako vam sli dlho vrchne, nepamatas si?

@mirmaj vo windowse to nespravis, s tym, co ja pouzivam by si musela odstranit vsetko aj po SPZ...akoby si odstrihla z fotografie... neporadim ti moja, skus este segull, ci nebude mat lepsi napad...

@jankasramka aj nas sa budi s krikom a placom, asi nas chcu len zobudit, aby sme vedeli, ze uz su hore 😉 moja mas to veru uz zlozitejsie omnoho ako my. Nastastie my este nelozime, nestojime, len sa stale plazime a vyhladavame miesta, ktore su tvrde a vecne si buchne hlavicku, ale pred radiatorom uz ma respekt 😉
my sme skusali aj taku polievocku ako ty,ked sli Mateovi zubky a slo to vsetko von.... 😒

memory97
8. apr 2011

@danulienka35 vobec si z toho nic nerob. Na nas pozeraju, ze aky sme tucnucky a to mame len 9kg a vsetko dookola nas ma iba 7 😀 😀 ved oni to vsetko stratia,ked sa budu chodit a bezkat 😉

@evitkamalicka ahoj, si tu dlho nebola, ako sa mate?

@jankasramka veru si z toho nic nerob, aj mne obcas prasknu nervy, myslim, ze je to normalne a hlavne sa nam dobre ulavi 😉 Moj mm mal minule silne reci, tak si k nam v jeden krasny vecer lahol a maly sa uplne prebral. Tak mu vravim, ze idem este dorobit veci a ze nech ho ulozi... no maly bol taky zly, ze mm pochopil hned vela veci naraz 😀 a vcera mu hovorim, ides maleho ulozit? Vies co maminka,ja na to nemam vlohy, to vy maminky to tak super viete 😀 😝

akika722
8. apr 2011

@jankasramka ahojteee..mojko rady nato nie su 😒 my sme s Paťka boli hotovyyyyyyyyy,vobec sme nevedeli ako na neho..ale boli sme vychovou v tom obdoby tvrdši a som rada,lebo vidim ako niekto detom dovoli uplne všetko a teraz ma problem...skaču mu po hlave,ale tak,že to je až chore..Paťko povystraja ako každe dieťa ale väčšinou vie odkial pokial...mam kamošku čo ju mala bije,nadava,kope a ma 3 roky...a ona na nu v živote nezvyšila hlas...alkože nevravim že treba vrieskať po detoch,ale vysvetlovať veeela...
no Jani Mateo je ešte malinky,on objavuje svet a je zvedavček...moj maly je zas lenivec ☹ nepostavi sa,sice sam si sadne ale ešte padne na bok...nechodi po 4roch,neplazi sa,.. ☹

katkavv
8. apr 2011

Dobre ranko prajem,

sme od 6h hore, ale Kajko prave isiel spinkat, tak mam par minut cas 🙂
Vcera sme boli na druhom ockovani a rotarixe, kajko ma 8 600 g a 75 cm, za 3 tyzdne nevyrastol a pribral iba 100g 😎
Dr. hovorila, ze vahu ma dobru a teraz ked sa plazi, plave a vymysla, uz nebude tak vela priberat, dalsiu kontrolu mame 6.6. 🙂
Vcera bolo vonku krasne, ale maly sa mi strasne potil v aute, normalne mal kropaje na cele a chrbatik spoteny, a tom mal len jedno tricko s dlhym rukavom na sebe, som zvedava, ze ako to bude cez leto
Dnes ideme kupit sedacku, uz nam konecne prisla, tuto sme vybrali, presne aj tu farbu :
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/3315... a este aj tento frote potah:
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/6526...
@kahlan1 dakujeme 🙂

katkavv
8. apr 2011

@jankasramka
ahoj,
jani nebud smutna, kazdy mame zle a dobre obdobia, neboj bude dobre, mateovi vyrastu zubky, ty si oddychnes 🙂
ale je pravda, ze na tych drobcov treba davat maximalny pozor, staci chvilka a uz je zle, a nic sa mu nestalo ked padol na hlavicku, ziadny typlik? ja to poznam pri kajkovi, tiez vsetko na seba zhadzuje ... musime to vydrzat a hlavne uzivat si ich, lebo za chvilku budu mat rok, dva ...
prajem vela vela sil aby ste toto obdobie dobre zvladli 😉 😉 😉

seagull2404
8. apr 2011

@jankasramka a neskusali ste pit kamilkovy caj alebo tu jantarovu retiazku, ale zmenit polohu postielky; mozno zaberu aj take malickosti, mne sa toto dialo, ked sme zacali papat zeleninu, tak som isla na nu opatrnejsie, davam len tri druhy zeleniny, chvilu som nedavala ani masko a celkom sa to ukludnilo

seagull2404
8. apr 2011

@mirmaj orezavat mozes aj cez microsoft picture manager, to ma kazdy office, je tam take ze upravit obrazok, a na bocnej liste by sa ti malo objavit menu a tak je orezat; v picase to zas kliknes na obrazok, das zakladne opravy a tam je orez, ale to musis nastavit v liste, ze manualne, inak ti oreze, ako sam chce

evitkamalicka
8. apr 2011

ahojte,

@memory97 máme sa dobre, len nie je čas, kedže ja popri dvoch krpcoch podnikám, takže roboty mám dosť

vladka84
8. apr 2011

dobre ranko 🙂
@kahlan1 ahooj, neskusala som zatial 😕
@mirmaj ja ked som chcela nieco z fotky vymazat, tak som si ju otvorila v programe "Malovanie" alebo "Skicak" a tam som si dala napriklad ciernu farbu a zamalovala som co nema byt vidiet... lebo orezat sa mi dalo len na sirku alebo dlzku, no nie napriklad zo stredu obrazka... 😉

vladka84
8. apr 2011

@evanns gratulujeme a to bezbolestne prerezanie prveho zubku zavidime, my sme to tak mali pri Timke, ja ani neviem ako jej povyliezali zubky, tak mozno aj vy to takto budete mat, ked Natashka je taka pohodacka 😉

vladka84
8. apr 2011

inak baby, citam knihu "kazde dieta sa vie naucit spat" zatial som v kapitolach, kde opisuju poruchy spanku u deti a mozem povedat, ze je to presne o naaaaas! moje dieta nie je v noci hladne, nebudi sa preto, ze sa chce najest, ale preto, ze zaspava pri prsniku a ked sa v noci dostane do lahsej fazy spanku, zisti, ze uz nema prsnik v puse a spusti rev, takze ukludnit ju je mozne len tym, ze jej ho zase dam do pusy 😕 to ako to mam odstranit som sa este nedocitala 😒

jankasramka
8. apr 2011

ahojte, ja len na skok , idem spat dnes akosi neskoro, zas su dve hodiny rano ako vcera....

@memory97 mate len jeden horny zub? ja som myslela ze mateo je zas rarita 😀 jemu vysiel len jeden horny a teraz po troch tyzdnoch sa mu prerezava druhy a uz asi hned za nim vyjde aj prva dvojka. vyzera smiesne s tym jednym hornym 😀 😀 😀

@katkavv dakujem 🙂 tak citam ze sa uz zaqcinate potit 😝 no aspon viete ze ako mi je. mne sa zda ze mateo nenavidi vajko a sedacku aj preto ze vzdy je pod nim mlaka potu, hlavne pod hlavou a to ja ho tam dam obcas aj nahateho 😒

@seagull2404 jantarovu retiazku by som asi nezohnala 😀 ale ten kamilkovy cas mozem skusit, to som nevedela. a myslis ze by to mohlo byt aj z jedla? ja nebudem klamat, vobec nesledujem ziadne stravne tabulky- co odkedy a ako. ked si niecim fakt nie som ista tak vam pisem ale inak mu davam asi komplet vsetko na jedenie. nemyslim si ze ho zduva alebo preco myslis ze by to mohlo mat nieco so zeleninou?

jankasramka
8. apr 2011

@hajatanufus dnes vecer som sa tebou inspirovala a dala mateovi na noc ibuprofen a zaspal o dost lepsie a hlavne rychlejsi 😵

kvietok121
8. apr 2011

dobre ranko, my mame dnes od pol piatej 😠
@hajatanufus tak sa drzte aj my sme dnes vstavali o pol piatej ☹ a vobec sme nikde nesli, hadzal take 15 min. ale mama uz nespala ☹
@jankasramka neboj len vydrz urcite to skoro prejde
@vladka84 inak to si aj ja myslim ze nas velmi potrebuju citi, ale vsak co, pride obdobie ked nebudu chciet tak si to uzime 😀

seagull2404
8. apr 2011

@jankasramka ja neviem, moja, ale my sme po dvoch tyzdnoch normlaneho papania zeleniny boli takito nervozni, Tamarka mi vrestala aj z kociara, co nebyvalo, tak som akokeby nasadala prikrmy odznova, zacala som 3 dni len mrkvu, potom som pridala zemiak a vylucila vsetko, co nebolo doporucene, a aj dnes papame len mrkvu, zemiak, spenat, kalerab a cuketu, sem-tam jej dam trosku karfiolu alebo brokolice, masko som dala az o mesiac a velmi malo jej ho davam, pridala som do jedla maslo a zacala som s krupicou, teraz uz davam aj cestoviny a ryzu; a zabralo to, len neviem, ci to bolo tym, alebo to bolo len obdobie, ktore preslo, ale tiez sme mali take strasne place zo spanku, pri zobudzani, kopala nohami, metala rukami, no hruza; kamilkovy caj mi poradila dr., lebo som sa stazovala, ze je to sice paradox, ale zo zeleniny zle kakame, zabralo, Tamarka ho pit nechcela, jej nechutil, ale miesam jej ho s ovocnymi a v pohode vypije; a ta jantarova retiazka - neslo by ti ju poslat zo slovenska? ono to u vas fakt mozno su len zubky (a musim chvalit tvojho manzela, aspon ta upokoji, moj radsej nic nepovie, len na mna pozrie a nic nicovate)

kvietok121
8. apr 2011

baby nam ukazuje ze 16°C, mam to pokazene, ale je tak teplo, keby nefukalo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre