♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

seagull2404
24. jún 2011

@katulkaaaaaa ako zavidim aj tie cestoviny, ze papate aj ten spanok, my od 7mej este nic ☹ ☹ ☹

kahlan1
24. jún 2011

@kvietok121 drzim palce aby to vyslo 🙂 nam na druhe stacil jeden raz ani neviem ako :D

kahlan1
24. jún 2011

@katulkaaaaaa a dala by si mi recept na tie spenatove cestoviny? a z brokolice co robievas?

kvietok121
24. jún 2011

@seagull2404
@kahlan1 ved snazime si z vas brat priklad 😉

kahlan1
24. jún 2011

@kvietok121 🙂

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@kahlan1 moja ja podla majky,uvarim cestoviny k nim pridam spenat spolu prevarim,ja este mixujem stale ,primiesam UM a hotovo🙂jednoduche hotove za 10minut a melmu velmi chuti,podla mna sa to da aj s brokolicou,karfiolom 🙂 vyskusaj

kahlan1
24. jún 2011

@katulkaaaaaa to ze my UM pijeme ako tak tak ma to dost odradza dat jej do obeda mlieko - mam kupenu mrazenu brokolicu tak sa neviem rozhodnut ci zemiaky ci cestoviny k nej a ako asi

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@jankasramka jani neskusala som na velky zachod vyskusam 😉 probiotika davam aj ja ,,urcite to bude zo zubkov to kakanie,ked malemu idu kadi aj 4 krat za den,neboj 🙂

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@kahlan1 ja stale kojim ale maly s UM nema problem v strave...ved len trosicka skus,alebo syr?davate uz niektora?ja som davala zatial len maslo na rozok

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@seagull2404 jezis by ma slahlo...maly spava uz len dva krat za den ale hodku a pol potiahne vzdy,ani vonku ti nezaspi,v kociku?

kahlan1
24. jún 2011

@katulkaaaaaa ja tiez len maslo na rozok alebo niekedy ked ja mam chlieb s karickou tak jej odstipnem ale to len trosku

skusim asi to UM dufam ze mi to neodmietne koli mlieku,

kahlan1
24. jún 2011

@seagull2404 ja uspavam tiez nasilu nechce mi nic spat cez den sa ojajka v tej postielke o dusu kym zaspi, predvcerom sme nespali ani hodinu za cely den

kvietok121
24. jún 2011

@katulkaaaaaa otaza: hmota na tortu z mraznicky z cukrikov - treba kolko zohrievat?

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@kvietok121 ti si dala do mraznicky?fuha netusim...ja skladujem v ladnicke,daj na pol minuty,a skus...prepracuj rukami

seagull2404
24. jún 2011

@katulkaaaaaa @kahlan1 toto je tak uz druhy den, take cirkusy, ze by som jej najradsej jednu slahla, v kociari nehrozi, ani za svet, to uz fakt by museli byt nejake zvlastne okolnosti, ja to nechapem, mne je az do revu, lebo ked vidim, aka je unavena, a len po mne lozi a vonku tie stroje uz 4 hodiny a smrad z vyfukov, vcera vstala o 11:45 a zaspala az o pol siedmej ale to za takeho revu, ze som myslela, ze ma urve, dnes zas a ideme na plavanie, nechcem, aby mi revala tam z unavy alebo zaspala tesne predtym, lebo to bude zufale, mama mi povedala, ze ona isto citi, ze mne byva zle a ze som unavena a ze druhe babo, ale ja na to babo nemam ani cas mysliet, fakt, citim sa ako odlud, ze na neho vobec nemyslim

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@kahlan1 mne maly protestuje posledne 4 dni,uspavam aj pol hodiny 😖 predtym som dala prso za dve minuty bol k.o neviem co sa mu deje....pritom vidim ze by spal,najhorsie je to vecer,6 zub sa prerezal ale este stale ho asi boli lebo je nervozny....vcera zacal stvornozkovat 😵

katulkaaaaaa
24. jún 2011

@seagull2404 moja klud,toto obdobie zachvilku skonci,babetko je este mini mini,neboj bude na neho casu dost 🙂 ale chapem ako sa citis,ja mam tiez niekedy stav ze by som najradsej simona treskla do postielky a nech si tam robi co chce 😕

kahlan1
24. jún 2011

@seagull2404 ja som tiez nestihala ani teraz moc nestiham nanho mysliet - co mi je luto, asi prisli do takeho veku - my sme spali ukazkovo trikrat denne po hodke a teraz? niekedy mame jeden spanok niekedy dva ale uspavame sa dlho stale len stava v postielke a lezat ani tomu nebude - tak ju davam lezat a ona place ale nakoniec zaspi - a tiez ziva o dusu oci pretiera ale spat nechce

@katulkaaaaaa no ja tiez aj polhodku uspavam 🙂 a vecer je to detto, a gratulujeme k stvornozkovaniu

majka35
24. jún 2011

@hajatanufus to asi bolo pre @katulkaaaaaa 😉

@katulkaaaaaa tak to som rada, že chutili ... svokre sa nedivím, bojí sa a starší ľudia si myslia, že keď dajú peniaze lekárom, tak on lepšie odoperuje ... ťažko vysveetlíš, že lekár aj bez peńazí je povinný urobiť všetko pre to, aby pacientovi zachránil život

@vladka84 u nás by to správne tak byť nemalo, pretože na to neexistuje žiaden zákon, ale tiež nám, mamám na materskej naznačili, že deti by sme do škôlky dávať nemali ... tak ostatné sa poľakali, aby im potom učiteľky "nesadli" na deti, tak nechávam aj ja malú doma a či ešte po dvoch mesiacoch budem mať nejaký čierny vlas, to pochybujem, lebo so presvedčená, že osivejem komplet všade

a dnes som zlá, zlá, zlá ... až ma to mrzí, nechcem byť taká, ale nedokážem sa ovládať ... som si už aj porevala, aj som sa sto krát barborke ospravedlňovala ... aj tabletku MagneB6 som si dala a nič ... vriem!
som týždeň po "malinových dňoch" takže z toho to nebude

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 viem, o čom hovoríš, ja som tak "nemyslela" na bábo pri Barborke ... nie si stroj, si človek a máš toho veľa ... terezka bola predvčerom taká, ako tamarka, len fňukala a ani hore, ani spať ... a keď som videla, že by už aj zaspala, musela som ísť po Barborku do škôlky, tak som ju vzala na ruky a rozrevala sa tak z únavy, že mi uši skoro zaľahli, nechápala, prečo ju teraz beriem preč ... a v ten deň som sa od stresu prechádzala s deťmi do pol ôsmej ... od pol štvrtej, ešte aj mm mi zavolal, že príde neskôr domov, som myslela, že ma šľahne, tak som potrebovala vtedy jeho pomoc 😒 chod sa s malou prejsť, mne a terezka nakoniec v kočíku upokojila ... niekam od hluku, ona ti zaspí a ty si vyvetráš hlavu

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 až teraz som si všimla, že v kočiari ani za svet, mne zaspala v kočiari tak, najprv síce vrieskala a vrieskala, ale potom jej spadla dopredu hlava na pultík, ruky nabok a tak spala hodinu ... ľudia len čumákovali, že čo za polohu má 😕

vladka84
24. jún 2011

joooj, som napisala dlhyyy prispevok a celeho kona mi vyhodilo, lebo upravuju facelift... bodaj by ich!!! 😠 😠 😠 😠

vladka84
24. jún 2011

aj Karinka zacala zle zaspavat, uz asi tyzden to trva, ze sa aj hodinu trapime, kym zalomi.. predvcerom uz dokonca presvihla svoj cas a bola potom taka nervozna, ze uz ani nevedela ako zaspat, takze si to odplakala a potom zaspala... ona vstava, sadne si, lahne, na styri, zasa sa postavi a tak dookola aj hodinu, ked ju dam lahnut spusti rev, ze ja som uz z toho tak na nervy 😒 a to pritom je unavena, ze by stacilo zavriet oci, ale kdeze radsej sa bude trapit 😖 kedysi mi zaspavala tak ako @katulkaaaaaa dala som prso, trosku cucala a spala..a to som sa stazovala, ze nechcem, aby mi tak zaspavala...tak to beriem spat, chcem aby tak zaspavala znovaaa 😀
@majka35 u nas mi normalne ucitelka povedala, ze maju vela deti, takze my, mamicky co sme doma, si deti mame nechat 😲 ja som akoze cumela ako puk, lebo som sa predtym nestretla s tymto 😕 no ale neriesim, nejako to hadam vydrzime a v zdravi prezijeme 😉 a najvacsia sranda je, ze maju prihlasenych cca 20 deti - to je akoze skolka, kde je normalne 7 tried po cca 20 deti...

majka35
24. jún 2011

@vladka84 kamoške učiteľka vysvetľovala, že by si nemalo ako vybrať dovolenky a pritom majú celý august voľný ... ja neviem, ako si vyberiem dovolenku, keď budem chodiť d práce ... jarné prázdniny, letné prázdniny, jesenné prázdniny, zimné prázdniny, veľkonočné prázdniny 🙄 ja bohužiaľ nemám komu deti nechávať, jednu mi ešte zoberú, ale dve nie 😝

vladka84
24. jún 2011

@majka35 no ale ucitelky maju asi narok na viac dni dovolenky, ci? 😕
ja sa este ani nezamyslam ako to potom budeme riesit, lebo je to neskutocne, ze tolko volna maju decka a ako si to rodicia maju zariadit, to fakt nechapem 😠 nase babky su este pracujuce, takze jedine, ze si to nejako podelime po tyzdni a deti budu kolovat od jedneho k druhemu cele prazdniny 😕.

seagull2404
24. jún 2011

@katulkaaaaaa @kahlan1 dakujem za povzbudenie, len mi vadi, ked mi to mama tak povie, ona Tamarku strasne lubi a jej reakcia na druhe ma tak zaskocila, ze sa z toho este stale neviem spamatat: ze chudatko tamarka, to ste sa tak museli ponahlat; a ja mam potom vycitky, ze je mi zle a som unavena a ze sa "realizujem" na Tamarke
jej asi idu predne zubky, tie prve, lebo som tam dnes pozerala a uz ich dost vidno ako presvitaju, tak som jej dala obed, vykakali sme sa a sup ho cipok a uz chudatko moje spi ☹
@majka35 ja som z kocikovania strasne unavena, je teplo a Tamarka sa vstreli na sedenie vzdy ked brechne pes, alebo idu decka, alebo bicykel, nastastie uz spi, ked vstane, pojdeme plavat, trosku vypnem, mna nastvalo, ze sme mali s mm v utorok vyrocie svadby, som mu kupila knihu, som vedela, ze ju chce a on idiot teraz nic nerobi, ked pride z roboty len cita, ja sa idem potrhat, tamarka znudene fnuka pri nom a on si cita, by som ho zabila, tak som nariadila na nedelu vylet, len sa bojim, ze to zas odkrutim ja, som mu aj povedala, ze cakam, ze mi viac pomoze, lebo to druhe dieta som si sama nespravila a ze ked sa nerobi na stavbe, tak ma cas s mi venovat, ale to jak do hlucheho, keby som mla kam sama aspon tu vypadnut a nechat ich dllllho samych
@majka35 skus medovku 🙂 vsetky sme obcas vystresovane a ja viem, ze uz ked ani rev nepomaha, tak konec 🙂

majka35
24. jún 2011

@vladka84 tak nech si ich čerpajú po celý rok, tak ako sme nútení my, či? 😀

ja neviem, ako to budem riešiť, týždňové tábory stoja okolo 150 eur, pre dve to je 300 eur a to mám poriešený jeden jediný týždeň a viac ako polovica výplaty preč ...fakt si neviem predstaviť, čo budem robiť ďalších 7 týždňov, keďže si svoju dovolenku vyčerpám počas ostatných krátkych prázdnin

seagull2404
24. jún 2011

@majka35 moja, a to maju ucitelky 40 dni dovolenky, lebo cast si povinne cerpaju pocas prazdnin v roku a cast pocas leta, je fakt, ze cez sk.r. mi dovolenku nikto nepodpise, prazdniny su jedine, co ma asi po materskej udrzi v skolstve

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 mm zase vezme do ruky tablet a nič ho nezaujíma, no klamem, hneď ako príde z práce, tak sa musí najesť, ináč by nás tu "zavraždil", nič iné nemôže urobiť, len sa najesť ... a chce mať pri tom kľud a potom hajde do sedačky a surfuje a na naše otázky "odpovedá" nepríčetným kývaním hlavou
a to, že ste išli do druhého bába, je super, možno prvý rok bude náročnejší, ale potom si oddýchneš, už sa nebudeš musieť obávať, že necháš tamarku samú sa hrať, už sa budú hrať spolu obe deťušiky a ty si vypiješ aj kávu v pokoji ... ja som pri barborke nemohla nič, taká bola na ne prilepená, doteraz sa nevie sama zahrať, ale terezka to má ľahšie, má barborku a lozi jej v kuse za riťou

majka35
24. jún 2011

@seagull2404 ja si myslím, že aj matky by mali mať nárok na viac dní dovolenky ,,, veď naozaj je niekedy situácia neriešiteľná a to v dnešnej dobe, ke´d v práci nemáš istotu a bojíš sa zostať doma, aj ked ti je dieťa choré 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre