♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

hajatanufus
24. jún 2011

@vladka84 zlata timka takze uz mas doma prvacku 🙂

hajatanufus
24. jún 2011

@kvietok121 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ty si podarena ze ked raz prestanem spievat ja som otehotnela aj ked som este kojila ale zase uzs sa nekojila tak casto no ale my sme dlhu dobu nemali tutu mutu a potom raz a bolo 😀 😀 😀

hajatanufus
24. jún 2011

@kvietok121 teraz ked uz skoncili tu psychologicku pripravu tak ich zaradili do poradovnika a povedali ze budu cakat asi rok ale vsade je to ine oni este len tento rok v januari podali ziadost ale uz bolo nacase lebo teraz uz bude 9 rokov co sa brali

kvietok121
24. jún 2011

@hajatanufus je to dlha doba ze rok tazke obdobie

hajatanufus
24. jún 2011

@kvietok121 ano ale verim ze to rychlo utecie a teraz som tu aj ja s detmi tak sestru zaucam a ona mi vela pomaha

hajatanufus
24. jún 2011

ideme uz s lucinkou hajat lebo dnes sa akosi bez maminy nevie ulozit dobru nocku a sladke snicky

kahlan1
24. jún 2011

@seagull2404 nebud smutna mne sa zda tiez ze moja mama nebola nadsena a obcas mam pocit ze je na mm zato nahnevana co nechapem ☹ ☹ a tiez som z toho velmi smutna

jankasramka
24. jún 2011

@akika722 hladala som na nete ale tam je len akoze lakadlo na tie clanky ale clanky kompletne tam nie su. teda aspon ja som ich nenasla 😒

@seagull2404 vies co tu su detske caje uplne tabu. oni ani dopelaci nepiju caje (asi koli tomu stalemu teplu)
ja mam len daky caj co mi teraz nasi poslali ale davam aj treti den probiotika a dnes kakal celkom husto a zatial len raz tak nechcem oslavovat dopredu ale dufam ze mu to pomaha 😵

jankasramka
24. jún 2011

@katulkaaaaaa skrc ho tak ze bude chrbatikom oprety o tvoje brucho a skrcenymi kolienkami mu trosku pritlacis na brusko akoby masaz a to snad uz kakne aj keby nechcel 😀
mne uz teraz na nocniku vobec nevydrzi takze ja to riesim takto aby mi neutiekol 😝

jankasramka
24. jún 2011

@memory97 jasne ze si ma nesklamala- ja som si len tak tipla ze kto by to mohol mat ze ty vies vzdy kde je co napisane 😉 ale nevadi nevadi... gagarinka mi to vraj moze poslat takze vsetko ok a ajtak dakujem 🙂

jankasramka
24. jún 2011

@eis4 druhe zvladnes, lebo bude kludne.

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

to si my takto s mm nahoivarame 😀

jankasramka
24. jún 2011

no toto je z toho jedineho clanku co som nasla na nete ale je tu zoznam charakterovych crt ktore su u narocnych deti a mateo ma presne do bodky ako to pisu prvych 11. ta posledna nanho nesedi lebo aspon zatial je stale velmi spolocensky...

1. HORLIVOSŤ
Náročné deti fungujú na plné obrátky. Intenzívne, usilovne a horlivo sa prejavujú vo všetkých činnostiach a aktivitách.
2. HYPERAKTIVITA
Náročné dieťa je stále pripravené „k aktivite“. Hyperaktivita, ako nadmerná činnosť, sa v prípade týchto detí spája s príbuznou črtou – hypertóniou. Pojem hypertónia vyjadruje vzťah k svalom, ktoré sú často napäté, stiahnuté, doslova pripravené na akciu, čakajúce na explóziu.
3. VYČERPÁVANIE RODIČOV
Náročné bábätká vysajú z unavených rodičov aj posledný kúsok energie, a potom si vyžadujú ešte čosi navyše. Rodičia starostlivosť o náročné deti oprávnene považujú za vyčerpávajúcu.
4. DOJČENIE AKO OBŽIVA, UPOKOJENIE A ZÁBAVA
Rodičia sa v uspokojovaní potrieb náročných detí postupne zdokonaľujú. Vlastnými skúsenosťami napríklad zistia, že dojčenie pre náročné dieťa nie je len zdrojom obživy, ale predovšetkým jednoduchým, zaručeným spôsobom upokojenia, často aj zábavy.
5. VYŽADOVANIE
Náročné deti vyžadujú od rodiča stopercentnú pohotovosť a okamžitú reakciu na požiadavku, ktorú vedia poriadne dôrazne „vysloviť“. Táto črta, viac ako iné, privádza rodičov k pocitu kontroly a manipulácie zo strany malého ukričaného drobca.
6. ČASTÉ PREBÚDZANIE
Novorodenci a dojčatá sa značnú časť spánku, na rozdiel od väčších detí a dospelých, nachádzajú v etape takzvaného ľahkého spánku, z ktorého veľmi ľahko
precitnú a prebudia sa.
7. NESPOKOJNOSŤ
Prax rodičov náročných detí potvrdzuje, aké náročné je uspokojovať požiadavky nemluvniat za každých okolností, a to ešte „na výbornú“. Preto občasné zlyhanie, niekedy dokonca rastúca neschopnosť správne reagovať na potreby náročného dieťaťa, pôsobí na rodičov značne frustrujúco.
8. NEPREDVÍDATEĽNOSŤ
Rodičia náročných detí sa neraz rozčarovane pýtajú: „Kde robím chybu? Ako to, že čo včera na čertíka zabralo, dnes už vôbec nezaberá?“ Zachváti ich pocit sklamania.
9. PRECITLIVENOSŤ
Náročné deti sú dobre „informované“ o dianí v ich bezprostrednom okolí. Výnimočne cítia, vnímajú, odhadujú. Otvorene dávajú najavo svoje očakávania, rovnako ako spokojnosť s ich naplnením.
10. NEODLOŽITEĽNOSŤ
Náročné dieťa túži po kontakte. Zbožňuje dotyk s pokožkou mamy, najradšej sa k nej túli v jej posteli. Alebo miluje kontakt v pohybe, napríklad pohojdávanie pri sedení, pri
státí, pri chôdzi.
11. NESCHOPNOSŤ SEBAUPOKOJENIA
Nerealistickou rodičovskou predstavou o zaspávaní náročných detí je tá, že svoje dieťatko uložia do postieľky, ono si pomrnčí, unaví sa, pri cumľaní spokojne zatvorí očká.
12. CITLIVOSŤ NA ODLÚČENIE
Väčšina dospelých presadzuje názor, že deti by sa mali naučiť byť samostatné. Čím skôr, tým lepšie. Podľa tejto mienky matka a dieťa predstavujú nezávislé osoby, schopné existovať „na vlastnú päsť“.

@eis4 na nelinku ti to nahodou nesedi? 😝

jankasramka
24. jún 2011

@seagull2404 no nestihla som docitat tvoje rodinne trampoty a ich reakcie na druhe bejby lebo mateo sa zobudil a vykrikuje na celu netkafe tak bezim domov a dufam ze to nabuduce stihnem ale v kazdom pripade pre dobro tvojej rodinky a babeka by si mala odignorovat hlupe poznamky, tes sa na tamarkynho surodenca a na to ako budu spolu vystrajat a hotovo. spolu s mm to krasne zvladnete. ja by som sa teda mala obavat ale zatial s mm len verime ze budeme mat kludnejsie babo ako je mateo.
ja som sa zatial z zo strany mojej rodiny dopocula len same gratulacie a mm rodina to zatial nevie tak som zvedava na tie poznamky ze ako to vezmu....mozno ako vasi...(?)

ok bezim baby my tu mame tie tornadove dazde teraz tak aspon chvilkai neni tak pekelne horuco. tak pekny vikend prajem pa pa

katulkaaaaaa
25. jún 2011

ahojte tak konecne dokoncena tretia torta,dnes ideme na opekacku,mm ma ukoncenie futbalu maju pecene prasa,gulas,len dufam ze nebude zima a pocasie vydrzi 😉 maly staval zase o 6tej akoze moze ist spat kedy chce aj tak je tak skoro rano hore...a okolo 8mej uz bude k.o 😔

katulkaaaaaa
25. jún 2011

a kde ste vsetky?konecne mam cas a tu nikto neniiiiii ☹

kvietok121
25. jún 2011

je ahojky akurat som prisla, tie torticky su skvele 🙂 idem aj dnes robit tu sacher, len som zvedava ako tu hmotu uz je v chladnicke,

vladka84
25. jún 2011

ahojte baby, tak ja medzi vysavanim, varenim a blazincom si idem k vam oddychnut.. toto bude hrozny vikend, Timka je unudena, vonku prsi, Karinka od rana spala len 30 min., takze je tiez "na nervy"...

kvietok121
25. jún 2011

@vladka84 my sme vcera upratali, dnes uz len zehlit a zehlit, ale teraz som sa naranajkovala, este dam kafe, a ak nebude prsat tak chceme s tatikom a matejkom skocit do http://betlehem.rajeckalesna.org/ uvidime

katulkaaaaaa
25. jún 2011

@kvietok121 neboj nejako to zvladnes,treba len skusat.....jeeej som videla na fb fotky z akcie,toto mi uplne uslo ze ste sa stretli,vsetky maminky aj deticky perfektneeee!!!a maly Matejko ake krasne modre ocka 🙂 @vladka84 vladi aj u nas sa prave rozprsalo,vonku kosa 😕 tak to vidim ze z akcie niec nebude a budeme sa doma nudit 😠

kvietok121
25. jún 2011

@katulkaaaaaa ano ma ich nadherne ako jeho tatik, teraz sa maminka utapa nie v jednych ockach, ale v obidvoch 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
25. jún 2011

@kvietok121 😀

vladka84
25. jún 2011

@kvietok121 zehlenie mi ani nespominaj, stoja mi tu dva plne kose a to som uz viac ako polovicu "vyzehlila rukami" a odlozila do skriniek 😒

@katulkaaaaaa aj u nas v robote sa dnes vari gulas, ale vzhladom na pocasie som sa rozhodla, ze radsej osivejem doma.. bolo by neunosne ustrazit dve deti pod strechou..to by som sa istotne vratila z takej akcie s listkom na psychiatriu 😀

seagull2404
25. jún 2011

@kahlan1 @jankasramka ☹ ja chapem, ze oni zo svojho pohladu myslia hlavne na nas, aby nas to nevycerpalo, aby sme to zdravotne zvkadli, aby bolo vsetko dobre, ale neuvedomuju si, ze je to nase rozhodnutie a ich reakcia je zasadna, no co uz, ved snad to casom pochopia, nasi ani nemaju blbe poznamky, len medtzi mnou a mojim bratom je 5,5 roka a moja mama to akosi nevie predychat 🙂
@katulkaaaaaa joj, dakujem
@hajatanufus no, uz mesiac, ale v noci a posledne dva dni aj cez den, ale uz vidim, ze su to zubky, tak snad to rychlo prejde
@kvietok121 kto by to povedal, ze 😀

kahlan1
25. jún 2011

@seagull2404 mne stale opakuje ake to budem tazke a podobne ale nevie pochopit co som si vytrpela ked sa nam nedarilo otehotniet a tie lieky a injekcie hormonalne a kazdy mesiac jedna ciarka na teste ☹ v zivote by ma nenapadlo ze otehotniem z jedneho razu a aj to sme neboli poriadne spolu len sme skusali ci nebudem este ubolena po pôrode a vidis - sup ho tam a je z toho bambulka. Asi to tak malo byt a clovek ked musi zvladne vsetko. Aj medzi mnou a a sestrou je 7 rocny rozdiel a boli sme planovane atd. Stale ma len lutuje ake som chuda a ja uz mam toho ozaj dost. Sme radi ze pri druhom babu sme nemuseli absolvovat vsetky tie bolestive vysetrenia a lieky a podobne ale akosi to nechape ☹

fialka5959
25. jún 2011

@jankasramka Tak tie body su pravdive

katulkaaaaaa
25. jún 2011

@seagull2404 @kahlan1 toto pochopi len ten co si tym presiel popripade o dietatko prisiel...nikto nema pravo vas odsudzovat vy ste chceli babetko,tak sa budete starat...ja nechapem kto vobec moze do toho hovorit?????
normalne ma to rozculuje,ja tiez niesom z tych co by mali deti do roka po sebe,osobne na tom nevidim ziadne plus 😉 ale je to kazdeho osobna volba,tak co koho do toho? 😠 urcite to zvladnete,neviem preco nas sklamu vzdy ti najblizsi....

eis4
25. jún 2011

čaute baby.len na skok
@jankasramka vidím že som sem velmi málo chodila až teraz som si všimla že čakáte druhé bábo.gratulujem a teším sa s tebou. dufam že bude kludnejšie ako Mateo. som čítala tie črty náročných detí, tak všetko na našu sedí do bodky 😀 😀 😀 😀
@katulkaaaaaa krásne prsia 😀 😀 😀 😀

seagull2404
25. jún 2011

@kahlan1 tak toto ja nastastie nemam, uz to pomaly predychali, neviem, co bude, ked sa druhe drobatko narodi, ale verim, ze pomozu, ak bude treba, ja by som sa lutovat nedala, ja som aj maminke povedala, ze ako ma to zabolelo, tak uz to tak neriesi
@katulkaaaaaa ono je to mozno preto tak, ze od tych najblizsich to najviac boli a teda to aj najviac riesime, na ostatnych sa lahko vykasleme, ja som tiez chcela este chvilu pockat, ani mi nenapadlo, ze po tom, co sme na Tamarku tak dlho cakali a ja som bola na pokraji zrutenia sa po vsetkych tych otazkach " a vy co, este necakate", najma ked som zacala priberat z tych vsetkych vitaminov, ze sa nam tak zadari, ja to beriem ako dar od Boha a s nasimi som si to vyriesila, ale paradox je, ze az po par tyzdnoch o tom uz dokazem hovorit, beriem to ako strasne pozitivum a dakujem za podporu

kahlan1
25. jún 2011

@katulkaaaaaa tak ja som vzdy chcela tak s dvoj - trojrocnym odstupom nie takto ale ozaj by mi nenapadlo ze u nas by to bolo mozne, myslela som si ze aj pri druhom bude problem ale tak vyriesilo sa to takto tak to budem musiet zvladnut, zo zaciatku som bola z toho mimo aj som si poplakala co bude ale ako sa vravi neskoro plakat nad rozlkiatym mliekom tak sa tesim aj ked viem ze to bude asi dost tazke

@seagull2404 ja ijej stale vravim ze sa nemam naco stazovat ze som so svojim zivotom max spokojna 😉
no ja osm tiez dost pribrala hlavne po injekciach ved my sme s mm skusili aj IUI lebo dr nas posielala rovno na IVF - ked mi toto zahlasila tak som odchadzala s placom

a stale vravim lepsie takto ako žiť život bez detí 🙂

kahlan1
25. jún 2011

@jankasramka gratulujeeeeeem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre