♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

kvietok121
27. jún 2011

@mirmaj rychle uzdravenie
@memory97 aj vam rychle uzdravenie, aby ste sa pomalicky zdravi pripravovali na vasu prvu velku oslavu, uz si rozmyslala ako???
@majka35 myslim si ze z toho vsetkeho vyrastie teraz ma to blbe obdobie 3-5 rokov, ale ked vydrzite a budete stale posobit ako posobite, hlavne ty, tak sa z nej stane super slecna, len nevzdavaj

memory97
27. jún 2011

@katulkaaaaaa krasna torticka s hrozienkami🙂
no tie uplatky, ja by som takych lekarov niekam poslala a to nevravim, ze ked chodime k istemu panu doktorovi na vysetrenie s malym, tak si len tak mimochodom vypyta par euracov do vrecka 😠 😠 😠

@hajatanufus na Slovensku nenajdes podla mna nikoho, kto ta vysetri zadarmo. Vsetky baby, co poznam, co maju karticky inych krajim ako SR, tak osetria jedine za peniaze ☹ zial v inom state by ta bez problemov osetrili, hlavne tie, co su v EU a v SR si za vsetko plat ☹

seagull2404
27. jún 2011

@vladka84 no maminka musi strcit fotak ockovi do ruky a organizovane si to zariadit, lebo "spontanne momentky" nehrozia 😠 ale uzili sme si to, ja som si fakt oddychla, tatinko sa smial, ze je to skor vylet pre maminku ako pre Tamarku, ja som hykala pri kazdom zvieratku 🙂
@majka35 to som nevedela, moja, ale toto je asi normalna reakcia unavenej maminky, hlavne ak ju nieco trapi a nevie si poradit, mm reakciu komentovat nebudem, tot je velmi zly pristup, hlavne pre Barborku, ja som myslela, ze by ju iny kolektiv mozno trosku zbavil toho problemu, ktory asi ma, nemyslim si, ze ako matka zlyhavas, len nevies, co ju trapi a ona ti to nevie alebo nechce povedat, asi sa boji, ze ju nelubite, resp. ze si tatinko nasiel ineo milacika a ona si to v tej hlavicke malickej nevie spracovat, skuste sa o tom porozpravat s mm a dohodnut sa na tom, ze si na nu specialne vyhradi cas a MI mozno pomozu, aj ked veim, ze mas obavy ju tam dat
@hajatanufus ja myslim, ze deckam je jedno ake zvieratka, hlavne ze nejake 😀 ja Tamarku urcite este vezmem aj na farmu

hajatanufus
27. jún 2011

@majka35 ahojky nebud smutna to prejde skus kupit nejaku manusku a zahrat na nu take divadielko ze sa akoze nebude rozpravat s tebou ale s tou manuskou a mozno sa tej manuske postazuje ze co ju trapi alebo ak nie ty tak niekto komu barborka doveruje si dobra mama a velmi dobre ta chapem ja tiez niekedy reagujem prehnane a potom to lutujem hlavne ked som v strese a prenasam to na deti ale to je normalne tym prechadza kazdy ja viem ze mas toho vela a nevies sa tak barborke povenovat ale na tom nie je nic zle verim ze sa to zlepsi mozno prave prazdniny ti pomozu u nas na jazere je take materske centrum haliganda neviem ci to funguje aj cez prazdniny ale skusim to zistit a tiez nadacia usmev ako dar pomaha rodinam s demtmi mozno by ti vedeli s malou cez prazdniny pomoct skusim nieco zistit od znamej ze ako to funguje a dam ti vediet prave pozeram ze haliganda je aj na kvp ale cez prazdniny nefunguje a je to pre deti do 3 rokov tak skusim najst nieco ine

kvietok121
27. jún 2011

@seagull2404 do lietavskej svinnej, alebo na kysuce ku zvieratkam http://dromedar.topky.sk/?action=showArticle&ci...

eis4
27. jún 2011

dobré ránko baby. ja už neviem aké plienky mám kupovať,všetky mi v noci preciká už som skušala,babylove-nič moc,z lidla su otrasné to som ju musela prebalovať každu hod aj cez deň 🙄 lebo @v kuse mala precikané 🙄 teraz som kupila pampers premium care ale aj tie mi v noci precikáva.používame pampers active baby-tie su asi najlepšie ale aj tie mi zvykne precikať v noci a to ju okolo 1nej prebalujem aj ked nemá precikané. tuto noc som ju prebalovala o 2, o 4 a o 7 mala zas precikané 🙄 🙄 🙄
@danulienka35 chudatko dufam že dnes je už lepšie a už nemá očká zapálene
@ mirmaj dufam že to bude mať len zo zubkov ☹ a nie je to nič vážne ☹
@21 šikulka 🙂 my zatial len mama,tata,baba,občas tralala zopakuje ked jej spievam tancuj tancuj...... 😀 a ešte si spieva nananana 🙂
@akika722 mne sa páči ked je záclona na ocelovom lanku,je to krajšie ako na garniži,také modernejšie 😉
@hajatanufus neviem presne ako to máš s tou kartičkou,ale ja ked som robila v madarsku tak som si na slovensku musela vybaviť EU kartičku aby som mohla ísť k doktorovi.to by sa ti nedalo? alebo sa prihlasiť aj tu do poisťovne a platiť si to.bolo by to asi lacnejšie ako platiť priamo doktorovi,1 vyšetrenie stojí okolo 15-20 eur ked nemáš kartičku.
čo sa týka strihania detičiek nezhustnu jej tým vlasy,to si len naše babky a mami mysleli. ona má dané ake bude mať vlásky a strihaním ani ničím to nezmeníš ale aspoň jej teraz v lete nebude teplo 🙂
@memory97 aj vy sa rýchlo uzdravte moja 🙂
konečne zaspala tak si idem k nej lahnuť lebo ťažká noc to bola,už ma nebaví to prebalovanie po nociach a ešte mi pri tom aj vrieska ako keby som ju bila lebo ona chce spať a otáča sa na bruško 😢 😢 a okrem toho je ešte hore na papkanie atd. 😢

seagull2404
27. jún 2011

@kvietok121 urcite by som chcela este do toho ekoskanzenu, mozno uz buduci vikend alebo ten volny den, uvidime podla stavby a pocasia (a pride svokra, nechcem ist s nou) a cestou do TV sa zastavime na Krajinke, tam maju macicky, somarika, ovecky, kozicky, husicky, co si len tak behaju po parkovisku 🙂

seagull2404
27. jún 2011

@eis4 prave pre precikanie ja kupujem tesco, tie mi neprecikala este ani raz

hajatanufus
27. jún 2011

@kvietok121 dakujeme

eis4
27. jún 2011

skoro sme sa zabudli pochváliť 🙂 Nelinka včera sama prešla asi meter možno aj viac 🙂 ale len na koberci 😀 tam vie že sa jej nič nestane ked spadne,aj na posteli sa pokuša chodiť ale tam jej to samozrejme nejde lebo je to mäkke a po 1kroku spadne na riťku 😀
ráno zbila tatina ,riadne ho šupla do hlavy flaškou a ja jej hovorím a teraz chod a pohladkaj tatina lebo sa budem hnevať. a ona išla a pohladkala ho tam kde ho udrela.to som vobec nečakala že mi bude rozumieť.bohvie čo všetko nám už oni rozumeju len sa tak tvária že nie 😀 😀 😀

hajatanufus
27. jún 2011

@memory97 tak to je poriadne svinstvo ved to su normalne zakladne vysetrenia ja nechcem vysetrenia navyse viem ze niektore baby chodia napr. na usg na sk aj ked ziju v anglicku a platia si za to ale preto lebo to maju ako vysetrenia navyse budem to skusat a uvidim ale ak je to tak ako hovoris tak sa budem stazovat na ministerstvo zdravotnictva pretoze podla zakona mam ako tehulka narok na osetrenie zdarma aj na porod zdarma a na poporodnu starostlivost tiez fakt je to svinstvo tak uvidim na koho narazim

kvietok121
27. jún 2011

@seagull2404 tak to uz mas premyslene 🙂
@eis4 tak nelka je uzasna, ze sama kroky, no super, sikovnica a to mas pradvu ze nam uz velmi vela rozumeju, len sa tvaria, ze nie hlavne ked povie maminka nono 😀 😀 😀

hajatanufus
27. jún 2011

@eis4 ja mam europsku karticku ale cesku ta mi plati na zakladne osetrenie a tehu vysetrenia su pokladane za zakladne na sk sa do poistovne prihlasit nemozem lebo mozem byt poistena len v jednej krajine eu a z ciech sa nechcem odhlasovat dokial tam mam pracovny pomer este by bolo riesenie vybavit poukaz e106 to je na plne osetrenie ale je s tym kopa papierovaciek a dlhsie to trva ak to inak nepojde tak si to vybavim len ma to stve ze sme v EU a nik nevie co to vobec znamena v uk nas neberu ako obcanov sk a ako cudzich ale ako obcanov EU a tak sa k nam aj chovaju to znamena ze mame vsetky prava a povinnosti a obcania uk len tu na sk to este nepochopili co znamena eu ze je to akoby jeden stat bez hranic a ze su spolocne zakony preto je aj ten eu preukaz poistovne aby to mal clovek lahsie

hajatanufus
27. jún 2011

@eis4 ano oni rozumeju vsetko len si niekedy robia po svojom ja som sa tiez velakrat cudovala ked som od lucy nieco chcela a ona to spravila 🙂

seagull2404
27. jún 2011

@eis4 jeeej sikulka, nasa sa este boji, ale chcela by, najma ked sa jej nikto naschval nevenuje 🙂 ja som si tiez vsimla, ze uz strasne vela rozumie, vcera si s mm striedali caj, ona mu ho padala, on sa akoze napil a dal jej a ona sa napila a ked jej isiel len vzduch, tak jej hovorim vyssie si to daj a ona normalne niekolkokrat to urobila, sikovne su tie nase deturence a strasne rychlo sa ucia
@kvietok121 jj, ja uz na cele leto, len maminka planuje a niekto meni, svokra sa isto nanominuje, tak ani nepipnem, ona nam totiz vsetko chce zaplatit, kupit a tak a mne je to take trapne

vladka84
27. jún 2011

baby, davate uz na obed dva chody? akoze polievocka + hl. jedlo? my sme doteraz davali len jedno - zelenina + maso, alebo zltok + cestoviny, ryza, zemiaky.. ale posledne dni zje plnu misku - neviem kolko to ma, asi okolo 180, a o hodinu je znova, lebo to akurat jeme my, takze jej nieco z toho este dam 😕 akoze ja nechapem kde to do nej ide, ved je taky čviro 😀

seagull2404
27. jún 2011

@vladka84 ja uz tyzden tak davam, polievku spraska len taky fukot a potom uz bud nevladze alebo nechce kvoli kusockom

memory97
27. jún 2011

@seagull2404 z maminy si nic nerob, niekedy vedia ustedrit poriadny uder, ktory necakas a na babo bude casu dost, ono citi, ked ho pohladis a vzdy vecer si na neho isto spomenies, ked si lahnes🙂 zvladnete to neboj 😉 mm mam v tomto podobneho. Som sa minule skoro na hrackach zabila, ked nechal maleho a on sa hral s mobilom, som myslela, ze ma roztrhne od zlosti 😠 Maly pri nom placka a on sa radsej hra s mobilom akoby ho mal zobrat na ruky a troska pomojkat 😠

seagull2404
27. jún 2011

@memory97 ja mam niekedy pocit, ze oni akoby ani neboli pritomni, ja takto vypnut prijem neviem, v tomto maju chlapi obrovsku vyhodu

mirmaj
27. jún 2011

tak sme doma od Dr., má trocha chytené hrdlo ale nie veľa, robila jej aj testy a na ATB to nieje, takže máme len znižovať teplotu tak ako znižujeme a doplniť vitamíny. nteraz som merala a už teplotu nemá tak som zvedava 😒

akika722
27. jún 2011

@lenadka no by sa dala ale okno by som neotvorila 😉 kupili sme 😀 taku že vraj to je garniže no vyzera to ako na vertikalne žaluzky,ide to do strpou tak sa bude dať..dnes sa u nas bude vrrrrrtať..konečne 😅

akika722
27. jún 2011

@mirmaj joj moja zlata ☹ nech jej horučky rychlo prejdu ☹
@majka35 Majka zazrak ale my to iste s Paťkom ☹ že vraj v piatok pohryzol niekoho v školke,vonku nam uteka čo už nerobil,ignoruje,ma na trubke ked poviem počkaj,doma ako zmyslov zbaveny ☹
pred včerom som už nevydržala a dostal poriadnu na riť..provokuje stale,vonku skače na každy kanal aj ked vie že sa bojim že tam padne,1000x som mu vysvetlovala..
a dnes rano som mu povedala že ak v školke bude zly,rovno ho nesieme do ciganskeho tabora a nebude mať ani mamkua ni ocka...a on.."a Samka"? 😖
@vladka84 anooooo.taku sme kupili 😀
@majka35 moja chlapi nezvladaju take situacie..ja to vidim aj a mojom..niekedy je horši ako Paťko...
@vladka84 a moj muž dospeje kedy pre boha???? 😲 ved aj deti už budu dospele 😅

akika722
27. jún 2011

@eis4 som pozerala to ocelove lanko,moc sa mi to nepači 😅 ale kupili sme take garniže že nemaju tie kružka na vešanie ale vyzera to ako garniža-ocelove všetke a zo spodu je prierez a tam sa veša
@vladka84 ja mojmu davam len jeden chod a odchod 😀 spať 😀
@mirmaj ak to ma potom chudatko ten vyrus čo sme mali aj my...a z ničoho nič nam to prešlo

memory97
27. jún 2011

@seagull2404 ako fotografka zarobis urcite viac a ja na tvojom mieste nevaham to zacat, to mozes aj s detickami 🙂 mas skvele oko a aj eis si nadherne zachytila, uzasna profilovka to bola 😉 a o Tamarke ani nehovorim a aj ostatne foto, co si spravila na ZA stretnuti 😉 Aby som ta navnadila, tak pani, co fotila Davidka to ma ako zalubu a teraz ako profi pracu 😉
vobec nemaj strach z dvoch deti. Uvidis bude dobre, ja by som hned brala dalsie a rodinu mame hrozne daleko, ale to neriesim, niekedy ti kamosky pomozu viac ako vlastna rodina 😉 a zas si stale poviem, ze z takeho Washingtonu by som to mala isto dalej k rodine ako iba tu za rohom Slovenska 😀

@majka35 babicko tak sa na vas tesim, ked budeme na vychode 🙂

@eis4 po vysadeni tabletiek to moze meskat alebo sa uplne rozhadze cyklus😉 uvidis po 3 tyzdnoch, ked si spravis test 😉

memory97
27. jún 2011

aaaa mame velkkku novinku 😀 spravili sme svoje prve krociky s drzanim, ale mama skoro plakala 😀

seagull2404
27. jún 2011

@memory97 moja, dakujem 🙂 ja sa stale bojim, ci to fakt robim dobre, ci naozaj mozem od ludi pytat peniaze za take fotky, najma ma stve, ze musim urobit niekolko fotiek, kym som spokojna aspon s jednou, ak to nie je tajomstvo, kolko ste vy platili za to fotenie (asi radsej do IP), trosku mi brani aj to, ze zatial nemam priestor, kde fotit a ani koho, okrem svojej princezny

ja uz to s dvoma detmi neriesim, necakam, ze to bude lahke, ani ze to zvladnem s pokojom, ale uz sa tesim, ze budu hned dve 🙂

memory97
27. jún 2011

@danulienka35 nic si z toho nerob, viem, ze ako mamine ti to jedno nie je, ale ty sama vies, ze je to tvoj milacik je len tvoja a je nadherna😉 cez vikend som si teda toho posudzovaia na maleho uzila a dokonca, vraj mame tucne stehienka, baby ja by som za slovo tucne vrazdila a hlavne od ludi, ktori pozeraju na to, kto je tucny, chudy do kelu preco nezhodnotia seba v zrkadle a potom nieco hovoria 😠

memory97
27. jún 2011

@seagull2404 to uvidis, ked k tebe ludia budu chodit, vsetko je o ludoch a o tom, ci sa im fotky pacia alebo nie a nam sa tu tvoje fotky veeeelmi pacia😉 platili sme za fotku 3 eura je to dost, ale ja take fotky nespravim a s profi vybavenim je to ine. Celkovo som dala spravit 10 fotiek a cca 30-45minut maleho v kuse fotila a vybrala tie naj 😉 K tomu sme dostali este fotky vytlacene, na CD a 5 narodeninovych pohladnic. Uzasne ziena bola a verim, ze ty si tiez 😉 U nas v TN je teraz bezna cena 3 eura za foto, takze to nie je ziadne tajomstvo. Na kazdom fotografovi uz len je, co k tomu prida 🙂 Mozem ti poslat aj jej stranku do mailu, ma tam aj cennik.

memory97
27. jún 2011

@seagull2404 myslela som IP 😀

seagull2404
27. jún 2011

@memory97 dakujem, uz si fakt musim najst cas a normalne to naplanovat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre