♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
25. jún 2010

@klapinka myslim tu tenku asi s vatelinom...

klapinka
25. jún 2010

@memory97 co sm vygooglila napr

http://www.babyport.sk/index.php?option=com_vir...
http://www.detske-oblecenie.eu/detske-oblecenie...
http://www.mimisk.sk/index.php?cPath=23_24&osCs...

uz len najst kde je naj cena 😉

ja periem vo fairy gel aj fairy avivaz mam(neviem ci taky prasok je na SVK), pekne to vonia celkom, ale ako sa poznam urcite bude hladat nieco ine pre zmenu aby som sa jednej vone neprevonala. 😅 . Dalsia varka je oprana, vonku nam krasne svieti slnko, tak super vsetko schne.

memory97
25. jún 2010

@klapinka dakujem klapinka, ten prvy obchod som nasla aj ja🙂 skusim este nieco vygooglit🙂 Ako super, u nas prsi uz od skoreho rana☹ teraz konecne prestalo...

klapinka
25. jún 2010

trosku som pozehlila a idem sa dat do plaviek a sup na balkom sa troska slnit 🙂 vedla sa budu susit riflove gate pre malu, mame ich hadam 8 ks, ani neviem ci to stihne mat oblecene niekedy.

pokutraj po nete urciet najdes nejke co bude pre teba tie naj, a aj cena sa da najst rozna. My sme tak kupovali kociar aj postielku. Kedze som doma, mala som aspon dobry pocit ze sme usetrili zopar koruniek 🙂

memory97
25. jún 2010

@klapinka skusim este jeden obchodik, ci to tam nebudu mat a ak nie skusim opravovnu odevov, ci mi tam nevedie urobit jednu vlozku do perinky 😉 si mi dala skvely tip 😉

carmenn323
25. jún 2010

Tak som uz doma no sklamana ☹ kupila som si 1tricko a 1 kratase ale teplakove 😖 chcela som saty no strasny pohlad v zrkadle nervozna som isla domov 😢 uz nech porodim ved som jak megon nic neobleciem a vyzeram ako hrosica 😀 mm sa mi smial

mirkapal
25. jún 2010

@memory97 Neviem, ci ti pomozem, ale ak hladas vypln do tej klasickej zavinovacky, tak ti posielam, na co som natrafila, do IP.

mirkapal
25. jún 2010

@katulkaaaaaa Ja som teraz kupila detsky prasok z Amway, celkom sa mi paci, ale je pravda, ze som zatial v nom prala len ciste a nove veci, takze na skvrnach ho nemam odtestovany. Ale mam v zalohe este klasicky Ariel, odporucila mi ho sestra, pouzivaju ho u nich v porodnici, takze by mal byt OK.

zuzka1008
25. jún 2010

ahojte baby, ja som zhruba v tom tt čo vy. 🙂 doktorka ma poslala na gluk. test, už ste ho podstúpili, aké to bolo?

mirkapal
25. jún 2010

@zuzka1008 Ahoj, to az teraz ta poslala tvoja gyn na ten test? No pre mna to nebolo nic hrozne, musela som prist uplne nalacno, dali mi vypit asi 3 dcl glukozy rozpustenej vo vode. Predtym mi este zobrali krv. A dalsi odber som ja mala az o dve hodiny. Medzitym som mohla ist na WC alebo aj sa kludne prechadzat, ale cakala som v cakarni a citala si. Vsade maju trochu iny postup, niekde zakazuju medzi tymi odbermi behat, niekomu beru krv aj po hodine od vypitia tej tekutiny, atd. Vysledky som mala poobede.

zuzka1008
25. jún 2010

@mirkapal a v ktorom tt si tam bola? počula som že niektorým tehu je potom zle a hned to vyvratia, ja tam idem v utorok, tak uvidim... a už mas vybratu porodnicu?

mirkapal
25. jún 2010

@zuzka1008 Na tom teste som bola v 24 tt, tu ho robievaju od 22 do 26 tt. Hej, niekomu po tej glukoze nebyva velmi dobre, ale ved uvidis, kazdy to znasa inak, tak sa neboj. Odkedy som tehotna, jedavam pomerne vela sladkeho, takze mozno aj preto mi ta glukoza nerobila zle 😀 Porodnicu mam vybratu (Brno, Obilni trh). Ty si sa uz tiez rozhodla pre niektoru?

zuzka1008
25. jún 2010

@mirkapal V Ba tie porodnice nič moc, ale pre jednu sa musim rozhodnuť, lebo moja lekarka mi tento týž. v poradni oznamila, že si bere volno na 2týž. a mne povedala ža si musim vybrať čim skor, aby mi tam vzali krv na protilatky, tak som zvedava či budu niekde ochotní, bojim sa toho čo ked nie 😒 v Brne som počula že to je fajn, kamoška mi tam nedavno rodila a pochvalovala si

mirkapal
25. jún 2010

@zuzka1008 No tu su tri porodnice, z toho dve spolupracuju, lebo patria pod jednu nemocnicu, tzn. ked ma jedna plno, druha prijima. Tak snad bude v "nasom" case prijimat ta, co sme vybrali. Ale keby aj nie, aj ta druha je dobra, tak nevadi. 🙂 A nebude tvoju doktorku niekto zastupovat, ze by ti zobrali krv tam? Pripadne ked ti aj zoberu krv teraz v niektorej porodnici, hadam sa este mozes rozhodnut pre inu, ked pojdes rodit, nie? Neviem, ako to chodi... Ja mam moju gyn v jednom gyn centre, ked ma ona volno, mozem ist k hociktoremu inemu doktorovi.

memory97
25. jún 2010

@zuzka1008 ak ta posle tvoja lekarka, tak by mali zobrat krv, nemaj obavy🙂

kvietok121
25. jún 2010

ahojte ako sa mate ja uz v robote koncim a cakam na odvoz

kvietok121
25. jún 2010

@zuzka1008: ahoj ja som mala trosku gloko test inac ako ostatne baby tu, ja som si gluko test kupila v lekarni a vypila som ho doma, a sla som k dr o dve hodiny. 🙂 tam ma potom pichli

kvietok121
25. jún 2010

@zuzka1008: krv ti musia zobrat predpokladam ze si Rh - ako ja ked na protilatky, tiez mi pravidelne beru, aj teraz bude mat sestricka dovolenku tak mi ju bude brat ina sestricka

kacena4
25. jún 2010

@carmenn323 cauko, tak ty si "tlsta"???? ja som si kupila saty ku gyn a mm mi ich nedovoli nosit, ze v nich vyzeram ako kamion, neboj nie si sama, ja som pribrala 18 kg a ledva chodim a nezmestim sa uz ani do tehu gati... 😀

kacena4
25. jún 2010

@zuzka1008 ahoj zuzka, ja som z PK, ale tiez budem rodit v BA
pred tyzdnom som si bola pozriet ruzinov, predtym som rodina na kramaroch - no poviem ti vsade je to rovnake, zalezi od personalu, tak dufam, ze bude dobre. izby su vsade rovnake a hlavne preplnene, toho sa asi bojim najvic, pozatvarali nam tu porodnice, tak sa mamicky tlacia... no co uz,
uz si sa rozhodla kde budes rodit?

katulkaaaaaa
25. jún 2010

@carmen323 to chce klud 🙂 moja urcite niesi ako vagooooon,hlavu hore nesmieme mat depky 😉 inak ja som zase chora,nervozna uz by som chcela rodit,nepribrala som vela ale tiez si pripadam nemozna,atd 😎 ale za tie nase babetka to stoji,tak to vydrzime 😝

kacena4
25. jún 2010

babenky musim sa postazovat, dnes som si bola zrusit pn-ku a spomenula som sestricke, tie moje klby a opuchy a bolesti... povedala mi ze by to mohla byt reuma, som sokovana, a v pondelok mam ist na vysetrenie, takze uvidime co mi poviel lekar
inak ak si odmyslim tie bolesti, tak je "nam" super, vcera som zasa skoro rodila 😅 - pocitala som kontrakcie, ale zastavili sa, tak sme zatial v brusku
deti prisli z liecenia a dohodli sme sa na novom mene pre babatko, uz to nema byt klara, ale laura, mangel sa pridal na stanu deti 😢 - tak ako so synom, 8 mesiacov bol tomasko a narodil sa nam matuško!!!! teraz je to podobne 😵

zajtra ideme na krstnu pripravu, nech to mame za sebou a nemusime behat s novorodencom ci davat ho varovat

memory97
25. jún 2010

@kacena4 som zvedava, co ti doktor povie, mna teraz posledne dva dni neuveritelne bolia kolenne klby. A radsej len odpocivaj, aj ked pri detickach sa to asi velmi neda...

21
25. jún 2010

@kacena4 , ja som na predkrstnu pripravu nemusela chodit, stacilo, ked chodil muz, takze aj teraz to tak planujeme. 😎 . Mna tiez bolia klby, ale to bude asi z nedostatku vapnika. Male si ho kraaadne!

katulkaaaaaa
25. jún 2010

baby aj mna velmi boleli krize,klby,zuby vsetko,doktor mi povedal nech nasadim tehu vitaminy,brala som ich tyzden a hned sa mi ulavilo,skuste 🙂

kvietok121
25. jún 2010

@memory97: pridavam sa ku vam, ja mam problemy s kolenami, velmi som sa bala pribratia kvoli tym klbom, naozaj bolia ma uz dost

zuzka1008
25. jún 2010

@kacena4 asi ružinov, ale ešte idem omrknuť aj kramare, tak sa rozhodnem 🙂

lenadka
25. jún 2010

@21 chodis na tie predporodne cvicenia co su v nemocnici, ci kasles na to? Ja sa chystam niekedy ist si pozriet porodnicu ako vyzera zvnutra, nepojdes somnou? 😉

lucia20
25. jún 2010

@sivema jasne ze je to ok. to ze je dolu hlavou je len docasne, lebo ona sa velmi toci. baby sa mi tak netocili ale tato je dva dni tak, potom sa zase pretoci. babatko sa moze otocit aj dva tyzdne pred porodom. neboj vsetko bude ok.

@memory97 hod si to do vyhladavaca, tam to isto najdes a vo vacsine obchodov s detskymi vecickami tiez....

@katulkaaaaaa ja pravam v beznom ako pre nas, len avivaz som bud nedavala alebo davala sensitiv.ale u nas je to vacsinou persil sensitiv, ariel alebo tide.

@memory97 my peceme chlebik uz davno doma. :D

@carmenn323 ja pouzivam tiez taku kombinaciu prasku. vyborne to vonia a hlavne strasne dlho.

lucia20
25. jún 2010

@zuzka1008 to ta nejako neskoro posielaju. podla mojich info sa da robit iba do 28.tt

@zuzka1008 ja som bola na kramaroch pri oboch babach, budem aj pri tretej ale ja na kramare nedam dopustit. ja som bola maximalne spokojna......

@kacena4 katka ty si tiez z pk??? no to si ma potesila. aj ja som. :D

@lenadka ja by som aj niekedy sla cvicit ale myslim, ze s mojimi babami by to bolo o hubu. tak si snazim nahovorit, ze predporodne cvicenie staci iba to co prevadzkujeme doma s babami cele dni. :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre