♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
26. jún 2010

mne apnvu meral dr. aj pri prvej, ked domeral tak si vydychol a povedal, ze "no nie je az take zle ako som si myslel" a pri druhom tehu som to brala ako samozrejmost ked mi merali zas, dr. si zasomral pod nos ze nooo moze byt a dalsi pred nim co zastupoval na poradni ked ma videl, pytal sa ake bolo velke predchadzajuce babo a ci islo von prirodzene...neviem aky je ten dobry rozmer, usudzujem len podla reakcii lekarov....

memory97
26. jún 2010

@kvietok121 mne merali panvu tusim na prvej poradni este je to zapisane aj v tehu knizke.

lenadka
26. jún 2010

inak si myslim, ze panva sa este pred porodom o cosi roztiahne a zrejme u niekeho je asi jasne ze merat netreba..neviem, ja som myslela ze je to samozrejme 😅

jankasramka
26. jún 2010

no mne ju nemerali klistami len ma palpovala a povedala ze mam zle formovane panvove dno, takze by urcite museli pouzit minimalne forceps, ale je dost pravdepodobne ze ani neprejde, koli tomu tvaru. inak ja vyzeram aj na pohlad tak uzkopanvovo (ziadne boky nemam ani nahodou, zial) takze to ma neprekvapilo, skor to ze ma nevhodny tvar panvoveho otvoru...
no co uz...aj take sa stava

tak sa utesujem ze nie som nejaka kravka alebo svinka...to by ma s takou panvou poslali rovno na bitunok:D.

jankasramka
26. jún 2010

@lenadka
sa roztiahne lenze skor sa podla mna meria koli nejakym extremnym pripadom...ked je super moc uzka a ani pri maximalnom roztiahnuti tadial neprejde...ved aj hlavicka sa splosti ale ked je blby tvar tak to zas nechcem aby sa zaseklo....ten forceps sa mi vobec nepozdava...

kvietok121
26. jún 2010

@lenadka, @memory97: trosku som na gauci zaspala, dufam ze to nie je problem ze nemerali, ale vravim ze mne vsetci hovoria ze lahko porodim ze mam siroku panvu, tak dufam ze to tak je

kvietok121
26. jún 2010

idem buvat papa

jankasramka
27. jún 2010

ked idete na slovensku na cisarsky kolko si vas nechaju v nemocnici?viete niekto?

anavi85
27. jún 2010

@halintoa sevas, no co som sa to dozvedela, budete mat drobceka, tak gratulujeme...potom dajte vediet, ci uz je na svete a je vsetko ok..budeme drzat palce, nech ste hlavne zdravucky a vsetko dobre doúadne 😉

ejuska79
27. jún 2010

@jankasramka co ja viem, tak 8 dni, aspon u nas v piestanoch...

alure
27. jún 2010

@jankasramka niekedy to bolo 10 dní,dnes ťa po CS na 5-6 ty deň púšťajú domov. Po normálnom pôrode na 4 tý. Ale samozrejme všetko záleží aj na bábätku,či je všetko ok .

Čo sa týka merania tej panvy,to vám kedy a pri akej príležitosti robili? Ja som sa s takým niečím nestretla ani v prvom tehu .

memory97
27. jún 2010

Dobré ranko🙂

@kvietok121 neobavaj sa, ja mam tiez siroku pavnu, takze ani merat netrebalo🙂 ved uvidim, co povedia, pri kontrolach v nemocnici🙂

@jankasramka kamoska teraz rodila cisarskym a po 5-tich dnoch uz bola doma. Ak babulko dostane zltacku, tak to mozes byt aj dlhsie 😉

21
27. jún 2010

Dievcata, mne panvu merali iba pri druhom tehotenstve, pri prvom asi odhadli, ze normal a pri tretom mam pisane v knizke, ze norm. Uz nemerali.

lenadka
27. jún 2010

mne sa zda z mojho pohladu ze mam tiez dost siroku, vzdy som mala zadok aj boky...aj ked mi vravia ze som chuda, ja na seba nemam taky pohlad 😅 takze man prekvapilo ked si dr. myslel pri prvom tehu ze mam uzku panvu, co uz potom manzelka mojho brata, ta nema boky ani zadok, len prsia velike, rodila normalne ale tiez koniec klieste ako ja lebo maly sa zasekol 😝

barinkova
27. jún 2010

@jankasramka tusim okolo tyzdna,podla toho ako sa hoji rana,ak by sa zle a zapalila musis ostat dlhsie lebo ono ti to cistia

jankasramka
27. jún 2010

hahahaha, baby taka pikoska z mexika- vcera mi jedna znama rozpravala ze si vsimla ze "asi" je tehotna v 6 a pol mesiaci a sla to potvrdit az na zaciatku 7 a rodila v osmom.....tak bola vedome tehotna len jeden mesiac:D

a inak tu je v statnej nemocnici 24 hod. a v sukromnej 34hod.na ten cisarsky, a cas sa pocita odkedy zaregistrujes prihod do nemocnice 😖 preto som sa to pytala lebo mne sa to zda strasne malo....
a v statnej hned jak ta dosiju sa musis postavit a obriadit si dieta, lebo ho ani neumyvaju ani nic podobne...:S dost zle teda. jaaaaaj, uz sa bojiiim:(

jankasramka
27. jún 2010

@lenadka a si rodila bez epi???
ved to musi byt asi dost traumaticke ked sa dieta zasekne....ci?

jankasramka
27. jún 2010

@alure mne to nemerali nejak specialnym pristrojom, iba mozme povedat nahodne....lebo mne doktorka palpovala krcok a tak "poceste" si vsimla ze mam nevhodne formovanu panvu...ale nemerali ju nijakym pristrojom...

memory97
27. jún 2010

@jankasramka v Mexiku maju taketo kriteria po porode?

kvietok121
27. jún 2010

ahojte tak uz mame pomalicky vikend za sebou, dnes som po oslave som desne unavena, drobcekovi sa uz nepaci ziadna poloha, nie a nie zaspat, aj by mate taky problem

memory97
27. jún 2010

@kvietok121 dufam, ze ste aj dobre najedli, kedze si bola na oslave 😉 Skus ho pohladkat, aby sa ukludnil a troska pospinkal 😉

jankasramka
27. jún 2010

@memory97 no, zial ano...a maju 40 dni matersku dovolenku a potom sup do roboty:(

kvietok121
27. jún 2010

@memory97: to robim stale, ale ked si lazkam tak len kope a kope vobec sa mu nepaci ani na rpavom ani na lavom boku ... zacinam prezivat bessenne noci

jankasramka
27. jún 2010

@kvietok121 to bude asi tymi karbohyrdatmi🙂)) urcite si si dala nejaky dobry zakusok:D

kvietok121
27. jún 2010

@jankasramka: neviem pretoze teraz jeuplne v pohode, ale minulu a predminulu noc som prebdela takmer celu

kvietok121
27. jún 2010

@jamkasramka, @memory97: kdesi som citala zeani velmi aktivne by nemalo byt, viete o tom nieco?

jankasramka
27. jún 2010

@kvietok121 to je pravda lebo, uz vraj nema tolko miesta ale to este nezmnamena ze ho nema dostatok aby ti ustedril zopar peknych kopancov...🙂
mne sa zacal hybat menej len minuly tyzden...

a co sa toho spanku tyka, ja som bola uz takmer zufala z toho budenia sa pocas noci....trosku mi pomohol jemny cajik z valeriany par hodin pred ulozenim sa, ale vies co je tisic krat lepsie? par cviceni z jogy pre tehotne- ja mam taku knizku ale pred spanim robim len zo 5 jednoduchych uvolnovacich cviceni- krutenie, hlavou ramenami, uvolnovacie dychanie a podobne.
a vysledok? prespim celu noc, rano sa mi ani vstat nechce keby ten mocovy mechur netlacil🙂
poviem ti, ze ja som tymto veciam nikdy moc neverila ale toto bolo okuzlujuco rychle a efektivne.
moj manzel je z toho tiez dost prekvapeny a hlavne spokojny lebo ho v noci "neotravujem" 😀

sivema
27. jún 2010

@lucia20 -no aj moje prve dve baby sa otočili a v kľude čakali 🙂 .....ale táto je celá po otcovi----futbalistka 😀
vo štvrtok idem na poradňu tak uvidím čo mi lekárka povie

kvietok121
27. jún 2010

@jankasramka: tak to je super, byskusam par cvikov, ja sa v noci nebudim ked zaspim, lenze nemozem zaspat, dnes v noci som zaspala az okolo tretej v noci potom som sa zabudila az o pol siestej tak ako vstavam do roboty. ved aj ja som si myslala ze bude menej kopakat a hybat, ale ja mam pocit z ze kopka viac, castejsie

memory97
27. jún 2010

@jankasramka no tak to maju teda riadne tvrde podmienky... A budes rodit v statnej, alebo sukromnej nemocnici? drzim prsty, aby to vsetko dopadlo dobre 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre