♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

nika.r
5. mar 2010

z toho som vlastne chcela povedať, že ak Tinič nie, je to najlepší zank toho, že je všetko OK 😉

kikaaa
5. mar 2010

ďakujem, nika.r. a všetkým držím palce a želám krásne tehu

ladywitch26
5. mar 2010

kika, co by som ja za to dala, keby mi presli nevolnosti...bud kludna, vsak nie kazdej byva zle do siesteho mesiaca...alebo si to chces radsej so mnou vymenit? 😀

co sa tyka pupocnej snury okolo krku...no vsak je to dievcatko, nie? to uz trenuje, ako bude skusat perlove nahrdelniky 😉

nika.r
5. mar 2010

kikaa, aj Tebe príjemné tehuľkovanie. Verím, že všetky čo tu sme budeme v auguste šťastné mamičky.

mywiel
5. mar 2010

Vsak jasné len ze ako to pekne vidno, skoda ze to nevidno takto aj v neskorsom stadiu tehu, mozno keby som mala takyto utz neskor som nemusela rodit 22 hodin, moja ju mala az dvakrat okolo krku a to som sa cudovala, ze je ta snura este dostatocne dlha.

ikulka
5. mar 2010

ahojky dievčatá
jeeej lucy malá je nádherná hotová modelka....
ale to som nevedela že pupočník okolo krku nieje problém teda myslím pred porodom nie teraz to sa s ním ešte hraju ako chcu...som myslela že sa dieťa može vtedy pri normálnom porode udusiť. aj naša malá ma la pupočník len pri hlavke a bol z toho problém

denisocka
5. mar 2010

michaela,kde si bola v sekaču?vraj vam tam čosi nove otvorili,asi v Družbe a že bomba veci 😝

biba12
5. mar 2010

Baby , byva z vas niekomu este zle? Mna dneska zase napinalo. UZ by to fakt mohlo skoncit. Ved som uz v 16 tt... Sa mi paci citat o tych latkovkach, co pisete, ked budem mat viac casu, preluskam tie www stranky. Je super si vypocut nazor niekoho , kto to uz pouzival...
Deni, ja som +3kg, ale zatial sa nijako neznepokojujem. Ide to tak, ako pri Andrejkovi. V 6 mesiaci +6kg, to je moj ciel a dokonca max 14 kg. Lebo kvoli tomu chrbtu nemozem pribrat nejako vela, boli jak hovado. Dnes som bola zase na rehabilitacii, ukazal mi cviky na posilnenie driekovej oblasti, ako mam stat a zohybat sa, uvolnit chrbat... Tak doma trenujem.
Ja idem na UZV 29.3. to by som mala byt v 19tt, snad uz budem vediet, co cakame.

denisocka
5. mar 2010

my sme boli pozrieť kamošov dvojičky,maly kus reval-bo eni zvyknuty na taky "hluk" tak nas pol hodinu ťahal domov , že on ide pááá .... decka skáskali z gauča jak kaskadéry a to su 4mes staršie iba a naš len kukal a plakal,že on to nevie 😀

michaela80
5. mar 2010

deni na poste som bola....ale kopa veci...v perfektnom stave...alebo nove s vysackou...

ladywitch26
5. mar 2010

biba, skoncit? ha ha ha, pri stanke som na skoncenie nevolnosti cakala do 24tt. 😝 a bolo mi zle uplne kazducky den, plus rano prva vec, len co oci otvoris, vracanie. a taaaak som dufala,ze pri druhom mi tak zle nebude, ale houby, uplne to iste...takze uz som aspon psychicky pripravena, ze to este potrva par mesiacov 😝

inak skusala som talcid, a neviem, ale bolo mi po nom fakt menej zle, aj ked sa vlastne pouziva na zahu a mna zaha nepalila.

inak ja som bola na chrbat krypel, ja som sla skapat este pred tehu, stale som behala ku chiropraktikovi, co ma napraval. ale po stanke ma akosi prestal boliet. neviem, ono je dolezite mat pevne svalstvo a ked dvihas denne niekolkokrat vyse 4kiloveho novorodenca, ktory stale rastie, tak sa ti tie svaly spevnia urcite 😀

biba12
5. mar 2010

No mne pri Andrejkovi skoncili nevolnosti v 16tt, tak som tajne dufala, ze uz bude koniec. NO s tgym svalstvom mas asi pravdu, len ja som si asi poskodila aj tym stalym nosenim Andrejka, moj chrbat to akosi nezvladol a teraz sa mi to vracia. Ja som uz bola pred 2 rokmi u neurologicky, ale povedala, ze som uplne zdrava, mam si dat liek proti bolesti a bude ok. Keby som nemala brat lekara, tak sa asi nedopracujem ani k diagnoze. A co robi taky chiropraktik? Mne je totiz uz uplne jedno kto mi pomoze. Len hlavne nech nieco zaberie. Lebo ked mi bude rast brucho, asi skapem od bolesti.

simuska153
5. mar 2010

Ahojte 🙂 ,

Lucy - krasne fotocky, mala je nadherna 😵 - paradnica od malicka 😀 .

Biba - mne este stale byva zle, sice nezvraciam, ale zaludok mam ako na vode, takze musim velmi zvazovat, co zjest a co nie.... a potom si precitam tu, ako baby pisu o jedle a takeeee sliny mi tecu, ze az 😀 .
Mna kedysi tiez velmi bolieval chrbat, mala som tiez slabe svalstvo - mne velmi pomohlo plavanie.... to mozes praktikovat aj ked si tehu, mozem Ti to len vrelo odporucat.

biba12
5. mar 2010

Asi vyskusam to plavanie, mozno to pomoze. Chodima na tie rehabilitacie, na pilates pre tehu, mozno to plavanie by sa dalo este. Ale podla dr. mozem akurat znak a este kraula. V ziadnom pripade nie prsia. Tak sa aspon naucim iny styl🙂))

simuska153
5. mar 2010

Biba a preco nie prsia??? Ja chodim na take plavanie s trenerkou, my plavame vsetko - prsia, znak, kraul, delfin... akurat som obmedzila skakanie a potapanie.

ladywitch26
5. mar 2010

simus, mne plavanie velmi zle robilo na kolenne klby. ja som isla skapat od bolesti. mne kedysi aj predpisali virivku na rehabilitacii, ale sla som dvakrat a sekla som s tym, to sa mi este zhorsovalo, nedalo sa to vydrzat.

biba, chiropraktik je nieco ako ortoped, ale velmi setrny ku klbom. mne napr. ortoped napraval chrbticu takym tym chmatom, ze ti trhne telo, a az si pocujes vsetky stavce zaprastat. ale chiropraktik, ten mi prstami nahmatal kazdy jeden stavec, kazdy klb v tele a ktory nebol na mieste, tak ho takym zvlastnym pohybom posuval. vobec to nebolelo. len robil aj masaz svalov, aj tych hlbsie, nie len na povrchu a to som tam az revala od bolesti. proste ked mas stuhnute svaly, tak to sakra boli. ale ked odtial vyjdes, tak ti je az horuco, co mas vsetko prekrvene. jeden krat urcite nestaci, pokial mas uz velke problemy, ja som bola na zaciatku asi 5x, ale kazdym dalsim razom ma ta masaz bolela menej. a teraz chodim uz len tak raz do roka. inak mam skoliozu, ale povedal, ze to je o svaloch, aj clovek s neviem ako pokryvenym chrbtom nemusi mat vobec bolesti, ak ma oporu v svaloch. inak mne vyliecil aj migreny, zatlacil mi za lavym uchom na urcity bod, ale fakt silno, som tam mala hadam aj modrinu, lebo ma to bolelo par dni na dotyk, ale vlastne az teraz do druheho tehu som nevedela, co to je bolest hlavy. a predtym pravidelne kazdy tyzden. neviem, skus pozistovat cez net, ci je na slovensku nejaky chiropraktik, ktory pouziva mc timomeiovu metodu. ono sa fakt oplati. a aj v tehu robi masaze, len akurat nepouziva bylinky do oleja.

simuska153
5. mar 2010

Lady, vidis, kazdemu pomaha nieco ine 😉, mne zas to plavanie pomohlo neskutocne 😵

denisocka
5. mar 2010

baby,mam angelcare 401 + zasuvka europska za 65€ , sa teším...teda,ešte nedošiel,ale už je objednany

simuska153
5. mar 2010

Deni, super cena 🙂 ... my mame Nanny po Adamkovi, ja som bola max. spokojna 😉

simuska153
5. mar 2010

Este chceme dokupit vysielacky... ten angelcare je uz aj s vysielackami?

ladywitch26
5. mar 2010

baby, ak niektora chcete kupit baby monitor od aventu novy, tak mam kupon na 10%nu zlavu. ja to kupovat nejdem, takze kludne ak niektora chcete....

rosienka
autor
5. mar 2010

ahojcek 🙂

lucy- mala je zlatucka, hotovy milacik a pohodacka, ako si tak zlato lezka 😵

inak ja som posledne dne totalne stresovala, ze mi malo rastie brusko, lebo vy ste tu same bruchane, ze necitim este pohyby a vôbec, bodaj by uz bol konecne ten UTZ nech viem, co sa mi v brusku deje, lebo som z toho hotova, ze uz mesiac nic neviem ☹ Potom ma muz aj mama cez skype ukludnovala, ze brusko je velke, to sa len mne zda male... tak pridam nejake do albumu z pondelka

carculca
6. mar 2010

ahoj kikaaa, ja od 12 tt ani neviem ze som tehotna a ked sme boli v 13 tt na sone bola som prekvapena, ake je babo zive, poskakuje a rozhadzuje rucickami, urcite je vsetko ok a je cas zacat si tehu uzivat 🙂

gabusssa
6. mar 2010

Biba aj mne je stále zle a pri malom mi už o takomto čase teda nebolo. Ráno je už v pohode, ale večer idem zahynúť, taký mám žalúdok. A vlastne aj cez deň mám v puse takú sladkastú chuť a je to veľmi nepríjemné. A už ma veľmi trápi aj kyselina. Ozaj dievčence, čo Vám pomáha na kyselinu a také niečo, čo môžu tehotné ženy.

Chcem sa Vás ešte niečo spýtať. V noci som sa sa zobudila a mala som pocit , ako keby som mala dostať krámy. A teraz ma tiež tak pobolieva brucho ako pri krámoch. Našťastie žiadny výtok, ani krvácanie. A dúfam, že aj tieto bolesti sú viacmenej normálne.

mimkao
6. mar 2010

Ahojte kočky, 🙂
Lucy, mala je chutnučká. 😵
Halinota, máš už vybratý tip plienok, ktorý budeš používať? Alebo kupuješ viacej druhov na začiatok?

Mne nevoľnosti prešli tak úplne minulý týždeň. Tak sa teším. Ale kávu s cukrom do seba neviem dostať doteraz. A pritom ja som nič nesladené predtým nevypila a teraz presne naopak... 😨

Včera sme boli na potulkách po slovensku... došli sme až na Oravský Hrad. Bolo krásne, aj keď tam na Orave je taká strašná kosa... Ale už sme doma, tu je teplúčko... 😵

Lulusha, ešte si sa nerozhodla, kde rodiť? Aj keď viem, že je na to ešte priskoro...

Ja idem na morfo túto stredu, už sa neskutočne teším. Na výsledky som si volala, tak všetky na genetiku sú o.k., tak som šťastná. 🙂

ladywitch26
6. mar 2010

gabussa, na kyselinu je dobry talcid. v letaku je,ze sa moze aj v tehu brat, ono sa to v podstate nevstrebava do krvi. inak ja som pri stanke bola na tom dost zle, co sa tyka zaludku. ale ja som aj predtym mala problemy s refluxom. takze posledne mesiace som spavala na troch vankusoch, v podstate polosediacky. dve hodiny pred spanim sa uz nema ani jest, ale ani pit. ja som ku koncu uz musela brat na vecer oprazole, ktory vlastne neutralizuje kyselinu. ale skus na zaciatok talcid. ono staci aj pol tabletky a ucinkuje prakticky okamzite.

michaela80
6. mar 2010

mimkao...ja sa chystam objednat asi viac druhov plienok po jednej a uvidime ktore sadnu najlepsie...

biba12
6. mar 2010

No prsia nemozem, lebo ked mam problem s driekovou castou chrbtice,tak musim nieco, kde si opacne prehnuta ako pri prsiach. Aspon tak vravel ortoped. Ale to plavanie urcite skusim, len musim najst opatrovatelku/jednu z babiek/. Jedna teraz robi danove priznania, tak nema cas a ta druha mi teraz chodi pomahat, ked chodim na rehabilitacie, tak nechcem nejako vela otravovat,lebo ved je to mnoje dieta a moje problemy... Som rada, ze sa inak angazuju obidve..
Lucy mala je krasna.

lulusha
6. mar 2010

mimka, este som sa nerozhodla... najradsej by som asi Komarno, len nech sa tam stihnem vcas odkotulat 🙂 ale trosku ma mrzi, ze tam nedavaju epiduralku... viem, ze aj nase mamy prezili bez epi, ale ja sa dost bojim bolesti... ale zase pristup doktorov je tam super, lezala som tam na zaciatku tehu a boli strasne zlati...polku z nich poznam aj blizsie, ved KN je male mesto... syn porodnej asistentky nam bol na svadbe svedok 🙂))

mimkao
6. mar 2010

Lulusha, epi tam dávajú, lebo viem, že jedna, čo tam so mnou rodila, mala epi. Ale ak mám dobre info tak stojí 100€.
Ja sa tiež bojím bolesti, ale keď som prežila doteraz, tak snáď to aj teraz zvládnem bez... Dúfam... 😀
Ja tam pôrodnú asistentku poznám len jednu. Ori oboch pôrodoch som natrafila na ňu. Staršia pani, ale zlatá. No neviem, ako sa volá.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre