♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

maculienka123
6. mar 2010

baby,nad kostrcou byva taka priehlbinka a ja ju tam zrazu nemam,predtym som tam mala ale teraz take nadite miesto makke,vy to tam ake mate?

denisocka
6. mar 2010

ja by som epi teraz skusila,ale verim že porod bude aspon tak super ako prvy a bez všetkého.stači mi predsvedčiť ocka aby došiel zas k porodu

denisocka
6. mar 2010

http://www.vii.sk/video/5ge45q55fi/svokra/

macu,mne pri šimonovibrutalne boella kostrč od začiatku,ani sedieť som nevedela

ladywitch26
6. mar 2010

no som si akurat dve hodky tak dobre schrupla na gauci, ale je mi to prd platne, lebo zaludok si myslel, ze je rano, tak sa chcel zasa vyprazdnit 😝
ja som sa bala, ze ako ja s mojou kostrcou, lebo v 15tich som mala uraz, vyrypala som sa na lade a tri dni som sa poriadne nemohla posadit a spala som len na bruchu. no ale kostrc bola ok, skor ma nenormalne bolela panva, hlavne vpredu nalavo. niekedy ma v praci ako keby seklo na tom mieste a ledva som chodila. este po porode par mesiacov ma to dost bolelo, ale teraz uz nie. uvidime, ked zasa par kil naberiem, ako bude

denisocka
6. mar 2010

dobru noc,dnes tu skapal pes 😝

zajtra idem do LM po komodu na prebalovanie,takže bude výlet

halintoa
6. mar 2010

Deni: potom ju vyfoť, som zvedvá 😵
Mimkao: mám doma viacero druhov a ešte sa chystám dokúpiť, chcem toho vyskúšať veľa 😀. Ale najviac ma zatiaľ chytili za srdce Itti Bitti AIO 😵.
Ja som dnes toho veľa neporobila, u nás je na návšteve sestra s polovičiakom, ten včera fajne navaril, tak som dnes len robila palacinky, čo-to oprala a poskladala prádlo, inak som len spala a bola spoločenská 🙂 . A zajtra tiež práci asi veľa nedám 😀 , ale veď je nedeľa 😝 . Čo sa chystáte zajtra variť?
Dobrú nôcku všetkým 🙂 .

denisocka
7. mar 2010

tak to neni njaka moderna komoda --- taka ako u lekára ,kllasika, 100x80 cm , vnuurti jedna polička ....a je drevena ,takže nalakujeme,vynovíme ... a je zadara,takže ma to stoji len výlet a kávičku no a jej deckám nejake Kinderká 😉

evitkamalicka
7. mar 2010

caf kocky

denisocka
7. mar 2010

čaf 😝 ja už robim segedinsky,ale ani ho nebudeme jest,kdeže o 10.30 vyražame

evitkamalicka
7. mar 2010

ja budem robit zapekane kuracie prsia a pecene zemiacky, taka rychlovka

lenadka
7. mar 2010

ja mam podobnu skusenost s EPI ak obihan, ale mne epi dali az potom ako sa malej zhorsili ozvy, vtedy ma dali na monitor, pichli mi injekciu na zmierneni kontrakcii /ktore vraj boli prilis silne a stlacali prilis babo a vraj preto sa jej zhorsil tep/ musela som ostat lezat na monitore, kysliku, riadne dychat a v ruke hadicky...tie vraj silne kontrakcie ktore sa mi dali v pohodke zniest, pre mna boli ako stredne silne menzesove bolesti sa zrazu stali ukrutne, nakolko si asi clovek nemoze pomoct zmenou polohy, po hodine trapenia som poziadla o epi /inak by som si ju nedala/ s cim dr. s radostou suhlasil, ze to kontrakcie zmierni...po dalsej hodine prisla anesteziologicka a epi zaviedla-vobec to neboli, je to len neprijemne a treba zagulatit chrbat co je s bruskom trosku problem, ale zavedenie epi ziaden horor...no ako zacal posobit kolapsol mi tlak, uprimne ja som zmenu necitila ani mi nebolo na odpadnutie hoci to bola extremna hodnota a dr. s anesteziologickou sa isli zblaznit, a zas mi cosi pichli, potom sa skoro pohadali, lebo epi s tou injekciou na zmierneni kontrakcii sa nemaju radi a preto mi tlak kolaboval, co dr. zabudol anesteziologicke povedat, ze mi nieco pichol...
ta ulava od bolesti bola neskutocna, proste clovek si uz potom len lebedi, nohy som si citila, aj sa hybat normalne dalo s nimi, len bolest bola fuc, takze 3 hodinky oddych a potom zaver tak ako bihan-zla rotacia hlavicky, kontrakcie tak male ze som necitila tlaky, tak to bol problem malu dostat von, tak tiez isla kliestami 😔 a nasledky s toho ma dodnes, preto u mna ziadna epi uz nehrozi aj ked by som sa mala po stene skriabat v porodnici 😠 musim to vydrzat, lebo je to len chvila oproti tomu ze s malou je doteraz problem 😔

leteku
7. mar 2010

Tak baby ja dnes nevarím, sme v hoteli a tu to za nás urobia.Je tu úplne super, užili sme si koníkov, bázén, bowling, starajú sa tu o nás, no proste krásny víkend, škoda, že za chvíľu končí.

lenadka
7. mar 2010

ja som vcera naplnila kura a dala ho cele do pacu, dnes len sibnem upiect a k tomu ryzu, takze rychlovka, este upeciem trasenu tortu, lebo mi asi pride kamoska na navstevu, inak pecievam na nedelu tak ci tak, vacsinou uz v sobotu vecer a rano papame kolacik 🙂

deni stastnu cestu idem okuknut tie vecicky co si nakupila

lenadka
7. mar 2010

leteku sa mate 😵

denisocka
7. mar 2010

leteku,a kde ste,máte nejake víročie,či tak bežne chodíte

zuzannas
7. mar 2010

Dobre ranko,

Vcera som uz nestihala nakuknut, boli sme na velkej rodinnej oslave mimo BA a prisli sme az vecer, dobre sme sa zabavali, hlavne maly si to fakt uzil 😵

Lulusha: este k tym kurzom, jasne, aj ja som v tych bolestiach skoro vsetko zabudla, ale tie kurzy mi dodali akusi vnutornu pohodu a pokoj, ze to vsetko dobre dopadne..stretavala som sa tam aj s druhymi mamickami co mali pred porodom, vymienali sme si pocity a pod., skratka fajn, urcite to nebola strata casu, aspon pre mna nie (tiez som sa pred prvym porodom trosku bala 😉 )

ladywitch26
7. mar 2010

baby, inak tu mi ponukali este aj jeden pristroj na zmiernenie bolesti. len uz neviem, ako sa to volalo. len novy stal 90€ a zapozicanie 50€ a to akurat vtedy prisiel muz o robotu a kupovala som letenky pre moju mamu, aby mohla prijst, tak sme akurat vtedy nemali. sa to pripevnia take ako keby prisavky na krize a funguje to tak, ze ked je kontrakcia, tak len stlacis gombik a ono to vysle impulz do svalu. nieco podobne, ako co su tie pristroje na chudnutie, ktore sami stlacaju svaly. ale toto vysle impulz, cize aj ked zacne kontrakcia, ten impulz prerusi nervovy signal o bolesti do mozgu, cize mozog nedostane informaciu, ze to boli. takze prakticky kontrakcie su, len ich akoze kvazi necitite, lebo mozog o nich nevie. a ziadne negativne vplyvy na babatko to nema, ziadne lieky atd. len to davali minimalne tyzden pred porodom domov, lebo ze si to treba vyskusat este predtym, hlavne tu intenzitu, lebo ked uz zacnu ozajstne kontrakcie, tak to asi nikto nema casu testovat, ze aka intenzita zene vyhovuje. skusim pohladat na nete a hodim link. rozmyslam, ze by som to tentoraz mozno aj skusila.

lucy1990
7. mar 2010

Ahojte baby 🙂 co ste vsetky zmizli? Varite? 😀

zuzannas
7. mar 2010

Lucy, ja som pri pc a ranajkujem 😉 varit budem az za dve hodky...musi mi drahy priniest suroviny z obchodu...

bihan
7. mar 2010

ja som tiež tu 😀 Dieťa spí, MM musel do roboty, vonku prší, už sme stihli vytriediť veci a opraviť silikónové spoje v kuchyni, tak teraz oddychujem...a mám nakupovaciu náladu 😀 Zase 😅

ladywitch26
7. mar 2010

tak tu som nieco nasla, vola sa to TENS, a tento tu je trochu drahsi, ako nam ponukali v nemocnici, ale pozeram, ze sa to da pouzivat aj po porode.
http://www.tensmachines.co.uk/CEFAR-FEMINA-Mate...

bihan
7. mar 2010

Zaujímavé 🙂 Tu je trošku iná cena 😀

http://cgi.ebay.co.uk/TENS-Machine-for-Maternit...

ladywitch26
7. mar 2010

no tak to tiez nie je zle 😀 a ono sa to da pouzivat aj potom na rozne ine bolesti, nielen pri porode, takze sa to zide. muz pride kazdu chvilu pootlkany z futbalu, takze by to asi vyuzival castejsie ako ja 😀

denisocka
7. mar 2010

Ved tie bolesti sa daju prezit,vytlacenie babatka je tiez v ramci normy,a potom ta ulava je ako extaza.ja sa len bojim komplikacii v posled.faze porodu.nejaky pupocnik okolo krku viac krat a nerotovanie... A take

denisocka
7. mar 2010

Vykupila som v kenvele zimne vesty z 40e za 10e.xi...tak mame meskanie ku komode

ladywitch26
7. mar 2010

denis, no vsak ja som to tu hodila len ako alternativu k epi. podla mna ten tens je ovela setrnejsi a bezpecnejsi ako epi.

denisocka
7. mar 2010

lW ja som ani necitala co pisete,len som placla svoj nazor

biba12
7. mar 2010

BIhan, fuha, to si mala dost tazke. Ja som napriklad ten vpich vobec necitila, 1 davku mi dali velmi slabu, silnejsiu mi dopichli... Chodila som, nemusela som lezat. Je to naozaj ine ako tam u vas. Ja som akurat citila to hnusne sitie, sili ma 45 minut... A to som si uzila do bodky a vsetko.

denisocka
7. mar 2010

Pre mna boli najhorsie 30min ked mi dali do zily nejaky sajrajt na vacsie kontrakcie.to som myslela ze ma proste roztrha,ze explodujem cela,nohy sa mi triasli,poviazana na tej koze a nemohla som este tlacit

biba12
7. mar 2010

Mali by sme prestat strasit prvorodicky🙂)) Lebo ziadna z nich nepojde rodit🙂)) Ked som prisla vtedy do porodnice, boal tam jedna baba, ktora tak jacala, ze som asi cela zbledla, lebo doktor pri pohlade na mna, ju rychlo posadil na vozik, dal sestricke a vysikovali ju hned na salu... A potom prisiel asi za 2 minutky a hovori: Nebojte sa, uz mame male na svete, vsetko je v poriadku. JA som sa vtedy tak vystrasila, ze ma chudak doktor upokojoval asi 10 minut, kym som akotak spolupracovala. A ked mi povedal, ze anestesiolog je na sale a nemoze sa mi momentalne venovat a nevie, ci mi vibec pichnu tu epi, tak som si ju pri spomienke na tu babu vybavila pekne sama. Ja mam ale stastie,ze v tej nemocke pracuje moja kamoska a je zrovna anesteziolog. Bola sice po nocnej, ale prisla, napichla, zabavala ma este nejaku pol hodinu a isla domov... Ale sa mi pacil doktor ako kukal, ze som to vsetko vyriesila bez neho.... POvodne som ju otravovat nechcela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre