♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
19. jan 2010

no nic idem ja vecerat super tazke jedlo na vecer, ale tak co ked sa ziada a manzel sa ponukol ze urobi 😀

lenadka
19. jan 2010

miska, pockaj ja mam vybavu od pol roka vylucne pre dievku a ked bude chalan? 😀 😀 😀

witchka
19. jan 2010

Luci ale tak hadam nie - ze nebudes vediet hovorit 🙂 no mne to volal kamarat, tak to bolo mozno ine, ale ked mi to hovoril, tak tiez som mala slzicky v okaloch...a vedla pri stole mm (robime spolu) oci vypucene a snazil sa zistit co to je z mojich reakcii 😀 😀

ja si idem tusim spravit nieco jest, lebo zautocil na mna hrozny hlad a nerada by som si zjedla monitor 😉

tiriel
19. jan 2010

eli,aj ja mam jednu prepážku nakrivo. ked mi yberali krčne mandle tak mi doyk vraví,že či nechcem prisť nabuduce aj s nosom 😀 - tak veru nie

rosienka
autor
19. jan 2010

jeej, dve dievcatka 🙂 gratulujem...my si este dlllho pockame, ale v podstate mi je to jedno

co sa tyka MA, je lepsie to nechat na telo sa stym vysporiadat, aj svagrina mala a jedna pôrobna babica jej neodporucala ist na kyret a gyndacka zase ze hej...nakoniec myslim nesla. ja som v podstate tiez mala teraz MA toho dvoojciatka a v ziadnom pripade nic nerobia, telo sa s tym vysporiada samo a absorbuje ho. este aj teraz na UTZ bolo vidno druhu bublinku s embrijkom... ☹

witchka
19. jan 2010

jej lenadka, teraz som kukla album, brusko hezke aj mimco 🙂

tiriel
19. jan 2010

miška,
a maš rozdielne príznaky ako pri malom? či podla toho sa neda riadiť čo čakame?

michaela80
19. jan 2010

tiriel priznaky take iste ale pri Robinovi som taketo brusko ake mam teraz mala okolo 19 tt....vraj pri babach rychlejsie vidno brusko... 😎

tiriel
19. jan 2010

no,takže už sa nemam na čo spolahnuť pri hádaní pohlavia,iba na usg 😅

lucy1990
19. jan 2010

Witchka, tebe uz je vidno brusko? Podla toho by to u mna mohlo byt dievcatko 😀

ladywitch26
19. jan 2010

tiriel, ani usg, kamoske tvrdili dvaja doktori,ze chlapec a baba nakoniec. takze istotu mas,len ked ho uz drzis v naruci 😀

tiriel
19. jan 2010

no ved,iste bude až ked to porodime

halintoa
19. jan 2010

lenadka: Tebe kedy prišli na to, že bábo nežije? Ja som potratila v 7tt po tom, čo mi praskla cysta, doktorka ma chcela poslať na kyret, ale spýtala som sa jej, či nemôžme počkať, či všetko neodíde samo 😔 . A odišlo, brala som o dušu aloe, cvičila, upratovala, možno aj to pomohlo.

rosienka
autor
19. jan 2010

lenadka- skoda tych leskov a rozmazania, ale inac pekne velke babätko 😵

tiriel
19. jan 2010

ale ja som ani pri predošlom tehu nemala tak čisty ultrazvuk ako ty rosi,stale take machulovite,nie take čiste črty krááásne

rosienka
autor
19. jan 2010

hali- mne prestal zit chrobacik v 9tt ked mal 1.5 cm a este stale je tam... 😔

mata299
19. jan 2010

omg...zas ste sa rozbehli, nestíham sledovať, kto, kde ako..... 😉 , ale registrovala som tu spreje do nosa....ja sa bez nich nepohnem, nech mi nikto nehovorí, že je normálne sa niekoľkokrát v noci dusiť kvôli upchatému nosu...ja striedam nasivin a muconasal...inak mne minule v lekárni nechceli predať tie rennie pastilky na pálenie záhy....inak vidím, že je vás tu veľa, čo ste si dávali zisťovať pohlavie, na koľko % to vychádza? nejak sa mi tomu nechce veriť, lebo práve prebehla na markíze správa, že až teraz vedci dokážu z krvi zistiť pohlavie dieťaťa už pár dní po oplodnení, tak neviem, žeby to na SR vedeli skôr ako v zahraničí? 😉

rosienka
autor
19. jan 2010

tiri a vytlacili ti to niekedy aj na tu foliu, alebo si furt fotila len ten monitor 😉 😅

tiriel
19. jan 2010

len monitor 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

halintoa
19. jan 2010

rosi: ja viem o Tvojom maličkom, u Teba však čistenie určite nepripadá do úvahy, kvôli zdravému bábätku. Potrat, ši už zamlčaný alebo spontánny je vždy rana 😢 . Ja som sa desila, čo budem robiť koncom mája, lebo to by som bola rodila, ale v tom čase už budem mať veľké bruško, moja bambulka mi to určite pomôže zvládnuť 🙂 .

rosienka
autor
19. jan 2010

mata. ono sa to da zistit samozrejme, len z etickeho dôvodu sa to nerobi, lebo by zeny sli s "nezelanym" pohlavim ovela castejsie na potraty...a v niektorych krajinach by to malo gravirujuce nasledky

rosienka
autor
19. jan 2010

tiri- no tak co sa potom cudujes, to je obrovsky rozdiel! 😝 povedz, ze si ta tu fotku aj priplatis, len nech prebiha nakupia tie folie, ved to nestoji cely svet, ked uz maju aparaturu, ja tomu nerozumiem 😖

hali- ja viem, ze teraz nic robit nemôzu, ale podla mna je to potom take iste aj ked cakas len jedno a odide...tak isto by sa s tym telo vysporiadalo, tak naco vyskrabavat 😒

tiriel
19. jan 2010

pamatam,ked som v 2004 robila na gynde,že už vtedy mi o tom hovoril moj šefk,že jeho kamoški maju taky výskum o tom pohlavý,len maju obavy že by ženy šli na potrat presne preto,že čakaju ine pohlavie ako chcu.zrejme hovoril o tých z BA

rosienka
autor
19. jan 2010

tiri- nie len z BA, to by si sa cudovala...urcite aj niekde po dedinach sa rata viac chlapec, ako dievca ☹ je to eticky problem, ja by som to ani v tom 11tt este nepovolila robit

halintoa
19. jan 2010

rosi: moja kolegyňa mala MA v 9tt a prišli na to v 11tt, ju vtedy čistili. Skutočne sa v tejto problematike nevyznám, neviem, kedy by sa jej telo začalo prirodzene čistiť, keď 2 týždne sa nedialo nič, či by ju to neohrozilo. Ja som mala to ,,šťastie", že tá cysta, čo to spôsobila vyvolala sťahy maternice ako pri MS, no celé sa to rozbehlo poriadne na 3 deň po začiatku krvácania, v ten deň som myslela, že pôjdem na pohotovosť, lebo ma v živote tak podbruško nebolelo ☹.

tiriel
19. jan 2010

myslela som,že gyndoš hovoril asi o tých ludoch z genetonu z BA

mata299
19. jan 2010

tak to môže byť, teda myslím ten etický aspekt....ja idem zajtra do prenatálneho centra a tajne dúfam, že možno sa vyjadria aj k pohlaviu...podľa lekára, ktorý tam robí vraj dokáže na 90% určiť pohlavie dieťaťa na tomto prvom veľkom usg

zuzana76
19. jan 2010

ahojte

no mne sa tak zda, ze v poslednom case sa praveze rataju viac dievcatka a chlapci sa skor stavaju nezelanym pohlavim, ved ked sa spytate vacsiny zien, urcite povedia,ze si zelaju dievcatko, maloktora povie,ze chlapceka a mam pocit,ze muzi to az tak neriesia, su niektori, co chcu chlapceka a potom taki, ktorym to je jedno

lenadka
19. jan 2010

bihan ja som tiez negativka injekciu mi pichli az po poride, dovtedy som nemala protilatky tak nebol dovod, po kyrete mi tiez jednu lupli, takze aj tebe by to malo stacit 😉

ladywitch26
19. jan 2010

halintoa, v irsku po MA nerobia nic, oni cakaju aj dva mesiace. az potom, ked stale nic, alebo ked je nejaky zapal alebo co, tak az vtedy sa planuje zakrok.

inak k tym testom na urcenie pohlavia...tu bezi v telke reklama na digitalny tehu test, ktory zene ukaze, aj kolko tyzdnov je tehu. no a na konci je taka veta, ze a co bude nasledovat? a odpoved, nooo, nabuduce prinesieme test, ktory rovno ukaze, ci je to chlapec alebo dievca 😀 inak v irsku by to kludne mohli povolit, lebo tu su potraty aj tak nelegalne, cize nehrozi, aby sa zeny nechali ovplyvnit. ale aj tak niektori lekari nechcu ani na sone hovorit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre