♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

rosienka
autor
18. dec 2009

ahojte vsetky 🙂
vitaj wili, dalsia augustovka, nech sa ti dari 😉
mna uz pomaly opustaju aj tie mini priznaky co som mala, ako unava a bolestive prsia a pomaly sa citim ako netehulka 😉 Sice mam obcas taky zvlastny pocit v brusku a rychlejsie sa zadycham- a to sa bohvieako nenamaham, ale inak totalna pohoda 😀

janka- co sa tyka tych rôznych vysetreni na dedicne choroby, bude toho viacero. Ja som sa tym posledne tiez trochu zaoberala, co sa kedy vysetruje. Takze najprv je v 12tt UTZ kde meraju NT-hodnoty- to je sijove presvietenie a nosovu kosticku. Takisto ho premeraju a snazia sa odhadnut, ci sa vsetko dobre vyvija. V prvom rade sa tam vyluci riziko na trizomiu 21 a urci sa pravdepodobnost podla krvnych testov a tvojho veku. Ak by nebolo vsetko OK, okolo 17tt sa robia tripple testy z krvi a v 20tt sa ide na velky UTZ, pripadne na morfologicky UTZ kde mu pozeraju aj organy a vsetko sa premeriava. Od nejakeho tusim 15tt sa da ist na amniocentezu, co je odber plodovej vody, pripadne odber buniek z placenty, kde sa skoro so 100% istotou da zistit, ci je plod poskodeny, alebo nie. Avsak je tam 1% riziko potratu aj pripadne zdraveho plodu...a uz sa vraj stalo, ze vysledky boli zle a dieta napriek tomu zdrave, takze tu invazivnu metodu by som ja obobne vylucila. Ale skus si este precitat temy na toto v sekcii tehotenstvo.

jankaat.
18. dec 2009

ja dnes celz den vylyhujem v posteli..od vcerajsej noci mi este stale neustupili teploty 😖 a uy nemam ani ponatia ako ybit teplotu dole.. 😔

jankaat.
18. dec 2009

rosienka dakujem za info🙂.pohladam aj tu..

evitkamalicka
18. dec 2009

mne je dnes nejaka zima a vobec mi nechuti jest, tak som si teraz akoze na obed uvarila jablcko so skoricou a citronom

press
18. dec 2009

Ahojte, fúú, ale mi to trvalo, kým som všetko dočítala. Vítam nové augustovčatá.
Ja už 5 deň ležím v posteli, v podstate mi je dnes už dobre, len nádchy, ale som stále slabá, tak snáď sa nič nestalo.
Jankaat, ja keď som mala v pondelok takéto horúčky, tak som volala môjmu dr a vravel, že ju treba stiahnuť, že si mám dať aspirin, alebo paralen čípky. Moja mamina má ešte recept, že treba potrieť žili citrónom (na zápästí, spánky, tepnu na krku), dala som si aj tie čípky a hektolitre čaju a zabralo. Tak skoré uzdravenie.

evitkamalicka
18. dec 2009

press ahojky....urcite je vsetko v poriadku 😉

press
18. dec 2009

ďakujem evi, veď aj ja verím, brucho ma stále pobolieva, takže aspoń viem, že tam drobca zataľ mám🙂)))

bihan
18. dec 2009

Miciatko, zázvorák si nekupujem ale robím doma z čerstvého zázvoru... obieliť, nastrúhať, cca lyžičku na jednu šálku.. záleží na tom ako veľmi máš rada korenené chute. Trošku povariť, pridať med a citrón a je to super aj v lete ako chladený nápoj.
Alebo ešte v DM-ke mávajú bio zázvorový čaj s citrónom.. úplne je úžasný, len stojí niečo cez 4€.

jankaat, záleží aj na tom, akú máš teplotu.. teplota človeku nechodí "len tak", je to fyziologický proces, kedy sa telo samo zabíja vírusy, takže znižovať okamžite teplotu je kontraproduktívne a len prispieva k dlhšiemu liečeniu. Iná vec je, ak ti teplota vystúpi nad 39, potom by som si dala studenú sprchu, paralen, C-čko, príp. skočila k lekárovi.

majka35
18. dec 2009

dnes sa chystám do DM, taksi určute ten zázvorový čaj kúpim ... ja na tie ich bio produkty nedám dopustiť
vám všetkým nechutí jesť a ja by som len jedla a jedla 😒

biba12
18. dec 2009

Janka skus ten cesnak. nie je to nic moc, ale strucik kazdy vecer pomaha. Zatial som sa do 3 dni vylizala z kazdej virozy, este aj nadcha zoslabla. Ja by som tiez do seba lieky zbytocne nepchala. Skus caj s medom, cesnak a nasad si vitaminy. A az ked budes mat teplotu nad 38 stupnov daj si paralen. Lebo aj detom radia znizovat teplotu az vtedy, ked je to nad 38 stupnov.

juliq101
18. dec 2009

Ahojte 🙂 ja som už konečne domenka som strašne unavená z celého týždna 😒 prvé čo som urobila keď som prišla domov-otvorila chladničku nabalila sa a šla za PC 😀 😀 😀 😀 stále do seba niečo tlačím 😅

groka
18. dec 2009

baby tie ktore beriete duphastom ako casto si ho davate pocas dna?staci rano a vecer?a pred jedlom ci po jedle?

saksina
18. dec 2009

ahojte, tak som bola dnes u dokiho - a potvrdil mi vnutromaternicove tehotenstvo v 5tt 😵 zatial sme videli len plodovy vacok, plodik este nebolo vidno, ale povedal, ze je to nadejne 🙂 Tak sa tesim, ze je to zatial v poriadku. V utorok idem na krv a o 3 tyzdne idem na dalsi uzv. To by som mala byt v nejakom 8tt, tak uz mozno aj srdiecko uvidime 🙂 Velmi dufam a verim, ze bude babatko v poriadku a zdrave a bude nam uz len rast a vyvijat sa 😵

michaela80
18. dec 2009

groka ja beriem duphaston 2 tablety rano a 2 vecer.... ja to budem brat az do pohybov na udrzanie tehu...lebo mne sa pri prvom odlucovala placenta...

alienka22
18. dec 2009

ahojte len som vas prisla pozdravit, nech sa vam dari 🙂

evitkamalicka
18. dec 2009

jaaaj baby mne je tak divne, na obed to jablcko, olovrant cely hned posiel do WC, ale zadkom a teraz ma muz nuti do vecere, ale vobec nemam chut, tak mozno neskor ak vobec

groka
18. dec 2009

michaela ja som si chcela dat 2 denne,jednu rano,druhu vecer,budem to brat tak do pondelka a potom popripade zdvihneme davku nie?

michaela80
18. dec 2009

no mne hned nasadil 4 denne....pre istotu...
a preco ti nasadili duphik? mas rizikove?

tiriel
18. dec 2009

ja beriem rano / večer po jednej - duphaston a kys. listovu -acidum folicum + Ečko + cečko 1000mg

lenadka
18. dec 2009

ahojte, dlho som tu nebola, lebo male strajkovalo 😒 bola som 3 dni v nemocnici, mala som bolesti a mierne som spinila, ale nastastie som prisla vcas a babo je tam kde ma byt. Dnes som bola znova na sone a videla som chrusta a bijuce srdiecko!!!!! 😵 😀 😵 podla ms som 7+2 podla sona 6+5
tiez berim duphaston 1 rano a jednu vecer, papam ich s jedlom, lebo ked som si ich dala nalacno bolo mi ble...
okrem toho beriem listovku, E-cko 2x denne 200-ku, kanavit a magnezium 3x denne 😝
chodim do rizikovej poradne a som velmi rada, lebo vysetrenia su setrne, sono urobia ked je treba...teraz idem az 5.1. na kontrolu a na krv. Kedze som rH neg. a manzel rH+ mame o rizikovy faktor naviac a budu mi brat krv aj na protilatky...
evitkamalicka, men je zle ked som hladna-aj ked ti nechuti-to pozanam, niekedy cely den mam otoceny zaludok, paradoxne ked sa najem ostane na chvilu dobre 😉 ale s varenim je to bieda, nemozem tie vone ani citit 😅

janusa127
18. dec 2009

ahoj lenadka,
to je super že sa to podchytilo včas 🙂 😵 gratulujem k srdiečku 😵
ja mám s mm tiež rizikový faktor, tak dúfam že sa to nepobije ani toto tehu 😀

inak dnes to nie je žiadna sláva, som ako na húpačke, raz mi je dobre raz na nič.

michaela80
18. dec 2009

akosi nas tie nevolnosti neobchadzaju...vraj sa vravi ze kazde 5 tehu je zavracane a nas tu je akosi hojne na kazdu piatu... 😀 😀

janusa127
18. dec 2009

😀 😀 😀 😀
ja som ešte nevracala aj keď dnes som ďaleko od toho nemala 😖

groka
18. dec 2009

michaela ja som svoje prve potratila v 11tt pri malom mi dal duphaston a teraz ho chcem ja brat prepripad,v oktobri sa to neudzalo tak preto

groka
18. dec 2009

a pri malom som bola velka rizikovka,tvrdlo brusko,na zaciatku som spinila,krvacala

groka
18. dec 2009

inak baby mna strasne bolia prsia,ked sa oprem o nieco tak vyskam od bolesti,mierne ma bolia cele ale bradavky hlavne a nemozem na brusku spavat,mi to nieco nedovoli 😅 ale sledujem ze pri malom som taketo stavy nemala zatial,chladnicku ked otvorim mi smrdi muzovi nie,a cudne pachy v byte a vonku som citila asi priblizne na nejaky 8DPO mozno aj skor,da sa povedat ze hned po uhniezdeni

juliq101
18. dec 2009

Aj mňa strašne bolia prsia 😝 dnes mal priateľ k nim aj blbú poznámku 😀

michaela80
18. dec 2009

tie prsia aj ja mam take citlive...zaludok je hruza... ale uz si na to pomaly zvykam...zistila som ze nemozem byt anio hladna ale ani prejedena...takze kazdu chvilku nieco sa snazim do seba hodit..i ked ma napina ale drzi sa to od rana v zaludku...

janusa127
18. dec 2009

joooj prsia to aj mňa bolia, tiež nemôžem spávať na bruchu a začínam si pripadať ako pamela ako sa naliali..a čo bude po pôrode ... 😅 😀 napriek dvom tehu predtým toto zažívam prvý raz 😨 😀

michaela80
18. dec 2009

juliq komentoval rapidne zvacsenie? uz to vie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre