♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lulusha
8. feb 2010

Tea, veru, uz ho vidno cez brusko 🙂 aj moj muz bol strasne rad, ze tam so mnou bol..sa vytesoval a skumal, ako mu bije srdiecko a ako sa mu tam pumpuje krv...technicky typ, co ti poviem 😀 😀

bihan
8. feb 2010

Deni, s tou hlavičkou to mám na UZV z 12tt pri údaji predpoklad. pôrodu a +- 9d 😉

zuzana76
8. feb 2010

to uz nasi mrnusovia mozu mat taku velku hlavicku, ze priemer 3 cm? 😕

ja si to uz nepamatam z minuleho tehu

halintoa
8. feb 2010

Tea: aj ja idem budúci pondelok na poradňu, tiež meranie NT a podobne 🙂 Bábo bude tiež 12+0tt a moja dokyna mi tvrdí, že termín mám 23.8. a ja to vidím na 30.8. Bude mi robiť sono cez bruško a mám mať trošku plný močový mechúr.

Baby, dnes som dajaka výkonná 😀 , už som vyčistila morčatám, urobila lievance a parené buchty a do mrazáku nachystala tvarohové knedličky s jahodami, periem tretiu dávku prádla a chystám sa žehliť a vysávať 🙂 . Tak mi držte palce, nech ma elán neprejde...

silwietta
8. feb 2010

hali vau, klobuk dole... ja som obedmala odvcera, ale stihla som byt s malym u doktora, a oprat jednu davku... a pobalit sa, zajtra ideme s malym k nasim na tyzden...

bihan
8. feb 2010

Zuzana, Sára mala priemer hlavičky v 11+5tt v tej sploštenej časti 1,8cm 😉 Hlavička je ešte stále obrovská oproti zvyšku tela.

zuzana76
8. feb 2010

bihan, aha, ja si uz nepamatam na maleho , som zvedava ako to bude teraz, zajtra idem do poradne, uz sa bojiiim

bihan
8. feb 2010

Ozaj, hlásim prvé pohyby.. motýliky začali 😵 Len musím ležať alebo sedieť, lebo inak je to hrozne slabé, aby som si ich uvedomila. 🙂

nikitka231
8. feb 2010

bihan tak gratulujem,ja sa tesim tiez kedy to zacne tak "normalne"a nie ze sa musim sledovat..tak ty to tu uz mas 😉

zuzana76
8. feb 2010

ja som citila uz viackrat motyliky, aj dnes, naposledy tusim tak zretelne v piatok, este to nie je pravidelne,ze kazdy den

zuzana76
8. feb 2010

aj ja si to uvedomim jedine v sede, alebo lahu

lulusha
8. feb 2010

bihan, to je super!!! 😀 😀 😀 mne sa raz zdalo, ze nieco citim, take ine ako doposial...viete, to je moje prve babatko, takze neviem, co mam citit... ale viem iste, ze creva to neboli... len jeden taky akoby "obrat" v brusku 🙂

bihan
8. feb 2010

Ono je to na začiatku hrozne ťažké určiť, či je to už ono alebo nie 🙂 Mne sa to na črevá nepodobá, nie sú to priamo bublinky alebo čo, ale skôr šteklenie v mieste, kde je maternica.. kopance a teda "bublinky" prídu neskôr.

Ale je to fakt super..viac než tri mesiace som čakala len na toto 😀

maculienka123
8. feb 2010

baby,poculi ste o tom,ze arasidy sa nemozu?mam chut si dat take nelupane,nesolene a vsade citam na nete,ze mozu vyvolat alergiu alebo poskodit plod.snad nie 😒

michaela80
8. feb 2010

a ja hlasim motyliky ...zacalo to v piatok a je to iba v oblasti ako je maternica... 😀 😀 😀 😀

bihan
8. feb 2010

Tak pozerám, že druhátka sa "rozkopali" 😀

Maculienka, s tými alergénmi v tehotenstve je to sporadické, ale ak ty ani manžel nemáte alergiu, osobne nevidím dôvod na to, aby si si ich odopierala...tým, že tvoje telo s nimi nemá problém, tak by ich nemalo ani telo miminka rozoznať ako alergén a práve ešte v brušku si naň zvyká. U nás v rodine žiadne alergie nie sú a kým som bola tehotná a dojčila, tak som to vôbec neriešila, až keď som dávala malej samostatné príkrmy.. teda arašidy nemala doteraz, ale to skôr kvôli tomu, že sa bojím, aby sa s nimi nezadusila.

maculienka123
8. feb 2010

jaj zavidim vam,ze uz citite pohyby nejake,aspon viete ze je vsetko ok.
bihan asi mas pravdu,treba pripravit babo na to aby bolo odolne,no veru hned si ich idem dat 🙂

miciatko
8. feb 2010

Ahoj dievcata, blaoželam ku prvým pohybom aj ja sa tak veľmi teším až babulátko ucítim . Neviem či to niečo znamena, ale pri cikaní mam taký divný pocit akoby ma tam nieco chladilo, alebo co, sak to neviem ani
opísať 😕 , v práci mám 12 hodinové smeny pri počitači a nerobí mi to dobre tvrdne mi bruško, keď sa sem tam postavim tak ho mám úplne tvrdé a somozrejme puchnú mi nohy . Neviem či tým neubližujem babatku a či by som nemala to povedať lekarovi vo štvrtok idem na poradnu . Čo si myslíte vy?

lulusha
8. feb 2010

mici, urcite to povedz lekarovi!!!!! mozno ti da tyzden-dva relaxu... nemozes si dohodnut kratsiu prac.dobu?

captainka
8. feb 2010

kocky kym som vas docitala tak mi to dalo zabrat od 11.00 necitania 😀 😀 😀

a gratulujem k pohybom...mne sa dnes zdalo take kopnutie ale asi to bola blbost 😎 moc sa nesledujem,len nieco sa mi nalavo pri boku nadvihlo a dost citit to bolo a potom som nad tym rozmyslala ci to nebolo vonco...ale nejako to nepripisujem zatial... 🙂 🙂

denisocka
8. feb 2010

Ja tiez potvrdzujem jemne tukanie tam dole,citim ked lezim alebo kopancek do mocaka.

miciatko
8. feb 2010

praveže sa mi neda dohodnut kratsia doba

groka
8. feb 2010

caute

popisujete pohyby?tak ja ich mam tiez teda 😅 ,presne dnes som pocitila tam kde je babao ulozene,viem to podla sona...pocitila som take ako zavibrovanie na asi tak 2,3,sekundy

no ja neviem ozaj ci moze zena v 14tt nieco citit,ved v 16tt je na to este skoro,no mozno chudunke zienky to mozu uz citit

zuzannas
8. feb 2010

Dievcata, gratulujem k prvym pohybom!!! 😵 😵

Maculienka: co sa tyka arasidov, tak tie som tlacila minuly tyzden skoro kazdy den, neuveritelnu chut som na ne mala...teraz ked arasidky dosli, si davam aspon samotne arasidove maslo.... 😀 a nemyslim, ze by som tym mala dako babu ublizit..jem ich v rozumnej miere 🙂

anxuska
8. feb 2010

baby aj ja už cítim pohyby 😀 možno aj týždeň
Denisocka bola som v nemocnici kvoli jemnému spineniu a mala som aj mierne bolesti, no spienie už nebolo, keď som prišla do nemocnice a povedali mi, že mám nízko placentu, takže musím ležať ☹

lenadka
8. feb 2010

zuzka76, ja beriem urosept- preventivne kazde rano jednu tabl. lebo som mavala pred rokmi problem dlhodoby s moc. cestami a viem ze zeny v tehu su na to nachylnejsie...ja to mam cisty vytazok z brusnic a este mi minule mm doniesol sacok sus. ovocia v tam bolo kopec brusnic a cucoriedok 🙂

kacenka4, kazda sa boji o babo o to viac ak mas zdravotne problemy...ale vsetko bude tak ako ma byt, aj ked by si bola zdrava ako repa, vsetko sa moze pokazit pri samotnom porode...takze...zbytocne sa stresovat...co sa ma stat sa stane 😝
ved robis vsetko preto aby to bolo ok 😉

lenadka
8. feb 2010

ma nehnevajte baby 😠 😀 ja ziadne pohyby este necitiiiiiiiiim ☹ 😅 vcera vecer sa mi aj zdalo cosi a potom si vravim blbost to boli vetry 😀 ale uz sa NEVIEM DOCKAT 😝 😝 😝 😝 😝

evitkamalicka
8. feb 2010

dobry vecer sa praje, ja uz tiez citim drobca

lenadka
8. feb 2010

evi doprkinka ! 😀 dalsia 😀 asi to moje musim poraden stuchnut aby ma koplo naspat 😀

lenadka
8. feb 2010

uz aby bol bud tyzden, hadam bude sono,, lebo mi je podozrive ako vas vsetky kopkaju a mna nie...mam sa zacat bat? 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre