♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
9. feb 2010

A akože v čom zase to 1% Aloe, čo je v tých drinkoch, má byť škodlivé? 😀

Ambu pôrod na Slovensku je zase boj s lekármi, ktorý sa ti budú vyhrážať tým, že chceš poškodiť svoje dieťa a že na teba zvolajú sociálku 😝

lucy1990
9. feb 2010

Bihan, neviem...je toho kopec popisaneho, a nikde ani zmienka o tom ze su to blbosti 😠 Ale je to 7% 😀

bihan
9. feb 2010

Fakt? ty máš 7? to je nejaký super nápoj 😀

Minule som sa smiala s Gijar na tom, ako sú niektoré tehulky zmagorené - nejedia škoricu a mätu a ak si ich niekto dá, tak strašia potratom a podobne.. pritom jedna šálka mätového čaju denne a trošk škorice do jedla ešte určite žiadny potrat nevyvolali (varovania sú totiž proti terapeutickým dávkam).. tak ako žiadny grep ani mrkva a podobné somariny, ako by si s dočítal v téme o tom, čo by sa v tehu nemalo. 😝

mywiel
9. feb 2010

Bihan no moja svagrina je presvedcena ze z petrzlenu potratis a tu vobec to tak beru. Iny kraj iny mrav alebo iné povery. Moja mama jedla polievku s petrzlenom celé tehu a vsetko bolo ok.

lucy1990
9. feb 2010

Ved prave, ja sa tomu tiez smejem...ale nakoniec ked precitam milion prispevkov, kde ta strasia, ake zle to je a co to vsetko moze urobit, tak samozrejme, ze si povies, ze to radsej nebudes riskovat...veĺakrat je lepsie nevediet 😝

leteku
9. feb 2010

no tie grepy aj mňa minule vystrašili, ja milujem grepy a teraz panika. Ale tiež si myslím, že je to blbosť, však nejem kila denne

lucy1990
9. feb 2010

Som pocula ze vraj grep obsahuje chinin 😝 ale kolko vitaminov tam je, na to sa zabudlo...urcite to je ine, ako ked vypijes pol litra toniku....no konecne som nasla nieco od odbornika : http://www.mamaaja.sk/Activeweb/Poradne/Otazka/...

bihan
9. feb 2010

Lucy, na väčšinu tých "moja ... hovorila, že toto a toto spôsobuje toto a toto" stačí zdravý rozum.. tiež toho drinku nevypiješ 10l naraz, tak ak ti chutí, pokojne si daj... ja som si pokojne včera dala chlebík s paštétou z kačacej pečene, leteku mi pripomenula, že mám rada grepy, tak dva už padli za vlasť za posledných pár dní....

lucy1990
9. feb 2010

Ja sa tiez tym riadim...staci mat zdravy usudok, presne ako hovoris 😉

mywiel
9. feb 2010

Grepy su super, plno vitaminu C a vobec ovocie a zelenina su zdravé. 😉

snehulienka24
9. feb 2010

tak grep som vcera dala tiez...a to som o nom tiez pocitala zarucenych infosiek...neviem ako je to s bryndzou, mam na nu nenormalnu chut a ty biham si kedysi pisala, ze miesto nej fetu do halusiek 🙂 tak to jedine este cakam, ale snad ma jeden rozok s bryndzovkou nezabije, ci?
🙂)))

snehulienka24
9. feb 2010

lucy, zatial pracujem len 4 roky tak velmi zdeformovana podla mna nie som...🙂) ale teraz mam PN obdobie a nebyt misy dooost si ho uzivam 🙂

mywiel
9. feb 2010

Bryndza je letna a zimna a jedna z nich nie je pasterizovana, takze si precitaj ak si davas pozor na nepasterizované syry.

lenadka
9. feb 2010

caute, ta ku ocneho sme dnes neswtravili pol dna co ma velmi potesilo, co nie, ze mala ma ocka na tom rovnako, sice uz neskuli-to je vlastne to preco sme tam 1x isli, ale dioptrie aj ked slabucke ostavaju...hm...a to ma utesoval dr. ze do 3-4r. s toho vyrastie 😝

teraz ste mi narobili chut na ten grep...no mam namierene do obchodu tak si kupim...ja som tu tie grepy nedavno spominala, no len preto ze mm si mysli ze by som ich nemala jest, lebo mu to jeho sesternica povedala a mal mi to odkazat 😅 a teraz na mna striehne ci ich nejem 😠 no je to nieco na co mam strasnu chut...a tiez nealko pivo,,nikdy som pivo nejak obzvlast nemala rada a teraz? minule som si v restike odpila z manzelovho a tak mi zachutilo ze som na druhy den jedno strubila a teraz ma vlastne to vyhanalo, len to bude asi tym, ze za odmenu sme isli s malou od ocneho na pizzu a ja som objednala taku 500g s tym, ze vsak sme dve, no mala jej moc nedala a maminka rada a dobre papa, tak ju skoro celu zdlabla a teraz mi kapanek lezi v zaludku-tak nieco na travenie potrebujem 😀

snehulienka24
9. feb 2010

no lenadka, prechadzku na cerstvom vzduchu... :DD a grep si daj, je to mnam :P ked nealko pivo, to je v poho, ja mam strasnu chut na cervene vino :DDDDDD som normalna? 🙂

lenadka
9. feb 2010

snehulienka, no co aj ja by som si dala 😀 v nedelu mi nasi naliali pol deci tokajskeho vinka fajnoveho, nejaku pekelne drahu flasu vyhrali v tombole na plese, vlani vyhralo 2. miesto na slovensku v sutazi vin, hm to bolo neco 🙂 a ja som si mohla len tak liznut 😅

snehulienka24
9. feb 2010

lenadka prestaaan 🙂) ved toto, mm vinkar, doma plna chladnicka vina a ani on teraz nechce pit, ze ked ja nemozem, takze si pockam kym dodojcim a potom.... 🙂

zuzana76
9. feb 2010

ahojte babule, tie co ste boli na sone kolko malo vase babatko?

ja mam byt v 16 tt podla menstruacie, babatko malo vzdy sklz 1 tyzden,a le teraz uz ma sklz 2 tyzdne, CRL je 90 mm, BPD 27 MM, femur lenght 15 mm

snehulienka24
9. feb 2010

zuzi, s tym ti ja asi nepomozem, naposledy som bola v desiatom a teraz idem az o tyzden.... jaj, nech uz prejde 😵

press
9. feb 2010

ja idem do porade zajtra, to budem končiť 13 a drobca som videla zatiaľ len v siedmom, tak Ti potom napíšem miery zuzi
ja jem na čom mám chuť, nečítam žiadne články o tom čo sa smie a nesmie
lucy: ja som mala pred tehu helikobaktera, takže som pila čistý výťažok z aloe, lebo to bolo jediné, čo mi zaberalo a nechcela som sa dopovať liekmi, nakoniec to antibiotiká vyriešili a je mi už super. chcela som si už zopár krát dať aj počas tehu, ale je tam vyslovene zákaz v tehotenstve, ale nápoj, kde je len pridané aloe určite nemôže ublížiť.

press
9. feb 2010

ináč som zvedavá, keď sa zajtra u dr. postavím na váhu (lebo doma nemám) čo tam uvidím, lebo ja odvtedy ako mi nie je zle jem raz denne - ráno začnem a v noci skončím 😀

denisocka
9. feb 2010

Zuzi a to si akoze v akom tt a akom dni? Ved to je dost 9cm.ja mala 73mm a 13+3t

zuzana76
9. feb 2010

denis, no ty si moja zachrana, on mi nic nepovedal, bol to taky dedo, ale ja na internete som si nasla,ze v 15 tt by malo mat viac, tyzden a den mi nevravel, len mi povedal,ze to zodpoveda 14 tt

ten 13+3 je teda tiez 14 tt? a ty si mala 73 mm? tak to mam potom ok, strasne am vystresoval ze - Uvidime ako sa to bude vyvijat 😖

gijar
9. feb 2010

baby coze????bryndza?preco by ste nemali jest bryndzu ci fetu? 😅 ja tu zomieram na nedostatok bryndz.halusiek, je to moje oblubene jedlo a uz od augusta som ich nejedla, co sme prisli sem z navstevy na SR 😒 a s fetou mi nechutia az tak dobre....takze ja sa na SR tak tesim, ze v maji spracem asi za tyzden 10 porcii bryndzakov 😀
bihan-inak, matovo-skoricovy caj 2dcl pijem denne 😀 je vyborny...akurat ho neluhujem dlho 😉

denisocka
9. feb 2010

Ako baby,ako poradne? Mne sa zapalila ta na treti pich zila,tak ma pichali zas.ale asi mam dajaku alergiu na te umeliny,lebo ma zas stipe ruka.zajtra mam cievkovanie a dufam,ze ma pustia,lebo je to tu ako v cvokhause.viac napisem jak ma pustia,lebo vcera som mala brutal zazitok z pristupu lekara

denisocka
9. feb 2010

Hej zuzi,v 14t v piatok som mala 73mm

mywiel
9. feb 2010

Ja som nepovedala ze sa nesmie jest bryndza zas si to zle nevysvetlujte ale niektora byva nepasterizovana a v nepasterizovanych syroch moze ale nemusi byt listéria. Nechcem vyvolavat paniku, ja si vzdy precitam, ci je syr pasterizovany najprv. To ale neznamena, ze ked si teraz zjedla nepasterizovany syr ze v nom zakonite bola listéria a potratis.

denisocka
9. feb 2010

Baby,uz chcem ist domu,uz mi to tu leze na nervy!

zuzana76
9. feb 2010

denis vdaka, dufam,ze to je ok, vzdy bolo mensie, tak hadam pekne rastie, toto bol iny Dr. strasne ma vyplasil

bihan
9. feb 2010

Gijar, bryndza nemusí byť pasterizovaná, teda zo surového mlieka.. a keď sa vezme do úvahy ten čas, za ktorý dozrieva, tak je tam možné riziko nákazy listeriózou. 😉 Ale nikto nepísal, že sa nemôže.. všetko sa môže, keď sa to dostatočne tepelne upraví.. aj taký dobrý plesnivý syr, keď je opražený, nie je problém 😉

Deni, čo, už neoddychuješ? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre