♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
27. jún 2011

@hajatanufus krasne su baby, to uz mala vie chodit na tej motorke?

mirmaj
27. jún 2011

ahojte, tak najhoršia noc za nami, horučky neklesli, tuto noc mala najvyššiu teplotu za tieto 3 noci čo horučkujeme, určite mala skoro 40, v noci používam len ten čelový teplomer, neviem či ho mate niektorá ale mne sa zda že ukazuje dobre extremy, ten ukazoval aj 41 ale to myslím že fakt nemala, lebo ked to cez deň prekontrolujem v ritke tak ma aj o 1 až 1,5 stupňa menej. Ked sa zobudí ideme k Dr. chuda male ešte teraz spinka ☹

vladka84
27. jún 2011

@mirmaj moooja 😖 hadam to nebude nic vazne 😒 a ako to znasa?

seagull2404
27. jún 2011

ahojte, tak my sme mali vcera krasny vylet v tej ZOO, aj som sa bala, ze ako to Tamarka zvladne, ale bola uplne uzasna, pospala v aute tam 1,5 hod., a cestou spat skoro 2 hodky, a v ZOO sa usmievala, predvadzala, ukazoval prstekom na tie velke zvieratka, tie male asi ani nevidela 🙂 alebo ju zaujala clapotajuca voda, no super, aj maminka si oddychla, prva raz v zivote videla zirafy 😀

ale spime stale katastrofalne, ja uz ani nic nehovorim, a zubky uz tak vidno a stale sa nie a nie prerezat

@mirmaj drobcek maly, nech ste rychlo fit, juuuj ☹ ☹ ☹ myslim, ze tie celove a cumlikove nie su uplne presne, mne aj pri digitalnom trvalo, kam som nasla ten najpresnejsi

majka35
27. jún 2011

@mirmaj boože môj, chúďatko malinké ... čo to môže byť? barborka zvykla mať teplotky od zúbkov, ináč žiadne príznaky, ale tak dlho nie ... choď určite k doktorke ... nech to rýchlo prejde malinkej

mirmaj
27. jún 2011

@vladka84 Tamarka dosť dobre ani nieje nejaka umrnčaná, aj behať chce, asi najhoršie zvlada že nechodíme von lebo je zvyknutá byť vonku, aj v noci dobre spáva, len tuto noc dosť plakala okolo 2, lebo vtedy mala fakt vysoku horučku, ale dala som je panadol, zabal a asi okolo 3 zaspala, o 7 vypila mliečko a spinka doteraz

mirmaj
27. jún 2011

@seagull2404 dík moja, tak oplatí sa isť aj s takýmito malými do ZOO? aj my sa chystáme do Lešnej, je tam krásne, samy sme tam boli asi 2x ale s malou ešte nie
@majka35 určite idem hned ako vstane, tiež už začínam pochybovať či je to zo zubkov ked to trvá 3 deň 😒

majka35
27. jún 2011

@seagull2404 prvýkrát a hneď aj pri takej "hambatej" akcii 😀

prajem dobré ránko ... u nás noc, ako zvyčajne, trikrát som bola malú upokojovať ... ale ja to už beriem nejako automaticky ... postavím sa, dám vodu učičíkam, dám do postieľky, ľahnem a spím ... po niektorých strašných nociach, čo som s ńou prežila je toto úplná pohodička

no teraz ma viac trápi Barborka ... sme úplne zúfalí s mm z jej správania, niečo neskutočné, ona akoby sa vracala späť ... ja už druhý deň beriem tabletky na upokojenie kvôli nej ... nedá sa ani podobrotky, ani pozlotky ... ani kričať, ani ignorácia ... je úplne mimo, ako zmyslov zbavená, nemala by som tak písať, ale ináč to opísať neviem, ja som včera dve hodiny plakala kvôli nej ... a včera dostala odo mňa bitku ... dostala po zadku tak, že ešte aj teraz ju určite bolí 😖

seagull2404
27. jún 2011

@mirmaj neviem, ci sa to oplati, myslim, ze este potrva, kym si tie nase deti budu nieco pamatat tak ozajstne, ale myslim, ze zmena prostredia je fajn, aj mne nu aj pre mna, okrem toho sa mi zdalo, ze na niektore zvieratka krasne reagovala a co s nou budem len po meste chodit? ja nejak ZOO nemusim, ale toto je uplne ine kafe
@majka35 no veru 🙂 🙂 ale keby si videla ako sa ti dospelaci cervenali a popod fuz us,ievali, podarene bolo sledovat skor ich, nez tie zirafy 😀 moja, to s Barborkou ma mrzi ☹ tazko ti na to nieco napisat, enmam skusenosti, ale budem na teba mysliet, aby si to zvladla v pohode, neuvazovali ste nad nejakym dennym taborom?

lenadka
27. jún 2011

@mirmaj kolky den uz teplotuje?

vladka84
27. jún 2011

@mirmaj chudatko, tak este ze je v pohode -ale je to zvlastne, lebo keby bola chora, tak asi by bola aj cez den umrncana, nepokojna 😕 no uvidime, co ti povie dr...nech vam to rychlo prejde, hadam to nebude nic vazne 😒
@seagull2404 to je fajn, ze ste si oddychli, idem aj ja pozriet fotky na FB, urcite su kraaasne 😉
@majka35 a co Barborka? nejak neviem docitat... 😕 ja som bola s detmi cez vikend sama, v sobotu sme ani von nemohli ist, no mne uz pretekali nervy, ale udrzala som sa, len som naziapala raz na Timku, lebo uz nevedela co so sebou robit od nudy... ale ma to potom aj mrzelo, no ja sa niekedy, ked mam toho vela ani neviem ovladnut 😒 v nedelu sme to prezili bez ujmy, ale tesim sa ze je uz v skolke... ked si ale predstavim, ze nas cakaju 2 mesiace prazdnin, som hotovaaa 😖

lenadka
27. jún 2011

@majka35 ach jo, trapi 4 rocacka? aj ja by som niekedy starsiu pretrhla, hlavne v poslednej dobe robi take veci co ani hlupucke male deculko nerobi, nejak o musime prezit, mna niekedy tak mrzi ze ju stale len hresim a napominam, pritom je to moje krasne dievcatko, ze sa az hambim kolko krat, verim ze ta to mrzi, spat sa to neda vziat, tak co uz 😅 zas musis vymvyslat co ine na nu zaberie, drzim palce 😉

lenadka
27. jún 2011

@vladka84 ja sa praveze tesim na prazdniny, nejak nestihame, mala vecer zaspava okolo 22.00 nech robim co robim a rano dospava, dnes nas budil budik o 7.30 😅 a Lucka sa s Terezkou chce hrat, ale je este nerozumna a kolko krat jej nechtiac ublizi, potom ja som nahnevana ona nestastna, ale v kutiku duse som strasne rada ze malu takto berie a ze sa s nou chce hrat, len to nejak ukocrovat aby ju nezkalicila 😉

vladka84
27. jún 2011

@seagull2404 uz som pozrela, aj zirafky "skoro v akcii" 😀 😀 😀 😀 krasne fotky, ako vzdy a konecne je na niektorych aj mamina, vidno ze ste si to uzili 😉

majka35
27. jún 2011

@seagull2404 denné tábory fungujú len pre deti od 6 rokov, čo mi pripadá normálne, lebo s deťmi v tom veku sa už dá spolupracovať, učiteľky v škôlke ich poznajú, vedia, ako majú reagovať, ale dať ju cudzím osobám by som sa bála a pri jej povahe, neviem, či by to zvládli ... momentálne je v škôlke, do štvrtka, no a potom začínajú prázdniny ... mm to chce riešiť tak, že premýšľa, kam by sme ju dali cez prázdniny, ja riešim pôvod jej správania a neviem, či je pre ňu dobre "zbavovať" sa jej ... budúcu nedeľu má ísť do Michaloviec na týždeň, ale veľmi rozmýšľam, či ju tam dám ... najhoršie je na tom, že ona mi ani nechce povedať, čo ju trápi, stále klame, vymýšľa si úplne hovadiny... normálne nedokážem s ňou komunikovať ... je hlučná, neskutočne prudko reaguje, či pohybovo, či hlasovo, kope loptu po byte a aj ked ju 100 krát upozorním, nech to nerobí, tak nereaguje a kope ďalej, kvôli tomu vlastne včera dostala bitku, lebo hodinu sme ju upozorňovali, aby prestala a ona nie, tak som jej zobrala loptu a chcela som ju akože vyhodiť z okna a dostala taký amok, že to preniesla na mňa ... a somár mm ešte pred ňou povedal, ked mi nadávala, ako ma nenávidí a ked ma bila povedal, že ja som na vine, že som jej tu loptu nemala zobrať, som myslela, že ho zabijem, neriešil to čo si barborka dovoľuje, ale rieši úplné nezmysly ... som potom plakala ako malé decko ... som mu vykričala, nech si on vyskúša byť s deťmi 24 hodín, stratiť akúkoľvek slobodu, nemôcť sa v pokoji vyspať, najesť, ísť na záchod, osprchovať sa, no nič, ešte aj domáce práce robím v rýchlosti, aby som stihla a o hodinu je tu zas, ako v tanku

no tak som sa vyrozprávala a je mi lepšie, o hodinu čakám kámošku, príde na kávu

baby, mne je strašne z toho do plaču ... barborka je môj velikánsky miláčik a ja ako jej mama ju asi strašne zrádzam aj ked sa snažím robiť všetko čo je v mojich silách

vladka84
27. jún 2011

@lenadka ja som tiez rada, ze sa s Karinkou zahra, ale v poslednom case je Timka poplasena, absolutne neberie do uvahy moje upozornenia a ich hry koncia zakazdym Karinkinym padom 😒 ja potom samozrejme vrieskam na Timku, ta spusti plac, potom place Karinka, no placeme vsetci doma 😕 a uplne najviac ma vie vytocit,ked sa Karinka kludne sama hra, ja som cela stastna - prestastna, ze sa na mna nedriape a pride ku nej Timka, a dovlecie ju ku mne 😒 ale verim, ze ked bude cez prazdniny teplo - co dufam, ze bude - tak budeme vela von a unavi sa aj Timka a neostane jej energia na to, aby robila zlobu 😉 inak, je to moj pokladik, velmi mi vie pomoct, ale musi mat naladu 😀

lenadka
27. jún 2011

@vladka84 presne toto robi aj Lucka ze ju dovlecie zamnou ked sa mala hraq a ja happy ze nie je na teplakoch zavesena, vtedy zuuurim 😅 😠

lenadka
27. jún 2011

@majka35 podla mna ti ziarli na malu, skus taktiku akoze odmietania mensej, vety typu, "ach jo, zas musim babatko prebalit, nevratime ho?" /znie to strasne ja viem/ kamoske to poradila psychologicka na veliku ziarlivost strasej dcery k synovi a zabralo, u nas tiez, cim viac chcem mensiu vratit , tym viac ju nechce dat 😉

21
27. jún 2011

@lenadka jedine ak by som ti dala- uz sa mi to nepaci.. 😀 Ale skus sa priplichtit do nejakej temy... 🙂 Trosku sa pozaliecaj a potom vyhukni na nich, ze dajte hlas..! 😉 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenadka
27. jún 2011

@21 napisala som len do tych kde chodim 😉 aj to mi mazu admini 😅

vladka84
27. jún 2011

@lenadka no a Timka este ten prichod sprevadza zo slovami, pod Karinka ideme ku mamke, ved co sa tam budes sama hrat, pod postiskat maminku atd... mna ide porazit, no ale ked viem, ze ona to v zlom nemysli 😒 ked som jej minule vysvetlovala, nech ju necha sa zahrat samu, ze nemusime byt vzdy pri nej, tak mi na to povedala,ze ale ved ona je nasa a este je taka malicka, my sa o nu musime postarat, nemozeme ju nechat len tak, jej by bolo smutno bez nas, musime sa s nou hrat 😕 no som ostala bez slov 😲

vladka84
27. jún 2011

@akika722 teraz ma napadlo, ja som niekde videla taku garnizu, ktora je uplne na stenu primontovana - ako lista co maju vertikalky, len su tam potom take stipce a na nich zavesis zaclonku - to by ste mohli dat na plafon a dalo by sa otvorit aj okno.. skus popozerat 😉 inak, mne sa viac pacia zaclony na uskach, ci ako to napisat, ale ked sa neda, tak aj toto je vzdy lepsie ako nic 🙂

majka35
27. jún 2011

@lenadka robím to, aj mne to poradila lekárka, na jednej strane si tiež myslím, že žiarli, ale na druhej by ju tiež nedala ani za svet ... v tom robí chybu aj mm, on si terezku neskutčne zamiloval a aj to dáva nechtiac najavo, s baarborkou mi nikdy nechcel ostať sám, ona je totiž od malička veľmi náročné a ukričané dieťa, dosť je aj na nu prísny a okolo terezky len ťuťulu, muťulu, ešte sa aj na neho nekutočne podobá, tak je v siedmom nebi ... ked ju prebaľuje, tak počuť z kúpeľne len smiech terezky a mm, ako sa tam s ňou hraje, s barborkou sa nezahraje, lebo ona sa nevie udržať na uzdem, začneš sa s ňou hrať a ona je potom ako zmyslov zbavená a nevie prestať ... v piatok napríklad sa hral s terezkou na posteli, ja s barborku sprchovala, ked som ju dosprchovala, utekala k ním, že aj ona sa ide hrať, ale jej hra spočívala v skákaní na posteli a hádzanie paplóna na mm a ten môj obr somár zobral terezku a bez jediného slova odišiel a barborke nepovedal ani slovo a nechal ju tam samú ... ona sa len rozplakala, že nikto sa s nou nechce hrať ... mm sa len rozčuľoval, že s nou sa nič nedá atď ... no a ja som z celej situácie u nás doma nervózna, kedže mám aj iné starosti, v noci nespím, cez den upratovať, variť, krmiť, umyť, prebaliť ale ved viete o čom píšem, tak som potom výbušná a mm ma v tom nepodporí, len omieľa, aké sme s barborkou obidve nerváčky, ktoré ani bez seba ale ani spolu 😝

hajatanufus
27. jún 2011

@lenadka dakujem 🙂 nie to som ju tam dala len aby som ju odfotila este nedociahne na zem 🙂

majka35
27. jún 2011

@hajatanufus som sa divila, keďže si ju pamätám ako veľmi malinkatého zlatúšika 😉

hajatanufus
27. jún 2011

@mirmaj ahojky este stale mate teplotu? chuda male ja sa tiez stale bojim od teploty ☹ neboj dr urcite pride na to ze co to je a zase bude dobre 🙂 inak aj my sme boli v zoo u nas v ke a rachelka pozerala na zvieratka s otvorenymi ustami 🙂

hajatanufus
27. jún 2011

@seagull2404 som rada ze sa malej pacilo a ze si si oddychla aj my sme boli minule v zoo ale u nas v ke sa mi az tak nepaci lenze my inu nemame len taku su tam same kozy a tak ale mame aj tulene tucniaky a levy a medvede a tavy rachel na to kukala s otvorenou pusou a lucy krmila kozy

memory97
27. jún 2011

Ahojte, uz sme spat, ale hrozny vikend. Prv ma vytocila mm babka a maly nam teplotoval cely vikend a dnes som bola ja po ATB. Dnes mal ist maly na ockovanie, musim to prelozit, ked uz bude uplne OK.

Idem rychlo popozerat, co mate nove...

kvietok121
27. jún 2011

@hajatanufus krasnucki ste 🙂

vladka84
27. jún 2011

@majka35 Maji, toto presne sme riesili aj u nas doma.. ked bola Timka taka malinka, tak sa s nou mm velmi nemojkal, nesalel a ani nehral, to sa zacal asi az od jedneho roka, ked uz sa podla neho s nou nieco dalo robit, aj to vydrzal len chvilku byt s nou - ja to ale pripisujem tomu, ze teraz je dospelejsi, vyzretejsi, tak sa na to aj inak pozera, preto si Karinku poriadne uziva a od mala sa jej neskutocne venuje, lebo uz vie ako rychlo cas prejde a take male babo uz nebude... to je super, akurat, ze ked sa venoval jej, tak Timku absolutne nevnimal, alebo ju nechal bokom, ked sa mu nepozdavalo ako sa do ich hry zapojila ona, ju to potom velmi trapilo, ze tatko je len s Karinkou a ju nema rad a pod... mm som to poriadne vytmavila a ked sa este obcas zabudne, tak ho nenapadne napomeniem a on hned potom zapoji do hry aj Timku v ramci jej a jeho moznosti 🙂 dufam, ze takto sme to aspon ciastocne vyriesili, alebo si deti "striedame", ked sa hram ja s Timkou, on je s Kari a naopak... nastastie si mm v tomto da povedat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre