♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lji
5. júl 2011

@lenadka
@miciatko to máte pravdu. prerábky zaberú nehorázne množstvo času,penazí ale tých nervoooov 😖 ešteže máme šikovných mužíčkov. švagrina si teraz kúpila s priatelom byt a ked vidím kolko penazi musia dať cudzím ludom a "trpieť" ich vo svojom tak som rada že to je ako je. na nete je fakt všetko len niekedy predsa len je dobré aspon to vidieť na živo ked už nemať vlastnú prax. ja som dnes mm stále vyháňala nech vypadne a nech nepozerá ako to robím ked to robím prvý krát,sa mi triasli ruky až ked som vedela že mi dýcha na krk a kontroluje ma 😀 jedna kočka čo je už v súkromke si spravila myslím kuchynu, a celkom sama aj sem dala fotku,no to som hrozne moc obdivovala. len s malou som bola dnes akurát ked ma prišli pozrieť s mojou maminou alebo ked mi buchala na okno 😖 moje zlaté,ked som ju uspávala som sa jej nevedela nabažiť 😅

ozaj aj vy máte také stavy kedy si "čucháte" deco a neviete prestať alebo len ja som taký debil ??? 😀 😀 😀 ja najviac zbožňujem pod krkom a vlasy,sa vtedy cítim ako keby drogujem 😀 😀

lji
5. júl 2011

@mamisqva ja sa rada chytám takej roboty 😀 na jednej strane mam niekedy nervy že sa to nehýbe tak to začnem sama aby som nahnevala mm a pohla ho trochu a na druhej strane sa mu chcem asi vyrovnať bo som vyrastala pri starších bratoch a nejak som sa vždy chcela prispôsobovať 🙂 teraz ma napadlo ako si písala že niečo podať tak aby ste si nemysleli že som až taká šikovná tak dnes som sa smiala na svojej blbosti.mm ma poslal po niečo a ja som sa musela tri krát otočiť lebo som mu vždy priniesla niečo iné 😀 šak čo mám poznať všetko náradie? 😀 bol nervózny jak pes že blbé ženy 😀

mamisqva
5. júl 2011

@lji joj aj ja som taka ked mi malu zoberie svagrinka byva vedla ze nech si odpocinem tak o pol hodku som tam co mi chyba milacik moj,svagrina ma hned sprdne a jak psovi ze LAHNI aspom u nich na gauč,zlata je .A s tym čuchanim je to ok ja som to robila pri vsatkych detoch neboj ja malej čucham z ust nejradsej aj pod krkom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamisqva
5. júl 2011

@lji a casto jej pritom poviem Juj ja spacham na tebe kanibalizmus ale už som to prestala bo sa mi vybavi ta afera nedavno co bol ten kanibal tak ma strasie.Takže odvtedy lej ja ta spapam. 😀 😀 😀

miciatko
5. júl 2011

@mamisqva no vsetko co bolo treba aj stenu burala aj maltu robila , aj co prislo,ukazali sme si ako a iso sa na to. .., nas tiez u babiny macky chce chytat a az sa trase ked macka chuda uteka 😀
Juj to je neprijemne take kusnutie,auu

mamisqva
5. júl 2011

@miciatko sikulica si.Starsiu dceru som kojila do 2,5roka ale toto mi nerobila až potom ma raz kusla do krvy to uz som ju len z jedneho a dost bolelo to tyzden.Ako odnaucimNelku neviem lebo vecer inak nezaspi iba na didke. 😠

mamisqva
5. júl 2011

@lji
@miciatko ako vam zaspinkavaju deticky moja na prsku a velmi sa jej paci aj moja postel lebo casto v noci papa tak je pri mne neviem ako ju to odnaucit.A ak sa to kusanie nezlepsi teda ak neprestane tak budem musiet cosi poriesit.

mamisqva
5. júl 2011

@lji už buvate?este k tym prerabkam ked si to robkate takto sami tak si to clovek aj viac važi a fakt tie firmy su drahe a este ti ti aj casto dofušuju,takto to je možno nie tak rychlo ale možno kvalitnejsie.

mamisqva
5. júl 2011

@lji kedy je mala narodena?pas ukazuje ako nam moja je 27.8.ako to letiiiii. 😲

lenadka
5. júl 2011

@mamisqva chuda mala bublinka, aj jej cosi davas na tie sopliky? to je najhorsie ked su take pidi deti chore, clovek by bol najradsej za ne chory, len nech sa oni nemusia trapit ☹ ja som mensiu len teraz prelozila zo satky do postele, je coraz vacsia nalepka a vecer mi zaspi vylucne takto, aj uz kolko krat mi nie je vsetko jedno co som unavena co beham za nou, cely den na nohach akurat ked spi si sem na chvilu vzdy sadnem a zas letim cosi porobit, ale co uz s nou, je to aj take chutne a neopisatelne ked mi tak pritulena na mne zaspi, ale ma to aj svoju cenu 8.5kg po veceroch vlacit 😅 🙂
tiez ma obcas uhryzne, ale vidim ze nechtiac, co sa vrhne kolko krat na prso akoby sa bala ze jej nedam alebo co...ako odstavit to tazko radit, kazde dieta je v tom ine, redukovat dojcenia pocas dna, mliecko tym klesne a pojde to postupne, starsiu som odstavila v 15 mesiacoch, bolo to vzajomne, ona uz nemala cas sa dojcit, mala vrtulu v zadku ako sa sama bez pomoci naucila isto behat vsade bola, vsetko skumala, mliecka ubudalo, uz pila len pred spanim a raz v noci a tak sme sa dohodli ze mliecko uz nie je, ona uz vtedy vedela pekne rozpravat 2-3 slovne vety, tak sme sa normalne dohodli ze mliecko bude s flasticky a basta 😵 tyzden po odstaveni mi uz presavala cele noci, nemala dovod sa budit, obcas ano, ked pytala suchu plienku "maminka pjenku pjosim ta" 😵

lenadka
5. júl 2011

@lji jej ty aka sikovnica zlata ze si to akto aj sam spravis co treba 🙂 😵 ja sa moc nechytam klast dlazbu a tak, skor potom umyvat, doniest aelbo uvarit proviant, alebo ked svokor dal do WC sparovacku, mali sme kupenu zelenu a nevieme doteraz preco normalne bola biela a kedze tam nechal velke spary /vsetci sa ucime/ tak to vyzeralo ako pastou do oka, tak som to potom sroubovakom a vreckovym nozikom davala odtial prec, uz to bolo zatuhnute tak som mala na rukach pluzgiere az do krvi 😅 a teraz ked je mala tak ja nemam kedy taketo veci robit, dost co upratat po tej skocenej praci a zahrada, deti, navarit a vsetko okolo domacnosti 😝

lenadka
5. júl 2011

@lji jo aj ja drogujeeem, hlavne kazdy vecer ked zaspava v satke voniam a asi ju tym aj trosku budim, ale vtedy sa najlepsie bozkava do vlaskov 😵

miciatko
6. júl 2011

@mamisqva no nas zaspi u nas v posteli a prekladame potom do postielky a tam uz buva celu noc, bo ked mal 4 mesiace prestal nam dychat, tak ja ho potrebujem mat na monitore dychu by som ani oko nezazmurila keby nieje tam

miciatko
6. júl 2011

@mamisqva inak to je super ze mate so svagrinou take dobre vztahy a ze chce aby si si odychla

elina313
6. júl 2011

ahojte maminky,mám otázku... môj augustový miláčik je hrozne jedovitý... akonáhle nie je po jeho, tak sa hodí dopredu, dozadu, alebo ak ho chcem zobrať na ruky, tak sa našponuje ako struna od jedu, ale to viem, že proste rýchlo zaujať niečím iným a hotovo, lenže on je neskutočný malý zákerák... no proste, počas kojenia mi kusne do bradavky a to nestačí, ale ešte ju drží a ťahá zubami 😢 a dnes mi to spravil 2x po sebe a ja som sa už od bolesti neudržala a dostal na pleňu. Nepomáha ani nono, ani že sa potom vždy oblečiem a už mu nedám, proste jeho to hocikedy napadne a tak ma kusne. Strašne nás štípe, škriabe, šklbe za vlasy ... akoby nemal trochu citu... minule vyhrabával kvetináče a tak ho sestrička zobrala od kvetiny a ako ho chytila na ruky, tak jej tak silno kusol do ramena, že tam chúďa mala zodratú kožu a má modrinu.... aj si poplakala ... Všetci ho doma ľúbime, ale neviem ako ho naučiť citu, napr. moja, aby spravil a popritom do vás nezaryl nechty resp. neuštipol...
Aj vy máte doma niečo podobné ? Ja tomu nerozumiem, prečo je taký ....

mamisqva
6. júl 2011

@lenadka tak tiež mate sposob ako zaspi mas co nocit ale ako pises je to zlate ked sa pritulia Nelka sa praveže moc nechce tulit hned sa odtlaca.Do nosa jej dala dr Quixx morska voda ci co to je tam popisane idem na kontrolu teraz ked sa vyspinka tak uvidim co.Ja som tiež planovala tak nejak odstavit pomaly len dufam že sa to kusanie nezhorsi.Teraz je to isto aj preto že je chora a sople ju dusia tak je nervozna aj ked papa snad to prejde.Urcite do roka ju chcem kojit aj viac to som len uvažovala keby ma kusala aj zubky jej idu.Vcera pri zaspavani ma kusla ja som zjojkla a chuda tak sa zlakla spustila taky rev chrobacik moj.Suhlasim s tebou aj by sme za ne dychali keby sa dalo len nech netrpia.

mamisqva
6. júl 2011

@miciatko prestal dychat juj esteze ste mali monitor chrobacik to so mala ine soky urcite.

mamisqva
6. júl 2011

@miciatko svagrinku mam ako sastru ktoru som nemala iba troch bratov,mau už len dvoch najstarši nas opustil je tomu 11 rokov mal vtedy 29 rokov.Z mužovej strany mam 4 svagrine tiež si rozumieme super len oni byvaju inde tak sme neni tak casto spolu.Tato je hned vedla a je to super pomahame si velmi,fakt ju mam moc rada.

miciatko
6. júl 2011

no to boli soky ale aj ostali, inak ten monitor som ja nemala od narodenia ,ale mojim znamym zomrelo babatko a nemali monitor vtedy som sa rozhodla ze ho kupime a neviem ako by to dopadlo, predstav si ze my sme ho dali po kupani buvat a do hodiny sa spustil alarm, my sme s mm lezali o dva metre dalej, nemat ten pristroj tak ani nevieme ze nam dieta zomiera a boli sme kusok od neho 😢
@elina313 no nas zacal teraz tie nechtiky zabarat do koze a strasne sa mu to paci, pomohlo stale udrzovanie nechtikov kratkych,neboli to tak, ale ako nahle to urobi ze niekoho sa snazi poskriabat , polozime ho na zem a nik si ho nesmie zobrat , chuda aj mi je ho luto,ked tak kuka ockami a tvari sa ze ja nic, ale zatial to funguje nerobi to uz tak casto

miciatko
6. júl 2011

@mamisqva to je super ked sa najdu dve baby a takto si rozumeju a este aj svagrinami su 😉

mamisqva
6. júl 2011

@elina313 moja tak aj teba kuše aj mna ale mna skor nechtiac teraz ked ja mrzuta lebo je chora.To je maly jedoško myslim že deti maju take obdobia vzdoru to prejde aj moje krsnia bolo take ja som žasla ked som to videla len sa zjedovala a šladla dozadu nevadilo jej že sa udrie mama ju len ledva zachytila hocikedy sa jej babka prihovorila a to v dobrom že čo moja ako sa maš?a ona kooooop do nohy este bolavej.Tak jej mama poplieskala že až nevadilo jej to.to prejde uvidis coskoro. 😉

mamisqva
6. júl 2011

@miciatko joj až ma striaslo ešte že ste ho mali chvala Bohu.a dokeby ho treba mat tusim do roka???Aj v susednej dedina tak zomreko dievcatko je tomu už dost dlho neviem či to už bolo take že monitory asi nie je to moznoaj 20 rokov esteže už je to .

mamisqva
6. júl 2011

Tak idem pochystat veci ku tej dr som zvedava co povie držte palcu nech je to na ustupe ta choroba otrasna.AAAAAnech je konecne pekna teplucko a letooooo. 😉 😉 😉 😉

miciatko
6. júl 2011

@mamisqva tak drzim palecky, ved s pribudajucim slnieckom sa choroby stracaju , tak verim ze to bude uz lepsie

mamisqva
6. júl 2011

moje zlaticka

lji
6. júl 2011

@mamisqva mne saška zaspáva na čajíku s cumlíkom,ja nekojím ☹ (súhrn faktorov.nesprávne prisatie, nevhodné prostredie, neprajný ludia a samozrejme aj moja vina). ale zas o to to mam lahšie že ju môžem dať aj na celý den preč ked je treba lebo moja mamina a mm sestra,malej krstná je vedia v pohode uspinkať tak aspon viem že sa nemusím obávať. čiže ja nemám skúsenosti ako odstaviť,mne saška bola rada že sa môže najesť ked prestala priberať takže kojenie už odmietala sama.

@miciatko a prestal dýchať alebo to bol len poplach? Lebo nám sa takto pustil monitor dychu asi tri krát. prvý krát som mala taký infarktový stav že som bez rozmyslu triasla saškou ako divá a ona sa mi nehýbala a dych mala slabý ale to len plytko dýchala a druhý krát som na nu pozerala ako dýcha vtedy sa spustil tak som ho vypla,sasku pomrvila nech som si istá a zapla znovu.

@lenadka no to musela byť radosť vyberať zaschnutú špárovku 😝 to muselo stáť hodne nervov a fyzickej aktivity. mne stačilo ju tam včera dávať.to bola posledná kvapka čo som včera vládala spraviť a padla som do postele tak keby to mam teraz vyberať tak by som asi zobrala buracie kladivo a rozbila celú dlažbu radšej 😀

@elina313 to máte dosť nepríjemné. švagrina má takto syna ale on nie je asi až taký prípad ako ten váš. ale on sa hocikedy buchne o zem,pohryzie ju a podobne ale iným neubližuje. ono je to ťažko.ja osobne by som sa asi tvárila že ma to bolí,zamračila by som sa a položila ho nech si uvedomí že ublížil ale možno trepem,neviem.

lji
6. júl 2011

@mamisqva jeeejo aké máš chutné detúrence 🙂 🙂 🙂 🙂 a malá aká parádnica 🙂 ked pozerám na vekové rozdiely tak to ste mali tak naplánované že chcete tretie dieťa neskor alebo ste sa rozhodli až teraz? ja som s najstarším bratom tiež tak. len on mal 16 ked som sa narodila 🙂

lji
6. júl 2011

@mamisqva saška sa narodila 24.8. Hej letí to, a už sa neviem dočkať kedy bude mať prvý rôčik 😀

miciatko
6. júl 2011

@lji nedychal, nohy aj ruky spustene akoby som drzala handrovu babiku a oci vypulene , boli sme aj sledovany v ambulancii neurologa, ale najlepsie je na tom ked sme maleho prebrali, volali sme do nemocnice ze co teraz a odpoved bola , v akom socialnom zazemi zijeme, ci nefajcime, ci dieta ma samostanu postel, ci ja uz neviem co tak kedze odpovede boli uspokojive tak si mame maleho sledovat a keby daco mame prist, takze keby som zenska z osady tak hned nas beru na pozorovanie 😒

miciatko
6. júl 2011

@mamisqva no krasny surodenci moc im to pristane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre