♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

denisocka
24. mar 2010

ja som inač stale mala sdievčenskym velky problem,preto som si zmyslela Noemu 😉 , no a teraz som si zmslela tu Liu,lebo kamoška ju ma a krasne to znie - Lianka či Lia

denisocka
24. mar 2010

ale ba,ani dotyčnemu dieťatku od ktoreho to je ešte nezaruči,že to pomože.

denisocka
24. mar 2010

to amš ako ked čakaš na darovanu obličku,proste to musi sedieť tip top a ešte dufať,že to telo prijme

marija
24. mar 2010

no hej ale ked je to tvoja vlastna pupocnikova krv, komu uz to moze sediet viac ako tomu komu patri? ci, bo nechapem 😅 ale citala som, ze sa da pouzit ta pupocnikova krv len pri niektorych ochoreniach nie pri vsetkych a tych ochoreni je malo pri ktorych by vedela pomoct. Musim si to ale poriadne prestudovat.

didulka85
24. mar 2010

Varim fazulovu polievku. Volal manzel, ze sa mam o svoje brucho postarat, lebo bude dlho v praci. Tak som vytiahla moje kucharske casopisy.
Este nikdy som nevarila, okrem prazenice.... U nas vari manzel. Ja upratujem.
Co sa tyka pupocnikovej krvi... Podla mna sa to oplati. Zevraj ta krv moze byt pouzita aj pre rodicov, nielen pre dieta a jeho surodenca. Co ked nahodou ju nedam odobrat a nahodou sa nieco stane?!

denisocka
24. mar 2010

vraj ani to,ak dieťa ochorie a ma svoju krv odloženu nezaručuje,že bude vhodna na "pomoc" . teda čo aj viem,fakt sa treba asi nato kuknut a počitať aj skusenosti

denisocka
24. mar 2010

didul,tak to budeš prdieť celu noc 😀

no a ak ju daš odobrať a nebude vhodna na použitie,tak čo sa stane? skus tu najst temu o pupoč.krvy a poriadne preluskať . skladovať sa tiež da len tuším 5rokov

marija
24. mar 2010

Dida tak fazulovu polievku som este ani ja nevarila 😉 to moc neviem,a le inak varim vsetko 😀 aj mam vyucny list v odbore kucharka 😅

denisocka
24. mar 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/porod/odber-pupocnikovej-krvi/

nahadžeš fazulu,korenie a variš,zeleninka / mrkva a zemiaky / kus neskor a zahustíš zapraškou s muky,oleja a červ.papriky a sol

denisocka
24. mar 2010
marija
24. mar 2010

no recept poznam, ale este som ju nevarila 😀 manzel lubi len maminu fazulovu tak naco budem ja varit ked ona nam navari 😵

marija
24. mar 2010

Deni no a nasla si tam v tom darovani ci je to spoplatnene?

didulka85
24. mar 2010

Moj manzel vzdy niekolko krat prevari fazulu, aby sme z nej neprdeli. 😀 On napriklad vari fazulovicu bez zeleniny, so smotanou na varenie...

didulka85
24. mar 2010

Baby, ja som nezvladla zaprasku... Ako by som nadavala...
Majte sa krasne, za chvilku mi pride muz.

marija
24. mar 2010

Didu 😀 aj ty sa maj krasne.

rosienka
autor
24. mar 2010

jeeej dalsie dievcatko, vitaj v klube marija 😉 a ridny cvalicek to je, ved nas vsetkych predbehnes s tym pidi bruskom 😀

inak mna dnes zacal trochu boliet pupok od toho, ako sa mi zacina vyduvat...domcek sa zväcsuje 😵

ikulka
24. mar 2010

ahojky kočky konečne som vás preluskala...
marija gratulujem k druhému dievčatku, budeme to mať rovnaké 😉 🙂 no veru tei miery má raidne oproti mojej škvarke ale mne napísali podla rozmerov že 19+1až19+6
no my tiež ešte nemáme vybraté meno ani pri malej som dlllho nevedela aké dať, ale alexandra sa mi vždy páčilo pripadalo mi také iné a nakoniec to dopadlo tak že tu v dedine je 5 sašiek v podobnom veku 😒 teraz som rozmýšlala nad karin/karina je to v kalendári v jeden den s alexandrou tak by oslavovali spolu......len mm o otm ešte nevie 😀 tak som zvedavá čo povie.....

ikulka
24. mar 2010

a ešte k tým svadobným fotkám boli ste úúúžasné nevesty a máte krásne fotky. ja som sa vydávala pred 7,5 rokom a máme len fotky papierové a akosi nebol čas ich zoskenovať ale musíms i k tomu sadnuť a nejaké pridám. a závidím vám to krásne počasie ja som sa vydávala v oktobri ale také počasie ako sme mali my neprajem ani najvačšiemu nepriatelovi....bola príšerná zima, víchrica, lialo ako z krhly ked som vyšla von som nevedela či držať závoj či suknu no hruuuuza a v mojom biedmom korzete som skoro zamrzla......

lenadka
24. mar 2010

ikulka super napad s tym menom a obe su pekne, aspon by si nezavideli darceky a bola by jedna velka oslava 😉

marija, nuz mas dilemu ako ja druhe dievcenske meno...ale co moze byt lepsie ako taketo starosti? 😀

a nevesty ste boli vsetky krasne, trvalo mi vecnost kym som to preluskala..asi preto ze som sa v tom vyzivala 😅

halintoa
24. mar 2010

Ahoj kočky,
zasa sa nestíham čudovať, koľko ste popísali a vopred vzádam dočitovanie - radšej sa s bambuľkou vyhajáme doružova 😀 .
Dúfam, že ste všetky v poriadku a pekne priberáte ako ja 😀 😝 , už mi bruško pekne vytŕča, aj ľudia si ho začínajúú všímať 🙂 .
No, ideme hajnúť, dobrú nôcku 🙂 .

rosienka
autor
24. mar 2010

tak ja som doplnila novy svadobny albumik a pridavam sa k ostatnym krasnym nevestam....ach, krasny to bol den, ci dokonca dva, kedze sme mali dve svadby vo Svajciarsku a v Bratislave...ale su to uz roky, tak som to musela nascanovat:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/rosienka/alb...
dobru noc

denisocka
25. mar 2010

dobre ranko,dnes mi šimona vzala svokra ,tak mam v plane popratať v rámci zdrav.stavu a poprat a vylihovať

evitkamalicka
25. mar 2010

ahojky,

ja uz periem v plnom prude

lenadka
25. mar 2010

ja tiez nemam fotky od fotografa, fotil nas svagor nasou zrkadlovkou, memam fotky na MS tak ich supnem sem 😅
inak sme mali dost teplo a to bol 9 maj a pocas vecere aj sprchlo a potom bolo zas pekne 🙂

denisocka
25. mar 2010

evit,si dačo zistovala o pupoč.krvi v teme SNV? bo som zahliadla len posladnu stranu a hore že sofii nestihli vziať,tak či si dačo nezistila

evitkamalicka
25. mar 2010

nie, ja pupocnikovu krv nedavam odobrat a ani pri Adamkovi som nedala, nie som toho zastancom

denisocka
25. mar 2010

leni,ty sa s tými rovnými vlasami ane nepodobáš 😀

denisocka
25. mar 2010

ja som myslela žes te sa o tom bavili,ta nič. ja by som dala,ale odobrať do toho verejneho regostra,nech posluži komu sa hodí

evitkamalicka
25. mar 2010

nie, to iba susana chcela vediet aky na to mame nazor

denisocka
25. mar 2010

jaj,a to tak zhodne sa tam bavili o tom ako aj my tu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre