♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

evitkamalicka
2. jan 2010

jasne, uz sa tesim 😀

lucy1990
2. jan 2010

Hmm, tak to ja si neviem predstavit, ze by som dietatu zakazovala pocitac do 6.r...hlavne ked aj moj muz hra hry..existuju detske hry, ktore su pre ne prospesne 😉

evitkamalicka
2. jan 2010

lucy ved prave preto sa mi to nepaci, lebo moj muz je maniak na PC a mne to velmi vadi

lucy1990
2. jan 2010

Evi, ver ze aj mne obcas...urcite by mi vadilo keby hralo hry, ktore hra moj muz 😠 ale keby sa pytalo za pocitac, tak by som sa s nim zahrala nejaku detsku hru...je vela peknych hier pre deti, obcas som sa hrala s mojim mladsim braskom 😀 napr. doba ladova a taak...to ma ako rozpravku 😉 samozrejme v rozumnej miere 😅

evitkamalicka
2. jan 2010

lucy mne uz nie len obcas, ale dost casto, lebo moj muz je typ, ze ked sa hra, tak nikto a nic ho nezaujima, svet okolo neho ako keby neexistoval, takze radsej sedi za pocitacom a hra sa ako keby siel s nami na prechadzku a podobne

evitkamalicka
2. jan 2010

ale som mu povedala, ze to musi od noveho roku obmedzit a slubil ze tak bude, tak som velmi zvedava

miciatko
2. jan 2010

evita moje deti už aj škôlke mali počitač / a to je hodne rokov naspäť/ a učili ich na nom napr. kresliť, alebo rôzne hry vhodné k ich veku . Neboj aj ja som si povedala že nedovolím a dovolila a dobre že dovolila bo teraz ten starší spravuje internetovú stránku, v škole kde sa čo pokazí myslím technika tak volajú synatora a na rodičku sa triedny smial že zachvílu mu musia aj plat dávať 😀

bihan
2. jan 2010

podľa mňa stačí stanoviť limity. Aj ja aj MM sme dosť technické typy a nechcem malej zakazovať jej psych. rozvoj v akejkoľvek sfére. Tak isto má doma kopec kreatívnych hračiek ako raz bude mať svoje hry a možno vlastný počítač 😅 😀 Chodíme na prechádzky, nedele väčšinou trávime na túrach, keď je pekne, chodím do parku (všetci traja) a keď je nafigu a už sme poskladali všetky puzze s krtom, ponavliekali všetky princeznovské gorálky, pokreslili 4 papiere, tak proste zapnem počítač alebo telku s rozprávkou a nevidím v tom žiadny problém 🙂 Navyše malá je bilingválna, takže rozprávky (a hry) jej pomáhajú k lepšej lexike 😉

evitkamalicka
2. jan 2010

bihan zavidim, mojho MM by na turu nikto nedostal, na to je on moc pohodlny

lucy1990
2. jan 2010

Miciatko, je velka vyhoda, ze mate takeho sikovnicka doma 😀 v dnesnej dobe si vie za tieto veci dobre privyrobit. Malokto vie urobit internetovu stranku 😅

bihan
2. jan 2010

Evit, MM je celkom športovec, takže väčšinou ťahá on mňa 😀 ale na tomto sme sa dohodli, len sme si museli dať teraz trošku pauzu kvôli môjmu stavu a bud. víkend zase vyrážame na takú jednoduchšiu túru. Už sa teším, lebo odkedy som tehotná, tak sme boli len raz.

evitkamalicka
2. jan 2010

moj MM je taky domased, len pocitac, telka, futbal a to je vsetko

lucy1990
2. jan 2010

Bihan, myslim, ze super pohlad na vec 😉

evitkamalicka
2. jan 2010

a to hral do 18tky futbal, sice len v 3. lige, ale hral a ja nedokazem pochopit ako moze byt teraz taky hnily

miciatko
2. jan 2010

lucy , no koľko krát ma ide šľak trafiť keď prídem do jeho izby a nedá sa tam pohnúť bo on tam ma porozkladaných kopec počitačov, ale dúfam že mu elán vydrží a bude stále napredovať, lebo sa plánuje v budúcnosti stým živiť

evitkamalicka
2. jan 2010

no nic koncim na dnes, tak sa majte pekne

lenadka
2. jan 2010

no pocitac mame doma dlho, ale nebyval casto zapnuty ale teraz mame novy program s hrami a internet-asi 3 tyzne, tak je to nove pre vsetkych 😀
mala hra na pocitaci najcastejsie, asi sa vam to bude zdat cudne-šach 😀 bud ho hra sama s pocitacom, alebo sama proti sebe-taha aj za toho oproti, alebo krici na nas nech s nou ideme hrat sach...pocitac jej ukaze moznosti tahov ked da sipocku myskou na figurku, po tahu jej ukaze ci na figurku v ohrozeni /vysvieti policko na ruzovo/ uz jej to celkom ide krpani 😀
potom hra somnou farmu-sadi, okopava, zbera urodu a hladka zvieratka a tretie co robi je ze si na pocitaci kresli...za cely den stravi pri pocitaci max. hodinu...dnes asi 20 min., lebo bola u babky a teraz isla s mm ku svagrovcom-maju dve deti v jej veku tak sa budu salit ako ich poznam, hadam jej aspon lepsie bude chutit jest ked sa vyjasi 😀

lenadka
2. jan 2010

bihan, ja som sa musela smiat ked mala vecer na minimaxe dosiroka otvorene oci a pozerala rozpravku v cinstine 😀 to som nejak pozabudla, lebo od 20-tej idu taketo rozpravky s titulkami, bola som v sprche, neuvedomiac si kolko je hodin, odvtedy az tak striehla na to, kedy taka rozpravka bude..tak obcas som jej ju povolila, bola o takych cinskych detoch sporovcoch 😀

janulienka89
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika.r
2. jan 2010

ahojte 🙂

evit, niekedy ale zakázané ovocie najviac chutí 😉 ja myslím, že v správnej miere sa všetko dá, hlavne musia byť rodičia príkladom. Keď dieťa uvidí, že rodičia sedia len občas pri PC a bude môcť aj ono trošku, myslím, že to je v poho. ja som si myslela, že do dvoch rokov môj malý telku ani neuvidí, ale nakoniec som veľmi vďačná za večerníčky a myslím, že tých 10min mu ani v tomto veku neublíži. 🙂 Keď mu budeš PC zakazovať, zdrhne Ti do intenet kafe alebo ku kamarátom. 😉 Aspoň to vidím u môjho bratranca, ktorému dali doma PC na heslo a čudovali za, ako rýchlo ho PC prešiel, až kým nezistili, že sa chodí hrať ku kamarátovi. 😝

evitkamalicka
2. jan 2010

nika ja netvrdim, ze mu nedovolim sa hrat, ale az od urciteho veku

janusa127
2. jan 2010

so mnou maťko tiež sem tam obrába farmu na nete 😀 sa mu páčia zvieratká , vlastne obom.. maniaci do zvierat 😀 tak keď vidia mm za kompom za ním chodia obaja vypytovať nech im pustí zvieratká na počítači, tak hladajú spolu jelene , bizony a tak, tých pár minút sem tam nezaškodí...inak veľa "čítajú" v knižkách a kreslia,modelujú.. v školách sa už vo veľkom prechádza na kompy, keď budú väčší už im to potom človek nebude môcť obmedziť ako teraz, na rozumnú mieru že z každého rožku trošku 😉
a lenadka naši si tiež minule zapli minimax ale rumunský či aký to bol a nedýchali pri tom 😀 😀

jankaat.
2. jan 2010

ahojte...

ja mam o 10r. mladsieho brata..teraz ma 7a je prvacik.. moja mama ho nikdy nepustala k pc az ked zacal chodit do skoly.. a teraz sa mu decka v skole smeju ze nevie dokopy nic s pc spravit 😒

evitkamalicka
2. jan 2010

janka tak to su hlupe decka

biba12
2. jan 2010

NO moj krpec pozera rad Madagaskar a vzdy krici, ked to ide v anglictine: "Mama je to agigi, agigi" a snazi sa opakovat a tancuje pri tom . PC ho este nebavi, ale myslim, ze najneskor v 4 rokoch to pride, sudiac podla deti mojich kamosiek. Podla mna je dolezite dohodnut si cas, ktory tam dieta stravi , zakazovat mu to nebudem. Myslim, ze v PC je buducnost..
Co sa tyka poctu deti, ked vsetko pojde dobre, toto je nase posledne. Ja totiz uz dlhsie doma asi nevydrzim. Neviem si predstavit mat 4 deti a to ani po financnej stranke. Ked im chcem dat co najviac...
Som z 3 surodencov, najstarsie, moj brat je mladsi o 16 mesiacov, druhy o 4 roky. Mama vravi, ze chceli deti tak rychlo po sebe/prve dve, 3 je neplanovane/,lebo ze ja som bola spave dobre dieta, od 3 mesiaca som spala celu noc, cez den po roku 3 hodiny v kuse... Mysleli si , ze to bude take iste...Ked sa narodil bracho, ktory nespal cele noci, ani cez den a nepomahalo nic a trvalo to do 3 rokov, myslela, ze to asi neprezije. S ocom sa striedali, jednu noc bol hore on,druhu ona. HOvori, ze Mato ju tak psychicky vycerpal, ze ked konecne zacal spavat, ona sa nevedela dospat.

lenadka
2. jan 2010

biba, ja som citila nieco podobne pri malej, ani mi nevadilo vstavat o piatej do prace, hlavne ze som spala 8 hod v kuse-bol to pre mna raj 😀

evitkamalicka
2. jan 2010

my by sme chceli 3 deticky, ale to sa este uvidi, este je to daleko, ale ak by boli tak to tretie az takych 5 rokov po druhom

lucy1990
2. jan 2010

My sme sa s mm zhodli na jednom dietati...on uz jedno 7r. ma, a bohuzial ich rodina je velmi nenasytna, takze chcem tomu svojmu dat maximum...niektory to mozno nechapu, ale to len preto, lebo to nezazili...

evitkamalicka
2. jan 2010

lucy ja som jedinacik a preto chcem mat viac deticiek, lebo viem ake to je

tea333
2. jan 2010

lucy ja som z troch deti a mam pocit ze to ze som travila cas s bratmi ma obohatilo a zabavilo stokrat viac nez moja mama ktora mi citala knizky a stavala so mnou lego..surodenci su ako kamarati ktori su tu stale a navzdy, neviem si predstavit ake smutne to musi byt ked si vecer doma a nemas sa s kym hrat (lebo s kamaratmi je cas vzdy obmedzeny)
ja si pamatam ako sme hrali schovku po byte alebo bojovali v bunkroch po veceroch 🙂
a teraz mam na svete dvoch super kamaratov, ktorych nikdy nestratim, a necitim sa na tom svete sama, aj ked nemam dobry vztah s mamou a otec nie je uplne rodinne zalozeny..proste mam bratov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre