♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

bihan
3. jan 2010

Tea, skoč na pohotovosť... urobia ti sono a zistia, čo sa deje. Duphaston neudrží, čo sa udržať nedá. A ešte jednu radu mi dala kamarátka, keď som špinila ja: ak niečo nie je v poriadku, žiadny lekár ani liek ti nepomôže.
Nebudem ti hovoriť, že to bude v poriadku aj keď dúfam, že je to tak.. ja som prestala po dvoch týždňoch špiniť len nedávno.

tea333
3. jan 2010

bihan ale ja uz na pohotovost NECHCEM IST,,..pisala som co sa stalo naposledy 😒
myslis ze by bolo ok ist zajtra k mojej lekarke?lebo ako si povedala, ked sa to ma stat, asi s tym nic okrem toho duphastonu nenarobim

halintoa
3. jan 2010

Tea: bež na pohotovosť, inak si to môžeš vyčítať. Viem, že si mala zlú skúsenosť, ale ak nič iné, uvidíš bublinku a upokojíš sa, že je v poriadku kde má byť. Mne v prípade krvácania doktorka nariadila zobrať naraz 4 duphastony a potom 1 každých 8 hodín až do vyhľadania lekára. Určite choď a ak budú na Teba tento raz zlí, sťažuj sa na nich riaditeľovi nemocnice, alebo pošli sťažnosť kde sa dá, proste im zavar, nech si nemyslia, že si to môžu dovoliť. Ak ich tá práca nebaví, nech dajú výpoveď a idú kopať kanály. Ale máš 50% možnosť, že budú na Teba milunkí a budú Ťa upokojovať 🙂 . Určite choď a daj nám vedieť, ako bublinka podrástla 😉 .

bihan
3. jan 2010

Tea, po mojej (podobnej) skúsenosti by som ti radila vyložiť nohy a ráno naklusať k lekárke.

bihan
3. jan 2010

Ako to, ako sa k tebe správali je otrasné, ale na druhej strane je to pochopiteľné, že v takom skorom štádiu podobné "nehody" veľmi neriešia... možno je to kruté, ale telo vie, čo robí a ak sa chce mimi udržať, tak sa udrží. Poznám kočky, ktoré napriek silnému krvácaniu boli stále tehotné a poznám kočky, ktoré ani nekrvácali a časom im zistili MA. Proste sú veci, ktoré neovplyvníš. Ak máš doma nejaký vitamín C, tak si vezmi čo najvyššiu dávku na posilnenie cievnych stien.. pri krvácaní sa predpisuje s Duphastonom aj Ascorutím, ktorého hlavnou zložkou je C-čko (a rutín).
Viac ti poradiť neviem.

halintoa
3. jan 2010

Ja som pri prvom tehu začala krvácať, hneď som naklusala k lekárke (bolo to počas prac. dní doobeda), praskla mi cysta a bábo ešte žilo, tak mi dala duphaston, magne B6 prosti sťahom a acidum folicum, no do ďalšieho dňa krvácanie zosilnelo a to už bábo nežilo ☹ , na utz videla už len prázdny gestačný váčok... Je fakt, že nezachrániteľné nezachrániš. Ja by som ale ťažko niesla neistotu, radšej viem, na čom som hneď ako je to možné.

halintoa
3. jan 2010

Btw: včera môj skorošvagor zahlásil, že my ženy chceme všetko hneď. Načo som mu odvetila, že sa mýli, lebo keď ja niečo chcem, už včera bolo neskoro 😀 .

lenadka
3. jan 2010

tea ako myslis, ak mas doma kanavit-daj si aj ten-na zastavenie krvacania /mne napisal dr. 25 kvapiek 3x denne/, lepsie ho vypit ako dat si ho pichnut, na druhej strane pichnuty asi lepsie zabera aj ked stipe ako slak, ja som teraz pri spineni pockala, dala duplaston, magnezium a lahla si a preslo to...mozno si sa dnes viac namahala a chodila...dufam ze budes v poriadku, zbytocne sa nestresuj ako pisu dievcata, co sa ma stat sa stane.

tiriel
3. jan 2010

Tea,ak je krvacanie slabe,resp. Iba hnedy vytok,tak to je krvacanie stare,a vyslo az teraz.trebars aj to od silvestra. Alebo je take slabucke niekde z krcku,ze kym sa dostalo von,krv sa rozlozila. Ale priklanam sa k 1.moznosti. Ja by som pockala do zajtra ak nezozilnie a nemas bolesti.drz sa

janusa127
3. jan 2010

tea mne doky povedal že keď začnem špiniť mám naklusať na pohotovosť, viem že máš zlú skúsenosť ale mohla by som všetkých tam "dlabať" ako mať nedajbože neskôr výčitky keď sa dačo stane... 😔

tiriel
3. jan 2010

Baby,na mna nieco lezie. Mozem paralen?

tea333
3. jan 2010

Baby na tu pohotovost nepojdem, proste uz neznesiem este raz takyto pristup,snazim sa byt v klude a to snad zaberie, vytok nesilnie, mam pocit ze ustupuje, bolo ho len malinko 😕 a je pravda ze som sa viac namahala posl. 2 dni, predtym som len lezala..
Hned rano idem k lekarke, zvysila som davku duphastonu..uvidim rano 😒

tea333
3. jan 2010

Baby malo by uz byt pocut srdiecko, ked zajtra zacina moj 7.tt (oplodnenie bolo o 2tt neskor) ??

halintoa
3. jan 2010

tea: neviem, ja som bola u doktorky presne 6+0 a ani len bábo ešte nebolo v gestačnom váčku. Ale možno Ťa to Tvoje prekvapí, držím palčeky 🙂 .

lenadka
3. jan 2010

tiriel, ak mas superpirin daj si radsej ten, ten sa moze v 1 trimestri, paralen sa moze az neskor.

tea, oddychni si, ja viem ako ti je ked som po nakupe zaspinila skoro som sa zrutila, hodinu som revala ako blazon, neutisitelne, nahlas, zufalo...potom za mnou prisla do spalne dcerka a 🤐 zavriet usta, utriet slzy, upokojit sa, uz si mama tak tu nesal...a aj ked to bolo silnejsie fakt to preslo. Ked pojdes na vysetrenie opytaj sa na svoj krcok, ci tam nemas leziu ako ja, s tej sa potom lahko krvaca a pritom to nie je nebezpecne, len je citlivejsi ku krvacaniu...teraz ked to uz viem nesalim s kazdym zaspinim 😉

lenadka
3. jan 2010

k tomu srdiecku, mozno bude len naznacena akcia ako som mala ja, este je skoro 🙂

groka
3. jan 2010

tea ja som tu pisala o mojom probleme so srdieckom,neviem ci si citala,ale ak je moje tehu v poriadku a vyvyja sa,tak este nebude pocut srdiecko,ako pise lenadka mozno len zanacene bude,ja vobec neviem ako to je s tym srdieckom,ale ja idem v utorok dokimu a ked nebude pocut srdiecko,tak si hodim,lebo vieim ze je zle

lenadka
3. jan 2010

ahoj grofka, ani ty este nespis? dopozerala som sex v meste a nazrela som kvoli tee ak by este potrebovala pisat 😉 aj ja idem v utorok k dokimu, clovek sa aj tesi aj trosku boji, ci bude vsetko v poriadku-ze? 😝

tea, rano sem hned naklusem-posli hlasenie ako ti je...myslim na teba a drzim palce!

leteku
4. jan 2010

Ahojky. Tak ja som včera večer tiež začala špiniť, tak som sa zbalila a bežala na pohotovosť. Bola som milo prekvapená prístupom, fakt ten lekár bol super, srandoval a ukázal mi to najkrajšie čo mohol, bábo so srdiečkom a povedal, že všetko je v poriadku. Nasadil mi duphaston a nariadil kľudový režim, to som zvedavá ako pri malej.
tea držím palce aby všetko dopadlo dobre, daj vedieť.

tiriel
4. jan 2010

No tak som si dala paralen, hadam som nic nepokaslala

leteku
4. jan 2010

tiriel - paralen by mal byť v pohode. Ja som pri malej tiež mala nejakú chrípku a lekárka mi nakázala si ho dať, že je to lepšie ako mať horúčky.

tiriel
4. jan 2010

No ved tiez sa mi zdalo,ze tnto mozem . A super,ze je babo ok

rubinka
4. jan 2010

Tea strašne ti držím palce aby bolo všetko ok, potom sa nám ozvi.

No ja idem dnes po strarú kartu a dúfam že zastihnem aj nového lekára aby om sa mohla konečne objednať. Tak baby držte palce 🙂

evitkamalicka
4. jan 2010

dobre ranko

mne dr. povedal, ze paralen sa v tehu moze

tea drzim palce

lenadka
4. jan 2010

caute, tea,ako ti je?

tiriel, jednym paralenom babu zrejme neuskodis, no mne ho v lekarni nechceli predat ked som povedala ze som v 6tt, dali mi superpirin-na nom je napisane ze sa moze v 1 trimestri, preto ho mam aj doma. Odporucam kupit si ho, vela nestoji...ved pre istotu 😉

lenadka
4. jan 2010

tea uz bude asi u lekarky v cakarni 😕

tiriel
4. jan 2010

superpirin nepoznám,iba acylpyrin-ten sa vobec nesmie a medipyrin .idem pozrieť zloženie toho superpyrinu

lenadka
4. jan 2010

superpyrin je tiez proti teplote a bolesti, krabicka ma stala 0,59€.

janusa127
4. jan 2010

Dobré ránko

aj podľa mojich info sa paralen môže v tehu 😕 a superpyrin tiež nepoznám..

rubinka držíme palce 🙂

leteku a v akej nemocke si bola? pozerám že aj tea aj ty ste z blavy..máte nejak určené do ktorej nemocky môžte ísť? super že si narazila na príjemný personál 😉 oddychuj čo sa dá aj keď pri malej sa bude ťažšie oddychovať.

tiriel
4. jan 2010

leni,ta o peniaze nejde, škoda že som sa ulakomila na ten paralen , ale ked ma tak bolela hlava a cele telo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre