♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

memory97
9. júl 2010

@kila to je skvele, malej si to musela velmi dobre vysvetlit, ked vydrazala v kresle 😉 tie cierne flaky nam zubar vysvetloval, ze sa u deti tvoria z toho, ked detske telicko prijme sladke (myslel asi cukor) v skorom veku, ale co je na tom pravdy??? alebo je to dedicne po rodicoch. Velmi tiez neodporucali tie granulovane caje pre babatka, ze je v nich vela cukru. Prva navsteva u zubara a pocuvala som 30 min. prednasku o tom, co mozem a co nie pri babatku a to uz od narodenia ako sa starat o ich dasienka a zubky🙂

carmenn323
9. júl 2010

Dobre ranecko 😉 dnes nevarim mam od vcera len som hodila prat navlecky a pojdem sa k obedu kupat do bazena 😎 Vcera som si sama farbila vlasy cierno modrou no cela kupelka od farby a ja tiez 😀

memory97
9. júl 2010

@carmenn323 ja som vcera tiez prala, ale len v studenej, od utorka nam vypli teplu vodu az do pondelka, takze otuzujeme 😀 Ale taky dobry kupel vo vyhriatom bazene by som brala aj ja🙂

carmenn323
9. júl 2010

@memory97 ja periem skoro kazdy den a to si neviem prectavit ked bude mimi 😀 Ja uz by som aj teraz vliezla do bazena ale pockam az bude teplejsia voda 😉

memory97
9. júl 2010

@carmenn323 do studenej by som nesla, staci mi teraz ladova sprcha🙂

majte sa idem nieco vymysliet na obed🙂 sa mi taaak dnes nechce varit🙂

21
9. júl 2010

@kacena4 , katka, ja s tebou plne suhlasim, co sa tyka autosedacky, iba som pisala, ze existuju aj tie vanickove, nevidela som nazivo a neviem si predstavit, ako sa pripevnuju do auta, ale ZEVRAJ sa daju a su platne... 😖 Ja vobec nerozmyslam nad inou ako nad klasickym vajickom... 😎 , neboj, to som len pisala, co som citala a videla na foto, ale osobne sa mi to fakt moc nepozdava. Mame vajicko, dokonca dve 😀 😀 😀 , ale do dvoch naraz ho asi nedame... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

21
9. júl 2010

Ozaj, dievcata, dobre rano!!!

lenadka
9. júl 2010

@jankasramka ked bola Lucik babo byvali sme u svokrovcov a ty mali dokonca viac maciek, ale nie su dnu stale a tiez neplznu stale len na jar, vtedy maju smolu dnu chodia len obcas, alergiu zatial nema ziadnu mala, doma mame jedneho kocura, toho kupeme, je odcerveny, ale dnu ide len sem-tam na chvilu, kym bol maca-castejsie aj v zime kazdy vecer, ale musi mat ciste labky 😉

groka
9. júl 2010

caute baby

no povedzte mi co to bolo
od 22:30 do 1:15 bolesti kazdych 5 minut s tvrdnutim,cize stvrdlo mi kazdu zacatu 5 minutu s bolestou podbruska a krizov,posledna o 1:15 bola po 8 minutach jedina a potom uz nic a zaspala som 😖

elina313
9. júl 2010

@lucia20 to je naozaj krásne pieskovisko 🙂 ja som taký moc nekreatívny človiečik, mne sa páči všetko čo manžel naaranžuje 🙂 lebo mne akosi nepracuje fantázia 😖 som ju niekde stratila...
Manžel má dobrý vkus, akurát všetci hííííkajú, jééééj to sem ty posadila tú kvetinku, ako dobre to vyzerá .... a ja musím s farbou von...to nie ja, to manžel 😅

kila
9. júl 2010

@memory97 naša zubárka nehovorila že je to od cukru, a keby povedala niečo také tak ju "zbijem", pretože ja Réke nedávam vôbec žiadne čaje ani sladkosti! Pije vodičku, čaj jej dám len keď je prechladnutá, ale ani celú zimu nemala ani len soplíky, takže si už ani nepamätám kedy mala čajík. A ja jej sladkosti vôbec nedávam, miluje ovocie tak načo, no nehovorím, že staré mamy ju vôbec neponúknu čokoládkou, ale zase to nie je také množstvo, maximálne týždenne raz dostane Kinderko. Takže naša zubárka veľmi múdro povedala že to asi zdedila od manžela, ktorý má tiež také čierne zuby... 😖
Groka už si pobalená do pôrodnice? Možno si na rade... 😀 😉

kacena4
9. júl 2010

@jankasramka nie len ina kultura, ale aj ina mentalita ludi a v neposlednom rade aj doprava. urcite tam u vas nejazdia po ceste taky debili ako na slovensku, bezohladne jazdenie, mlady po 18-stke na silnych farach to je tu teraz v mode, hoci nemaju ziadnu skusenost a prax na ceste - ja tomu hovorim, ze mysickuju z prava do lava jak blazni, pocula som aj vyraz ze su to rybari - hodia udicu do prava a sup uz su tam, do lava a sup uz su tam...
vcera som bola v praci konecne odniest matesku a presne toto sa mi stalo, idem v lavom prude, v pravom dodavka a medzi nami prefrci idiot na porse, takmer mi odrazil spatne zrkadielko, teda nebolo nam vsetko jedno, ja tehotna za volantom, vzadu deti... a on si fici dalej aj pri autach pred nami, najprv sa mi roztzriasli ruky, stvrdlo brucho od strachu a potom som si musela ulavit hlasnym nadavanim, aby som sa ukludnila, chudence moje deti - este teraz sa mi zviera zaludok, ked si na to spomeniem (zrazu som len videla strieborne prse...) vdaka Bohu nic sa nestalo, ale v takej hustej premavke staci slaby tuk a pri 50-tke je z toho hromadna nehoda ☹

kila
9. júl 2010

Aj ja cítim že mi bruško už zosunulo dole, skoro stále cítim tlak na mechúr a teraz už aj na konečník, ale hádam ešte do augusta vydržím. Musím. Aj Réka sa narodila v 38 tt, tak teraz som si sľúbila, že musím vydržať aspoň do augusta. 😅

kacena4
9. júl 2010

@memory97 restika je super a cena je uplne konecna, mozeme si doniest alkohol a kolace, ostatne vsetko je v cene - jedlo, nealko, kava, pripotok, sala...

kacena4
9. júl 2010

@kila s tymi zubkami je to fakt tak, ze od cukru (ale aj dedicnost tam hodne zohrava) cukor je aj v ovoci, napr. po pomoarancoch, grepoch, mandarinkach by sa 2 hod. nemali umyvat zubky pretoze sklovina je rozlozena od kyselin a akurat sa este viac znici a detom by sa mali umyvat zubky len "jemnucko"
ale ked mate len cierne flaky neries to, moj syn tiez zdedil zuby po mojej rodine, prvy kaz mal uz ako 3 rocny a to do 2,5 roka neochutnal ani sladeny caj, ani ZIADNU sladkost, ani od babiek, prste bol zakaz, dokonca ma alergiu na cokoladu a teraz v 8 rokoch uz prisiel o 4 miecne zuby (kaz mu ich rozozral) a dalsich asi 4-5 ma plombovanych. s tym nic nenarobis ak je to dedicne, zato dcerka mala sladkosti odusu, je od nich zavisla, kazdy den musi mat sladke,a ma len v 7 rokoch 1 kaz. 😲

kacena4
9. júl 2010

@groka drzim palce aby sme vydrzali co najdlhsie, ja mam tiez pravidelne kazdu 2 noc kontrakcie, tiez dost silne, niektore musim predychavat na fitlopte, zatial v pravidelnych 15-min. sledoch, ale drzime sa
ber to tak, aspon bude lahsi porod, ked sa postupne otvaras a pripravujes "doma" ako potom 12 hod. v kuse na sale 😅

kacena4
9. júl 2010

a babenky, musim sa pochvalit, vcera som len tak nahodou po ceste domov z ba nakukla do kauflandu a maju tam tehu veci v "akcii" kupila som si super nocnu koselu pre tehotne ale aj na kojenie a stala len 10€, tak sa z nej vytesujem

kila
9. júl 2010

@kacena4 no len ja som bola v tom (manžel má strašne zlé zuby, moje tiež nie sú najkrajšie aj sú krivé) že urobím všetko pre to aby dcérka mala pekné a zdravé zuby. A teraz môžem robiť čokoľvek, umývať jej 3krát denne, tie čierne fľaky sa stále rozširujú. 😖

groka
9. júl 2010

@kacena4 takze to nemusi byt porod?lebo v takychto odstupoch kratkych budem rada ak este stihnem dnes navarit 😀

kila
9. júl 2010

@groka radšej si ale pre istotu prekontroluj obsah tvojej tašky do pôrodnice, foťák si zabalila? 😀

katulkaaaaaa
9. júl 2010

@grofka vyzera to na silnejsie poslicky 🙂 ja mam posledny tyzden vzdy rano bolesti ako pri menzese,doktor povedal ze sa tam uz nieco pripravuje ale skorko za dva tzdne to urcite nebude...uvidime...
tak mam doprate,pozehlene,este ulozit veci do komody pre mrnuska 🙂 uz ma davno tak nebavilo zehlenie 😀

groka
9. júl 2010

@kila rodit idem bez muza,takze fotak nemusim mat,v tel mi staci fotak 😀 tasku mam zbalenu,len nemam doma este plienky a tampony do podprsenky,to mi dokupi muz na rychlo
idem si zarobit na halusky,idem robit bryndzaky,no zas sa nieco deje,takze sa mi do toho nechce moc,ale musim a idem si vysterilizovat este teraz dudlik a odsavacku a jednu timerku flasku ta mala staci,lebo ja mam teda silny pocit ze do vecera sa nieco zmeni

mirmaj
9. júl 2010

@groka u teba už to naozaj vyzerá ako na pôrod, ja keby som mala každých 5min. kontrakciu, by som už asi bežala do pôrodnice, ako vieš, že to ešte rozdýchaš a nerobíš poplach? 🙂 🙂 🙂

evitkamalicka
9. júl 2010

ahojte,
ja sa po vcerajsej poradni citim ako keby ma pre.... 300 chlapov...vsetko ma boli, uz aj pri chodzi

lucia20
9. júl 2010

@helen1007 jezis na pukance som uplne zabudla, dakujem skusim

@memory97 pieskovisko som malovala ja, baby sa v nom este nehrali lebo som ho vcera o 21.00 dokoncila. teraz prave pojdeme von, tak ho uvidia prvykrat. :D

barinkova
9. júl 2010

@lucia20 moja babka by ti nato povedala ze mu lames hlavu v autosedacke ,predtym ani neboli a dieta si matka nosila na rukach v perinke z nemocnice,tak co.

katulkaaaaaa
9. júl 2010

@evitkamalicka 😀 😀 😀 presne takto som sa citila po poradi utorok,si ma pobavila 😝

lucia20
9. júl 2010

@elina313 dakujem. mna taketo "serepeticky" bavia, ale kam dat vazicku, dečku, ake zavesy ako ich zladit s obrusom, no ja v tychto chvilach som uplne na dne. 😀

mirmaj
9. júl 2010

@memory97 @carmenn323 ja tiež periem a žehlím každý deň, ale tiež ma to teraz baví, tie male vecičky su take zlate, uvidím do kedy ma to bude baviť 🙂 🙂

mirmaj
9. júl 2010

@lucia20 naozaj je krásne to pieskovisko, ja nemam na toto vlohy, už sa obavam toho, ked mala bude chcieť aby som jej niečo nakreslila, a ked to nakreslím uričte ani nebude vedieť čo je to 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre