♥Augustové miláčiky 2010♥

rosienka
23. nov 2009

ahojte nove tehulky!

vcera som po dllllhom snazeni dostala najkrajsiu spravicku na svete 😵 😵 😵
dufam, ze sa pekne rozrastieme a dotehulime pekne do konca, uz sa tesim 😉

lenadka
18. jan 2010

a vysledok u sefiny bol ze to sposobili virusy napadajuc mozog a miechu, nastastie u nej to islo od miechy a potom to stopli antivirotikami

lucy1990
18. jan 2010

Lenadka, tak si pozri to video, tam sa o tom hovori, su to vedlajsie ucinky, o ktorych sa ale len tak nedocitas...

lenadka
18. jan 2010

uz som to videla 😉

idem uz lebo mala nechce zaspat a cumi furt na monitor..papa 🙂

halintoa
18. jan 2010

To video je fakt sila, teraz to pozerá aj mm, som zvedavá, čo mi na to povie, on vždy o veciach veľa rozmýšľa, urobí si vlastný názor a zatiaľ vždy bol napokon správny, či sa mi to páčilo, alebo nie 😅 . Tak či tak, tiež ma to ako Vás prekvapilo, že ľudská zloba a honba za peniazmi sa nezastaví ani pred hrozbou ohrozenia života novorodeniatka 😢 .

lucy1990
18. jan 2010

Ok, mne sa najviac paci, kde sa hovori, na co sa ockovalo, a preco su choroby v krajinach 3. sveta...vysvetluje sa tam, preco v dnesnej dobe nie je potrebne ockovanie a choroby su davno na ustupe...mame kvalitnu vyzivu, pritom v krajinach 3. sveta su deti podvyzivene, dalej nemaju pitnu vodu, zato my ju mame pitnu az az, dalej hygiena, ciste, suche a teple byvanie...to vsetko pred 150 rokmi ludia nemali...

elinka27
18. jan 2010

ahojte,tak ja nejak nestiham citat,stale by som spala 🙂 len bohuzial pri malom sa to akosi neda...
Vcera som aj prvy krat vracala rano a dufam,ze aj naposledy.
No nic chcela som vas len pozdravit a idem si lahnut 😎

lenadka
18. jan 2010

baby, potrebujem surne poradit, ktore beriete duphlaston - do kedy vam ho kazal dr. uzivat? Ja idem na poradnu v piatok, naposledy mi predpisal recept a dnes mi dosiel, myslela som ze este krabicku mam a figu to bola dalsia kys. listova..tak ci mam hysacit a zajtra letiet dat si predpisat ☹

mata299
18. jan 2010

lenadka, ja beriem duphaston....a koľkokrát denne berieš?ak berieš dvakrát, tak si daj len raz, aby ti to vyšlo do piatku...alebo zavolaj doktorovi, ale myslím, že nie je treba panikáriť

lenadka
18. jan 2010

beriem ho 2x, rano som mala a teraz ked som si isla dat vecernu kukam a uz nic, beriem dalsiu krabicku a to bola listovka nie duphlaston ako som si myslela..ale som nahnevana na doktora, on predsa ked to pise ma vediet ci my vyjdu 😠 ja som nevedela ze mi pise len jedno balenie a ak si clovek nepamata kolko ma balenie tabliet tak ma ako smolu ci co? 😠

mata299
18. jan 2010

no, to sa stalo aj mne a v čase, keď mal dovolenku, šla som potom za jeho zasupujúcou lekárkou a tá mi to napísala, keby si bola z ke, tak by som sa podelila.... 😉

mib
18. jan 2010

lenadka, ja beriem utrogestan ... funguje na podobnom principe. uzivam 3 krat denne 2 tabletky, takze 2-2-2. mam ho brat do konca 13tt a potom postupne vysadit, aby telo nemalo zrazu malu hladinu hormonov. v praxi to znamena vysadzanie 2-2-1, dalsi den 2-1-1, potom 1-1-1 a tak dalej az do nula. neviem, ci to iste plati aj v tvojom pripade, ale ja by som neriskovala a zavolala hned rano doktorovi. okrem toho, v lekarni by ti tiez mali dat nejaku pohotovostnu davku.

lenadka
18. jan 2010

ved skusim mu rano zavolat, nastastie zajtra ma poradnu, lebo chodim do rizikovej a ta je len v utorok a piatok...ja uz budem zacinat v stredu 13tt a beriem 2x1-cize ziadna extremna davka, len ma zaskocilo ze mi dosiel, az som s toho vytocena celkom ☹

mata299
18. jan 2010

no to je pravda s tou pohotovostnou dávkou, ale určite nie na viac ako 1 deň...., asi by bolo dobré k nemu zbehnúť skôr

lenadka
18. jan 2010

rano mu zavolam, mozno mi povie ze uz netreba..ale som vytocena az ma brucho zacina boliet, idem radsej spat, dakujem baby za rady, aspon nejaka opora a utecha od vas...dobru noc..a nasim bruskam anjeliky na pomoc 😵

mata299
18. jan 2010

lenadka, tak sa drž....a dobrú noc prajem všetkým

tiriel
19. jan 2010

dobre ranko, som rada že ste si našli čas na video . tie čo sa ho bojíte,tak sa nemáte čoho bať , su tam len fakty , žiadne drasťáky . Ja nevravím,že som uplne proti očkovaniu,ale určite som za uvedoenie si rizik očkovania

baby,čo chodite do Ke na HTO,ku komu? ja chodík do Hemomediky do Prešova k Mudr.Hulíkovej

tiriel
19. jan 2010

leni,mne sa to stalo tiež,zabudla som minulu poradnu pripomenuť dufaston, a tak som si už vopred jeden vybavila v našej lekárni,ale nakoniec som dokyne poslala sms ,nech mi necha recept ak treba a ked som šla na odber v piatok,tak som mala zas 2baličky. ono by sa to malo asi brať do 12tt,ale ja som predtým brala do 20tt

tiriel
19. jan 2010

čo spíte, my mame budíček od 6.00 🙄

bihan
19. jan 2010

Bré ránko... tak ja som sa dnes nechala trošku vycicnúť.. 6 ampuliek, ale keď mi lekár hovoril, že je to len 24ml, tak som sa smiala.. keď darujem krv, tak je to 400 😀
Len mi tak napadlo, keď som za tie testy platila, aké máte na Slovensku šťastie, že je zdrav. starostlivosť zadarmo. Tie základné test na HIV, žltačku, rubeolu (proste klasika pri každom tehu), krvný obraz a neviem čo ešte ma stáli 156€ 😝 Momentálne som menila poisťovňu, takže si to hradím sama a potom mi to preplatia, ale konzultácie u lekára, testy, UZV.. peňaženka dostáva zabrať.

Som rada, že ste si to video o očkovaní pozreli, pretože to sú napr. informácie, ktoré vám takmer žiadny lekár nedá, bude len vychvaľovať očkovanie do neba a vyhrážať sa ohrozením zdravia dieťaťa, ak ho nedáte očkovať. Ja nie som proti očkovaniu ako takému, ale podľa mňa by malo byť možné bez problémov ho odložiť a očkovať naozaj len proti tomu, čo je pre danú malú osôbku opodstatnené.

A prišiel mi dnes balíček s biooblečkom pre Sáru a pre drobčeka, tak sa z tých maličkých vecičiek tešííím 😵

evitkamalicka
19. jan 2010

dobre ranko dievcata 🙂

maculienka123
19. jan 2010

dobre ranko,tak som sa zobudila na nevolnost velku a napina ma doteraz.preckam,kym to prejde ☹

groka
19. jan 2010

Ahojte baby ja sa asi odstrelim,ked mi neni jedno,je mi druhe 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
vcera vecer ma zacala bolet zub taka bolest,neskoro vecer som si uz dala paralen,lebo som blaznila na rozum od bolesti,ten zabral asi za 2 sekundy a ja som zaspala,no ani neviem po akej dobe ale po kratkej dobe som sa zobudila v noci okolo pol noci a to uz doteraz som nespala,mozno nad ranom chvilku,ani neviem ako sa mi to podarilo zaspat,zhanam si zubara,teda mm mi zhana,strasne ale prestrasne sa bojim,bojim sa zubara,bojim sa hlavne tej bolesti ked mi bude vrtat a bojim sa toho ze ked mi bude vrtat tak budem citit ten smrad a povraciam sa mu tam,no najviac sa bojim toho ze mi nebude moct dat injekciu,prosim vas neviete ako to je moze mi dat injekciu?cert mi bol dlzny bolavy zub 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

bihan
19. jan 2010

Groka, tá anestézia pri umŕtvovaní ďasna je len lokálna, nie je s tým žiadny problém.. ale problémy so zubami teda nezávidím, mala by som si aj ja skočiť na kontrolu 😖

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
leteku
19. jan 2010

dobré ránko tak ja som sa tiež vrátila z odberov - 4 ampulky 😉

pipi1211
19. jan 2010

dobre ranko, ja som bola na oberoch vcera a brali mi asi 6ampuliek 😠 😠 😠

groka tie zuby ti teda nezavidim, hlavne sa drzte

bihan
19. jan 2010

To čo je dnes, nejaký pichací deň? 😅

tiriel
19. jan 2010

pichací a to nie je ani streda 😝

pipi1211
19. jan 2010

fuuuha bihan tak to ti teda nezaviim tie poplatky! ja som tiez chodila ku dakej r kedysi ze som za vsetko platila, snad aj za to ze som jej len zaklopala na dvere 😠 potom som zmenila dr a teraz platim jeden poplatok raz rocne a mam pokoj 😀

bihan
19. jan 2010

Pipi, to je tu celý zdrav. systém taký.. teda mne sa to momentálne komplikuje zmenou poisťovňe, 70% z toho mi preplatí poisťovňa a zvyšok by mala tzv. mutuelle.. doplnkové pripoistenie, ale na to kašlem, vždy sme platili viac im ako oni nám. A napr. si treda dávať sakra pozor na tarify, aké praktizujú lekári, lebo napr. na gynek. konzultáciu max. preplácajú (všetci dokopy) 25€ a moja gynekologička (súkromná) berie 60€ za konzultáciu.. no a keďže je tu gynekológov nedostatok, tak sa na vyšetrenie čaká dva mesiace (a viac) a radšej chodím k mojej obvodnej lekárke, ktorá mi predpisuje všetky vyšetrenia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre